Skocz do zawartości
Szymoon

Galeria Zdjęć Użytkowników PurePC

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdźcie i mnie.

Proszę o względnie konstruktywną zjebkę bo to, że są do bani to wiem ale co można poprawić lub ew. co jest źle abym nie robił błędów.

http://kaeres.galeria.recenzja.pl

takim sposobem sie niczego nie nauczysz

co z tego ze skomentuje ci 2 fotki jak nie bedziesz dalej wiedzial wielu rzeczy

pytanie czy chcesz sie zajac bardziej amatorska fotografia czy niet?

ad. zachod

caly delikatny (na miniaturce) po powiekszeniu wali po oczach szumami i tą sylwetką czegos(na dodatek bardzo małą w porownaniu do calosci kadru)

kolorki ladne i to tyle w tej focie dobrego

ad. maly lasek

bylo by spox jakby tło było czarne i do tego jakies lepsze światełko - razi troche 1 rozmyty plan a na nim kilka galązek

i to tyle

poszukaj po necie pdf'ow albo ksiazek do foto - dowiesz sie duzo wiecej niz z tego forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie i mnie.

Proszę o względnie konstruktywną zjebkę bo to, że są do bani to wiem ale co można poprawić lub ew. co jest źle abym nie robił błędów.

http://kaeres.galeria.recenzja.pl

Hm,

1-szum / kadr

2- takie jakies nie teges

Reszta?

W sumie zero przeslania w tych fotkach, tak ja bys wzial aparat i poszedl obojetnie ktore miejsce pstryknal fote byle gdzie i dodal ramke.

Drzewo? Juz mogles sie postrac i nie lapac w kadr tego ochydnego bloku, i zlapac pare galazek, no zle ten kadr totalnie. Brama? Hm kadr znowu kadr. I last Droga do nikad - szum, i pobaw sie poziomami...

Edytowane przez st1ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co można o tym powiedzieć ?

Zrobiłem jeszcze podobne ale na szybszej migawce i nie wyszło tak dynamicznie bo tło ostre.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co można o tym powiedzieć ?

Zrobiłem jeszcze podobne ale na szybszej migawce i nie wyszło tak dynamicznie bo tło ostre.

 

http://foto.recenzja.pl/zdjecie_b3412b6fbf...1d7ff4e49a3.jpg

poczytaj o panoramowaniu

nic trudnego jeżeli twój aparat ma tryb manualny dasz radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że potrzebny jest ostry obiekt a rozmyte tło.

Mam jedyne wytłumaczenie. Było takie ostre słońce, że musiałem użyć Tv 1/125.

Ciężko przy tym uzyskać rozmyte tło, a ostrego kolesia.

Ruchem ręki musiałem nadrobić trochę dlatego rollerboy mi się rozmazał.

Wygląda to i tak dynamiczniej niż inna fotka, na której mam rozmytego człeka a tło ostre.

Ale dzięki za linka, który pomoże w panoramowaniu.

 

PS. Mam kompakt A570 IS. Ma manuala dlatego w ogóle pokazuję fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dużo ćwicz, a w końcu uzyskasz taki efekt jak chcesz, poćwicz z rozmytym tłem i ostrym obiektem na autach z jakiegoś punktu żebyś miał dobry widok dłuższego kawałka trasy, na necie znajdź sobie poradnik, albo sam próbuj z odpowiednim czasem. Po parunastu/dziesięciu fotach wreszcie złapiesz o co chodzi, a potem się doskonal ;) Ale to wychodzi z szybko poruszającymi się obiektami, jeszcze rower tak złapiesz, ale grindującego gościa to będzie ciężko w takim efekcie pewnie o jakim myślisz, bardziej popróbuj z GO i wtedy może Cię efekt zadowoli, ostry będzie skater, czy co tam chcesz uchwycony podczas ewolucji a tło będzie rozmyte/nieostre/niewyraźne pozwalające skupić uwagę na obiekcie

 

A ruchem ręki to nic nie nadrobisz. ;)

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne aby poznać chociaż jego funkcje.

Ostatnio dopiero zajarzyłem, że można sobie ustawić ostrość na punktową i dopiero zacząłem się lepiej bawić GO :)

Pomijając.

W poradniku o robieniu kropelek przez makro zauważyłem, że opisują iż najlepiej ustawiać ostrość manualnie MF.

A jeszcze lepiej jak się zrobi to na większej ogniskowej.

Hmm tylko są dwa problemy.

Albo włączamy tryb makro albo ustawiamy ostrość MF. Nie ma możliwości focić makro i jeszcze ustawiać sobie ostrości manualnie - przynajmniej w A570 IS - a w poradnikach pisze, że można tak w każdym aparacie z manualnym focusem.

Drugi to zoom. Jeżeli dam powiększenie choćby x2 to nie ma bata ale makro nie złapie mi ostrości.

Mówie konkretnie o tym poradniku - http://www.cyberfoto.pl/szkola-fotografowa...ni-poradnik.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z takim sprzetem to szkoda troche zachodu bo jednak kompaktem bardzo trudno jest kontrolowac sytuacje - w wiekszosci aparat i tak sam zrobi fote...

E tam, osobiście, nie jestem przeciwnikiem kompaktów a nawet bardzo poboda mi się, jak ktoś próbuje robić fotkę, tym czym ma. I nikomu nie potrzebne odrazu lustro do super zdjęć, kompakty są bardzo dobre do nauki ... Osobiście jeśli nie mam aparatu, robię telefonem, nie narzekam. :P Róbmy tym, co mamy ...

 

 

No dobra, a teraz, dzięki Skrytobojcy potężna dawka z Tajlandii , Kambodży i Wietnamu. :)

 

Spoiler! Kliknij w poniższy kontener by otworzyć.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

:)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dopiero masakra. Wiesz foty robisz ladnie, ale czasami mi sie kadr nie podobal, w przypadku paru fotek, brakuje jakies malutkiego skrawka, osobiscie mnie to gryzie.

Widac takze ze oryginaly z apartu to nie sa ;).

I tez bym powiedil, ze gdyby ktos tutaj z nas zebranych przybywal w tylu miejscach co Ty n swiecie napewno nie jednego by zaskoczyl klimatem ;D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udane udane, pare uwag: 28.jpg: kulawy kadr, 27.jpg - przydala by sie ciut mniejsza GO zeby jeszcze bardziej wyłowić kolesia, podobnie jak z posązkiem na 32.jgp oraz laska na 13.jpg

bardzo podoba mi sie 18.jpg - naprawde miodna, natomiast koles w ruchu na 16 jest nieostry i fota troche odpada;]

 

ogolnie foty odbieramy dobrze bo przedstawiaja cos dla nas niecodziennego, no ale taka prawda w domu super fot nie zrobimy;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28.jpg - kadr kulawy, owszem, bo robiony z jadącego autobusu, cyknięte w "ostatnim momencie". Ledwo przyłożyłem oko do wizjera to już nacisnąłem spust. Śmiało mogę powiedzieć, że fotka (prawie) przypadkowa.

 

33.jpg - może być podobnie bo robione ze słonia, a jazda na nim do wybalansowanych nie należy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, mógłbym poprosić w 1024x768 czy w jakiejś ciut większej rozmiarówce bo chicałbym zobaczyć zachowane szczegóły. ;] Ewentualnie poprosiłbym 1280x1024 to wrzucę na tapetę bo fotka mi się max podoba ! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się podoba ale osobiście troszke bardziej przechyliłbym jej głowe w prawo (od jej strony), tak poprostu, fotka super generalnie

fotka byla by wtedy za nudna, wyszlo by cos w stylu al'a monaliza :|.

Tak jest ok ;).

 

 

A oto moje..

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez st1ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

st1ch ale tą wieżę ratuszową to już chyba ze dwa razy wrzucałeś. Raz w tej formie i raz nie shopowane. I nawet pamiętam bo mi się to pierwsze podobało i kadr zmieniłeś żeby tej wieżyczki nie było. I taka wersja była najlepsza.

 

Co do pierwszej foty, to też mi dołu brakuje, ale drugie coś w sobie ma.

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

st1ch - 2nd fota wporzo, nawet bardzo mimo pociecia. 1st i 3rd nic konkretnego.

 

btw. wracam do czestszego focenia, do tego jak kazdy amator natrafilem na swojej drodze na photoshopa oraz photomatixa. Jestem pod wrazeniem efektow jakie uzyskuje sie dizeki technice HDR. Przy okazji zaczynam doceniac mozliwosc zapisu zdjec w formie .raw, przy okazji zalujac ze nie kupilem 2gb karty ;)

Fotki z ostatnich dni, dla kazdej maly koment co zmienilem. W razie czego moge wrzucic orginal.

 

1) zabawa wszystkimi mozliwymi suwakami w fazie wywolywania .raw'a

Dołączona grafika

2) zwykly ps'owski grayscale

Dołączona grafika

3) goła fota

Dołączona grafika

4) hdr w pm

Dołączona grafika

5) b&w w ps i zabawa suwakami kolorow

Dołączona grafika

6) b&w w ps

Dołączona grafika

7 ) goła fota

Dołączona grafika

8) polaczenie 2 .jpg "z ręki" w photomatix

Dołączona grafika

Edytowane przez xpektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ja spróbuję ocenić Twoje fotki choć tegom niegodzien.

1. Bezsensu, że czarno-białe ponieważ to zwykła fotka.

2. Już o wiele lepiej, takie katologowe.

3. Mogłeś odejść bardziej w prawo aby linia drzew prowadziła wgłąb obrazu. A tutaj pierwsze drzew przesłania wszystko...

4. HDR ciekawy kolorystycznie ale kadr taki, że mnie się w głowie zakręciło.

5. Nie wiem dlaczego ale baardzo mi się podoba. Szkoda, że słupy są pod kątem. Mogłeś przechylić aparat w lewo aby to wyprostować, a zakrzywienia robiłymy i tak te liny. Świetnie wygląda złowieszcze niebo w perspektywie.\

6. Nie mam zdania. Przynajmniej już mnie głowa nie boli :P

7. Nie mam zdania.

8. Tutaj już uniknąłeś błędu z fotki nr 3 i wyszło świetnie. Linia drzew odprowadza mnie wgłąb. Szkoda, że w kierunku jakiegoś ciulatego słupa, który stoi w mocnym punkcie. Ale kompozycyjnie super. Ciekawe jakby wyszło w poziomie.

 

Generalnie podobają mi się takie fotki. Wystarczy wyjść z domu i już coś ciekawego, nie trzeba daleko wyjeżdżać aby coś ciekawego pokazać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...