Skocz do zawartości
satere

Uszkodzony R9500 :( - oderwany uklad F P25AV FDS 6898A

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie uszkodzilem sobie karte podczas sciagania radiatorka nad ukladami od zasilania (okazalo sie ze byl przyklejony jakims gow.. klejem) - mialem sobie zrobic moda vddq :( . Dokladniej oderwal mi sie uklad F P25AV FDS 6898A - sa tam takie dwa osmio nozkowe. W zwiazku z tym pytanie gdzie moge dostac takie uklady ew. czy ktos ma info na temat czy gdzie taki uklad moze byc zamontowany tzn. np. w jakiejs innej karcie. Posiadam sprzet do do montazu/demontazu SMD wiec nie bylo by problemu z wymiana tylko zeby znalezsc taki uklad :)

 

PS. zdjecie wrzuce wieczorem - bedzie latwiej zobaczyc o ktory uklad chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie pierwszy ;) ale moje stare konto cos wisi :( - a czas nagli bo z takim uszkodzeniem niechce nawet probowac jej (karty) wkladac do kompa. Mialem juz zrobiony mod vgpu (420 core poszedl) i dostalem wlasnie radiatory na pamieci - wiec pomyslalem ze zrobie wszystki mody i zobacze co da sie jeszcze wycisnac :) -a tu taki zonk :(. Co do sprzetu to faktycznie przydatna sprawa (robie w gsm-ie wiec stad mam sprzet) da sie nawet tym zrobic bga juz nie mowiac o zwyklym smd (jak to sie mowi "bulka z maslem") . Jak nie uda mi sie znalezsc tego calego ukladu to bede probowal dolutowac sie do tego co zostalo z orginalu (zerwane wszystkie nozki :(. Moze niech Ci co czytaja tego posta spojrza na swoje karty i zobacza czy przypadkiem w np. w radku 9200 lub innej karcie nie siedzi podoby uklad (oznaczenie jest slabo widzoczne - trzeba patrzec pod swiatlo) to przynajmniej bede wiedzial skad to ustrojstwo mozna ew. wymontowac i poszukam jakiejs uszkodzonej karty do kupienia.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem z kąd jesteś ale proponuje zajżeć na giełde pod GUSem w wwa można się dogadac z tymi ludzmi i odsprzedadza uszkodzoną karte albo prubuj na allegro... ehhh ja mma zwyczją lutownice z cienkim grotem żeby przylutowac małego smd trzba sie bardzo namęczyć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...