Skocz do zawartości
fuxmen

Czasy liczenia

Rekomendowane odpowiedzi

nie bedzie stabilnego 250 .. memorki wysiadaja przy 249 .. :(

248 maxymalnie .. a napewno 246 ....

pozatmy seti nie patrzy na zegar 11.5x200 liczy tak samo jak 9.5x245

 

dla AR < 1.2 czasy kolo 2h20 - 2h25 ..

dla AR > 1.2 czasy ponizej 2h (1h55 zwykle :> )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to co jest zasmiecony system jak cholera! posprzątaj wywal progsy z autostartu :(start>uruchom i wpisz msconfig i w uruchamianie wyąłcz to co nie potrzebne) ściągnij jakiś progs do wywalania śmieci np. Ad-Ware 6 i ogólnie posprzątaj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to co jest zasmiecony system jak cholera! posprzątaj wywal progsy z autostartu :(start>uruchom i wpisz msconfig i w uruchamianie wyąłcz to co nie  potrzebne) ściągnij jakiś progs do wywalania śmieci np. Ad-Ware 6 i ogólnie posprzątaj :D

Wzrosło ale niewiele jak na taki procek do 430Mflops i 2,61h na WU a system mam czysty bo niedawno reinstalowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś ma linuksowego klienta 3.08 i pochwaliłby się czasami? Wydaje mi się, że pod Windows jednak setiathome jest bardziej zoptymalizowane. U mnie (sprzęt jak w podpisie, klient 3.08 64bit+tkseti) unit liczy średnio 4h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to wina wersje 64bit?

Ja swego czasu przeliczylem troche jednostek na linuxie na swoim sprzecie i czasy byly bardzo podobne, raczej ciezko bylo stwierdzic przewage jednego z systemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZy przypadkiem wpływu na czas liczenia niema FLOATING POINT OPERATIONS TO PROCESS ja narazie licze same 3,96 terazflops a czasy liczenia (narazie sam) to chyba mam średnie około 2h28min taj jest przynajmniej na stroniez wynikami o i klient 3,03 jest szybszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZy przypadkiem wpływu na czas liczenia niema FLOATING POINT OPERATIONS TO PROCESS ja narazie licze same 3,96 terazflops

Bezposredni wplyw na dlugosc liczenia probek ma AR (Angle Rate), najwiecej jest tych "zlych" czyli takich 0.3-0.6, powyzej 1.2 zaczyna sie robic przyjemnie i jednostki licza sie szybciej :)

U mnie np. takie zwykle licza sie 2:20-2:30 a przy AR >1.2 prawie same 1:59, 2:00 itp. 1/5 mniej to niemalo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja narazie stoję na tym co stałem czyli od 4:00-3:35 czasami na 3:00 jesli trafi sie mała jednostka a teraz to przeażnie 4.08 teraflopa 0.444 ar

aha i od jakiś 15 WU każda policzona w 100% :( kurde nie trafiają sie niestrty niekompletne raz trafiła mi sie taka na 0,03%:D :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja licze na Dołączona grafika 14*133 reszta na www :) i liczy mi 3,2 do 4 zalezy co robie :) z tym ze system mam juz troche zasyfiony (dbam o jego czystosc ale zawsze cos smieci po 2 miechca zostaje) a poropo sysytemu byl kiedys nawet link zapodany na jakim najszybciej sie liczy i wyszlo ze na win 2k . pododzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fuxmen - nie nabijaj się. Właśnie zauważyłem z pomocą jednego z tweakowiczów, że coś mi się jąderko strasznie wolno kompiluje (ok. 15 minut). Doszedłem, że domyśne jądro w Mandrake'u jest skompilowane do d.... i po przekompilowaniu z optymalizacjami czas kompilacji spadł do 3min. 20s. Właśnie zapuściłem seti. Zaraz zobaczymy, co ten Opteron potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fuxmen - nie nabijaj się. Właśnie zauważyłem z pomocą jednego z tweakowiczów, że coś mi się jąderko strasznie wolno kompiluje (ok. 15 minut). Doszedłem, że domyśne jądro w Mandrake'u jest skompilowane do d.... i po przekompilowaniu z optymalizacjami czas kompilacji spadł do 3min. 20s. Właśnie zapuściłem seti. Zaraz zobaczymy, co ten Opteron potrafi.

mandrake nie jest chyba najleposzym wyborem... ja po zmianie z mandrake 9.1 na slackware 9.1 od razu zauwazylem roznice w predkosci dzialania; mandrake ma poprostu tyle syfu naladowane ze szkoda gadac;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znajdziesz mi slacka na x86-64? Poza tym jakoś za slackiem nie przepadam. Za Mandrake zresztą też nie. Szukam właśnie ISO Debiana na amd64. Spróbuję też na drugim dysku zainstalować Gentoo, ale słyszałem, że na 64 bitach są kłopoty z kompilacją X-ów. Wybór więc mam taki: Mandrake, SuSE (ale chyba tylko Advanced Server, więc $$$), Fedorę, Debiana i Gentoo, z czego kompletnego mam tylko mandrake'a.

A tego Mandrake'a już sobie zoptymalizowałem - śmieci z runleveli wyrzucone, jądro przekompilowane, sterowniki do SCSI, skanera i sieciówki dodane. Jeszcze tylko lm_sensors i planuję zakup wyświetlacza LCD (na płycie jest złącze lub na USB), do którego sterowniki do linuksa też są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprobowal z tym gentoo, tam kompilujesz caly system pod swoj procesor, wiec moze on miec calkiem niezla przewage na Twoim procku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fido: Wiem to, mam gentoo ma DVD, muszę się jeszcze tylko nieco dokształcić jeśli chodzi o konfigurację i poczekać, aż ktoś rozwiąże problem błędów przy kompilacji X'ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jenot>> nie nabijam sie, jeśli cie to uraziło to sorry, sam bym chciał takiego proca i napewno na niego wywaliłeś w kity kasy i napewno będzie z niego potwór,

ja nawet nie wiem czym sie rózni 32 bit od 64 bitowego :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fuxmen: Ja też żartowałem, tylko zapomniałem o ;) I wiem też, że z 64 bitami to na razie trzeba dużo eksperymentować, i nie wszystko działa tak jak powinno. Ale z tego co widzę (subiektywne oczucia) - szybkie toto jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Megaherców toto ma "tylko" 1600. Linux ładuje się do czasu uruchomienia środowiska graficznego jakieś 15 sekund (Mandrake 10 beta1 for amd64). Ale nie megaherce się w przypadku linuxa liczą najbardziej, tylko te 64 bity i 1MB L2. A cena... płyta, procek+1GB RAM to jakieś 3 tys. czyli jeśli kupuje się cały zestaw, to nie jest tak strasznie. A ze zwykłym A64 wyjdzie znacznie taniej - tańszy RAM (bez ECC i niekoniecznie registered) i o połowę tańsza płyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D odrazu mówię nie mam linuxa :D i nigdy nie miałem przez dłuzej niz kilka sekund bo albo mialem zawirusowaną kopie albo jakis error i sie nie odpalilo, szkoda bo bym porównał, szkoda ze nie masz winzgrozy ale pewnie cie nie przekonam na instalkę, wkońcu to tylko poł godzinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...