Skocz do zawartości
Szymoon

Galeria Zdjęć Użytkowników PurePC

Rekomendowane odpowiedzi

Hm, co to za strona? To kiedyś widziałem na innym forum, a korzystając z wolnej chwili i chęci do eksperymentowania spróbowałem ją zrobić :)

 

Pozdrawiam również:)

Edytowane przez AKa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ rcube

Zdjątka ogólnie fajne ale jak dla mnie przegięcie z fotoefektami, Przyciemnianie chmur i rozjaśnianie ceni (shadow/highlight), łuny przy budynka są efektem standardowych pomyłek algorytmów (co tez można wyregulować).

Przynajmniej tak to sie ma w photoshopie. Nie wiem jak to sie ma w innych programach ale efekt taki można niedużym trudem osiągnąć przesuwając suwaki.

Myśle ze lepiej by wyszło szara połówka + delikatne wyrównanie cieni i światła reszta HDR wyrównana standardowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobo ożyła wiec zapodaje fotki....najwyzszych lotow nie sa ale sesja bedzie jeszcze nie jedna

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

wiem wiem troche nieostre... aparat szalał w pełnym słoncu i cieniach drzew...

 

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

takie tam "rude" akcenty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rcube przesadzasz z tym HDR. Tak jak napisał PoGo wystarczyłaby szara połówka i przynajmniej niebo miało by jakiś wyraz, a tak zlało sie w jedną masą w wyniku połączenia kilku fotek. Poza tym w ostatnim poście dałeś za dużo kadrów tego samego miejsca tak jakbys chciał pokazać działanie zoom'u w aparacie ;]... ale żeby nie było, że tylko wytykam błędy to powiem, że Twoje wcześniejsze HDRy z Wisłą i mostem, oraz z ten z postu nr 1894 są bardzo fajnie ;].

 

BLANTMEN Bytom jak najbardziej nadaje się do fotografowania. Stare zamkniete zakłady, stare osiedla przyfabryczne są świetnym tematem do zdjęć - bo przecież fotografia nie jest ładna gdy jest kolorowa i przedstawia zachód słońca. Poszukaj w sieci zdjęć własnie w takich klimatach może też się tym zarazisz ;]. http://www.opuszczone.com - zdjęcia tam prezentowane sa raczej mocno średnie, ale może znajdziesz coś ciekawego.

 

genghiskhan. Najbardziej podoba mi się trójka a dlaczego to powiem za chwilę ;]. Generalnie na prawie wszystkich zdjęciach mam wrażenie jakby modelka była spięta - nie uśmiecha się, tzn. jej uśmiech jest stonowany, jakby się wstydziła. Jedynia na trójce i piatce jest bardziej swobodna IMO. Najbardziej podoba mi się trójka - ciasny kadr+swoboda modelki+piękne oczy, oraz piątka - ciekawy kadr+j.w. Dwójka - modelka jest przestraszona ;]. Czwórka w ogóle mi się nie podoba - modelka się garbi. Szóstka za to bardzo przyjemna.

Modelka jest bardzo ładna i ma w sobie potencjał więc liczę na kolejne sesje.

P.S.

genghiskhan tak prawde mówiąc to zazdroszczę Ci, że namówiłeś modelkę ;] na sesję, ja mam problemy ze swoją modelką.

 

I taki mi wyszedł post - duzo tekstu, a zdjęć 0 ;].

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym w ostatnim poście dałeś za dużo kadrów tego samego miejsca tak jakbys chciał pokazać działanie zoom'u w aparacie ;]... ale żeby nie było, że tylko wytykam błędy to powiem, że Twoje wcześniejsze HDRy z Wisłą i mostem, oraz z ten z postu nr 1894 są bardzo fajnie ;].

Po pierwsze to nie zoomy tylko panoramy z kilku fot zlozone ;) Po drugie ostatnia fotka i przed ostatnia jest efektem zoomu cyfrowego by rcube (x2) czego wiadomo nie powinno sie stosowac ale zabraklo mi juz zoomu optycznego a zabawa w PS w wygladzenie krawedzi plus specyfkica Photomatixa (i odszumienie) pozwolila uzyskac efekt jakbym sie poslugiwal teleobiektywem :mrgreen:

 

Inna sprawa ze fotki byly robione z baaardzo daleka i padal deszcz. Widocznosc byla taka ze na maksymalnej przyslonie ledwo bylo widac kontury budynkow (nie bylo widac naocznie Ilmetu czy Westina, R1 ledwo byl widoczny) . Bylo mglisto, padal deszcz, byl to szary zamglony dzien.

 

HDR plus zabawa kontrastem i poziomami spowodowala przede wszystkim ze cos widac. Normalne zdjecie by nie podolalo w takich warunkach. Udalo sie w tak z[ciach!]y dzien uzyskac fotke z daleka ;)

Edytowane przez rcube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh ja jej nie musialem nawet namawiac sama chciala:) a spieta to raczej nie jest zapewniam cie;]

na niektorych wyglada na przestraszona bo tak mialo byc ;] niezla z niej aktorka ;]

Takie sa najlepsze :twisted:.

 

Rcube - bardzo podobaja mi sie Twoje foty czarno biale, te kolorowe nie robia juz takiego wrazenia jak te czarno-biale, dalej trzymaja klimat, oby tak dalej :P :>.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...