Skocz do zawartości
Szymoon

Galeria Zdjęć Użytkowników PurePC

Rekomendowane odpowiedzi

rcube

Wawa dla mnie jest OK, ale ta w nocy, bo w dzień to... ;].

Zapomniałem :wink: : ostatnie bardzo fajne. Pewnie dlatego, że przejeżdżało dużo samochodów i utworzyło takie ciągłe smugi.

 

Fipa

Kontrolki na tym zdjęciu tak wyszły bo miałes długi czas naświetlania. Nastepnym razem spróbuj zrobić takie zdjęcie w trybie manualnym: ISO200, czas 1/10 - 1/20, przesłona na minimum (2,6), lampa ON. Czas powinien byc na tyle krótki, że nie będzie poruszenia, a jednocześnie na tyle długi żeby tło (droga) odpowiednio się dopaliło ;].

Co do włosów - dlaczego trzy paski? :wink:

Ostatnie zdjęcie - albo aparat kiepski, albo przekombinowane w PSie - pikselki widać.

 

 

Szkoda, że nie ma EXIFa w Waszych zdjęciach - lubię go czytać ;]

Edytowane przez PiotruśPan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie, ze topic troche ruszyl, bo zamułka jakas ostatnio nastąpiła ;)

Kontrolki na tym zdjęciu tak wyszły bo miałes długi czas naświetlania. Nastepnym razem spróbuj zrobić takie zdjęcie w trybie manualnym: ISO200, czas 1/10 - 1/20, przesłona na minimum (2,6), lampa ON. Czas powinien byc na tyle krótki, że nie będzie poruszenia, a jednocześnie na tyle długi żeby tło (droga) odpowiednio się dopaliło ;].

Co do włosów - dlaczego trzy paski? :wink:

Ostatnie zdjęcie - albo aparat kiepski, albo przekombinowane w PSie - pikselki widać.

Zdjecie w aucie rowniez nie ja robilem (ja prowadzilem). W kazdym razie dzieki za rade, kiedys sprawdze to, co mi poleciles (w telefonie sobie zapisalem, hehe).

 

Włosy tak, bo tak ;]

Z dresami nie mam nic wspólnego, tylko chcialem cos miec cos oryginalnego, cos, co wymyslilem sam.

 

Aparat moze i kiepski, bo to A510, ale napewno przekombinowalem w PS. Nie umiem sie nim bawic, nie mam wyczucia. Oryginal nie mial w ogóle ostrosci, chcialem to poprawic..

 

Ogolnie powiem Wam, ze rece mi sie strasznie trzęsą ;]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włosy tak, bo tak ;]

Z dresami nie mam nic wspólnego, tylko chcialem cos miec cos oryginalnego, cos, co wymyslilem sam.

To był żart ;]. Nigdy nie myslałem o Tobie jak o człowieku biegającym po mieście w trzech paskach ;]

Aparat moze i kiepski, bo to A510, ale napewno przekombinowalem w PS. Nie umiem sie nim bawic, nie mam wyczucia. Oryginal nie mial w ogóle ostrosci, chcialem to poprawic..

To bardzo dobry aparat, co nie raz podkreslałem na forum ;].

 

Po 1 poczytaj troche o technice robienia zdjec i bardzo wysokich mozliwosciah tego aparatu.

Nie ma oryginal ostrosci ? domysl sie czemu.... to nei wina aparatu ! pomysl czasem o zwiekszeni czulosci ISO, o czasach naswietlania i szerokosci otwarcia przeslony....

Uspokój się ;]. Żadna wiedza nie pomoże, gdy się jest ze znajomymi nad morzem. Uwierz mi. Sam mam piekną kolekcję nieostrych zdjęc z nad morza. Piwo robi swoje ;].

 

Żeby nie być postfukcerem ;]:

Dołączona grafika

Zdjęcie trochę źle wykadrowane ale miałem dosłownie ułamek sekundy na ustwienie kadru - chwilę potem kolega pędził z górki o nachyleniu 45 stopni i wysokości względnej 20 metrów :-P .

 

P.S.

Czy Waszym zdaniem widać na tym zdjęciu dynamikę?

 

 

Ten post był edytowany bla bla...

Edytowane przez PiotruśPan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fipa -> jeśli zależy Ci na jakimś "efekcie" fotograficznym zarówno w fotce jak i w PS to gadu znasz ;)

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Piotruś Pan -> dynamikę średnio widać ;) Jeśli tło by było rozmazane poziomo to by było super. :) Oczywiście ta chwila już się nie powtórzy, więc kombinuj coś z motion blurem w PS. ;]

 

EDIT :

Zrobiłem to chyba najbardziej podobnie jak się da uzyskać aparatem taki efekt (bo da się :) )

 

http://members.lycos.co.uk/maciekcie/pp+.jpg

 

No jednak to PS ;] I nie da efektu tego co byś zrobił to aparatem ... no ale ...

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Huh właśnie się zorientowałem, że nie dawałem swoich fotek :lol: ... dobra więc nie wszystko naraz , będzie "dawkowanie" ;]

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Maciek, ale bardziej chodziło mi o taką dynamikę statyczną :wink: tzn. patrzysz się na zdjęcie i widzisz to co się stanie. Wydawało mi się, że to zdjęcie choc troche takie jest, ale pewie wynika to z tego, że tam byłem. BTW. Polecam wszystkim zjazd na sankach z takiej góry :-P .

 

Co do Twoich zdjęć Maciek, to ta młoda panna wyszła super. To czego mi bardzo brakuje w moim aparacie to ta piękna GO. Gdybym zrobił takie zdjęcie swoim FZtem to nawet ta ściana głęboko w tle byłaby ostra. Echhh szukam sponsora, który kupi mi lusterko ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Maciek, ale bardziej chodziło mi o taką dynamikę statyczną :wink: tzn. patrzysz się na zdjęcie i widzisz to co się stanie. Wydawało mi się, że to zdjęcie choc troche takie jest, ale pewie wynika to z tego, że tam byłem. BTW. Polecam wszystkim zjazd na sankach z takiej góry :-P .

 

Co do Twoich zdjęć Maciek, to ta młoda panna wyszła super. To czego mi bardzo brakuje w moim aparacie to ta piękna GO. Gdybym zrobił takie zdjęcie swoim FZtem to nawet ta ściana głęboko w tle byłaby ostra. Echhh szukam sponsora, który kupi mi lusterko ;].

Oświadczam, że nie będę pracował więcej z dziećmi ! ;] One są złośliwe i nie chcą się ustawiać , a jak się ustawią to robią głupią minę albo coś jedzą ... wrrr jedno na 30-40 jej zdjęć wyszło OK ...

 

Zły jestem za te F 4.5 :/ mogłem bawić się Sigmą a nie teleobiektywem i bym miał do dyspozycji F2.8 wrr ...

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o czyje Ci chodzi ? Jeśli o fipy to on wyraźnie powiedział , że sam wie , że fotki się nie nadają do oceny ... a jeśli Ci chodziło o wieżowce ... To jednak ja uważam, że są OK - ale dobra - o gustach się nie dyskutuje ;)

nieeeee , właśnie oto chodzi :] o kontury postaci ... z flashem było by ... nie ciekawe a tak to ma coś w sobie ... mi się podoba.

czy ja wiem czy kontury są takie interesujące ;) fotka byłaby ciekawsza gdyby było widać pierwszy plan bo tak cieżko mi powiedzieć co ona ma przedstawiać? zachód słońca czy owe postaci na pierwszym planie. ja bym dopalił :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem czy kontury są takie interesujące ;) fotka byłaby ciekawsza gdyby było widać pierwszy plan bo tak cieżko mi powiedzieć co ona ma przedstawiać? zachód słońca czy owe postaci na pierwszym planie. ja bym dopalił :P

 

dokladnie, moze gdyby te postacie byly znacznie dalej (z 10metrow) to by wygladalo to ciekawiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś powiedział mi ładne przysłowie " o gustach się nie dyskutuje". ;] Więc zostawiamy to czy to ciekawe czy nie ;) dla jednego tak a dla innego już nie. :)

 

--------------------------------------------

 

Ot taki wycinek ...

 

Dołączona grafika

 

 

Wiem - lepiej by było jakby jednak te kłosy były bardziej "poukładane" I w zasadzie nie widzą mi się te "bliższe" kłosiki po bokach (mogłem je urwać) i słońce mogłoby być trochę wyżej. :P Ale jednak ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś powiedział mi ładne przysłowie " o gustach się nie dyskutuje". ;] Więc zostawiamy to czy to ciekawe czy nie ;) dla jednego tak a dla innego już nie. :)

 

--------------------------------------------

 

Ot taki wycinek ...

 

http://members.lycos.co.uk/maciekcifoto/foto/spike.

 

Wiem - lepiej by było jakby jednak te kłosy były bardziej "poukładane" I w zasadzie nie widzą mi się te "bliższe" kłosiki po bokach (mogłem je urwać) i słońce mogłoby być trochę wyżej. :P Ale jednak ...

 

ładne :] pogratulowac ;)

 

Mi sie podobuje :D

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz, ze chciales sie pochwalic dziewczyna ;]

 

foto kumpla, po moim retuszingu :)

 

Dołączona grafika

 

troche bez tematu ta fota jego :)

 

 

btw: dawno tu nie pisalem, trza pocykac cos, bo zapomne jak sie fotki robi :)

Edytowane przez MARIOSKARPA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz, ze chciales sie pochwalic dziewczyna ;]

no ta i jeszcze co :)

 

 

 

 

foto kumpla, po moim retuszingu :)

Dołączona grafika

 

troche bez tematu ta fota jego :)

btw: dawno tu nie pisalem, trza pocykac cos, bo zapomne jak sie fotki robi :)

fajny klimat ma fotka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasrz, czy nie wydaje Ci sie czasem, ze zbyt duzo ingerujesz PSem w swoje fotki? Mnie taka mysl naszla po tych ostatnich.

bawie sie :) staram sie tego nie robic bo tego nie lubie :P obiecuje mniej fotek z PS :P

 

ostatni raz.... troche zieleni we wiosne ;)

 

Dołączona grafika

 

 

pozdrawiam

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tymbardziej ze te montaze w photoshopie wygladaja poprostu biednie:P

 

sam jestes biedny, jak nie masz nic do powiedzenia na temat to nie pisz... najprosciej krytykowac innych, sproboj samego siebie.

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, ale one naprawdę są biedne :)

 

--------------

 

A tu jakies zdjecie zrobione rok temu, bo z tego roku nic nie mam.

 

http://img332.imageshack.us/img332/6300/obraz0048

 

nie mowie ze sa super ,PS poprostu sie bawie i szukam dobrego efektu dla zdjecia,

 

-----

 

co to za krzaki ? ;d co ta fota przedstawia ? :) bo poza chaosem na zdjeciu nic nie ma :)

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ale nie zaczynajcie znowu - zwłaszcza że one istotnie są biedne - sorry stary ;]

o co wam kur biega ? ;d przeciez nie napisalem ze daje zajebiste zdjecia, efektow zadnych praycznei do nich nie stosowalem, bawilem sie irfanem i balansem kolorow a do jednego dodalem tylko flare obiektywu o jakich efektach mowicie ? ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukasrz

Nikt nie pisze tutaj swoich opinii po to żeby sie na Tobie wyżyć. Przecież tutaj wkleja sie swoje fotki żeby się pochwalić lub/i usłyszeć słowa krytyki - żeby wiedzieć co poprawić. Twoja obróbka w PS jest taka sobie i tyle - każdy wyraził swoją opinię.

 

Jeżeli chodzi o Twoje wcześniejsze zdjęcie (przedstawiające muzeum chyba) to ja jestem na nie - kadr od frontu mi nie podchodzi. Obiekt jest pewnie ciekawy, ale takie jego przedstawienie już nie. Może zdjęcie nocne i bardziej z boku?

 

@sgj

Jestem na nie. Może to dlatego, że nie lubię truskawek ;]

 

Dobra "pojeździłem" sobie po innych to teraz Wasza kolej ;]

Czasem warto spojrzeć w niebo:

Dołączona grafika

 

 

P.S.

To nie jest księżyc ;].

Dwa wykłady opuściłem żeby zrobić to zdjęcie ;]

Edit

Ogromniasty wielbłąd ;]

Edytowane przez PiotruśPan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...