Skocz do zawartości
Lukas20

Tygon dla ludzi z Tweak'a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wzorujac sie na przyklejonych topicach o grupowych zamowieniach w np.: DD zakladam tez ten. Wczoraj powstal pomysl sprowadzenia Tygonu: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=64726&start=60

 

Wyszloby na pewno taniej niz kupujac w sklepie. Aktualnie mamy tez dobry kurs dolara co dodatkowo powinno obnizyc cene. Na razie nie moge nic obiecac, ze na pewno sie uda, ale zawsze mozna sprobowac.

 

Do wyboru mamy 3 rodzaje (promien zagiecia):

1/2'' - 5/8'' (2 7/8'') - 35,01 PLN/m

1/2'' - 3/4'' (1 1/2'') - 56,02 PLN/m (o 1,8$/ft drozszy)

5/8'' - 7/8'' (2 3/8'') - 62,20 PLN/m

 

Ceny sa szacunkowe. Jesli zamowimy wiecej to bede mial podstawe o ubieganie sie o quantity discount. Do calosci dojda koszty przelewu (25-30 PLN) + koszt transportu (wazony dlugoscia zamawianego weza).

 

Zainteresowanych prosze o kontakt na mail'a. Prosze podac dlugosc weza i rodzaj. Zastanowcie sie przed wyborem, zeby potem nie bylo wycofywania sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz pytanie, ale co takiego jest dobrego w Tygonie? Np. jaka jest roznica miedzy wezem igielitowym a tygonem? Prosze odpowiedz, wiele innych ludzi tez sie wtedy dowie jesli sprawdzi ten thread.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz pytanie, ale co takiego jest dobrego w Tygonie? Np. jaka jest roznica miedzy wezem igielitowym a tygonem? Prosze odpowiedz, wiele innych ludzi tez sie wtedy dowie jesli sprawdzi ten thread.

Jest mieciutki jak guma , uklada sie jak cienki sznureczek :D Dla mnie bezsens kupowac wieksze ilosci bo mozna spoko nadrobic tanszymi kolankami lub rurkami miedzianymi . Dla mnie strasznie by sie przydal na koncowkiinstalacji do podlanczania blokow ale splukany jestem ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze warto poszukać tych węży gdzieś w niemczech? Jakby sie gdzieś znalazło to może byłbym w stanie to odebrać ze jakiegoś sklepu i przywieść do pl. Odpadnie wysyłka, cło itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nive11en > wpisz w wyszukiwarce Tygon a wszystkiego sie dowiesz. Dodatkowa zaleta Tygonu jest to, ze jest przezroczysty.

 

LiZzArD > 1 cal = ~25-26 mm

 

Misyo > Tygon jest produkowany tylko w USA, a ceny w Niemieckich sklepach i u Polskich dystrybutorow sa troche duze :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1/2'' - 5/8'' (2 7/8'') - 35,01 PLN/m

1/2'' - 3/4'' (1 1/2'') - 56,02 PLN/m (o 1,8$/ft drozszy)

5/8'' - 7/8'' (2 3/8'') - 62,20 PLN/m

Mam rozumiec ze pierwszy wymiar to wymiar id a drugi to od.. Natomiast to co jest przed srednica luku to co to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukas20: a zamawiasz z wysyłką do polski? Bo może lepiej by było gdyby ktoś to na miejscu kupił i po prostu wysłał do kraju... jak coś to moge pokombinować bo mam troche znajomcych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 1/2'' to standartowe oznaczenie - teraz juz kazdy bedzie wiedzial co to oznacza.

 

Na 99% olewamy tygon i przechodzimy na ClearFlex 60. Oba zrobione sa z tego samego tworzywa, promienie skretu sa niemalze identyczne (producent Flexa nie podaje tak super dokladnych, ale generalnie wychodzi na to samo). Czekam teraz na maila z cena jednostkowa za 30m.

 

Kurde, potrzebuje tez KONIECZNIE waz 5/8'' ID.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukas20: a zamawiasz z wysyłką do polski? Bo może lepiej by było gdyby ktoś to na miejscu kupił i po prostu wysłał do kraju... jak coś to moge pokombinować bo mam troche znajomcych...

Mi ostatnio brat przesylal paczke z aparatami to wyszlo $20,89 i byla to przesylka tygodniowa czyli ze w ciagu tygodnia doszla.

Nie wiem jak jest z innymi przesylkami ale moze byc podobnie.

Jezeli masz kontakty to znajdz jakis sklep albo powiedz zeby cos takiego poszukali. Na pewno znajda troche taniej niz w DD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W europie nie oplaca sie kupowac, bo kurs jest bardzo niekorzystny.

 

ClearFlex bedzie lecial z Kanady o ile sie z producentem dogadam, zeby zrobil wyjatek i sprzedal mi 10-15 ft. 5/8'' ID. Cena moze byc wyzsza, bo masa produktu bedzie na pewno wieksza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukas20: Mozesz napisać skąd chcesz to zamówić. Ja poprosze kolege w stanach to on to po prostu kupi i wysle do nas. Bedzie najtaniej.

 

Tylko czy nie moglbys dokladnie dokladnie napisac kotry co oznacza. Nie cheialbym przeliczając cale na mm popełnić babola i wydąc 100pln na wąż który nie będzie mi pasował zupełnie do niczego ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wąż też się pisze tylko się upewnić musze czy dobrze qmam te wymiary :P

 

1/2'' - śr wew (?)

3/4'' - gr ścianki (?)

(1 1/2'') - co to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wąż też się pisze tylko się upewnić musze czy dobrze qmam te wymiary :P  

 

1/2'' - śr wew (?)

3/4'' - gr ścianki (?)  

(1 1/2'') - co to jest?

Wiec wszystko napisano juz wyzej - pierwszy wymiar to srednica wewnetrzna (1/2" to 12'5 mm o ile sie nie myle) druga to srednica zewnetrzna a to co w nawiasach to (najmniejsza) srednica okregu jaka mozesz zrobic aby waz nie stracil swojego przekroju(jednym slowem jak bardzo mozesz go wygiac zanim sie zagnie) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ejo a bedzie to zamawiane od dd?? - jezeli tak to mozna by zleszyc ludzi tez na inne rzeczy... - pozatym moge sie zapytac w sklepie proline czy nie mozna by sie z nimi zlozyc na przesylke po polowie...

Bo to i dla nich byloby kozystne - wieksze zamowienie to moze i upust sie zdazy :) ... napewno da sie dogadac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ejo a bedzie to zamawiane od dd?? - jezeli tak to mozna by zleszyc ludzi tez na inne rzeczy... - pozatym moge sie zapytac w sklepie proline czy nie mozna by sie z nimi zlozyc na przesylke po polowie...

Bo to i dla nich byloby kozystne - wieksze zamowienie to moze i upust sie zdazy :) ... napewno da sie dogadac :)

:arrow: Lukas20 wspominal o jakims producencie z kanady, wiec chyba dd odpada. jesli jednak fireblade3 chcialbys zamawiac cos z dd, to wiec, ze jestem zainteresowany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...