Skocz do zawartości
mechl!n

- no name 2 project -

Rekomendowane odpowiedzi

Fotki miały być wczoraj ale z powodu zmasowanego ataku hakersuf na serwet tweaka zamieszczenie ich było niemożliwe.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

No i zdaje się, że "wymyśliłem" już ogólny design obudowy- a'la ferrari. Czerwień, czarne siatki maskujące wylot powietrza z nagrzewnicy, srebrna (alu) gałka potencjometru podświetlana na żółto (na zdjęciach jest zieleń- próba), żółte płomienie na bokach budy (kwestia otwarta) i żółte napędy. Czarne i aluminiowe wstawki to-i-tam. No i oczywista kółka :D .

 

Najpierw myślałem o alienwareowej zieleni- ale przeważył czynnik komercyjny- obudowa będzie na sprzedaż i więcej (IMO) dostanę za wyścigówkę niż za aliena. Zresztą trudna dobrać inny kolor do tak specyficznej zieleni (znowu IMO) a nie chcę żeby moja buda była monokolorowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się to podoba :) (podczas, gy większość wizualnych modyfikacji uznaję za beznadziejne, czyli na +)

 

Ciekawi mnie ile trzeba włożyć pracy w tą szpachłówkę, jakich narzędzi używasz, jaki jest tego koszt i ciężar no i ofc, jaka to szpachlówka. Nie jest to zbyt kruche?

A dręczy mnie tym bardziej, iż miałem ochotę zabrać się za parę modów, nie tylko wizualnych, ale i funkcjonalnych budy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duuużo pracy- wierz mi.

Szpachel- zwykły, samochodowy. Kupiłem puszkę zdaje się pół kilo (albo mniej) za o ile dobrze pamiętam 15zł- na mojego moda wystarcza z zapasem.

Szpachel nakładam wąską blaszką. Schnięcie- 10 minut. Później szlifowanie- najpierw zgrubne papierem 100, później wykańczające papierem 800.

Wyschnięty szpachel jest twardy i pewnie faktycznie kruchy- tego ostatniego nie sprawdzę, bo nie ma w moim projekcie aż tak cieńkich i długich płaszczyzn aby coś groziło pęknięciem.

 

Uprzedzę pytania i domysły: nie- projekt nie upadł.

 

Wziąłem się za "usposabianie" płyty głownej do tej budy:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Bloczki oczywista modyfikowane (a jakże :-)).

Tak wyglądał oryginał na CPU:

Dołączona grafika

 

A tak ten na chipset:

Dołączona grafika

 

Teraz robię bloczek na GPU. Spód- podobnie jak w przypadku bloku na chipset, kupiłem od Kyńka (nie wiem czy tak to się odmienia)- POZDRO!. Nie mam niestety frezarki dlatego sam wszystkiego zrobić nie mogę :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechl!n >> zajefajnie to wyglada i zapowiada sie naprawde odjechany mod, szkoda tylko ze chcesz robic Ferrari mod, a nie aliena - ja gustuje w zielonym :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiatorki na mosfety to w rzeczywistości JEDEN radiator- zrobiłem go z boxowego radiatora od P4. Może przydadzą się komuś wymiary:

Dołączona grafika

 

Przejechał bym się na zjazd, ale jak swego czasu czytałem topic o tym to nik z WLKP się nie wybierał :( ...

Th0m4S -> zależy w którym miejscu chciałbyś uścisnąć moją rękę- jeśli w bicepsie to byś potrzebował dwóch dłoni 8) :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechl!n, jesli to nie tajemnica ;], to ile bedziesz chcial za kompletnie zmodowana obudowe (taka jak np ten ferrari [dodatkowy plus ode mnie za temat wiodacy!!] mod)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny mod, cudne wykonanie. Gratuluję. Przede wszystkim staranności i precyzji wykonania. Czy bue poza frontem też bedziesz pieścił, czy zostanie tylko pomalowana? Bo front jest piękny. Napędy też będziesz modował?

Podaj markę szpachli, też bedę potrzebowął ciut ciut w wakacje (znaczy się po sesji... którejś...)

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryba_8 -> espeszyly for ju :wink: :

 

Dołączona grafika

 

W tzw. międzyczasie front przeszedł kolejną metamorfozę.

Nigdzie nie mogłem dostać siatki o wystarczjąco małych okach. Na allegro kupiłem 3x6mm ale okazało się, że faktycznie to 4x7mm- do samochodu dobre, do obudowy nie. Za mało gęste :( . Dlatego zrobiłem to:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Teraz to już naprawdę wygląda jak przód jakiejś fury.

 

Wczoraj- cały dzień roboty aby dopasować te wręgi.

To co widać to dopiero "na brudno". Domyślam się, że efekt końcowy będzie zadowalający 8) .

Teraz znów szlifowanie... MASAKRA :evil: . Najgorsze jest to, że zostają takie dziurki:

 

Dołączona grafika

Na zdjęciu- największa ma 1mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryba_8 -> espeszyly for ju  :wink: :

Dziękuję Ci bałdzo, biegnę do sklepiku zanabyć, porywam bratu budę i zabieram sięza zabawę. Pomysł już jest, tylko jeszcze te 15zł na zabaweczkę.

A przyznaj się, jak to robisz, żeby Ci nie zasychało w puszce przy pobieraniu? Ile czasu to efektywnie daje się kształtować, a po jakim czasie jest twarde jak skała? Wiem, że napisali to na puszce, ale wolałbym opinie urzytkownika od suchych faktów :D

Dzięki za zdjęcie.

 

Update: Ta alfa jest piękna... Szkoda,że pali więcej niż komp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechl!n calkiem nie glupio to wyszlo :D

 

Ryba_8 szpachli wyjmujesz sobie roche na jakas szpachelke/deseczko co kolwiek mnieje wiecej tyle i le ci potrzeba.... wtedy masz puszke zamknieta i nic nie zasycha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szpachlówkę kupuje się "w komplecie" z utwardzaczem i pojemniczkiem do mieszania. Utwardzacz- taka czerwona pasta w tubce.

Nie wiem jakie są "profesjonalne" proporcje- ja stosuję tak "na oko" 20:1.

Umieszany szpachel jest plastyczny kilka minut- może z 5. Z każdą minutą jest twardszy- po 10 minutach całkiem twardy. Jeśli użyjesz więcej utwardzacza proces ten się skróci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo brawo ale nie wiem może sie czepiam ale przy gałce może plexe dać aby świeciło się równomiernie zielone światło albo dać więcej diod. Albo mi sie wydaje przez aparat jeżeli sie myle to nie wiem musze sobie okulary kupić 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plexa jest, pisałem o tym:

"Zamocowałem też potencjometr z gałką- pod spodem krążek z 3mm plexy..."

Światło rozchodzi się w miarę równomiernie- być może zdjęcia trochu przekłamują (robione webcamem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...