Skocz do zawartości
CielaS

Brak koloru na TV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!! Od niedawna jesteem szczesliwym posiadaczem Radeona 9600SE i mam nastepujacy problem- obraz wyrzucany na TV jest czarno biały i za ch... nie moge ustawic koloru chociaz probowalem juz wszystkich mozliwych opcji. Moze cos nie tak ze sterami... POMOZCIE!!! :!: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio to przerobilem,,, z braku czasu podlaczylem prosto z out'a do svideo w tv i dziala elegancko,,, przez euro obraz tez byl cz-b....

 

wiec zrob tak jak ja i podlacz bezposrednio do svideo-in.

sygnal potestuj na roznych formatach, w moim przypadku ntsc daje duzo lepsza jakosc obrazu od pala, obreaz jest przede wszystkim stabilniejszy, mozna tez ustawic obraz na ostrzejszy.

 

jak zna ktos rozwiazanie jak podlaczyc pod euro - chetnie uslysze,,, tak jak pisze nie mialem w tym przypadku czasu by to rozgrysc,,,

 

Pozdrawiam 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow:

Nie każde euro obsługuje wejście s-video. W niektórych sygnał koloru jest przekazywany pinem związanym z wejściem composite. Dlatego jeżeli nie można uzyskać koloru, używając kabla s-video (po sprawdzeniu formatu sygnału), trzeba spróbować połączyć kablem composite.

:evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio to przerobilem,,, z braku czasu podlaczylem prosto z out'a do svideo w tv i dziala elegancko,,, przez euro obraz tez byl cz-b....

 

wiec zrob tak jak ja i podlacz bezposrednio do svideo-in.

sygnal potestuj na roznych formatach, w moim przypadku ntsc daje duzo lepsza jakosc obrazu od pala, obreaz jest przede wszystkim stabilniejszy, mozna tez ustawic obraz na ostrzejszy.

 

jak zna ktos rozwiazanie jak podlaczyc pod euro - chetnie uslysze,,, tak jak pisze nie mialem w tym przypadku czasu by to rozgrysc,,,

 

Pozdrawiam  8)

Dziwne, jesli się nie mylę, PAL ma wyższa rozdzielczość od NTSC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys szukalem kabelka svhs/chinch a ze nigdzie w sklepach nie bylo, to kupilem sobie wtyczke svhs oraz chinch , do tego przewod 2 zylowy i sam zrobilem. Laczysz video ground i video out z wtyczka chinch i juz masz kabelek. Jesli pomylisz z chroma, to masz niewyrazny, czarnobialy obraz.

http://www.bellamyjc.net/gif/svhs-peritel.gif - moze to ci pomze

 

Prawdopodobnie masz albo na karcie, albo w kabelku odwrocone sygnaly, poniewaz latwiej przerobic kabelek niz karte polecam ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> sie za kabelek :)

 

http://home.t-online.de/home/andreas.killer/pc2tv.html - tutaj masz jeszcze jedna fajna stronke powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest. Po prostu musisz pójść do sklepu, kupić kondensatorek 470pF (pikofaradów) za ok 0.5zł, a następnie podłączyć go (jak masz wtyczkę euro, to najlepiej wlutować do jej środka) pomiędzy dwie górne "dziurki" wtyczki (te, które są bliżej siebie, mozna tak powiedzieć). I tyle. Na pewno zadziała. Ja też się głowiłem, szukałem przejściówek ale to jest najprostszy sposób. I najtańszy. Wtedy w ustawieniach już nic nie musisz zmieniać. Wtyczka będzie też działać na grafikach GeForce'a. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest. Po prostu musisz pójść do sklepu, kupić kondensatorek 470pF (pikofaradów) za ok 0.5zł, a następnie podłączyć go (jak masz wtyczkę euro, to najlepiej wlutować do jej środka) pomiędzy dwie górne "dziurki" wtyczki (te, które są bliżej siebie, mozna tak powiedzieć). I tyle. Na pewno zadziała. Ja też się głowiłem, szukałem przejściówek ale to jest najprostszy sposób. I najtańszy. Wtedy w ustawieniach już nic nie musisz zmieniać. Wtyczka będzie też działać na grafikach GeForce'a. Powodzenia.

Moglbys jasniej z tymi pinami czy tam "dziurkami" bo daje znajomemu do wlutowania a niebardzo wiem o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wtyczce masz 4 dziurki (albo wystające bolce) jak napisałeś. Dwie u góry i dwie na dole. Te dwie u góry są położone bliżej siebie, a dwie dolne dalej od siebie. Należy wlutować kondensator o którym pisałem pomiędzy te dwie górne dziurki, połączyć je po prostu. Można to zrobić tak w przewodzie, jak i we wtyczce, jak i w złączu euro. Nie ma to znaczenia. Nic nie trzeba wtedy zmieniać- zresztą to i tak nic nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w Euro. No przecież gdy wkładasz wtyczkę do komputera, do gniazda TVout to masz taką okrągłą wtyczkę, nieprawdaż. I ona ma 2 lub 3 bolce w górnym rzędzie i 2 lub 4 w dolnym. I należy połączyć 2 skrajne w górnym rzędzie kondensatorem. Ale po co robić to na przewodzie, skoro jeśli podłączasz ten przewód przez przejściówkę Euro do telewizora, to możesz wlutować tego kondensatorka w środek wtyczki. I tam musisz odnaleźć odpowiednie piny do zlutowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w Euro. No przecież gdy wkładasz wtyczkę do komputera, do gniazda TVout to masz taką okrągłą wtyczkę, nieprawdaż. I ona ma 2 lub 3 bolce w górnym rzędzie i 2 lub 4 w dolnym. I należy połączyć 2 skrajne w górnym rzędzie kondensatorem. Ale po co robić to na przewodzie, skoro jeśli podłączasz ten przewód przez przejściówkę Euro do telewizora, to możesz wlutować tego kondensatorka w środek wtyczki. I tam musisz odnaleźć odpowiednie piny do zlutowania.

Ej no zrozumialem za pierwszym razem ;] Zapytalem o ktore piny chodzi bo z pierwszego Twojego posta jasno niewynikalo o ktora wtyczke chodzi. Teraz juz wszystko jasne i klarowne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Czytuje te forum od dłuższego czasu, ale jest to mój pierwszy post.

Pozwoliłem podpiąć się do tego starego tematu ponieważ mam podobny problem do tematu posta.

Moja karta to Radeon 9550 firmy Palit. Problem polega na tym iż z wyjścia TV nie mogę uzyskać koloru. Gdy pierwszy raz podpinałem kartę pod TV był obraz kolorowy, po około miesiącu ponownie podłączyłem sprzet do TV i obraz jest już niestety czarno-biały. Na 100% sprawny jest telewizor i jego wejście SVHS oraz kabel SVHS (sprawdziłem to na odtwarzaczu DVD). W preferencjach karty mam ustawiony system TV na PAL-D.

Kartę sprawdzałem na sterownikach orginalnych ATI oraz na Omegach. Testowałem też kartę na innym komputerze i obraz jest także czarno-biały. Czy ktokolwiek z Was spotkał się z takim dziwnym uszkodzeniem karty? Nie wiem czy sprzet oddawać do naprawy czy może jest jeszcze jakiś sposób na sprawdzenie karty? Poradźcie coś, proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...