Skocz do zawartości
steryd123

serwer dell poweredge 6100/6200

Rekomendowane odpowiedzi

Przy korzystaniu z krytycznych aplikacji biznesowych lub uslug Internetowych/intranetowych serwer Sun Enterprise 3500 zapewnia wyjatkowa dostepnosc i wysoka wydajnosc, porównywalna z osiagami systemów klasy high-end. Jak 8 procesorowe monstrum warte 25,999 Pln nie mozna nazwac high-end :roll: 8O :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można ;] Ty jeszcze nie widziałeś monstrum high-end ;]

A co do ppro - sądzę, że wydajność porównywalna będzie - ale co 4 procki to nie dwa. Poza tym można o wiele więcej poeksperymentować ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i p pro to prawdziwa platforma serwerowa oraz kawal historii

ja tez bym wolam 4x p pro niz jakies tam badziewne 2xp3 czy nawet 2x amd

 

swego czasu szukalem jakiejs fajnej plyty pod 2x p pro ale wszystkie wymagaly dodatkowego modulu zasilanie z ktorymi ciezko u nas :(

 

a jak ktos bedzie widzial platforme 4x p pro to tez prosze o linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paranoik moj serwer tez moze miec zainstalowane ppro 1mb cache czytalem manuala wiec mozesz szukac takiego samego rowniez nie musisz tylko tego prolianta

z checia bym wstawil te z 1mb ale nie wiem skad takie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> chyba tylko takie z zagranicy mozna a to juz koszta ale wazne ze jest mozliwosc moze kiedys ktos bedzie mial na sprzedaz to kupie 4 :P a narazie zostane przy tych 512

a swojego narazie kompletuje niedlugo bedzie mial 4xppro 200 z 512Kb cache 512 ramu ecc simm i te dyski co sa sprzedaje i kupuje 6xhdd 18gb

laczny koszt wyjdzie razem z zakupem kompa 1750pln - ta kasa ktora dostane za dyski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem ostatnio ppro 1mb .. na allegro niestety nie wiem po ile zeszly ale na chyba 1 dzien przed koncem bylo 150 pln (za parke) niestety cena minimalna nie zostala osiagnieta... a do konca nie patrzylem wiec nie

wiem ile...

 

Co do plyt dual pod ppro trzeba polowac. Ja swoja upolowalem za 13pln ... do tego cichutki zasilacz lite-on 12pln modul vrm 40 pln ..

Wszystko pieknie smiga :) mam pytanie nei widzial ktos z was radiatorow pod ppro.. :) czy pozostaje klej termoprzewodzacy i wlasna inwencja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem ostatnio ppro 1mb .. na allegro niestety nie wiem po ile zeszly ale na chyba 1 dzien przed koncem bylo 150 pln (za parke) niestety cena minimalna nie zostala osiagnieta...  a do konca nie patrzylem wiec nie

wiem ile... 

 

Co do plyt dual pod ppro trzeba polowac. Ja swoja upolowalem za 13pln ... do tego cichutki zasilacz lite-on 12pln modul vrm 40 pln ..

Wszystko pieknie smiga :)  mam pytanie nei widzial ktos z was radiatorow pod ppro.. :) czy pozostaje klej termoprzewodzacy i wlasna inwencja?

a z ciekawosci probowales na nim odpalac np film ?? jestem ciekawy czy sie da tzn czy sie da ale nie chaczac :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze ale to bydle jest glosne myslalem ze moj komp z 6 wiatrakami jest glosny ale ten serwer bije go na leb masakra po pol gdziny siedzenia w piwnicznej serwerowni:P nie wytrzymywalem przy nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma kup teraz bo kolo pewnie liczy ze wszyscy beda sie przelicytowywac i uzyska wyzsza cene (przynajmniej ja bym tak zrobil) jeszcze 4 dni ;/ ale sprobuj sie z nim dogadac moze mail do niego pomoze i sie dogadacie jakos:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam za nim problem nastepujacy dolaczylem go do sieci ale nie jako serwer tylko jako zwykly komputer na windzie xp prof widzi 2 procki dlatego:P sprzet wykrywa prawidlowo ale jest problem zaczalem sciagac jakies filmy itp z innych kompow na niego i szlo elegancko wszystko jak nalezy ale potem dla testu postawilem na nim serwer dc i klient dc (udostepnilem te pliki ktore wczesniej na niego sciagnalem) i zaczalem znowu sciagac je ale w odwrotna strone czyli z serwka na inne kompy i ...zonk np. film sciaga sie do 1/4 i dysk z ktorego sicaga przestaje pracowac dyski sie "resetuja" i generalnie nie chce dalej sciagac sciaga troche i dalej nie chce i to niezaleznie z jakiego dysku co to moze byc ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze to byc wina ze konfig wyglada tak ze ze switcha planeta fsd 1600 idia 2 kable do 2 sieciowek na serwerze i jedna ma 192.168.0.149 a druga koncowke 150 i serwer dc jest ustawiony na koncowke 149 moze to byc dlatego ze sa 2 kable naraz ?? i nie sa zmostkowane windzie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec powturzylem cala procedure korzystajac z otoczenia sieciowego a nie dc i okazuje sie ze jest ok moje pytanie co to moze byc zly serwer dc (uzywam Yoshi.ptoka) ?? aha i musialem zmostkowac 2 sieciowki w serwerze dell`a zeby moznabylo wejsc na otoczenie sieciowe ... ja chcialbym miec w nim 2 niezalezne kable ze switchem jeden 100mbps do www i internetu i zebym ja mogl wgrywac na serwer po lanie i 2 100mbps do dc zeby ludzie mogli sobie z niego sciagac za pomoca lanu. co to moze byc i czy tak sie da??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie dlugo tu nie bylo ;) ...

No PPro mam z 512 cache i tez wymiata ;] ... Bardzo wydajny procek.

A co do compaq'ow to mam taki jeden baaardzo stary [486 :D] serwrek i patenty ktore w nim sa zniechecaja mnie do jakiejkolwiek innej maszyny tej firmy :lol:

Pozdrowienia i witam ponownie :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...