Skocz do zawartości
Szymoon

Galeria Zdjęć Użytkowników PurePC

Rekomendowane odpowiedzi

Chodziło o efekt :). Na dworze nie ma gdzie robić fotek póki co, bo pogoda brzydka i z -6 stopni na termometrze, a w domu słabe światło i tylko fotki można takim rzeczom robić ;].

 

Od razu zaznaczę, że nie chcę Cię urazić.

Taki efekt uzyskać jest bardzo łatwo. Być może, że dopiero teraz odkryłeś jak ustawić aparat aby zrobił takie zdjęcie lub ewentualnie od niedawna aparat posiadasz.

Generalnie chodzi o to, że sama głębia ostrości to za mało. Na tych na prawdę dobrych fotkach główne obiekty rzadko kiedy znajdują się na środku zdjęcia. Na początek poczytaj trochę o mocnych punktach obrazu. Oczywiście od każdej reguły jest wyjątek, ale kiedy będziesz wiedział co to jest to od razu Twoje fotki wskoczą o poziom wyżej, choć to dopiero początek drogi :)

 

Pozdrawiam i życzę udanego pstrykania!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu zaznaczę, że nie chcę Cię urazić.

Taki efekt uzyskać jest bardzo łatwo. Być może, że dopiero teraz odkryłeś jak ustawić aparat aby zrobił takie zdjęcie lub ewentualnie od niedawna aparat posiadasz.

Generalnie chodzi o to, że sama głębia ostrości to za mało. Na tych na prawdę dobrych fotkach główne obiekty rzadko kiedy znajdują się na środku zdjęcia. Na początek poczytaj trochę o mocnych punktach obrazu. Oczywiście od każdej reguły jest wyjątek, ale kiedy będziesz wiedział co to jest to od razu Twoje fotki wskoczą o poziom wyżej, choć to dopiero początek drogi :)

 

Pozdrawiam i życzę udanego pstrykania!

Masz rację. Choć aparat mam już od dość dawna, to po kupnie lustrzanki poczułem się jakbym go dopiero po raz pierwszy miał w rękach. Mam jednak jeszcze spory problem z kadrowaniem właśnie, sporo więc nauki przede mną. Poczytam i postaram się poprawić sporo rzeczy.

 

A co do efektu "bokeh", to mam jeszcze takie coś, chyba trochę bardziej przemyślane.

 

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam

 

A mam jeszcze pytanie: Iść w takim kierunku jak to zdjęcie poniżej? Czy szukać może czegoś zupełnie innego? Mnie się ono na obecną chwilę podoba, ale jakbym dostał jakieś uwagi na jego temat, to z pewnością na swoje dalsze zdjęcia umiałbym spojrzeć bardziej krytycznie.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez pajak28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze pytanie: Iść w takim kierunku jak to zdjęcie poniżej? Czy szukać może czegoś zupełnie innego? Mnie się ono na obecną chwilę podoba, ale jakbym dostał jakieś uwagi na jego temat, to z pewnością na swoje dalsze zdjęcia umiałbym spojrzeć bardziej krytycznie.

za ciemne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pajak28

 

Pierwsze mnie się w ogóle nie podoba bo raczej powinieneś całego krzaka zostawić ostrego.

 

co do drugiego, tak jak costi już powiedział, dużo lepsze, miałeś fajny pomysł, tylko troche przeszkadza ta ciemna góra drzew. Jakby je lekko rozjaśnić, nie psując efektu. Mogłeś też jak już stałeś popróbować od razu dać na 30s i iso400, Ale ogólnie już lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pajak28

 

Pierwsze mnie się w ogóle nie podoba bo raczej powinieneś całego krzaka zostawić ostrego.

 

co do drugiego, tak jak costi już powiedział, dużo lepsze, miałeś fajny pomysł, tylko troche przeszkadza ta ciemna góra drzew. Jakby je lekko rozjaśnić, nie psując efektu. Mogłeś też jak już stałeś popróbować od razu dać na 30s i iso400, Ale ogólnie już lepiej.

Co do pierwszego to taki był mój zamiar, czyli bardzo mała głębia ostrości. Takie rozmazane tło chciałem ukazać że tak napiszę, choć wiem, ze nic konkretnego tam nie ma w sumie.

 

Co do drugiego, to następnym razem się poprawię, choć samochód po tamtej drodze przejeżdżał tylko raz, a stałem tam całą godzinę w śniegu do 1/3 nóg i -5 stopniach :). Jak na złość gdy już jechał, to nie nacisnąłem magicznego guziczka RAW na korpusie i tylko JPEG mi został :).

 

@costi

Jak dla mnie zdjęcie fajne, ja popełniłbym pewnie taki błąd, że skupiłbym się tylko centralnie na tym koniu, choć staram się już bardziej pilnować :).

 

Żeby nie było, to dodam jakieś zdjęcie. Kot z ADHD w sztucznym oświetleniu przy 1/4s F2.0 bez lampy :).

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kot się schował między ścianą, a starym fotelem u babci i tylko tak mu się dało zrobić, więc akurat tu tylko plan centralny. Pionowo mogłem, fakt, ale... . Dałem je tu, bo podobają mi się te oczy ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...