Skocz do zawartości
Szymoon

Galeria Zdjęć Użytkowników PurePC

Rekomendowane odpowiedzi

nieostre :]

 

tak powinno wygladac ostre... chociaz sztuczne wyostrzenie psuje w tym wypadku jakosc fotki...

 

http://img64.imageshack.us/img64/8079/img29661al.jpg

jasne

ostrzenie do pixelozy

gdzie ty masz oczy czlowieku?

 

 

 

EDIT : Nie cytujemy obrazków. - MaciekCi

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne

ostrzenie do pixelozy

gdzie ty masz oczy czlowieku?

tam gdzie ty ? wyraznie napisalem ze jakosc obrazu spada bo fotka skopana sama w sobie a ostrzenie 30% to malo... tyle dalem w stosunku do oryginaly, sam sproboj. Z nie ostrego nie zrobisz ostrego idealnie :]

 

Poza tym wez pod uwage roznice w ostrosci miedzy lcd a crt czyli w tym wypadku na laptopie.

 

A moze cos takiego ? ;]

 

Dołączona grafika

 

 

 

:)

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna, żywa fota :)

dzieki :)

 

 

jaka roznica miedzy ldc a crt

no chyba ze sie porownuje zdychajacy kinol z lcd lg za 400zl :P

w obu przypadkach nic nie widac ;]

A no juz tlumacze ;) taka jest roznica ze ostrosc i jakosc obrazu na przecietnym 2 letnim CRT jest wyraznie gorsza od np. przecietnego LCD'ka. Najbardziej rzuca sie w oczy wlasnie ostrosc.

 

golym rozebranym okiem widac roznice =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezioro w falach podczerwonych,

robione filtrem nie ps-em, jak wam się podoba taki efekt?

Podoba się.

To teraz powiedz nam wszystkim jaki to filtr (firma) i jaki był czas naświetlania? Ze zdjęcia wnioskuję, że czas był bardziej krótki niż długi - czy w Twoim lusterku nie ma filtra blokującego IR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filterek hoya R72 czasy to jakies 1/25 s. , iso 800 bo nie wziąłem statywu :D inaczej czasy byłyby dłuższe na przyszłość będę wiedział. Aparat ma jakąs blokadę ale jest dosyć wrażliwy na podczerwień co wcześniej sprawdziłem na www

generalnie cięzko się foci z tym filtrem ciągle trzeba zakładać i zdejmować do kadrowania a w przypadku braku statywu to już prawie na ślepo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lekko nieostre jest ale ja bez ingerencji programow nie dam rady takich momentow lepiej chwycic....zreszta ja robilem fote zwykla malpka kodaka;)

 

podobnych fotek mam wiecej ale na tej wydaje sie ze kon.....lata;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 letni CRT ma miec zla jakosc obrazu? lol :>

Pozatym jakosc obrazu zalezy tez od karty graficznej.

 

A przecietny lcd to jakosci nie ma :>

2-3 letni PRZECIETNY CRT ! (czyt. tani monitor) kur, polowa ludzi na tym forum nie umie czytac ze zrozumieniem...

 

wogole jak mozna porownywac jakosc 2 letniego przecientego crt do lcd ? to oczywiste ze kazdy LCD juz w cenie 900zl bedzie nie porownywalnie lepszy.

 

jak ktos ma s3trio to wiadomo ze obraz bedzie nie ostry ;]

 

jezioro w falach podczerwonych,

http://img513.imageshack.us/img51

 

robione filtrem nie ps-em, jak wam się podoba taki efekt?

fajna :)

 

@BLANTMEN dzięki :D

wrzucę jeszcze jedno do oceny :-P

http://img502.imageshack.us/img502/9652/jezio

jeszce fajniejsza :| zarabista :) podoba sie :]

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2-3 letni PRZECIETNY CRT ! (czyt. tani monitor) kur, polowa ludzi na tym forum nie umie czytac ze zrozumieniem...

 

wogole jak mozna porownywac jakosc 2 letniego przecientego crt do lcd ? to oczywiste ze kazdy LCD juz w cenie 900zl bedzie nie porownywalnie lepszy.

 

jak ktos ma s3trio to wiadomo ze obraz bedzie nie ostry ;]

Mów do mnie jeszcze ;].

Mam 3,5 letni najtańszy monitor LG i wiesz co... ma bdb ostrość. LCD wcale nie jest takie och i ach, a zwłaszcza do grafiki, czy zdjęć. Słyszałeś o reprodukcji barw w tanich LCD? Dithering? Coś Ci to mówi. Jeżeli nie, to bardzo proszę LINK.

Przykro mi lukasrz, ale takiej ostrości jak zaprezentowana przez Ciebie w poprawionym zdjęciu vitucky'ego nie zapewni Ci żaden monitor ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mów do mnie jeszcze ;].

Mam 3,5 letni najtańszy monitor LG i wiesz co... ma bdb ostrość.

Fajnie, tesh mam 4 letni monitor CRT na dobrym kinolu samsunga i wg. mnie ostrosc i kolorki sa bardzo dobre, ale jak postawilem jakis czas temu obok LG 17' za 1200zł (jakis 12ms) to mogę z czystym sumieniem stwierdzić że moj CRT to złom :D

 

Tak wiec Twoja ocena jakosci obrazu jest subiektywna ;] Mocno byś sie zdziwił porownujac jakosc obrazu ;] Nie twierdze oczywiscie ze masz kiepski monit bo zapewne ma bardzo dobra jakosc... ale...

 

dithering ? "technika oszukiwania luckiego oka" ? ;) co to ma do rzeczy :lol: wiekszosc monitorow na rynku posiada ta technologie i nie bylbys w stanie odroznic monitora z ta technologia i bez, no chyab ze masz oko supermena ! ;]

EOT

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i nie bylbys w stanie odroznic monitora z ta technologia i bez, no chyab ze masz oko supermena ! ;]

EOT

Wreszcie doszliśmy do konsensusu - mam oko supermena. Dzięki ;].

 

SKRYTOBOJCA ładna dronka.

 

Moje wypociny:

Razem

Dołączona grafika

 

Cisza

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...