Skocz do zawartości
Crosis

Pliki .cab czym otworzyć/zmodyfikować ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy znacie program, za pomocą którego można tworzyć pliki z rozszerzeniem .cab ???

Jest mi potrzebny bo chce zmodyfikować pliki znajdujące się w plikach instalacyjnych

w Windowsie 98SE.

 

Za wszelką pomoc z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Plików cab z win 98 nie da się ruszyć. Jest to jedno archiwum rozbite na kilkanaście plików i jakakolwiek zmiana spowoduje wyswietlenie błędu przez instalator systemu.

2. Wiekszośc cabów mozna wypakować(nawet jest do tego specjalny program na płytce win98 i jest o tym napisane w pomocy do instalacji systemu) i przeprowadzać instalacje z wypakowanych plików. Tam można juz dokonać pewnych modyfikacji plików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo wypakowanie plików to żaden problem. Chciałbym natomiast mieć jak największy wpływ na to co mi winda instaluje. Kojarzycie może program 98lite ? Za jego pomocą można zainstalować Windowsa bez Internet Explorer, Windows Update, Outlook Express, Media Player i innych programów. Mam tylko wersję 98lite preview, co umożliwia tylko niektóre zbędne opcje pominąć podczas instalacji. Wersja rozszerzona jest płatna (bodajże 29$), a ja mieszkam w Polsce i nie mam tyle kasy, żeby kupić ten program. Jeżeli ktoś ma program 98lite Proffesional to niech da znać albo tutaj, albo na priva.

 

Zainstalowałem Windowsa i ręcznie usuwam zbędne wpisy do rejestru (schematy, desenie, kursory itp.). Czego się nie robi, aby ztweakować system :D

 

Problem jest taki, że dwa pliki: precopy1.cab i precoby2.cab (szczególnie ten - w nim umieszczone są pliki z rozszerzeniem .inf - poprzez ich modyfikację mamy dużą kontrolę nad tym co ma być zainstalowane) ich nie można rozpakować i później instalować system (tak jak pisze SGJ). Szkoda :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może to, o czym piszesz, częściowo pomoże Ci załatwić to:

http://support.microsoft.com/default.aspx?kbid=214727

 

Co prawda możliwości kustomizacji systemu są daleko mniejsze, niż w przypadku windowsów NT podobnych, ale zawsze to coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś wersję instalacyjną Windowsa 95 ? W grę wchodzi wersja 95a lub 95b. Jeśli ktoś ma to niech mi da znać albo tutaj, albo na priva. Potrzebuje 3 plików: explorer.exe, shell32.dll, comdlg32.dll (muszą one być w wersji 4.00.XXXX).

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...