Skocz do zawartości
Szymoon

Galeria Zdjęć Użytkowników PurePC

Rekomendowane odpowiedzi

@lukasrz

Nikt nie pisze tutaj swoich opinii po to żeby sie na Tobie wyżyć. Przecież tutaj wkleja sie swoje fotki żeby się pochwalić lub/i usłyszeć słowa krytyki - żeby wiedzieć co poprawić. Twoja obróbka w PS jest taka sobie i tyle - każdy wyraził swoją opinię.

 

Jeżeli chodzi o Twoje wcześniejsze zdjęcie (przedstawiające muzeum chyba) to ja jestem na nie - kadr od frontu mi nie podchodzi. Obiekt jest pewnie ciekawy, ale takie jego przedstawienie już nie. Może zdjęcie nocne i bardziej z boku?

 

@sgj

Jestem na nie. Może to dlatego, że nie lubię truskawek ;]

 

Dobra "pojeździłem" sobie po innych to teraz Wasza kolei ;]

Czasem warto spojrzeć w niebo:

http://img125.imageshack.us/img125/619/p10504362nw.jpg

 

P.S.

To nie jest księżyc ;].

Dwa wykłady opuściłem żeby zrobić to zdjęcie ;]

ładnie wyszło to zaćmienie, też się czaiłem ale chmury mi przeszkodziły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sgj

Jestem na nie. Może to dlatego, że nie lubię truskawek ;]

 

Dobra "pojeździłem" sobie po innych to teraz Wasza kolej ;]

Czasem warto spojrzeć w niebo:

http://img125.imageshack.us/img125/619/p10504362nw.jpg

P.S.

To nie jest księżyc ;].

Dwa wykłady opuściłem żeby zrobić to zdjęcie ;]

Edit

Ogromniasty wielbłąd ;]

O nie. Jak Tobie nie podobają się moje truskawki to mi się Twoje zacmienie tez nie podoba ;]

 

No moze maly + za to, że udało Ci się zrobic to zdjęcie ;]

U mnie było pełne zacmienie(czytaj > chmury) i nie bylo nic widać.

 

 

-----

lukasrz i genghiskhan > a moze pójdziecie sobie na pw czy tam inne gygy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

Co do fotek :

 

lukasrz => Znów PS ... mówisz, że nie lubisz a jednak to robisz ... Nie rób bo będą mieć o Tobie opinię "nie umie robić fotek tylko w PS przeprawia" Dla mnie -NIE- .

 

genghiskhan => Fotka z pieskiem ... Pełny otwór i "pyk" :] Nie widzę w tym nic specjalnego, oczy przyciągają uwagę a niestety te nie są ostre i fotka sprawia wrażenie ... dziwnej. ;] Pozatym "nos" dla mnie to nie zbyt ciekawy obiekt fotografi - ale : o gustach się nie dyskutuje. :)

 

sgj => Truskawki ... i kupa krzaczorów obok ... Z perspektywy "żaby" , tuskawk-i/a na całym kadrze, ładnie padające słońce ... i byłoby cudownie. :)

 

PiotruśPan => Gratulacje. Wyszło bardzo fajnie. :)

 

Marioskarpa => Patrzę, że stare sztuczki w Irfanie dalej Ci służą. ;)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasrz => Znów PS ... mówisz, że nie lubisz a jednak to robisz ... Nie rób bo będą mieć o Tobie opinię "nie umie robić fotek tylko w PS przeprawia" Dla mnie -NIE- .

Nie zgadzam sie!

 

Zobacz:

http://static.flickr.com/36/86809618_6cc047d034.jpg

http://static.flickr.com/21/32246562_2aade59ffa_o.jpg

http://static.flickr.com/22/30745536_d26de1d3d2_o.jpg

http://flickr.com/photos/simonpais/30771718/in/set-808027/

 

Te obrazki są nieźle sfotoszopowane, powiedz mi że ich autorzy nie potrafią robić zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nie. Jak Tobie nie podobają się moje truskawki to mi się Twoje zacmienie tez nie podoba ;]

... po czym tupnął nogą i wyszedł ;]

No moze maly + za to, że udało Ci się zrobic to zdjęcie ;]

U mnie było pełne zacmienie(czytaj > chmury) i nie bylo nic widać.

W Łodzi też było dużo chmur. Nawet pojechałem do Zgierza, żeby sprawdzić jak tam wygląda zachmurzenie, ale w końcu wróciłem do Łodzi ;]. Dopiero około godz. 12.30 zza chmur zaczęło wyglądać słońce. Momentami chmury tworzyły naturalny filtr i można było obserwować gołym okiem.

Dla tych, którzy nie mogli zobaczyc zaćmienia mam wiadomość na pociesznie następne w 2008 roku LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

Jasne. :] To teraz popatrz :

 

n/c

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Co do fotek :

 

lukasrz => Znów PS ... mówisz, że nie lubisz a jednak to robisz ... Nie rób bo będą mieć o Tobie opinię "nie umie robić fotek tylko w PS przeprawia" Dla mnie -NIE- .

:blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

 

Sory, powiedz mi gdzie na mojej ostatniej fotce jest PS ? powiedz gdzie bo ja z krzesła spadłem jak to przeczytalem :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

 

Sory, powiedz mi gdzie na mojej ostatniej fotce jest PS ? powiedz gdzie bo ja z krzesła spadłem jak to przeczytalem :blink:

Zobacz kiedy ostatnio tu zaglądałem ... Skomentowałem Twoje wszystkie fotki od mojego ostatniego postu ... a nie tylko to z piwem eh ...

 

EDIT : A co do tego z piwem -> świetne :D

 

I widzisz ... Tam bawiłeś się w przerabianie itp. itd. - teraz pokazałeś prostą fotkę, jedyne co jest w niej zawarte to kadr i odbicie słońca - bajecznie prosta fotka i zarazem świetna. Dobra fotka nie musi mieć "bajerów" w sobie ... czasem wystarczy tylko kadr ... a kluczem do fotki idealnej jest kadr + oświetlenie ... i nic więcej ... Każda rzecz, która jest dobrze przedstawiona będzie tą idealną. :]

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz kiedy ostatnio tu zaglądałem ... Skomentowałem Twoje wszystkie fotki od mojego ostatniego postu ... a nie tylko to z piwem eh ...

z piwem nie robilem fotki ;) tylko z butelka ;)

 

No reszta z PS to porazka poza kosciolem i dziewczyna bo te mi sie podobaja :) reszta bawilem sie z nudow :) ale nei pisalem ze to wielki art :)

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MaciekCi nop przydaja sie :) foto jest z polowy grudnia jakos ;)

 

Jesli moge wyrazić swoja opinie, to osobiście zunaje przerobki w PS, ale nie jakies diametralne, delikatne, które jeszcze bardziej udoskonala zdjęcie, ktore juz musi byc dobre ;)

 

Sam nie korzystam z PS, bo nie umiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie. Czy możecie pomóc mi jak lepiej mogę ustawić aparat do takich zdjęć LINK. Zdjęcie robiłem wieczorkiem za pomocą oczywiście statywu. Aparat to Konica Minolta Z10, a ustawiony był: liczba F/3,4, czas naświetlania 4s, czułość ISO 100, tryb odmierzania średnio ważony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aparat to Konica Minolta Z10, a ustawiony był: liczba F/3,4, czas naświetlania 4s, czułość ISO 100, tryb odmierzania średnio ważony.

A po co ? ;] Przecież i tak korzystasz z manuala więc czy średnioważony czy centralny - nie ma znaczenia.

 

Dawaj jak największą wartość przysłony (F 8.0 chyba masz ? ) . ISO 100 zostaw albo daj 50 :] . Czas migawki daj 15-30sek. Efekty będą imho ciekawsze. ;]

 

Aha - i korzystaj z samowyzwalacza !

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co ? ;] Przecież i tak korzystasz z manuala więc czy średnioważony czy centralny - nie ma znaczenia.

 

Dawaj jak największą wartość przysłony (F 8.0 chyba masz ? ) . ISO 100 zostaw albo daj 50 :] . Czas migawki daj 15-30sek. Efekty będą imho ciekawsze. ;]

 

Aha - i korzystaj z samowyzwalacza !

OK. Dzięki. Jeszcze dziś wieczorkiem pobawię się aparatem i myślę, że jutro najpóźniej pokaże co mi się udało zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co ? ;] Przecież i tak korzystasz z manuala więc czy średnioważony czy centralny - nie ma znaczenia.

 

niby czemu nie ma znaczenia ? manual to manual, trzeba cos ustawic....

 

Dawaj jak największą wartość przysłony (F 8.0 chyba masz ? ) . ISO 100 zostaw albo daj 50 :] . Czas migawki daj 15-30sek. Efekty będą imho ciekawsze. ;]

 

Aha - i korzystaj z samowyzwalacza !

iso spokojnie mozna dac 50 pod warunkiem gdy posiadamy statyw albo aparat gdzies stoi :) :P i jak kolega pisze uzywac trzeba samowyzwalacza bo nawet gdy aparat stoi a my recznie wciskamy spust migawki to aparat moze drgnąć.

 

Wartosc przyslony na maxa ! Czyli tak aby otwor byl jak najmniejszy uzyskamy wtedy najlepsza glebie ostrosci, przy maksymalnej przyslonie pamietac tez trzeba o odpowiednim wydluzeniu czasu otwarcia migawki....

 

jeszcze co do iso, najmniejsza wartosc da najczystsze zdjęcie

 

co do czasu migawki 15-30s to bez przesady :P zdjęcie sie prześwietli :)

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby czemu nie ma znaczenia ? manual to manual, trzeba cos ustawic....

Ty wiesz co to jest pomiar światła ? Średnio ważony , centralny albo tzw "spot" (punktowe) ? To miejsce na podstawie którego aparat ma określić parametry przysłony i migawki a skoro ustawia to ręcznie - to pomiar światła nie ma znaczenia :>

 

iso spokojnie mozna dac 50 pod warunkiem gdy posiadamy statyw albo aparat gdzies stoi :)

No toż napisał, że ma statyw :]

 

co do czasu migawki 15-30s to bez przesady :P zdjęcie sie prześwietli :)

Jesteś pewnien ? :] to daj ISO 50 ; F 8.0 ; 15s i teraz kombinuj nocne zdjęcie ... zobacz czy się prześwietli. :] (Najlepiej zaprezentuj tutaj efekty :] )

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty wiesz co to jest pomiar światła ? Średnio ważony , centralny albo tzw "spot" (punktowe) ? To miejsce na podstawie którego aparat ma określić parametry przysłony i migawki a skoro ustawia to ręcznie - to pomiar światła nie ma znaczenia :>

Wiem co to i nie bede sie klocil bo nie sprawdzalem :)

 

Jesteś pewnien ? :] to daj ISO 50 ; F 8.0 ; 15s i teraz kombinuj nocne zdjęcie ... zobacz czy się prześwietli. :] (Najlepiej zaprezentuj tutaj efekty :] )

nie jestem pewien :)

 

fakt jest akurat :) ale musialem dac ISO 100 bo bylo przy ciemno :)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet fajne to zdjęcie, ale lepsze by bylo jak bys przeszedl sie za ten blok i zrobił zdjcie wawozu. Tylko nie wiem czemu ten blok wygląda jak by stał 2 razydalej niz w rzeczywistosci.

 

? :)

zdjecie zrobilem od tak na potrzeby testu :) aparat stal na parapecie na pudelku po athlonie 64 z obiektywem skierowanym dol ;] wiec zdjęcie jest byle jakie a blok stoi tak jak stoi nie wiem o co ci chodzi:)

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Więc zrobiłem zdjęcia tak jak mi radziliście na f8,0 i czas migawki 15 lub 30s.

30 sekund naświetlania

15 sekund naświetlania

ISO mogłem niestety ustawić na 64 niżej już nie mogłem :cry: . Wracając do zdjęć to taki kiepski widok mam z balkonu, a lądujących samolotów na pobliskim lotnisku jest mi ciężko złapać tym bardziej w porze wieczornej. Jak widzicie jakieś błędy zrobione przeze mnie to proszę o jakieś rady. Z góry bardzo dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Więc zrobiłem zdjęcia tak jak mi radziliście na f8,0 i czas migawki 15 lub 30s.

30 sekund naświetlania

15 sekund naświetlania

ISO mogłem niestety ustawić na 64 niżej już nie mogłem :cry: . Wracając do zdjęć to taki kiepski widok mam z balkonu, a lądujących samolotów na pobliskim lotnisku jest mi ciężko złapać tym bardziej w porze wieczornej. Jak widzicie jakieś błędy zrobione przeze mnie to proszę o jakieś rady. Z góry bardzo dziękuję.

 

fotki spoko ale czemu wcielo Ci niebo ? :P powinno byc przynajmniej widać jakąś łune od miasta, tak jak u mnie na fotce.... i jakies ciemne jak na 30s, tak mi sie wydaje.

 

obczajcie samochod na parkingu :D

 

Dołączona grafika

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o niebo to zdjęcia były robione gdzeiś oło 20:40 gdzie już niebo było ciemne jak w d***e. Jeśli chodzi Tobie o łune to niestety ale w kierunku, w którym jest zrobione zdjęcie jest koniec miasta tzn. koniec cywilizacji :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o niebo to zdjęcia były robione gdzeiś oło 20:40 gdzie już niebo było ciemne jak w d***e. Jeśli chodzi Tobie o łune to niestety ale w kierunku, w którym jest zrobione zdjęcie jest koniec miasta tzn. koniec cywilizacji :).

 

aha to ok :) ja robilem foto o 21 :) ale z miasta jest troche swiatla :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sgj -> ostatnia fotka lukarsz'a jest tylko do celów testowych. :)

Tak? No popatrz. NIe wiedziałem :wink: :D

 

Za tym blokiem jest lepszy widok do robienia zdjęc do testów. I nie ma latarni przed samym aparatem.

Tylko lukasrz miałby drobny problem z utrzymaniem aparatu bez statywu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drugie fajne szkoda że takie małe dałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...