Skocz do zawartości
Lukas20

WC eXtreme 3.0

Rekomendowane odpowiedzi

teraz jak widze foty to powiem, ze jestem pod wrazeniem napakowania tego wszystkiego i wydajnosc tez jest niezla, ale jak juz pisali przedmowcy wymiana czegokolwiek wiaze sie z rozmontowaniem ukladu. mimo to good job

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ poprostu super. Fotki oglądałem z otwartą buzią i nieukrywaną zadrością. Wspaniała robota. Nie wszędzie masz zaciski na wężach, kleiłeś je do kształtek miedzianych?, Nie boisz sie przecieków, w końcu ta pompa daje "niezłe" ciśnienie. Gdzie można dostać blok na mofsety bo chyba widać go w tym gąszczu (w pozytywnym słowa znaczeniu) rur. Jeszcze raz wyrazy uznania!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zaciski brzydko wygladaja. Sa tylko tam, gdzie trzeba zdejmowac waz przy rozbiorce WC. Reszta jest robiona na klej - kropelka. Mozesz zrobic tak, jak Pawciu - cyjanoakrylem.

8m to jest nic dla WC.

 

2. Blok na mosfety jest prototypem i raczej nie wejdzie do sprzedazy - jest baaardzo delikatny. Poza tym niweiele mobo ma taki rozklad mosfetow, ze sa w jednej linii.

 

BTW to dzieki za wszystkie wypowiedzi!

 

Z tego co jeszcze mi sie przypomnialo to w ukladzie plynie woda demineralizowana + inhibitor korozji + WaterWetter + UV Dye-Lite. Dla smaku jest tez troche spirytusu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pikni, piknie .....

 

układzić bardzo mi się podoba, przemyślany w każdym calu, nic dodać nic ująć.

 

Ale mam pytanie a mianowicie jakie to wężę i jak się trzymają w Sang'Ach na bloku, czy nie ciekną w tym miejscu czy dobrze się trzymają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie 8O Nie mam WC "jeszcze" ale wiele twoich rozwiazan na pewno mi pomoze. Tez mam Chiefa tylko niestety midi :( i cholernie kusi mnie zeby wszystko ladnie upakowac w budzie - a to na pewno bedzie baardzo trudne ze wzgledu na ograniczona ilosc miejsca nad zasilaczem..

 

Co do umieszczenia nagrzewnicy (ta mniejsza) - tez chcialbym umiescic ja pod koszykami od hdd - czy moglbys podac jej wymiary, czy cos przerabiales/ucinales (nie liczac shrouda), gdzie taka dostac i ile kosztuje :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukas20 !!!!

 

Bardzo dobrze się prezentuje Twoja praca ! :-)

Żałuje, że się jakoś nie zgadaliśmy bo IMHO nakręciłbym cały proces powstawania tego wszystkiego :-)

Lubie robić filmiki....czadersko by wygladał...taaaaa

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemo > weze to 12/16 z Castoramy. Absolutnie nic nie cieknie, wkladaja sie bardzo dobrze. Co prawda mozna tez je wyjac (dosc ciezko, wiec sam sie nie wysunie) bez naciskania pierscienia, ale jak jus sprawdzalem mozesz owinac waz 1-2 razy tasma izolacyjna i nie bedzie problemu.

 

turzol > chlodnica jest przeciez wszystkim znana. To Heater Core (Chevette). Mozna kupic ja w Proline, DD, HWLabs. Pod koszyki wejdzie idealnie.

Rdzen ma 155x155, ale nie pamietam ile maja tanki.

 

Sacrell - 10 miesieczny film???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: gdzie [nazwa sklepu] nabyles uszczelke do zamontowania okna ? i jaka to 'U' czy 'H' ?

pozdro

Jest to uszczelka U. Poczatkowo tez chcialem kupic H, ale w calej Warszawie akurat jej nie bylo (tnz. sensownego rozmiaru).

 

Potem stwierdzilem, ze U tez moze byc, bo jest cieniutka i ladnie wyglada. W przypadku H trzeba robic troche mniejsza szybe i bardzo dokladnie zakladac uszczelke, zeby nie wywierac za duzej sily na szklo. Dodatkowo wszystko jest dosc trudne do zmontowania. Tutaj szyba jest podklejona silikonem od spodu i musze przyznac, ze wyglada niezle.

 

Wyciac szybe tez da sie banalnie, bo silikon nie laczy sie z guma. Od spodu wypychasz uszczelke, a potem mozesz ja normalnie wyciagnac. W ten sposob miedzy szyba a blacha bedzie ze 2mm odstepu czyli idealnie zeby wsadzic nozyk to papieru i przeciac silikon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o wypowiedzenie sie osob, ktore posiadaja weze z silikonu (ale nie zadne tam eheim'y bo one z silikonami maja malo wspolnego).

 

Czy zaciski metalowe nie niszcza za bardzo weza (tzn. czy nie przebija jego powierzchni)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o wypowiedzenie sie osob, ktore posiadaja weze z silikonu (ale nie zadne tam eheim'y bo one z silikonami maja malo wspolnego).

 

Czy zaciski metalowe nie niszcza za bardzo weza (tzn. czy nie przebija jego powierzchni)?

Powoduja dosc powazne odksztalcenia (na stale)odciska sie nie mal idelanie cale wnetrze zacisku zabki przerwy itp. Taki waz mozna zlozyc rozlozyc ok. 3 razy potem trzeba odciac 2cm zniszczonego pazaciskanego kawalka :cry: ale za to sa gientkie ladnie sie uklada , drugi minus to ze sa bradza malo sztywne powoduje ze sie zalamuja przy wiekszym kącie ale mi sie sprawuja dobrze (innych nie mialem)

PS: mozna oczywiscie uzywac ich do bulu na wlasne ryzyko ale mi np. po powiedzmy piatym razie rozdwoila sie koncowka (weza) przy zaciskaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

liquidboy > :) Oczywiscie piaskowanie powoduje wzrost wydajnosci w tak malym stopniu, ze nie da sie tego zmierzyc. Takie cos robi sie tylko dla wykonczenia bloku. Jak juz pisalem wszystko mialo byc perfekcyjne, wiec i bloki musialyby byc odpowiednio wykonczone (lakier, diody, piaskowanie).

Po piaskowaniu fakt, ze srodek bardzo ladnie wyglada i nie ma sladow po frezie.

 

Dzidzia - no wlasnie :/ Moze byc cos dalo obwiniecie koncowki weza tasma izolacyjna? Poza tym masz moze zdjecie jak to wyglada po zalaniu woda. W sklepie sa tylko mleczne (transparentnych nie spotkalem wogole), ale moze jednak jak juz w srodku jest woda to staja sie choc troche przezroczyste.

Cos czuje, ze zostanie albo PU albo C-flex albo Tygon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzidzia - no wlasnie :/ Moze byc cos dalo obwiniecie koncowki weza tasma izolacyjna? Poza tym masz moze zdjecie jak to wyglada po zalaniu woda. W sklepie sa tylko mleczne (transparentnych nie spotkalem wogole), ale moze jednak jak juz w srodku jest woda to staja sie choc troche przezroczyste.

Cos czuje, ze zostanie albo PU albo C-flex albo Tygon.

Ja sam poluje na tygony w proline sie skonczyly (ma ktos inny namiar) :cry: bo na 1m(drugi na zapas) pozadnego weza mozna sie szarpnac . Co do tasmy nie probowalem ale mysle ze przez tasme i tak bedzie sie odksztalcac , ale moze te ostre elementy nie beda sie tak "wrzynac" i zamiast 5 razy bedzie mozna uzyc tej samej koncowki 8-10 razy . Bo faktycznie jak ktos ma weze co do centymetra wyliczone to nie moze sobie nawet na 2cm "odcinania" pozwolic . Ale z drugiej strony kupie tygonowki za prawie 120zl za pare dni zmienie blok na cos WW(podobnego) i z kad ja wytrzasne 14/16mm waz tygon ok. 50/80cm . Tu mam pytanie do userow eheima 1250 teraz uzywam weza 10/12 mm a jak bede chcial uzyc 14/16 mm to nie bedzie pasowal na ta koncowke wylotowa co wtedy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EHEIM ma końcówkę wylotową na wąż 12/16 więc nie wiedze problemu z założeniem tam węża 14/16 trzeba będzie go tylko mocno zakręcić na końcówce eheima i powinien trzymać ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2m 10/12mm i 1m 14/16mm jezeli to mozliwe (rozumiem ze to wstepne zapisy ile jest chcetnych i czy to ma sens :) co do ceny jeszcze co znaczy taniej ta około 59zl detal to taniej to 56zl czy 30zl :?: :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...