Skocz do zawartości
blaaa

AMD Athlon 64 FX-51 >> tani procek ;DDD

Rekomendowane odpowiedzi

heh co taki tani myslalem ze bedzie stal co njmniej 10 000! :lol:

 

niech sie amd z tym prockiem w _ _ _ _ pocaluje, ja wysiadam ;-)

 

imo normalny antek 64 3000+ juz przystepniej,,, przypatrujac sie kosztom procka i roznicy w kosztach kompletnego zestawu w odniesieniu do roznicy w wydajosci oraz podobnemu potencjalowi o/c -> fakać fx-51 :-D ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG!!! 4200zł... doliczcie sobie jeszcze do tego kosz dobrej plyty.. A najlepsze bedzie to ze na swieta bozego narodzenia cena zapewne spadnie do 1k zł.. albo i mniej.... i sporo stracą Ci co kupią teras tego procka ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shit-4200zł 8O -nie ja dziękuje poczekam na Athlona643000+albo2800+za pół roku może najwolniejszy A64 będzie chodził po 550zł to wtedy będzie można pokusić się o zakup.Jak na razie nie widze sęsu. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No według mnie z Athlonów64 jedynie FX jest warty zakupu. Te zwykłe mają normalny kontroler pamięci i 512L2, więc w sumie nie wprowadzają nic poza SSE2 i 64bit (które w sumie nic obecnie nie daje). Lepiej kupić zwykłe Athlony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam, to już nie AMD, to złodziejstwo gorsze niż u intela.

kumpel kupuje płytęasrock pod socket 754 ale na 2 procki, 2*AMD opteron, 2 chiefy 360W i wbudowana w płytę jest grafa radek 9100 :)

lepszym wyborem niżFX jest zwykły amd 64, wolniejszy może o 5% a dużo tańszy i chodzi na zwykłych ddr'ach a nie registered ecc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon 64 / FX

 

 

KPG032 Procesor AMD Athlon 64 3200+ (2,0 GHz, socket 754, cache L2 1MB, JEDYNY procesor 64-bit z możliwoŚcią obsługi aplikacji 32-bit cena ok 1200 netto

 

 

KPH051 Procesor AMD Athlon 64 FX-51 (2,2 GHz, socket 940, cache L2 1MB, JEDYNY procesor 64-bit z możliwoŚcią obsługi aplikacji 32-bit cena ok 3300 netto

 

Hmm z tego co ja znalazlem to oba maja 1mb cache

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez nie za bardzo mi sie podoba ze AMD serwuje nam ceny wieksze od intela . . . albo podobne aczkolowiek juz chyba wole zaplacic amd niz intelowi. . .

Pozatym tyle czekali na ten procek ze usza teraz troszeczke pozdzierac zeby sobie odbic :]

a przy okazji nikt normalny nie kupi takiego procka jak tylko wyjdzie :] chyba ze sra kasa :]

Ja tam mam swojego athlonika 1700+ i jestem zadowolony :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No AMD na tym procku nie zle zdziera ale wolał bym aby moja kasa trafial do amd niz intela 

a swoja drogo jak fx 51 tyle kosztuje to ile kosztuje FX53

ladnie bedzie kosztowal fx 55 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko tak stoi jak wyjdzie cos nowego...ale nie o tym chcialem powiedziec tylko otym ze takze wole placic amd nizeli intelowi jak to juz kolesie wyzej pisali...

btw moj zbartonowany thorton jest szybszy od p4 3.0...wiec niech sie waluja te intelowcy bo potencjal jaki drzyma w athlonach jest potega mocy kazdego usera...jednym lepiej innym ciut gorzej to wychodzi ale wszyscy sa w duszy zadowoleni...a ta kasa zaoszczedzona to juz wogole...mniod i malinka....tylko czekac...takie newsy to zawsze sa w cenie a kto kupi ten je glupi :)

P.S.

bez urazy do tych co kupuja:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko tak stoi jak wyjdzie cos nowego...ale nie o tym chcialem powiedziec tylko otym ze takze wole placic amd nizeli intelowi jak to juz kolesie wyzej pisali...

btw moj zbartonowany thorton jest szybszy od p4 3.0...wiec niech sie waluja te intelowcy bo potencjal jaki drzyma w athlonach jest potega mocy kazdego usera...jednym lepiej innym ciut gorzej to wychodzi ale wszyscy sa w duszy zadowoleni...a ta kasa zaoszczedzona to juz wogole...mniod i malinka....tylko czekac...takie newsy to zawsze sa w cenie a kto kupi ten je glupi :) 

P.S. 

bez urazy do tych co kupuja:)

Tu sie bezsprzecznie zgodze.Też wole zapłacić AMD bo jestem użytkownikiem jej procesorów od 3 lat i jeszcze ani razu mnie nie zawiodły(zawsze były doskonałe pod względem stosunku ceny do wydajności).A co do Athlon64FX to chyba każdy wie że ten klocuszek to esencja myśli technicznej AMD i chyba to normalna kolej zeczy ze jej flagowy procek będzie kosztował dużo(FX będzie dla bogatych i bardzo wymagających użytkowników,ludzi zajmójączych się obróbką video,projektowaniem przestrzennym innymi bardzo wymagającymi zadaniami).Dla zwykłych użytkowników (czytaj-nas) AMD wypóścił A64 i który już dzisiaj jest w akceptowalniej przez niektórych z nas cenie i moim zdaniem za pół roku część z nas bedzie mogła spokojnie iśc i kupić w sklepie za 600zł Athlona64 3000+ albo przynajmniej 2800+, już nie mówiac co będzie po roku bytowania A64 na rynku bo sytuacja będzie podobna jak Bartona(czyli ceny spadną do poziomów Celeronów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze moj barton za 450zl na tym taktowaniu na ktorym chodzi aktualnie moze spokojnie stawac w szranki z tym cudem za 4300 - wiec gdzie tu jest sens - wiadomo ze tego FX'a mozna podkrecic ale to juz jest ze tak powiem z dusza na ramieniu :)

 

Chcialem zauwazyc jedna rzecz (wiem ze wiekszosc o tym wie ale to taka dygresja :) ) - to jest glownie do kampanii reklamowej intela - oni tam mowia ze jak zalozysz sobie P IV to grafika bedzie lepsza, internet szybszy i jeszcze nie wiem co - moze ci .... urosnie - a co zmienia procesor - nic - to nie jest np karta graficzna ze lepsza ma lepszy obraz - on tylko liczy - i nie moze liczyc lepiej albo gorzej tylko szybciej albo wolniej - wiec jezeli FX-51 na default chodzi tak samo jak moj barton to co by mi dalo jakbym wydal te 4000? - NIC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...