Skocz do zawartości
Szymoon

Galeria Zdjęć Użytkowników PurePC

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważ, że przy ogniskowej 6000mm czas 1/1250 do najbardziej rozsądnych nie należy. Statyw trochę tylko pomógł, bo i tak musiałem trzymać go w ryzach :(. Z resztą obraz tak latał w wizjerze, że i tak cud, że wyszło tak jak wyszło.

 

Przy takich czasach "ostrość nie najwyższych lotów" to już ze względu na kijową jakość MTO no i pogorszanie obrazu konwerterami.

No niestety obiektyw nie jest pierwszej młodości (~12 lat). Pewnie kolimacja by mu się przydała, a najlepiej wymiana/napylenie lustra. Konwertery to niestety w moim wypadku zło konieczne. Może kiedyś pokombinuję bez nich. Edytowane przez Dj_AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaciekCi: Jest taka zasada, że nieporuszone zdjęcie bez problemu można zrobić z czasem równym odwrotności ogniskowej. Czyli dla 50mm 1/50 sekundy, dla 300mm 1/300 sekundy a dla 6000 powinna być to 1/6000

 

Oczywiście ostre zdjęcie z obiektywem 50mm można zrobić i przy 1/10, ale jest to znacznie trudniejsze.

 

Dj: Dlaczego nie robiles na większej dziurze i krótszym czasie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-22296-1179061743_thumb.jpg

Jakis brud na matrycy/obiektywie? :)

 

MaciekCi: Jest taka zasada, że nieporuszone zdjęcie bez problemu można zrobić z czasem równym odwrotności ogniskowej. Czyli dla 50mm 1/50 sekundy, dla 300mm 1/300 sekundy a dla 6000 powinna być to 1/6000

Komu jak komu, ale Mackowi takich rzeczy nie trzeba tlumaczyc.

A dwa, ze ta zasada dotyczy zdjec z REKI, a nie ze statywu jak to robil Dj_AnT

 

Dj: Dlaczego nie robiles na większej dziurze i krótszym czasie ?

Pewnie tez dlatego, ze MTO to lustrzany obiektyw i ma stala przyslone f10 :)

 

 

 

[ Fotki z wypadku usuniete, ze wzgledu na urazenie uczyc artystycznych pewnych osob ;) ]

Jak ktos chce zobaczyc to pisac na priva ;)

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:]

 

Ciekawe, ze tylko w jednym miejscu te plamy sa, patrzac po fotce calego slonca to wyglada wlasnie na jakis brudek :)

 

Mozesz zrobic jedna fote z i bez tego super hiper zoomu jakiegos miejsca?

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zrobic jedna fote z i bez tego super hiper zoomu jakiegos miejsca?

Oj nieprędko. Siostra zabrała nikosia do Wawy. Że syf jest na matrycy to wiem. Siostra została pouczona żeby oddać aparat do czyszczenia ale jak znam życie to pewnie zapomni. Z tarczy usunąłem brud w PSP, oprócz plamy na słońcu rzecz jasna. Inna sprawa to to, że lustro obiektywu też jest zabrudzone, a że jest bardzo delikatne to się nie zabieram za jego czyszczenie.

 

Mam jeszcze jedną testową fotkę w temacie o obiektywach. Można ją swobodnie nawać fuksem miesiąca. Czas naświetlania 1/40 @ 6000mm przy oparciu obiektywu o balkon.

Edytowane przez Dj_AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:]

 

Ciekawe, ze tylko w jednym miejscu te plamy sa, patrzac po fotce calego slonca to wyglada wlasnie na jakis brudek :)

 

Mozesz zrobic jedna fote z i bez tego super hiper zoomu jakiegos miejsca?

juz sie tak nie tłumacz, plamy nie sa w jednym miejscu pojawiaja sie w sumie losowo, jednego dnia plama moze byc w jednym miejscu 2giego dnia moze juz jej nie byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komu jak komu, ale Mackowi takich rzeczy nie trzeba tlumaczyc.

A dwa, ze ta zasada dotyczy zdjec z REKI, a nie ze statywu jak to robil Dj_AnT

Pewnie tez dlatego, ze MTO to lustrzany obiektyw i ma stala przyslone f10 :)

Nie siedzę tu wystarczająco często żeby wiedzieć komu powinienem tłumaczyć a komu nie ;-) Może akurat komuś sie kiedyś przyda.

Masz racje, reguła dotyczy zdjęć z ręki, ale DJ pisał, że statyw sie trząsł więc prawie jak z ręki.

 

A co do tej przysłony to faktycznie sie nie zorientowałem. Zmyliła mnie wartość przy drugiej fotce (ok 30), ale rozumiem że to te konwertery tak ściemniły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://plfoto.com/1228324/zdjecie.html

 

@ grzesiu

nic pieknego w tym widoku nie ma :/

i nawet z horyzontem nic nie zrobiles, tak na srodku jest

1/3 lub 2/3 jak juz no i jakis lepszy motyw poszukaj a pozniej pochwal sie na forum ;]

Edytowane przez genghiskhan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1/3 lub 2/3 jak juz no i jakis lepszy motyw poszukaj a pozniej pochwal sie na forum ;]

Niby czemu ? Złota zasada ? huh ? Nie ma czegoś takiego "jak już" , fotografia to eksperymenty i nikt nie będzie się trzymał "linii złotego podziału" , tego "jak się zazwyczaj robi" czy nawet "tak jak mówi genghiskhan ! ". :lol: Zasady w fotografii są po to aby je łamać i pokazywać coś na wszelkie możliwe sposoby, inną sprawą jest, że horyzont w połowie "zarezerwowany" jest dla profesjonalistów. Jedank nie możemy mówić "1/3 , 2/3 jak już" no bez przesady. :rolleyes:

 

Sama fotka rzeczywiście nic nie pokazuje. ;) A widok genghiskhan'a mi się nic a nic nie podoba, nazwałbym to "ot tak cyknięte pierwsze z brzegu". :) Najlepszy z tych 3 ostatnio prezentowanych widoków, prezentuje slavOK. :) Oby tak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby czemu ? Złota zasada ? huh ? Nie ma czegoś takiego "jak już" , fotografia to eksperymenty i nikt nie będzie się trzymał "linii złotego podziału" , tego "jak się zazwyczaj robi" czy nawet "tak jak mówi genghiskhan ! ". :lol: Zasady w fotografii są po to aby je łamać i pokazywać coś na wszelkie możliwe sposoby, inną sprawą jest, że horyzont w połowie "zarezerwowany" jest dla profesjonalistów. Jedank nie możemy mówić "1/3 , 2/3 jak już" no bez przesady. :rolleyes:

 

Sama fotka rzeczywiście nic nie pokazuje. ;) A widok genghiskhan'a mi się nic a nic nie podoba, nazwałbym to "ot tak cyknięte pierwsze z brzegu". :) Najlepszy z tych 3 ostatnio prezentowanych widoków, prezentuje slavOK. :) Oby tak dalej.

pierw niech sie chlopak nauczy wlasnie tych zlotych podstaw a jak to opanuje to niech sobie experymentuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierw niech sie chlopak nauczy wlasnie tych zlotych podstaw a jak to opanuje to niech sobie experymentuje

True. :) W sumie racja ... Ostatnie foty fajne. :)

 

s1tch -> jakoś nie przepadam za "takim" B&W i sepią ;) musi mieć oryginalność niż tylko Saturyzacja na 0. ;)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

True. :) W sumie racja ... Ostatnie foty fajne ale ... jakoś nie przepadam za "takim" B&W i sepią ;) musi mieć oryginalność niż tylko Saturyzacja na 0. ;)

saruration na 0 i to jest BW wg ciebie?;] no offence ale mnie to poraziło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

A to jest moja "quadrorama" Świątyni Wang w Karpaczu.

Fotka może nie jest jakaś wybitna, ale pokazuje nowe możliwości w robieniu panoram w ps'ie.

Mój aparat jedyne zaawansowane ustawiania jakie ma to zmiana iso i to i tak w nikczemnym przedziale. Także każde zdjęcie miało inną jasność i odcienie nieba.

Oryginalne zdjęcie ma 2000x4000 mnie więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge w koncu powiedziec, ze kupilem swoj wymarzony aparacik (dslr). Ostatnie miesiace bylem bez aparatu, wiec teraz moge poszalec :)

 

Jak czas i praca (i pomysl) pozwoli to w koncu jakies nowe zdjecia dodam. Aby co niektorzy mogli sie na nich powyzywac ;P

 

Obiektyw mam jak narazie kitowy (brak funduszy, mam tez inne wydatki na glowie), oraz jedno szklo na m42. Ktore rozdzielczosc ma o wiele lepsza niz kit i fajne swiatelko wiec je troche pomecze ;)

 

Na f1.8 calkiem fajnie sie prezentuje, w koncu mozna sie GO pobawic, nie to co kompakt:

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

manfred jak zwykle cos ciekawego masz do pokazania :)

Tylko czasem niebo za mocne robisz, rzuca sie w oczy od razu.

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...