Skocz do zawartości
Szymoon

Galeria Zdjęć Użytkowników PurePC

Rekomendowane odpowiedzi

W drugiej fotce jak osiagnales czarne tlo?

Uzywasz lampy do doswietlenia?

Tak, używam lampy z własnej roboty dyfuzorem. Staram sie usilnie nie mieć tego czarnego tła, ale czasami warunki po prostu nie pozwalają. :)

 

@cyganos king - ładny motylek. :)

Edytowane przez SeciK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, używam lampy z własnej roboty dyfuzorem. Staram sie usilnie nie mieć tego czarnego tła, ale czasami warunki po prostu nie pozwalają. :)

 

@cyganos king - ładny motylek. :)

Secik, napewno używasz jakiegoś konwertera własnej roboty też :D czy może kupiłeś coś?

 

Ja sie zastanawiam czy nie zainwestować w cosik np http://www.allegro.pl/item110098162_konwer..._m_gratis_.html jest jeszcze słabsza wersja 150 ale myśle ze 250 lepiej mi sie nada. Co myślicie o tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SeciK -> Jak zwykle wspaniale.

 

PoGo -> pasuje na średnice od 52mm do 67mm :)

 

To jest bardzo wygodne bo czasem potrzebuję założyć tego Raynoxa na Canona 70-300 a innym razem na Heliosa ;) (a co ! analogowy Zenit ma być gorszy? ;) ).

 

w DSLR i SLR zabawa z makro jest o wiele cięższa (GO) i chyba prędko nie dojdę do takich efektów jak SeciK (ostrość i GO) chyba, że kupię lampę makro.

 

EDIT : SeciK zostawiaj EXiFy proszę ;) albo chociaż podpisuj parametry pod fotkami.

 

EDIT2 :

 

A tu macie przykład co można maksymalnie uzyskać z DSLRa w słoneczny dzień aby nie poruszyć fotki. Gdybym chciał mniejszą GO musiałbym zwiększyć wartość przysłony. przez co wydłużyłby się czas i fotka byłaby poruszona :> więc bez lampy do fotografii robalów ani rusz ! Co prawda mogłem zwiększyć wartość z F14 do F20 bo jeszcze trochę migawki miałem w zapasie, ale nie miałem już czasu i nerwów ;) (fotka już i tak z ISO 3200 ).

 

Dołączona grafika

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MaciekCi - fotki wszystkie sa f/11, 67mm, 1/500 - 1/3000 s, ISO 80 :) Sam widzisz, że nie bardzo jest sens pisać. :)

 

@PoGo - tak jak napisał Maciek. Raynox ma bardzo fajny ystem montowania na obiektyw. Zachowuje sie to mniej wiecej tak samo jak w dekielkach chroniących obiektywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w DSLR i SLR zabawa z makro jest o wiele cięższa (GO) i chyba prędko nie dojdę do takich efektów jak SeciK (ostrość i GO) chyba, że kupię lampę makro.

Ciezsza niz w kompaktach? Nie zartuj, ja czasem musialem robic z 1/50s, jak ta moja biedronka pare stron wczesniej. Ty walniesz iso3200 i jeszcze narzekasz.

 

Gdybym chciał mniejszą GO musiałbym zwiększyć wartość przysłony. przez co wydłużyłby się czas i fotka byłaby poruszona :>(...)

Chyba "wieksza" chciales napisac :)

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko bo nie mam czasu teraz. Oto dyfuzorek:

 

Przód:

 

http://img526.imageshack.us/img526/5817/dyf1

Tył:

 

http://img526.imageshack.us/img526/1035/dyf26

 

Dobra reczna robotka :)

 

A ja mam mala prosbe, interesuje mi raynox i jego zdjecia ale takie "na zywo" ;) real photo nie ze srony producenta :) moglbym poprosic o 1-2 zdjecia ? :) z 1-2 strony ? dzieki :)

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezsza niz w kompaktach? Nie zartuj, ja czasem musialem robic z 1/50s, jak ta moja biedronka pare stron wczesniej. Ty walniesz iso3200 i jeszcze narzekasz.

Oczywiście. CO mi po ISO 3200 skoro głębię mam do d*** ? Nie nadrobię głębi przez ISO ... niestety...

 

Chyba "wieksza" chciales napisac :)

Jak zwał tak zwał - każdy wie oco chodzi.

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by te robale zamrażać jakoś ;] jakis bullet time czy cos ;)

 

 

SeciK

 

Z ciekawosci sie zapytam czy S9500 tez ma taki fajny "blad" jak S5600, że przy maksymalnej ogniskowej jest najlepsza jasnosc obiektywu ? :) w przypadku S5600 jest to F 3.2 - 3.5 na końcu obiektywu, na max ogniskowej 63mm jest F 3.2 :) chore no nie ? :)

 

mniej wiecej od 0 - 80% ogniskowej jasnosc spada do F 3.5 a potem jest znowu F 3.2 :)

 

S9500 tez cos takiego posiada ? :)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...