Skocz do zawartości
wojs

Jak to jest z ratingiem podkręconych Athlonów XP?!

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiałem się, jak przeliczyć rating mojego proca po podkręceniu.

Sprawa na pierwszy rzut oka wydaje się prosta: 2400+

 

No, niby tak, ale dlaczego Athlon XP z zegarem 2166 ma takie same oznaczenie, jak ten, który ma 2083? (Mowa o modelu 2600+ Thoroughbred)

 

Różnica magistarli. Zamiast 133MHz jest 166MHz...

 

W takim wypadku sprawdziłem, jaka jest różnica procentowa w taktowaniu po podniesieniu magistrali przy tym samym oznaczeniu modelu.

Wyszło mi, że procesor wolniejszy o 4% przy podniesionej częstotliwości magistrali z 133 do 166 ma to samo oznaczenie.

A, więc można powiedzieć, że podniesienie magistrali z 166MHz do 200MHz powinno znów pozwolić nam na obniżenie taktowania, by utrzymać ten sam rating.

Sprawdźmy to dla Bartona 3000+

 

Model z magistralą 166MHz ma 2167MHz, zaś ten z magistralą 200MHz, 2100MHz. Różnica jest rzędu 3%.

 

W uproszczeniu mogę powiedzieć, że mój procesor podkręcony na 2000MHz na magistrali 200MHz powinien mieć taki oto przelicznik:

2000+4%=2080 (dla magistrali 166MHz) i dalej 2080+3%=2142 (bo mam magistralę 200MHz).

 

Jaki z tego wniosek?

Mój procesor powinien być teraz oznaczany jako 2600+!!!

(bo taki procesor na magistrali 133MHz ma częstotliwość 2133MHz)

 

A, więc daję w podpisie 2600+ !!! :twisted:

 

Co o tym wszytskim sądzicie??? 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://homepage.ntlworld.com/terry_butler/opn-462/

i narzędzia eksperymentalne.

Wychodzi na to, że masz tylko 2400+

 

Ale i tak to wszystko sztuka dla sztuki - jeżeli nie ma takiego proca (o takim taktowaniu i magistrali) to nie ma co się podniecać PR.

 

Czyli bezpieczniej podawać MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo bardzo :D ogólnie. W sumie nie da sie powiedzieć bo w jedne programy bardziej lubią FSB a drugie wyższy zegar... Hmm z tego co widziałem tetsy to Bartek 2600+ jest równy 2600+ Athlonowi w wiekszosci tesów idą w łeb w łeb więc 1910mhz Bartona = 2083mhz Athlona (ale ja analizowałem głownie testy w grach ,różnie bywa w innych aplikacjach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://homepage.ntlworld.com/terry_butler/opn-462/

i narzędzia eksperymentalne.

Wychodzi na to, że masz tylko 2400+

 

Ale i tak to wszystko sztuka dla sztuki - jeżeli nie ma takiego proca (o takim taktowaniu i magistrali) to nie ma co się podniecać PR.

 

Czyli bezpieczniej podawać MHz.

ale weź zobatrz postaw sie z drugiej strony! np. Kumpel mi mówi że ma szybszy procesor bo ma Celka 2.4Ghz :D a ja mu mówie ze mam Durona 1.6@2.2 :D duzo ludzi pomysli celek szybszy a duron 1.6ghz nie podkrecony ma podobna wydajnosc do cela 2.4 nie podkreonego :D po o/c to już nie mówie o ile duron lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, jak potrzebujesz komputera do szpanowania, to faktycznie.

Jak do gier czy pracy - to co Cię obchodzi, co qmpel pomyśli?

Spokojnie, za stary jestem, żeby się kolegom z podwórka chwalić ;)

To są tylko moje przemyślenia poparte logicznymi (mam nadzieję) przesłankami. Próbuję ustalić coś, co jest niejsane. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartony mają zawyżone PR(lub athlony zaniżone :P)

barton 2200MHz = 3200+

athlon 2200MHz ~ 2700+

a różnica w wydajności "zegar w zegar" wynosi w porywach 3%...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak mam zbartonowanego athlona do wartosci jak w podpisie, to ile w skali bartonowej powinienem miec? 2800+ czy 3200+ i w poscie jak to wykazac jakby bylo inaczej, gdyz mi pokazuje 2800+.

dzieks za odpowiedzi ewentualne...yol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartony mają zawyżone PR(lub athlony zaniżone :P)

barton 2200MHz = 3200+

athlon 2200MHz ~ 2700+

a różnica w wydajności "zegar w zegar" wynosi w porywach 3%...

wez pod uwage ze 2700+ to 2166mhz (333) tak samo barton takowany ma 3000+ (333 - 2166mhz) a to tylko 10% dla cache w niektórych benchmarkach (szczegolnie softowych gdzie liczy sie proc ,w koncu nie kazdy gra...) jest naprawde. Ja sam widze po przesiadce z proca 512kb na proca 64kb o ile dłuzej uruchamia mi sie Borland Delphi 7... Wiec jak dla mnie oznaczenia bartków dają rade. Aha to 3200+ 2.2Ghz to masz kolego przy FSB400 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartony mają zawyżone PR(lub athlony zaniżone :P)

barton 2200MHz = 3200+

athlon 2200MHz ~ 2700+

a różnica w wydajności "zegar w zegar" wynosi w porywach 3%...

wez pod uwage ze 2700+ to 2166mhz (333) tak samo barton takowany ma 3000+ (333 - 2166mhz) a to tylko 10% dla cache w niektórych benchmarkach (szczegolnie softowych gdzie liczy sie proc ,w koncu nie kazdy gra...) jest naprawde. Ja sam widze po przesiadce z proca 512kb na proca 64kb o ile dłuzej uruchamia mi sie Borland Delphi 7... Wiec jak dla mnie oznaczenia bartków dają rade. Aha to 3200+ 2.2Ghz to masz kolego przy FSB400 :D

czyli fsb ma tez tu swe miejsce przy rozpoznawaniu proca....spoko, szkoda ze nie mam lepszych pamieci bo bym pojechal 3200+ a nawet lepiej gdyz 2,2GHz to juz teraz mam a proc jeszcze posiada potencjal, moim zdaniem jest zarombisty gdyz przy napieciu 1.675 jak sie nie myle dziala stabilnie (test hot cpu tester - 10h bez bledow a temp proca nie przekraczala 55C, wiec looz jak na zwykly cooler 3k obrotow i alu radiator dosc sporych rozmiarow:) a w spoczynku ma temp na poziomie 47C...

yol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra a 10x220 ale 256kb nie 512 to jaki powinien miec rating ??

ile razy mozna podawac tego linka ?

 

http://homepage.ntlworld.com/terry_butler/opn-462/

 

wawelski rozsyla ten program w tym miesiacu tasmowo i hurtem a dalej nikomu nie chce sie go zassac ...

 

Program ma podzial na rdzenie wiec jak dopasujesz kesz do rdzenia bedziesz wiedzial ile ma PR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm...

natrafilem na cos takiego, ze w sandrze pokazuje mi w opcji Cpu & Bios information:

 

Model: Amd Athlon 2800+

Speed: 2,23GHz

Model Number: 2800

Performance Rating: 3231

 

i chodzi mi tu o ostatnia pozycje PR, czy jest to logiczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra a 10x220 ale 256kb nie 512 to jaki powinien miec rating ??

ile razy mozna podawac tego linka ?

 

http://homepage.ntlworld.com/terry_butler/opn-462/

 

wawelski rozsyla ten program w tym miesiacu tasmowo i hurtem a dalej nikomu nie chce sie go zassac ...

 

Program ma podzial na rdzenie wiec jak dopasujesz kesz do rdzenia bedziesz wiedzial ile ma PR

Wszystko fajnie , pieknie tylko program nie rozroznia fsb a moim zdaniem jest subtelna roznica miedzy 166 a 220 MHZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...