Skocz do zawartości
steryd123

procki pentium pro 200MHz z 512cache

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie czy to sa wydajne procki bo moge kupic serwer oparty o platforme dwuprocesorowa na tychze prockach szerzej o konfiguracji jest w dziale sprzet sieciowy i w zwiazku z tym chcialem sie dowiedziec czy do obslugi sieci hub dc, ftp dla lanu, serwer www na apachu sktyknie platforma oparta o takie proce czy moze lepiej kupic na serwer jakiegos Pentium 3 bo cena jest zblizona ???

update

kupilem serwer ma platforme 2 procesorowa ale jest mozliwosc rozbudowania do 4 prockow i to robie :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slyszalem ze sa wydajne ale niestety niewiem jak bardzo :/ . pentium pro maja jesli dobrze pamietam 512cache dzialajace z full speed procka(cache jak w celeronie - jest w rdzeniu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slyszalem ze sa wydajne ale niestety niewiem jak bardzo :/ . pentium pro maja jesli dobrze pamietam 512cache dzialajace z full speed procka(cache jak w celeronie - jest w rdzeniu)

a nie wiesz czy da sie je podkrecic lub czy wogole sie one kreca dobrze ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm wsumie to panowie w tym kompie beda 4 procki pentium pro a celki nie wchodza w gre bo cena takiej platformy to bylaby straszna(conajmniej 2 procesorowa bo to na serwer) i jak ktos probowal podkrecac takie pentium pro??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wątpie, żebyś taki proc podkręcił, bo one był robione w technologii 0,35 um... Kres tej architektury to 233MHz, tak jak ostatnie MMX...

 

UPDATE: http://www.cpudatabase.com

 

Tam niestety nikt nie miał takiego sprzętu. Porównaj ze zwykłumi Pentiumami. Przy 2,9V - 300MHz, Przy 2,7V 250MHz (bodajrze)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ppro z tego co czytalem da sie krecic :) Moje zabawki @233 pozwolily na zainstalowanie nt4.0 i generalnie dzialaly stabilnie ... Fajna zabawka ;-) ale jezeli to ma byc cos wiecej niz naukowo/zabwowo/absolutnie amatorsko/ to lepiej kupic pIII (zwroc uwage na to jakie pamieci obsluguje plyta serwerowa czy ma moduly vrm jakie dyski maks obsluguje.) Moja plyta np wymaga pamieci dimm edo ktore generalnie sa dosc trudnoi dostepne na nowym biosie obsluguje nawet barracude IV 80gb

 

Update przeczytalem watek na sieciach. Sweet piekny serwer ... widze ze z pamieciami nei bedzie problemow :) dyskami tymbardziej ;-))) Ahhhh cos wspanialego ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypomnialo mi sie jeszcze ze niektore plyty byly do [gluteus maximus] bo mialy tylko SIMM-y i max szyne 66MHz :|

a i byly 2 wersje tych prockow te z 256kb i 512kb cache ael niestety niewuem czy czyms jeszcze sie roznily :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiem ze sa wersje 256 ,512,1mb cache ale ja mam wersje 512 paranoik poluje na 1mb ale ta bardzo ciezko dostac a w Polsce to juz wogole i pomimo ze procek stary kosztuje sporo okolo 150 pln a moj z 512 kaszu kosztuje na allegro mniej zdecydowanie bo 50 pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys mialem pentium pro 180mhz i poszedł na 250!!!!!!! na chłodzeniu od durona 900mhz :P i zasiłka 250wat:D

płyta chaintech (jedno procesorowa). kompika mialem tak mniej wiecej 2 lata temu i powiem ze ladnie chodził. ja mialem wersje 256kb cachu i filmy DIVX itp spoko chodziły (oczywiscie najnizsza jakosc). jedyny minus proca to brak mmx:( XP przez to nie chodził :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prostoplasta PII. Niezbyt wydajna, niezbyt dobra i raczej na dzisiaj kupa złomu. Już lepiej kupić BX-a i jakikolwiek proc niż bawić się w przedpotopowy złom ( toż to jest 1995 rok!!!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko tyle ze takie celki nie beda pasowac plyte dwuporcesorowa LOL

755462[/snapback]

Ps lekki mod i juz działaja wystarczy w przejsciówce podłaczyć jeden pin odpowiedzialny za 2 procesorowość.Mendocino jeszcze to potrafiło ale celki na podstawie P3 miały ten mechanizm usuniety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie pamiec nie myli to Pentiumy PRO byly szybkimi prockami za swoich czasow a swoja szybkosc zawdzieczaly walsnie pamieci cache w procku a nie na plycie.

Jednak nie posiadaly instrukcji MMX. Polaczenie P PRO z MMX'em dalo PII. Najslabsze modele PII byly chyba troche slabsze od P PRO ale od 266MHz to juz sytuacja wgladala odwrotnie. Jak wspomnialem duzym minusem P PRO jest brak instrukcji MMX.

Jesli masz mozliwosc kupna PII/III to lepiej kup to. Mozesz kupic nawet do tego plyte 2 procsorowa bo jak pamietam z 1 prockiem i tak ruszy(terminatr na 2 slot/socket) a z czasem mozesz dokupic 2 procka. Do tego plyta ma juz na 100% SDRAMy, mozna wpakowac w nia wiecej ramu, mozna zamontowac wieksze dyski(a jak dobrze trafisz to i moze bedzie ATA66).

Wiec nie pchaj sie w Pentiuma PRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy są płyty (a najlepiej dwuprocesorowe) z SDRAM'em pod Pentium PRO, a przy okazji, żeby obsługiwały proce z 1MB Cache. W AGP to już nie wierzę, ale gdyby były to ja to chcę! ;D No i oczywiście, żeby płyta umożliwiała oc ]:->

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za duzo wymagasz ;)

 

Widzialem wylacznie z SIMMami i czyms posrednim miedzy nimi, a SDRami, wyleciala mi nazwa.

 

Obsluga procesorow z 1MB cache tez jest raczej rzadka cecha czym sie zreszta sam zdziwilem. Pomijajac juz fakt, ze troche trzeba na nie polowac, a i nie sa wcale tanie jak na dziesiecioletni produkt.

 

Osobiscie bardzo polecam takiego Tyana jak mam, co prawda pod SIMMY, ale wydajnosc calosci bardzo dobra. W tej chwili lece z tego sprzetu pod Windowsem 2k pro :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykopalem...

SL23M

Processor CPUID Information

Type 0

Family 6

Model 1

Stepping 9

Mfg Stepping sB1

L2 Size/Cache Stepping 256-Kbyte/β

Installation Information

Operating Voltage 3.3V ± 5%

Max. Bus Frequency (MHz) 66

Max. Core Frequency (MHz) 200

Case Temperature 0°C-85°C

Package Information

Package Type PGA

Pin Count 387

Pin Array Modified Staggered

ZIF Socket Type Socket 8

 

nota bene dzialajacy

 

post-143335-1170692845_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie bylo ze jestem nieslowny! :lol2:

 

Dołączona grafika

 

Nie znam sie na tym calym testowaniu w super pi, sciagnalem wersje 1.1e, rozpakowalem na czystym win2k pro sp4 i oto wyniki. Ramu bylo tylko 192MB, zapodzialem gdzies reszte kosci. Ale pobawilem sie tym sprzetem, sentyment wrocil i chyba go znow zloze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...