Skocz do zawartości
loloferrari

Seasonic SS-250 FS Active PFC czy Enlight 230W

Rekomendowane odpowiedzi

wpisz w wyszukiwarke tweaka seasonic i bedziesz wiedzial kto ma z nim doswiadczenie :P

 

a na serio

ten Twoj "Enlight" to Enhance - b. dobry ale glosny, Seasonic o ktory pytasz to blizniaczy model do mojego tylko ze 250W (ja mam 300W) powiem szczerze ze nie zamienie go na nic innego (chyba ze na Seasonica SuperSilencera lub cos w tym stylu) powod: b. wydajny i bardzo cichy :)

 

a skoro piszesz ze 1 musisz sobie zostawic tzn ze masz oba wiec w czym problem testy, testy i jeszcze raz testy - potwm wez ten ktory ma mniej wahliwe napiecia i jest cichszy przy pelnym obiciazeniu

 

:!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zwloki Seasonic dokladnie ten model co ty podales i wyglada on na bardzo dobry zasilacz.

Jest ciezki, cewki sa duze i nawieniete grubym drutem. Konstrukcja wyglada na zaawansowana i na 100% ma ten Active PFC. ;)

Ja bym bral tego Seasonic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Enlighta i rada moja taka - wlutuj rezystor 47 Ohm 3W lub 5W szeregowo z wentylatorem i bedzie chodzil tak, ze go slychac nie bedzie a i tak wentylacja starczy nawet w upalne dni - przetestowane i sprawdzone :)

Mozna tez wykonac przelacznik obroty Full i obroty Low :)

Fakt ze troche szumi standardowo, ale za to ma swietna wentylacje razem w polaczeniu z duza kratka od spodu :)

A po wyciszeniu zaczna Cie wqrzac inne wentyle - zwlaszcza na procku. Mam bardzo cichy cooler GlacialTecha 2410 i teraz to on mnie drazni :) Takze mysle ze to niezla skala porownawcza :)

Co do samego lutowania to ja zrobilem to tak - odlutowalem jeden przewod przy wentylatorze, wzialem kawalek przewodu i wlutowalem jednym koncem do rezystora. Koniec tego kabelka przylutowalem do punktu lutowniczego przy wentylatorze a oryginalny przewod przylutowalem do drugiego konca rezystora. Calosc mozna wrzucic do koszulki termokurczliwej w celu odizolowania od przewodow zasilania !

W ten sposob nie cialem oryginalnych przewodow ani tez nie musialem wypinac wtyczki i kombinowac :)

Sposob prosty i zawsze mozna wymontowac :)

W ten oto prosty sposob nasz nowy Enlight=True Ultra Silent Enlight :)

 

Co do wydajnosci to u mnie chodzi stabilnie przy:

AXP Tbred 1700@2100,Epox8rda+,1x256 DDR 333,Hercules 8500LE 64MB,

nagrywara + cd rom+fdd, dwa dyski seagate 7200.7 80gb i 120gb+wiatrak z coolera na procu+opcjonalnie wentyl coolermaster do budy+chlodzenie na dysk spire :)

 

USDM teraz mi pokazuje: +5V=4,945V / -5=4,948V / +12v=12,160V / -12V=-11,787V :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak seasonic - przekonalo mnie to że mój caly sprzęt wstaje na napięciu <1.9 V -core co nie zdażało sie gdy miałem Enlight-a. Potrzebowałem sprawdzić ile poleci Duron i zapodałem mu powyżej 1.9 V core - Seasonic trzymał sie dziarsko a Enlight nie włącza sie powyżej ~1.85

Tu macie drobne porównanie

Dołączona grafika

 

[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...