Skocz do zawartości
steryd123

serwer dell poweredge 6100/6200

Rekomendowane odpowiedzi

mam zamiar kupic sobie serwer tej klasy i mam pytanie odnosnie tego konfiguracja jest nastepujaca:

2xpentiumpro 200MHz 512 kb cache

256 mb ram simm ecc edo (jeszcze 8 wolnych slotow na ramy 8O )

4xhdd 4.3gb(hot swap),2x2.1gb(hot swap) ogolnie widzi dyski do 18GB kazdy(oczywiscie scsi)dyski sa w kieszeniach hot swapowych wsumie 6 kieszeni (jest mozliwosc upgrade biosu i mozna wtedy wkladac dyski wieksze niz 18GB)

istnieje mozliwosc podpiecia jeszcze zwyklych dyskow ide :) cool ale dyskow sie miesci :)

sieciowka 100mbps (jakas firmowa intela)

zasilacz 750Watt hot swapowy atx 8O

cd rom

fdd1,44

teraz moja pytanie czy taki stary hicior styknie do obslugi sieci jako serwer ftp(dla lanu),hub dc dal lanu(LAN dla maks 25 osob), serwer www (dla wanu :wink: ) generalnie chodzi czy nie bedzie mulil obawiam sie ze to slabe procki slyszalem tez ze kopiowanie z dyskow scsi nieobciaza tak proca jak z dyskow ata dlatego pytam czy to prawda i czy za calosc cena kolo 600-650 pln jest atrakcyjna??

czy moze lepiej na serwer kupic sobie pentiuma 3 na dyskach ata za podobna cene (bo chyba wyszloby mnie podobnie ) zastanawiam sie bo jesli by mialo chodzic podobnie to wolalbym tego della zawsze cos nowego mozna sie nauczyc w koncu to stary ale profesionalny sprzet a P3 bylby zwykly a cenowo chyba podobnie by mnie wyszlo P3 z 256 ramu i z hdd 40 gb wyszloby pewnie tez kolo 500-600pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak skompilujesz kernelka pod te dwa proce to powinny dac rade. choc moim zdaniem lepiej by było kupić 2xP3 i płyte z maceirzą RAID 0 na zwykłe ATA podpiąc do tego 2 maxtory 7200 na 0 ,i 512mb ramu. Takie cos ci styknie lajtowo. Choc ten dell imo da rade jak dobrze go wykorzsytasz (skonfigurjesz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak skompilujesz kernelka pod te dwa proce to powinny dac rade. choc moim zdaniem lepiej by było kupić 2xP3 i płyte z maceirzą RAID 0 na zwykłe ATA podpiąc do tego 2 maxtory 7200 na 0 ,i 512mb ramu. Takie cos ci styknie lajtowo. Choc ten dell imo da rade jak dobrze go wykorzsytasz (skonfigurjesz)

wiadomo ze lepiej ale jak masz zalatwic to co mowisz za 650 pln to chetnie wezme bo to ze lepiej to wiem ale chyba cos mi sie zdaje ze sporo drozej same proce p3 z plyta to juz okolo 350-400 pln na allegro a gdzie dyski raid i 512 ramu calosc to conajmniej 1000pln lekko wiec troche drozej niz 650 ktore daje(a i tak nie mialbym hot swapa :P) :wink:BTW odnosnie tego della ponoc jest mozliwosc wstawienia jescze 2 kolejnych prockow w sumie bylyby 4 :) tylko trzeba kupic specjalna plytke i procki takze nie jest zle jeszcze ma mozliwosci rozbudowy ramu i prockow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wzialem go naszczescie koszty przesylki przy sprzedawcy bo byl nie wyrobil w koncu to wazy 40 kg 8O juz patrzalem n koszty kolejne 2 procki to okolo 100 pln plyta procesorowa to kolo 50-80 pln 256 ramu to 100 takze nawet jakbym chcial go rozbudowac jeszcze to nie beda juz koszta kosmiczne a z 4 procami to nie wierze zeby sobie nie poradzil z tym co napisalem w koncu to bedzie lacznie 800MHz i 2MB cache i ewentulanie 512 mb ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cudo kupilem na allegro. plyta nie ma wejsc na procki i nie jest 4 procesorowa bios ma 4 procesorowy a plyta ma wejscia na plyty procesorowe masz plyte glowna z wejsciami i wkladasz tam cale moduly sa 2 moduly na procesory i jeden na pamieci, i dlatego ze bios widzi 4 proce to mozesz wlozyc w 2 wejscia do modulow procesorow plyty procesorowe ktore maja po 2 proce ja narazie mam jeden taki modul i chce dokupic 2 aha co do ramu to mam modul do 4gb a mam zainstalowane na nim 256 mb wsumie ten modul ma 16 slotow na kosci pamieci a mi zostalo jeszcze 8 wolnych:) powiem szczerze o niebo lepiej mi sie podoba ten sprzet niz pentium 3 na serwer dyski do niego sa ekstra mozna kupic z czasami dostepu 4.5 ms i 10k czy 15k obortow 8O

 

ps. jak chcesz kupic podobny to poszukaj na allegro mozna czasem wyrwac tanio zajmie Ci to pewnie z miesiac ale da sie wiekszosc to sa droge bo juz 2xp3 scsi hot swapy to juz okolo 2tys ale mowie gorsze 2xp2 czy 2xppro mozna wyrwac w dobrych cenach i chyba jednak lepiej niz zwyklego p3 na serwer 8)

wrzucilbym jego fotki ale nie mam narazie gdzie takze jak bys chcial go oblookac jak wygladaja te moduly itp to moge podeslac na maila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj link do tej aukcji , tam na pewno bedą jakies fotki tej machiny , no i przy okazji będzie wiadomo kto takie rzeczy sprzedaje. Może w przyszłości też będzie miał podobne aukcje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo podobny serwer jest do kupienia tutaj

http://allegro.pl/show_item.php?item=22095520

tylko ze moj to model dell poweredge 6100/6200 a ten to 4100/200 roznia sie tym ze do mojego mozna 4 proce wladowac a do tego tylko 2 proce

a to moja aukcja

http://allegro.pl/show_item.php?item=22008361/

nie wiem jak to zrobic ale pisze jak wejde na link mojej aukcji ze nie znaleziono takiej ale link jest dobry moze ktos bedzie wiedzial o co chodzi jak co to to ten 2 link

ogolnie fotki mam ale nie mam gdzie wrzucic :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no fajna bestia z tego Serwer DELL PowerEdge 4100/200. Jak chcesz to wyślij mi na meila to wrzuce na server :wink:

UPDATE

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Według mnie to świetną machine kupiłeś za bardzo dobrą cene :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROCESORY: 8 X 400 MHz Z 4MB Casch

;]]]

A ja za takiego bym się nie pogniewał:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...&category=56104

Albo takiego:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...&category=56105

A tego możecie mi na urodziny kupić. Zbierajcie szybko bo to niedługo :>

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...&category=51238

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok spoczko jak cos bedzie cos wiedzial to dam znac hmmm ale z tego co mi widomo to cena pentiumow pro z 1mb cache jest duuuuzzzzaaa moje z 512 cache kosztuja okolo 50 pln ale te 1mb to ponoc okolo 150pln za jeden procek nie wiem czy to prawda ale ponoc tak chodza wiec jesli to prawda to troche slaby temat taka kasa :(

UPDATE

te z jeden mega chodza po tyle

https://www.computersurplusoutlet.com/viewp...ctID=CPU-2001MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj w stanach chodzil po 130$ ale z 2 procami wiec z 4 troche wiecej ale mysle ze ten "Twoj" tu by kosztowal z 1500 pln najmniej w takim ukladzie to juz sporo bo za 1800 to mozesz miec serwer na 2xp3 i tez ze wszystkim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...