Skocz do zawartości
Szymoon

Galeria Zdjęć Użytkowników PurePC

Rekomendowane odpowiedzi

ale stwor :D po miniaturce wydawalo mi sie ze to jakis pies z dziobem :lol:

 

 

Może by tak zebrac kilkanascie/ kilkadziesiat najlepszych fot i umieszczac w innym temacie ? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee głupi pomysł. Można zrobić temat na bezsensowne fotki. :P Będzie prościej.

 

;D

 

 

Można by zalozyc temat z dwoma postami tylko, w jednym nasze najlepsze zdjecia w w drugim jakies glupie zdjecia ;)

 

Co Wy na to ? Mogę sie tym zajac, zrobic temat i umieszczac fotki, podsylac bedziecie na meila a ja bede wrzucal je na serwer PurePC zeby nie zginely...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko ... Tydzień spokoju a tu taki burdel ... Dobra, decydować się co z tymi bezsensownymi fotkami. ;)

 

BTW pierwsze zdjęcia ze Szwajcari pewnie pod koniec Sierpnia ... 1000 RAWów to nie jest łatwy kawałek chleba ... pozdrawiam. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK to zakladam temat bede zbieral fotki,

 

Link do tematu - http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=205499

 

Piszcie albo na PW albo tutaj co dopisac / zmienić w temacie

 

 

Chciałbym żeby powstała ciekawa galeria userow PurePC.pl

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam przed chwilą "upolowanego" wróbelka.

 

Dołączona grafika

 

 

rcube super fotki. Warszawa jest chyba najpiekniejszym miastem w Polsce ( po Zakopanem ) :)

Edytowane przez Jacek_:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rcube super fotki. Warszawa jest chyba najpiekniejszym miastem w Polsce ( po Zakopanem ) :)

Chyba mało miast widziałeś ;)

 

Wróbel -> no właśnie tak jak cyganos mówi ... jakiś mocno nie ostry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie że dużo miast widziałem (w Lublinie też byłem), ale jakoś Warszawa mi najbardziej wpadła w oko. Może dlatego, że ja niezbyt lubię zabytki tak jak jest np w Lublinie czy w Zamości/Zamościu ( nie wiem jak się to odmienia :) ) Wiem, że wróbel trochę nieostry, ale jak chciałem zrobić fotkę jeszcze raz, to mi uciekł :( Ostrość mi się na nóżkę złapała, więc rura jest ostra. Jakiego trybu używacie to łapania ostrości ( ja tego, w którym ostrość jest łapana na środku kadru, ale to czasem zawodzi ).

Edytowane przez Jacek_:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie że dużo miast widziałem (w Lublinie też byłem), ale jakoś Warszawa mi najbardziej wpadła w oko. Może dlatego, że ja niezbyt lubię zabytki tak jak jest np w Lublinie czy w Zamości/Zamościu ( nie wiem jak się to odmienia :) ) Wiem, że wróbel trochę nieostry, ale jak chciałem zrobić fotkę jeszcze raz, to mi uciekł :( Ostrość mi się na nóżkę złapała, więc rura jest ostra. Jakiego trybu używacie to łapania ostrości ( ja tego, w którym ostrość jest łapana na środku kadru, ale to czasem zawodzi ).

Na tej foto zbyt dluga migawke miales, ptak sie poruszyl i klapa, rura sie nie ruszyla i jest ok :) jaki czas miales ? zapodalbys info z fotki, exifa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Migawka wątpię, żeby to była, bo miałem następujące ustawienia:

 

Migawka: 1/500s

ISO: 64

Przysłona: F3,6

Ogniskowa: 52mm ( nie wiem czemu mam tyle w exifie, bo miałem full tele chyba ).

 

Mi się wydaje, że tył ptaka jest ostry ( od połowy skrzydełka, aż do końca skrzydła ). Może dlatego że była dosyć mała GO.

Edytowane przez Jacek_:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego że była dosyć mała GO.

Nie ma szans. Taka GO nie występuje nawet w FullFrame (liczę rozpiętość ogonek-brzuszek). Zobaczcie, że ogonek ostrzejszy,brzuszek lipa a oko znów ostrzejsze. Robiłem wiele fotek ptaków i powiem szczerze - to jest najgorsza szęść ptaka, piórka tam są tak ściśnięte, że tworzą praktycznie gładką powierzchnię, aby była ona widoczna ptaszek powinien być w całym kadrze i nie jestem pewnien czy 5Mpix wystarczy. :) Być może piórka były nie przylizane ...

 

EDIT :

 

Popatrzcie na mojego ptaszka ... w pewnych momentach też ma takie "mydełko".

 

Dołączona grafika

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamości/Zamościu ( nie wiem jak się to odmienia :) )

Gwoli ścisłości - Zamościu. [ mówi to dumny mieszkaniec Zamościa :) ] Edytowane przez andrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z naszej rozmowy wynika, że ptaszki mają taką "konstrukcję", że całe ostre trudno sfotografować :D

Nie trudno sfotografować ! Czasem ptaki mają rozczochraną sierść i to tak wygląda. Ludzkim okiem też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ptakami trzeba miec cierpliwosc :lol: Musi byc dobre swiatlo i nie moga drygać ;)

 

A co powiecie na to:

 

Od razu mowie ze foty robione na duzej wysokosci :) tzn nie gdzies kolo lotniska, zreszta widac to po ostatnim zdjeciu :lol:

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...