Skocz do zawartości
michalak

Do Gimnazjalistów

Rekomendowane odpowiedzi

jak ja pisalem (rok temu) to bylo o jakiejs postaci o ktorej warto by zrobic film

bylem w szoku nie mialem pojecia o czym napisac i strzelilem cos o K.Mitnicku (hakerze) wlasciwie to wiekszosc sobie sam wymyslilem bo przeciez napewno nikt z komisji nie wiedzial kto to jest

 

okazalo sie ze dostalem zajebiscie duzo punktow i stracilem tylko za jakas piepszona ortografie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Humanistyczna część 45 pktów, a matematyczno-przyrodnicza 41,

najwyższy wynik w klasie 8)

 

Zastanawiam się nad liceum plastycznym na ul. Dembowskiego

 

Ale jest taki problem, że jestem zerojedynkowcem.. tzn. częściowo

ścisłowcem i częściowo humanistą i jest mi cholernie trudno wybrać

odpowiedni kierunek edukacji :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahhh próbny egzamin fajowy był;) Miałem 78pkt (39-hum, 39-mat najlepsze jest to, że osoby które miały >=40pkt z danej dziedziny byli wypisani w listę najlepszych na korytarzu szkolnym, no ale z moim szczęściem wygląda to tak jak wygląda :) ) A rozprawkę miałem "Błogosławiony trud pracy", albo "Najważniejsze jest to, aby odnaleźć swoje powołanie" -> Argumenty poprzeć 2 postaciami literackimi lub rzeczywistymi. I tak sobie rozmyślałem (wybrałem temat II) i wzięłem Janko Muzykanta, I 2 żony z Reality-show który wieczór przed testem oglądałem :lol: W sumie to na samą rozprawkę zostało mi 15 min. i miałem nadzieję, że dostanę chociaż 8/16 pkt, okazało się że dostałem 13/16 -2 za błędy interpunkcyjne, -1 za błąd językowy...Jako jedyny w klasie miałem oby dwa argumenty trafne :D

 

A teraz druga sprawa bo chcę wybrać profil Matematyczno-Informatyczny (najfajniejszy/najłatwiejszy :) ). Teraz tylko nie wiem w jakim kierunku iść z tą informatyką :| Mnie najbardziej pasowało by programowanie, ale Ojciec marudzi na zarządzniem siecią i może projektowanie stron(bo bym mógł u niego w firmie sobie pracować/podorabiać, zresztą co już robię; a poza tym wg. niego później najłatwiej znaleźć pracę :) ), a matka chce mnie wysłać na grafike kompterową (bo mówi, że mam zdolności w rysowaniu itd. :| Jak to każda matka ;) ) I sam już nie wiem :| Jaki kirunek jest najbardziej przyszłościowy no i dochodowy :?:

 

PS. Jeżeli jest ktoś z Poznania to może powie coś na temat tamtejszych szkół ponadgimnazjalnych (mogą być także prywatne), bo jak na razie to mam tak to ułożone :)

1.Szkoła pierwszego wyboru - VIII LO im. Adama Mickiewicza (POZ)

2.Szkoła drugiego wyboru - VI LO "Paderek" (POZ)

3.Szkoła trzeciego wyboru - LO im.Mikołaja Kopernika (Nowy Tomyśl)

Może ktoś coś powie na ich temat :?:

Pozdrawiam i gratuluje, jeżeli ktoś doczytał do tego miejsca ;)

 

UPDATE: Do tych testów nic sie nie uczyłem (pisałem 6-7 styczeń), a do tych końcowych to będzie trzeba coś poczytać (jak leń ze mnie ucieknie :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz druga sprawa bo chcę wybrać profil Matematyczno-Informatyczny (najfajniejszy/najłatwiejszy  ). Teraz tylko nie wiem w jakim kierunku iść z tą informatyką  Mnie najbardziej pasowało by programowanie, ale Ojciec marudzi na zarządzniem siecią i może projektowanie stron(bo bym mógł u niego w firmie sobie pracować/podorabiać, zresztą co już robię; a poza tym wg. niego później najłatwiej znaleźć pracę  ), a matka chce mnie wysłać na grafike kompterową (bo mówi, że mam zdolności w rysowaniu itd.  Jak to każda matka  ) I sam już nie wiem  Jaki kirunek jest najbardziej przyszłościowy no i dochodowy 

OMG! To wy tam w Poznaniu macie możliwość wybrania specjalizacji?! Chyba, że myślisz już o studiach... I tak musisz zdawać na informatykę - dokładny kierunek wybierasz dopiero później (chyba). Ja bym na twoim miejscu poszedł albo na programowanie, ponieważ projektowanie stron jest łatwe, więc możesz nauczyć się tego sam, a zarządzanie siecią IMO mało przyszłościowe. Grafika też może być, ale to już zależy od Twoich predyspozycji ;)

 

 

UPDATE: Do tych testów nic sie nie uczyłem (pisałem 6-7 styczeń), a do tych końcowych to będzie trzeba coś poczytać (jak leń ze mnie ucieknie  ).

Szczerze powiedziawszy, to nie sądze, abyś przeczytał coś, co Ci się potem przyda :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osoby z Moich okolic polecam moja szkole czyli IV LO im. S.Staszica. Jeeste suuperr. Ale w tamtym roku pchalo sie az 900 osob.

ale 900 na ile miejsc?

Na 200. Przyjmowali od 160 punktow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG! To wy tam w Poznaniu macie możliwość wybrania specjalizacji?! Chyba, że myślisz już o studiach... I tak musisz zdawać na informatykę - dokładny kierunek wybierasz dopiero później (chyba). Ja bym na twoim miejscu poszedł albo na programowanie, ponieważ projektowanie stron jest łatwe, więc możesz nauczyć się tego sam, a zarządzanie siecią IMO mało przyszłościowe. Grafika też może być, ale to już zależy od Twoich predyspozycji ;) 

THX za wypowiedź, tak też myślałem, strony tworzyć umiem, na grafikę nie chce iść, a sieć trochę mnie interesowała, bo jestem adminem sieci osiedlowej (jak to fajnie jak jakiejś lasce nie działa coś, wtedy tylko SMS i jestem na miejscu... ;) ) i tak może bym się jeszcze czegoś dowiedział ;) Co do wybierania specjalizacji, to jeżeli pójdę do LO w moim mieście to są w trakcie 3-letniego toku nauczania prowadzone kursy i na nim się wybiera jedną z tych 3 specjalizacji(choć słyszałem, że tam głównie na sieć nastawieni, i po tym się dostaje jakiś certyfikat CISCU czy jakoś tak), a jeżeli wybiorę LO w Poznaniu (a tak raczej zrobię) to nie musze się tym przejmować. Teraz tylko pytanie czy jest na forum ktoś, kto chodzi do jednego z powyższych LO w Poznaniu :?: Interesuje mnie czy są tam duże wymagania, no i nauki :?: Bo w sumie to się nie lubie uczyć (czego też nie czynię ;) ), no a jak będe z kumplem poza domem 60Km bez żadnej kontroli to coś czuje, że moja nauka poza szkołą sprowadzi się tylko do odrabiania ZD :| :Plóm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Humanistyczna część 45 pktów, a matematyczno-przyrodnicza 41, 

najwyższy wynik w klasie 8)

 

Zastanawiam się nad liceum plastycznym na ul. Dembowskiego

 

Ale jest taki problem, że jestem zerojedynkowcem.. tzn. częściowo

ścisłowcem i częściowo humanistą i jest mi cholernie trudno wybrać 

odpowiedni kierunek edukacji :(

o nie to juz moim nazwiskiem mianuja ulice ..hehhe slawny sie zrobilem :)

 

swoja droga mialem z probnego 69 pkt - 37 z humana i 32 z matmy :)

 

mi styka 10 pkt wiecej :)

no moze 15 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...