Skocz do zawartości
Szymoon

Galeria Zdjęć Użytkowników PurePC

Rekomendowane odpowiedzi

Nie używam ps'a, nie stać mnie. cyrkiel to widzę, że masz fajny aparat, co podczas robienia zdjęcia od razu stosuje filtry i narzędzia od ps'a. :lol2: Mnie się moje fotki podobają, a jak komuś się nie podobają, to tak mnie to interesuje jak zeszłoroczny śnieg. ;-)

Aparat - a530, ale jaki by nie był, to sam zdjęć nie robi :> Ale często tak jest - brakuje pomysłu, to się ratuje fotę ps'em... I nie napisałem, że nie podobają mi się WSZYSTKIE Twoje zdjęcia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aka jaki masz obiektyw?:>

Piórko było robione odwróconym Mirem37/2.8 przymkniętym do okolic F.8

 

A zdjęcie te pierwsze- Zenitowski Fisheye 16/2.8 przy F~3.2.

 

Więcej M42 już nie używam ;] Ich miejsce zajął T 17-50, i o dziwo bardzo dobra Sigma 70-300APO. I w porównaniu do Canonowskiej 70-200L F4, pomijając kwestie AF i wewnętrznego ogniskowania- dramatu w jakości nie ma, wręcz jest porównywalnie. Do 268mm *1.6 jest miodzio :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm

chcialbym poruszyc pewna kwestie?

widzieliscie kiedys swoje foty na dobrym monitorze?

mam na mysli połke 3tyś i wyzej

mam obecnie della 30" wersja hc (pokrycie 92% przestrzeni barw adobe rgb)

tak przegladam sobie zwykle jgp jakies stare - wiekszosci fotek nei trzeba poprawiac, ostrzyć, wyciagać szczegołow z cieni - podkrecać kolorów - po prostu są dobre)

porownujac do wczesniejszej 17" LCD samsunga (keidys topowy model) musze stwierdzic ze w fotografii cyfrowej jak i pokazywaniu fotek w necie bardzo duze jesli nie kolosalne znaczenie ma obok dobrego aparatu - monitor

pozr.

moze ktos cos dopisze pod tym - i moze zmieni sie nastawienie niektorych osob do tej dziedziny sztuki

 

Piórko było robione odwróconym Mirem37/2.8 przymkniętym do okolic F.8

 

A zdjęcie te pierwsze- Zenitowski Fisheye 16/2.8 przy F~3.2.

 

Więcej M42 już nie używam ;] Ich miejsce zajął T 17-50, i o dziwo bardzo dobra Sigma 70-300APO. I w porównaniu do Canonowskiej 70-200L F4, pomijając kwestie AF i wewnętrznego ogniskowania- dramatu w jakości nie ma, wręcz jest porównywalnie. Do 268mm *1.6 jest miodzio :wink:

no coz - ja w sumie nikkora 18-200VR juz tez nie bede za bardzo uzywał - no jedynie do pracy studyjnej gdzie potrzebny jest szybki focus i duzy zakres ogniskowej (fotografuje przedmioty roznej wielkosci)

niedawno stalem sie posiadaczem pentacona six tl

nakrecona juz rolka ilforda hp5+ no i jak mowilem niedlugo cos zapodam

kupilem tez przejsciowke z pentacona na nikona i musze powiedziec ze obiektyw od pentacona (biometar 80/2.8) jest po prostu boski, jakoscią miazdzy sigme która mialem wczesniej, obecnego nikkora i niedawno kupionego zeissa m42 - tessara 50mm

Niedlugo zapodam foty ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodzę z Tobą genghiskhan co do monitorów. Jedno zdjęcie na każdym monitorze będzie wyglądało inaczej. Moje zdjęcia te przerobione, u mnie na monitorze nie wyglądają ani na przekolorowane, ani przesycone, co np na innym monitorze będzie mocno widoczne, zła koloryzacja, za duży kontrast, za duże nasycenie. Wtedy fotka wygląda brzydko. Wystarczy taki przykład pójścia np do hipermarketu gdzie wystawionych jest 50 różnych monitorów, na których wyświetlona jest ta sama prezentacja. Na niektórych wygląda wręcz tragicznie a na niektórych bardzo dobrze. I to samo z telewizorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo, kazdy monitor (mam na mysli model, nie egzemplarz) ma inne fabryczne ustawienia.. totez ja kazdy monitor, z ktorym pracuje ustawiam do wlasnych potrzeb i w miare mozliwosci tak samo jak poprzedni.

 

rok temu przesiadalem sie ze starego 15" 'telewizorka' na NEC'a 1980fxi takze wtedy przezylem niezly szok ;)

teraz od niedawna uzywam 2090uxi, ale poki co podlaczony jest pod zintegrowanego intela gma8xx. ciekaw jestem, czy bedzie roznica jak podlacze go pod jakas normalna grafe :P choc juz teraz jest bosko :)

 

zapomnialem, to moze jeszcze dam panoramke :P

teraz tak 'kalendarzowo':

 

Dołączona grafika

 

Three Sisters, Glencoe, Szkocja.

Edytowane przez tomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to zależy wiele od matrycy/kineskopu i grafiki.

 

Miałem okazje do pobawienia się na monitorze skalibrowanym LAFOTEM, cóż- praca nad zdjeciami jest zupełnie inna. Co nie zmienia faktu że kalibrator kosztuje 1500zł z licencją na 6 stanowisk chyba... No i nie każdy monitor da się skalibrować idealnie- przykład: LCD w Acerku 1651 mojego nauczyciela, wykalibrowany to może i jest, ale wygląda paskudnie...

 

@Tomos- panoramki miodzio :) Ciekawi mnie jak zrobiłeś tą z HDRem. Zdradzisz sposób ;>? 3x fot ten sam kadr, czy może prościej? ;]

Edytowane przez AKa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze a propos monitorów, jak w zeszłym roku zmieniałem 15" to później po przejściu na 971P musiałem wszsytkie zdjęcia poprawiać bo jak je poprawiałem i rozjaśniałem to okazało się że na nowym monitorze były po porostu okropne i nie dało się oglądać, stąd też zrozumiałem złe oceny tych moich zjęć, był dramat, a na starym monitorku miodzio ;) I też to zauważyłem że na laptopie też trochę inaczej zdjęcia widać ale takiej różnicy jak z 15 nei ma.

 

st1ch bardzo fajne foty, niesamowty klimat, tylko przeszkadza mi trochę ta wieża po prawej, albo ją uciąć i kadr w lewo, albo pokazać całą i przesunąć kadr w prawo, ale ogólnie super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomos- mój błąd, opcja "czytanie ze zrozumieniem" się dopiero uruchamia ;]

Ale widoczki to są tam piękne :) Nie to co u mnie- gufniane pole, albo szary blok ;p

 

 

No i coś dodaję, nie wiem czy przypadkiem nie dawałem już tego, ale pokazać zawsze można ;]

 

Dołączona grafika

Edytowane przez AKa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze a propos monitorów, jak w zeszłym roku zmieniałem 15" to później po przejściu na 971P musiałem wszsytkie zdjęcia poprawiać bo jak je poprawiałem i rozjaśniałem to okazało się że na nowym monitorze były po porostu okropne i nie dało się oglądać, stąd też zrozumiałem złe oceny tych moich zjęć, był dramat, a na starym monitorku miodzio ;) I też to zauważyłem że na laptopie też trochę inaczej zdjęcia widać ale takiej różnicy jak z 15 nei ma.

 

st1ch bardzo fajne foty, niesamowty klimat, tylko przeszkadza mi trochę ta wieża po prawej, albo ją uciąć i kadr w lewo, albo pokazać całą i przesunąć kadr w prawo, ale ogólnie super.

Dzieki wielkie za komenta ;). Chociaz komus sie podoba :P.

 

Ponizej poprawione zdjatko, wedle zyczenia, i mam nadzieje, ze teraz lepiej :).

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuu i co to ? Z czego ? Tylko błagam, nie mów, że średni ... Jeśli tak, to musisz dużo popracować nad swoją "dziurką". ;)

 

Moje fotki otworkowe, nic artystycznego , jednak pokazanie możliwości technicznych fotografii otworkowej i tego co osiągnąłem.

 

1 etap

 

Dołączona grafika

 

2 etap

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...