Skocz do zawartości
Szymoon

Galeria Zdjęć Użytkowników PurePC

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze dni z V3. Ogólnie to dziwnie z tym makro. Moge robić min. 10 cm od obiektu. To jest standard czy mało? :D Mam zamiar zakupić tuleje i UV+CPL.

Czy myślicie, że jak kupie TELE to będę mógł robic dokładniejsze foty robali? I tak przy okazji jeszcze TELE to jest to samo co filtry makro?

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze dni z V3.  Ogólnie to dziwnie z tym makro. Moge robić min. 10 cm od obiektu. To jest standard czy mało? :D Mam zamiar zakupić tuleje i UV+CPL.

Czy myślicie, że jak kupie TELE to będę mógł robic dokładniejsze foty robali? I tak przy okazji jeszcze TELE to jest to samo co filtry makro?

 

10 cm to tak sobie....w wiekszosci kompaktów standart,ale czasem łapią ostrośc z blizszej odległosci,trzeba próbować :wink:

Tele a Makro to dwa przeciwiństwa...

Najprościej mozna powiedziec ze TELE to dodatkowy zoom optyczny a soczewki makro to powiekszenie z blizszej odległosci np -jak mówisz- robali

Jesli tak pasjonuje cie makro,to lepiej nie kupuj tych soczewek a uskładaj na KONWERTER np dcr-250 RAYNOX to koszt ok 219-230zł,ale naprawde warto bo to sprzet sam w sobie do robienia supermakro

Edytowane przez rob75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UV ma tą zaletę, że można go używać do każdego zdjęcia. Polar nie do każdego zdjęcia się nadaje, więc jako ochrona obiektywu IMO odpada.

 

PoGo - zdjęcie było by ciekawsze gdyby tło było bardziej jednolite. Nie mówię, że masz "modela" do studia zabrać, ale po prostu staraj się ustawić jak żeby w tle było jak najmniej różnokolorowych obiektów (biały kwiat, ziemia, różowy kwiatek).

 

rob75 - nie cytuj obrazków.

Edytowane przez paulo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UV ma tą zaletę, że można go używać do każdego zdjęcia. Polar nie do każdego zdjęcia się nadaje, więc jako ochrona obiektywu IMO odpada.

 

PoGo - zdjęcie było by ciekawsze gdyby tło było bardziej jednolite. Nie mówię, że masz "modela" do studia zabrać, ale po prostu staraj się ustawić jak żeby w tle było jak najmniej różnokolorowych obiektów (biały kwiat, ziemia, różowy kwiatek).

 

rob75 - nie cytuj obrazków.

1573459[/snapback]

W sumie masz racje z tym tłem. Pewnie by ciekawiej wyglądało. Dzisiaj spłodziłem coś takiego. Dość duży kontrast, akurat wystawał z cienia, a dziś ostre słońce.

Dołączona grafika

 

Co do samego 'macro' to mnie bardzo fascynuje. Chyba dałem sie przekonac na jakis konwerter. Jak dostane wypłate to wjazd na allegro :D

 

A tu jeszcze jedno, też jakoś tak wyszło, że ciemne tło.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...