Skocz do zawartości
Szymoon

Galeria Zdjęć Użytkowników PurePC

Rekomendowane odpowiedzi

macro z fuji s5600 bez konwerterow......

 

 

 

Dołączona grafika

 

pozniej jeszce sie pobawie :) znalazlem faan soczewke chyba z rzutnika EDAR 100mm /F2.8 niestety troche znieksztalcona i porysowana jest :(

 

troche moich lini papilarnych ;)

 

Dołączona grafika

 

 

jeszcze tylko nad wieksza ostroscia trzeba popracowac

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MaciekCi- jak zrobić takie zimne kolory? :)

Balans bieli ustaw jak najniższy - tzn. jakieś "światło żarowe" czy coś takiego. U siebie ustawiłem 2800K i po sprawie. :) Tzn. Niezbędny jest RAW do wyciągnięcia zimnego koloru z wody i ciepłego z przedmiotu. Czyli : bez RAW-a ani rusz. ;) Możesz kombinować jeszcze pokolorować wodę w Photoshopie ... ale to wymaga trochę zabawy aby uzyskać dobry efekt. :)

 

EDIT : Patrzę w EXIFie, że masz 350D :] To nie pamiętam czy jest opcja doboru balansu bieli przez stopnie Kelwina , ale RAW na 100% masz :) więc rób w RAWach i baw się temperaturą barwową. Aha, i nie zapomnij o przysłonie (rzędu F11) - bo widzę, że korek przez to spaprany. ;)

 

P.S. Zmniejsz ISO (100-200) ;)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kropelka wymiata:)

 

@Maciek- Noo, mam 350D :wink: Aale- przy f=11 i iso 100/200 na bank nie zrobię zdjęcia które będzie ładnie oświetlone ;P Ni ma lampek :? Chyba że jest możliwość skomponowania jakiegos oświetlenia "home made" :wink:

 

W sumie w rawach się nawet nie bawilem<przyznaje się bez bicia...> Ale w stopniach kelwina nie ma, a przynajmniej się nie spotkałem, ale na żarowe jakbym ustawił, to kto wie- moze się uda:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ikonka Tlen'a i Deamon Tool'sa na pasku, monitor LCD.

 

stary CRT ;] kto zrobi lepsze zdjecie apratem ? :D

 

Na LCD byś tak nie pokozaczył chociażby ze wzgledu na wielkość pojedyńczej plamki wiec w sumie taką fote to żaden problem zrobić, drapnać stary CRT ustawić rozdzałke 800x600 albo mniejszą i już mamy takie cos.

 

No ale żeby nie było ot to dodam cos od siebie ;)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Hipo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na LCD byś tak nie pokozaczył chociażby ze wzgledu na wielkość pojedyńczej plamki wiec w sumie taką fote to żaden problem zrobić, drapnać stary CRT ustawić rozdzałke 800x600 albo mniejszą i już mamy takie cos.

 

:)

 

Nie no nie przesadzaj, ja to zdjecie zrobiłem z zoomem x 30 w odleglosci 3cm od kineskopu a Ty twierdzisz ze zrobisz takie zdjecie bez niczego :)

 

nie kozacze tylko sie smieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary CRT ;] kto zrobi lepsze zdjecie apratem ? :D

Ale o co chodzi ? :huh:

 

http://members.lycos.co.uk/maciekcie/lcd_makro.jpg 1280x1024

 

 

AKa -> nooo :) znacznie lepiej ... Ćwiczenie czyni mistrza ;) pamiętaj.

 

Hipo -> najs najs. :)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukasrz - pokaz fotke tej soczewki :) Poza tym fajne powiekszenie.

 

Wczoraj fajne niebo bylo nad portem w Gdyni i ogolnie fajne swiatelko :)

 

Dołączona grafika

 

Szkoda ze nie mialem lepszego aparatu hehe :D

 

 

 

 

Post edytowany przez : MaciekCi - z powodu OT

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aka pierwsze foty takiie se, ale w next juz nice, jak uzyskales ostrosc na przdmiocie? Bo ja proboje i [gluteus maximus], zawsze zamazane - robie Canonem a530.

 

 

 

Post edytowany przez : MaciekCi - z powodu OT

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aka pierwsze foty takiie se, ale w next juz nice, jak uzyskales ostrosc na przdmiocie? Bo ja proboje i [gluteus maximus], zawsze zamazane - robie Canonem a530.

 

genghiskhan - przeciez nie miales sie wypowiadac juz wiecej w tym temacie... :> Nawet Skrytobojca sie ie

Żeby usyskać ostrość to przestaw na MF , najpierw połóż "korek" lub coś innego na wodzie , nastaw MF na to i dodaj do tego F8.0 (pewnie tyle maxymalnie masz w A530) i dopiero cykaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...