Skocz do zawartości
Szymoon

Galeria Zdjęć Użytkowników PurePC

Rekomendowane odpowiedzi

Gość SamoDobro

kilka pocztówek zrobionych pr0 A95 to raz, dwa umiejętności fotografa znikome :)

przy Waszych dziełach sztuki te zdjęcia wyglądają marnie, ale miejsca pięknę więc Wam pokaże B)

<FOTKI>

Takie szybkie pytanie - gdzie to pstrykales? Bo z poczatku myslalem, ze to okolice Wicklow, potem, ze Zachod i klify Mohera, ale w sumie nic mi nie pasuje - szczegolnie w tych klifach. Zatem gdybys mogl podrzucic jakies directions, to bylbym dzwieczny, bo miejsca faktycznie ladne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten przepał to nie fajny jest :-P

Wali po oczach niestety i to się najbardziej rzuca.

Przepał bleee.

przepałom mówimy stanowcze nie

TAM JEST SLONCE, JAK MOZNA NIE PRZEPALIC? Ludzie no...

Matryca cyfrowa nie ma takiej rozpietosci tonalnej by to okielznac :P

 

@st1ch

 

Przyznaj sie skad pomysl sciagnales :P

Bo juz widzialem fotke z takim pomyslem, ale defakto z lepsza obrobka :>

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@st1ch

 

Przyznaj sie skad pomysl sciagnales :P

Bo juz widzialem fotke z takim pomyslem, ale defakto z lepsza obrobka :>

Dzieki wszystkim za komenty. Skrytobojca - kumpel w pracy wczoraj znalazl i probowal cs takiego skombinowac, ale jemu w ogole nie wyszlo, to wzialem do kupy wszystkie moje nadajace sie fotki, i udalo sie zrobic cos takiego. Ale jezeli sie nie podoba wykonanie, ktoremu przeznaczylem 3 godziny w photoshopie, no to mi przykro :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAM JEST SLONCE, JAK MOZNA NIE PRZEPALIC? Ludzie no...

Matryca cyfrowa nie ma takiej rozpietosci tonalnej by to okielznac :P

 

@st1ch

 

Przyznaj sie skad pomysl sciagnales :P

Bo juz widzialem fotke z takim pomyslem, ale defakto z lepsza obrobka :>

dobrze wiesz że można zrobić zdjęcie pod słońce nie przepalając :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAM JEST SLONCE, JAK MOZNA NIE PRZEPALIC? Ludzie no...

 

Yyyy zobacz ,że przepał jest na większości fotki - proste, że nie da się nie przepalic słońca (chyba, że wschód :P )

 

dobrze wiesz że można zrobić zdjęcie pod słońce nie przepalając :P

 

Np. ? (nie liczac wschodow) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malowanie światłem :)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

I jeszcze coś...

Kufa... Mam dwa wielkie hot pixele na matrycy:/ I to w takich miejscach ze ciężko nie zauważyć...

Na zmniejszonych obrazkach nie widać, ale problem się pojawia na dowolnym ISO po przekroczeniu 1 sek naświetlania <_< Any suggestions?

Edytowane przez AKa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak :P

 

Yyyy zobacz ,że przepał jest na większości fotki - proste, że nie da się nie przepalic słońca (chyba, że wschód :P )

 

 

 

Np. ? (nie liczac wschodow) :P

zamykasz maxymalnie przysłonę i dajesz najmniejszy zakres obiektywu taki przepis wynalazłem kiedyś na forum nikona a tyczył się bloomingu,grunt że działa co prawda reszta zdjęcia jest niedoświetlona ale przecież i na to jest sposób :D

edit: link żeby nie było że ściemniam dodam że dotyczy to nikona nie wiem jak z innymi

Edytowane przez cyganos king

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamykasz maxymalnie przysłonę i dajesz najmniejszy zakres obiektywu taki przepis wynalazłem kiedyś na forum nikona a tyczył się bloomingu,grunt że działa co prawda reszta zdjęcia jest niedoświetlona ale przecież i na to jest sposób :D

 

A to dziwne ... daj F32 i 1/8000s i zrob fote slonca... i co ? i tak przepalisz słońce :] Oj cyganos...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo czyszczenie matrycy

 

(zeby nie bylo to samo, bo wyjde na glupka :lol:)

A jednak :D

Hot pixele to nie brudna matryca, jak masz hota w LCD to czyscisz monitor? :>

 

zamykasz maxymalnie przysłonę i dajesz najmniejszy zakres obiektywu taki przepis wynalazłem kiedyś na forum nikona a tyczył się bloomingu,grunt że działa co prawda reszta zdjęcia jest niedoświetlona ale przecież i na to jest sposób :D

Dokladnie wiesz, ze nie o to mi chodzilo.

A moze bedziemy jeszcze najlepiej nosic ze soba pare filtrow szarych?

 

n/c

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Hipo

 

na moje oko balans bieli sux

Nom... za duzo zoltego... malo zimne kolory :>?

:twisted2: :twisted2:

 

2388719[/snapback]

Tyle to i ja wiem ;) do tego jeszcze nie wiem czy to kurz na filtrze czy co bo w full res widać białe swiecące punkciki i nie są to bynajmniej gwiazdy ;)
A moze w photoshopie bys sie postral zmienic barwe/nasycenie? I z zoltego zjechal? Edytowane przez st1ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle to i ja wiem ;) do tego jeszcze nie wiem czy to kurz na filtrze czy co bo w full res widać białe swiecące punkciki i nie są to bynajmniej gwiazdy ;)

To są tzw. hot pixele - pojawiaja sie przy duzych czasach naswietlania, taka przypadlosc matryc, 30s u Ciebie to duuuzo i stad hot pixele, sprawdz z czasem np 10s.

 

Nom... za duzo zoltego... malo zimne kolory :>?

 

Za zimne... za malo czerwonego, podbicie kolorow na chrome lub zmiana balansu bieli powinna pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki są robione na Chrome, ewidentnie balans bieli jest zwalony. Przed chwilą się bawiłem celując na lampe uliczna(sodową) i automat dał najlepsze foty mimo ze probówałem każdego z ustawień. Kadr ten sam, aparat na statywie.

 

 

Mały OT

 

Panowie nie wiecie jaki wężyk spustowy bedzie działał z S9500 ? nie znalazłem nic dedykowanego na allegro a takie cuś sie wkręca (chyba na gwincie stozkowym) w spust od migawki.

Edytowane przez Hipo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze ja tez cos wrzuce, tak dla zasady.

 

Z nocnej wyprawy do psychodelicznego parku (balanse bieli sa ustawione w pelni swiadomie i tak mialo byc na jednym cielo na drugim zimno):

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

i jedno z ostatnich zawodoe w mx:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...