Skocz do zawartości
Dijkstra

Creative Labs Mouse Optical 5000 - ktoś ma? Opinii szukam ;]

Rekomendowane odpowiedzi

Dla wzrokowców - chodzi o tą myszkę, i tylko model z kabelkiem

 

Dołączona grafika

 

Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał tego myszora/pracował na nim dłużej? Bo oto przymierzam się powoli do zakupu nowej myszki. Musi być optyczna, i ma być na kablu - nie interesują mnie radiówki. Ta myszka leży mi w dłoni bardzo dobrze, podejrzewam, że w 100% zadowoliła by mnie w codziennym użytkowaniu - ale jak gierki, zwłaszcza FPP? Nie jestem i nie mam zamiaru być pro-playerem, chodzi mi tylko o to, żeby zachowywała się w miarę poprawnie.

 

Nie polecajcie proszę myszek logitecha i microsoftu - te, na które mógłbym sobie pozwolić, są za płaskie dla mnie, natomiast odpowiadające mi modele są za drogie.

 

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niemam co prawda takiej ale mam w domu model nizej czyli Creative Optical Mouse 3000 i jedyna wade jaka zauwazylem to to ze ma (podobnie jak 5000) "plaszczyk" dookola co utrudnia szybkie przenoszenie myszki na stole, reszta bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płaszczyk czyli obudowa myszki nieschodzi do stolu prosto w dol tylko rozchodzi sie na boki i ciezko ja chwycic. Z optyka jest wszystko cool - mialem na poczatku problemy i kursor wariowal ale okazalo sie ze to podkladka byla winna. Teraz jest gitarra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:SOOLIGH:

Oglądałem właśnie modele 3000 i 5000, i faktycznie - w 3000 jest ten "płaszczyk", ale 5000 już wygląda inaczej.

 

SonGoace

W Optical Lite wszystkim padało to podświetlanie - jak szukałem opinii o 5000 na necie, to wszędzie wpadałem na tą informacje. Ale do tej myszki się nie przymierzam, optyka w niej jest afaik inna, więc na nic mi opinie o niej.

 

Pozdrawiam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecajcie proszę myszek logitecha i microsoftu - te, na które mógłbym sobie pozwolić, są za płaskie dla mnie, natomiast odpowiadające mi modele są za drogie.

Piszesz żeby nie polecać Logitechoow ani Microsoftoow - mam dla Ciebie alternatywę

A4-TECH Navigator Opto 429 (PS/2+USB) (WOP-49)

Dołączona grafika

Komputronik.pl

Jestem posiadaczem tej mychy od ponad tygodnia i w pełni zgadzam się z komentarzami do tego produktu na komputroniku - stosunek jakość/cena - 10/10 - gram sporo w CSa i mysz sprawuje się naprawde dobrze, dodatkowe przyciski są ok, ergonomia - wręcz idealna :wink: rolki pracują fajnie, cena jest zajebiście niska, nie ma żadnych zwiech, przeskokoow itp, dodatkowo myszka jest stosunkowo lekka i dobrze się ślizga - a za podkładke robi u mnie (nie wiem jak to nazwać dokładnie :wink: ) odwroocona podkładka pod talerz - pod spodem jest taka szara plastikowo-gumowa powierzchnia (zarąbalem matce z kuchni - wypas powierzchnia pod optyka za 5 zł :wink: w dodatku dość spora - ok 30 x 45 cm ) działa na każdej powierzchni, ale na tej podkładce lepiej sie ślizga i jest jakby precyzyjniejsza :mrgreen: Mysz jest naprawde fajna, polecam :wink: :mrgreen: Przesiadłem się z A4-TECH WWW-11 WINBEST 4D+ i jestem baaardzo zadowolony :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mialem taka mysz jak ty poprzednio i musze powiedzeic ze takiej ergonomi jak tamta to nigdzie nie widzalem, rewelacja, najelsza. a co do tej jaka masz to tez ja mam A4-TECH WOP-35 PS/2 Optyczna (Opto 325)(http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=1925) pierw bylem zachwycony, ale potem to po 30 minutach mam niesamowity bol reki. pewnie dlatego ze nie opieram dloni o nia jest jakby za niska i za krotka. co do kursora t przez jakis czas walila sie i kursor chodzil np tylko na boki i powie powaznie idealnie tylko na boki , a zeby przesunac o np 1 cm to musialem mycha jakies 1-2 metrow wymachac( podnoszac, przesuwanac, podnoszac) teraz juz tak nie jest, ale nie polecam jej. u mnie chodzi na stole, ale juz samo wykonanie niejest najlepsze. raz walnolem nia o stol lekko to sie otworzyla( z przodu nie ma śrob, tylko zatrzaski) od tego czasu zrazilemsie do a4techw, choc poprzednia nadal uwazam za najlepsza mysz jaka mialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem A4 www-11 - najlepsza mysz jaką miałem. Ostatnio (3 m-ce temu) zakupiłem Opto325 i zraziłem do A4 - fatalne wykonanie, wybredna co do podłoża, żeby się nie rozpadała skleiłem superglutem.

Chce ją wymienić, podoba mi się ta Creative Labs Mouse Optical 5000 i może jakiś jej użytkownik coś jeszcze napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem A4 www-11 - najlepsza mysz jaką miałem. Ostatnio (3 m-ce temu) zakupiłem Opto325 i zraziłem do A4 - fatalne wykonanie, wybredna co do podłoża, żeby się nie rozpadała skleiłem superglutem. 

Chce ją wymienić, podoba mi się ta Creative Labs Mouse Optical 5000 i może jakiś jej użytkownik coś jeszcze napisze.

 

No proszę ;] Kolejny użytkownik www-11 chcący się przesiąść. Wybrałem Optical 5000 dlatego, że jest najbardziej zbliżona kształtem do www-11. A jakości wykonania A4tech mam już dosyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy od zakupu myszki Opto325, tj. dzisiaj zapuściłem sobie Unreal Tournament 2003 co by sobie troszeczke postrzelać, (rozładowanie nerwów i te sprawy).

:twisted: ta mysz jest do D.U.P.Y i ładnie się roztrzaskuje o ściane :lol: .

Tymczasowo używam www-31 (moge sobie pograć).

 

Więc ponawiam pytanie kolegi Dijkstra.

 

Wiem, że logitech i microsoft to najlepsze myszy, ale jednocześnie najdroższe. A ja potrzebuje myszki optycznej z 3 przyciskami i kółkiem. (Przycisk pod kółkiem się nie liczy, chodzi mi o 3 samodzielne przyciski).

Tego Creative Labs Mouse Optical 5000 można kupić na allegro za ~ 100zł. Jednak jeśli nie da się czasem pogierzyć w UT to zostaje przy podcieraniu kulki :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuje sie optyków Creative/A4/MediaTech/Tracera/Samsunga itp... Jest fajny - z wyglądu, szybsze ruchy na nierównej (równej z resztą też) powierzchni i gubi sensa... Tylko Logitech/Microsoft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A4 800DPI + jasna podkładka(biurko) nadają się do gier. Nie nadają się tylko do progamingu. Sprawdzone organoleptycznie ;)

Poczytajcie sobie reckę Logitecha MX510 : http://www.pclab.pl/art9898.html - teścik Logitecha MX510

Przez te wakacje MUSZĘ na nią zarobić. :) Znaczy odłożyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 przyciski samodzielne są b. wysoce wskazane.

 

A które myszki A4 się nadaje ??

Ta opto325 też ma (akurat ten egzemplarz to miał, bo teraz hula w krainie wiecznych łowów) niby 800dpi, w strategiach czy rpg było w porzo, ale w UT to się non stop gubił.

 

A swoją drogą to fajny ten Logitech MX510. Ale max co mogę przeznaczyć na mysz to 100zł, więc MX510 raczej odpada :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuje sie optyków Creative/A4/MediaTech/Tracera/Samsunga itp... Jest fajny - z wyglądu, szybsze ruchy na nierównej (równej z resztą też) powierzchni i gubi sensa... Tylko Logitech/Microsoft.

Mniemam, że miałeś w ręku - ba, używałeś nawet wszytkich modeli Creative/A4/MediaTech/Tracera/Samsunga itp? Bo jeżeli nie, to daruj sobie powtarzanie obiegowych opinii i nie zabieraj ponownie głosu w tym temacie, zwłaszcza że nawet nie go nie czytałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego mi było trzeba, 5 godzin rozwałki z UT i moge iść wyluzowany spać. Co prawda przy okazji dostało się myszcze, ale to był badziew. Teraz działam z A4 www-31, ma ona kształt identyczny jak www-11 i jak na razie musi wystarczyć.

 

Dijkstra

Zaryzykowałeś zakup tego Creativa ?? Jak się z nią współpracuje ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dijkstra

Zaryzykowałeś zakup tego Creativa ?? Jak się z nią współpracuje ??

Bardzo nie przy kasie jestem niestety, a nawet jak będę, to ostatnio ładowanie kasy w kompa mnie nie cieszy - mam inne wydatki ;]

Przy kompie spędzam ostatnio średnio 3h dziennie, mogę przeżyć na www-11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuje sie optyków Creative/A4/MediaTech/Tracera/Samsunga itp... Jest fajny - z wyglądu, szybsze ruchy na nierównej (równej z resztą też) powierzchni i gubi sensa... Tylko Logitech/Microsoft.

Mniemam, że miałeś w ręku - ba, używałeś nawet wszytkich modeli Creative/A4/MediaTech/Tracera/Samsunga itp? Bo jeżeli nie, to daruj sobie powtarzanie obiegowych opinii i nie zabieraj ponownie głosu w tym temacie, zwłaszcza że nawet nie go nie czytałeś.

Uzywałem 2xcreativów, a4 to nie zliczę, mediatech też, na tracerze sporo gralem (3xmodelach) a na samsungach musialem sie po kafejkach męczyć. Jeszcze coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...