Skocz do zawartości
Szymoon

Galeria Zdjęć Użytkowników PurePC

Rekomendowane odpowiedzi

Macie rację. Nieco poprawiłem, ale tylko tyle żeby zachować wszelkie szczegóły. Thx

 

EDIT - Shit, nie wiem co jest ale fota przed wrzuceniem na digarta ma całkiem inną głębie czerni niż już na stronie.Mam nadzieję że to przez jakieś cashowanie digarta wyświetla mi się jeszcze stara wersja

 

A teraz coś innego, bo zdjęcie bez photoshopa (tylko wywołanie rawa):

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj kilka moich fotek róznego rodzaju ;)

 

Aparat: Sony Cybershot DSC-H10

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

EDIT : jeszcze mały HDR baj mi ;) oraz paw w Łazienkach Królewskich

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez IbanezRG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic szczególnego, ale mało tu portretów dajecie :razz:

gdy patrzę na takie obrazki mogę tylko ubolewać że wciąż nie mam lusterka.. może pod choinkę sobie sprawię ;)

fotki bardzo mi się podobają, pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG IMG

Nic szczególnego, ale mało tu portretów dajecie :razz:

 

Pozdr.

Twoja dziewczyna, koleżanka... czy modelka?:) Jak to ostatnie to daj namiary na PW :) Fotki świete szczególie pierwsza. Pokaż więcej zdjęć z tą dziewczyną

 

EDIT

Tym razem fotka nieba bo raczej na nim się skupia zdjęcie, a nie na motocyklach. Też bez photoshopa, tylko edycja na poziomie wywoływania RAWa

Dołączona grafika

 

Foty z dziewczyami mam nadzieję, że najpóźniej w przyszłym tygodniu się zaczną :-) Ale tylko takie 'do ćwiczeń', bo to co mnie na serio ciągnie to zdjęcia w stylu nóż w plecach, głowa przebita szpikulcem i krew się leje wszędzie ;) (coś jak zdjęcia Suzi9mm). Wiem - psycha zryta :-) Długa droga do tego, a biorąc pod uwagę potrzebną charakteryzację i umiejętości to kwestia dobrych kilku lat. No ale skoro od wielu lat mi się takie fotki bardzo podobają, a teraz o dziwo sam coś pstrykam, to czemu by nie dążyć do tego, żeby to wszystko zrealizować...

 

Jak znacie fotografów, którzy mają galerie w tym stylu to linki plz

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja dziewczyna, koleżanka... czy modelka?:) Jak to ostatnie to daj namiary na PW :) Fotki świete szczególie pierwsza. Pokaż więcej zdjęć z tą dziewczyną

 

EDIT

Tym razem fotka nieba bo raczej na nim się skupia zdjęcie, a nie na motocyklach. Też bez photoshopa, tylko edycja na poziomie wywoływania RAWa

img-http://fc08.deviantart.com/fs48/i/2009/152/1/3/Sky_by_uniqueProject.jpg

co do foty

bałagan.

ni to krajobraz ni to motorki

o jeden motyw na zdjęciu za duzo

dobre fotografie to proste fotografie

bez bałaganu i zbednych rzeczy

mi tu motorki przeszkadzaja w odbiorze krajobrazu

i odwrotnie krajobraz przeszkadza w ogladaniu motorkow

czujesz bluesa:P?

niemniej jednak jak na amatora to jest oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre fotografie to proste fotografie

:?: fotografia ma przecież prowokować do zastanowienia. czy zatem dobre myśli są proste, łatwe w interpretacji? chyba troszkę na wyrost formułujesz te tezy ;)

nie twierdzę, że Twoja krytyka idzie tutaj w złym kierunku ale sposób w jaki dobierasz słowa.. można mieć wątpliwości.

Proste myślenie jest często bardzo zgubne. Sztuka z natury jest wielowymiarowym poszukiwaniem formy więc trudno tu o prostotę.

Właściwa interpretacja jest zawsze bardzo względna i z tego powodu trudno ją wartościować. Bardzo łatwo natomiast pogubić się w ocenie przyjmując pewne kryteria jako stałe. Świadczyć to może o powierzchowności lub ograniczeniach w pojmowaniu. Arcyważne jest jednak by umieć dojrzeć to co nie zawsze jest tak oczywiste, wykazać się pewną elastyką umysłu i to wcale niekoniecznie za pierwszym razem ;)

To troszkę jak z pojmowaniem planu bożego - genialny artysta zbliża się troszczkę w swej roli do samego Boga, perfekcjonista może być zwykłym prostakiem wielbiącym swój profesjonalizm ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:?: fotografia ma przecież prowokować do zastanowienia. czy zatem dobre myśli są proste, łatwe w interpretacji? chyba troszkę na wyrost formułujesz te tezy ;)

nie twierdzę, że Twoja krytyka idzie tutaj w złym kierunku ale sposób w jaki dobierasz słowa.. można mieć wątpliwości.

Proste myślenie jest często bardzo zgubne. Sztuka z natury jest wielowymiarowym poszukiwaniem formy więc trudno tu o prostotę.

Właściwa interpretacja jest zawsze bardzo względna i z tego powodu trudno ją wartościować. Bardzo łatwo natomiast pogubić się w ocenie przyjmując pewne kryteria jako stałe. Świadczyć to może o powierzchowności lub ograniczeniach w pojmowaniu. Arcyważne jest jednak by umieć dojrzeć to co nie zawsze jest tak oczywiste, wykazać się pewną elastyką umysłu i to wcale niekoniecznie za pierwszym razem ;)

To troszkę jak z pojmowaniem planu bożego - genialny artysta zbliża się troszczkę w swej roli do samego Boga, perfekcjonista może być zwykłym prostakiem wielbiącym swój profesjonalizm ;)

Myślę, że nie ma nad czym tu dyskutować. Nie można z góry określić, która fotografia jest dobra - prosta czy złożona. W życiu widziałem wiele dobrych fotografii "głębokich", które prowokowały do zastanowienia, które zmuszały wyobraźnię do pracy. Widziałem także wiele dobrych fotografi "prostych", które wywoływały ... pustkę, były banalne, proste, liniowe, nawet na siłę nie można było się nad niczym zastanowić... Obie sztuki są dobre, jeśli trafią w odpowiednie ręce. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można z góry określić, która fotografia jest dobra - prosta czy złożona. 

już samo zastanawianie się nad podziałem jest dyskusyjne :)

w minimalu bardziej chodzi o środki wyrazu, uproszczenia formy czy operowanie skalą ale to nie jest bynajmniej wyznacznikiem "pojemności" takiej wizji.

oczywiście są też prace ukierunkowane z założenia na wywoływanie prostych, bardziej sterylnych emocji, czasem przez to wyrazistych i pobudzających naszą wrażliwość postrzegania, kojarzenia.

Wszystko to jednak miesza się pod pojęciem sztuka i może być przyprawione geniuszem autora - tu jestem zgodny :)

Natomiast neguję twierdzenie, które wyżej cytowałem. Myślę, że czasem padamy ofiarami przyzwyczajeń i nie potrafimy się odpowiednio zdystansować.

Zaznaczam, że dyskusja nie tyczy się zaprezentowanej pracy lecz zbyt śmiałej tezy, którą ktoś próbował tu przemycić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać ze macie "głęboką" wiedzę

chodzi mi o prostotę kadru - o to ze wywalamy z niego zbędne rzeczy i zostawiamy główny motyw

fota ma się bronic sama i bez tytułu mamy załapać o co chodzi

bez jakiś nadinterpretacji czy dorabiania do fot na sile jakieś ideologii....

bo tu jechał tramwaj i to znaczy to i to a ten człowiek na pasach znaczy to a to, a wieża kościoła w tle - 3km dalej to oznacza to i tamto.....

proponuje nieco poczytać o historii samej fotografii troszkę o kompozycji obrazu fotograficznego i oglądać dyzo dobrych fot - ale nie na plfoto czy innych badziewnych serwisach - tam nie ma nic dobrego

kreci was krajobraz? - idźcie do empiku i poprzeglądajcie sobie albumy krajobrazowe

to samo tyczy sie innych dziedzin tej sztuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o prostotę kadru - o to ze wywalamy z niego zbędne rzeczy i zostawiamy główny motyw

właściwa kompozycja jest podstawą ale wcale nie polega na "wywalaniu" tylko na stosownej ekspozycji

 

fota ma się bronic sama i bez tytułu mamy załapać o co chodzi

a może im mniej myślenia tym lepiej? oj ciągle idziesz waść w dziwnym kierunku

 

bez jakiś nadinterpretacji czy dorabiania do fot na sile jakieś ideologii....

dlaczego na siłę? to Ty formułujesz tutaj jakieś ideowe zasady

 

bo tu jechał tramwaj i to znaczy to i to a ten człowiek na pasach znaczy to a to, a wieża kościoła w tle - 3km dalej to oznacza to i tamto.....

dobry fotograf potrafi wykorzystać ten tram, człowieka na pasach i wieżę kościoła robiąc przy tym piękny portret.

wykorzysta tą jedną chwilę gdy elementy stworzą piękną mozaikę śródmieścia i zatapiając je w subtelnym bokehu strzeli pięknej koleżance miejski portrecik :)

 

 

idźcie do empiku i poprzeglądajcie sobie albumy krajobrazowe

to samo tyczy sie innych dziedzin tej sztuki

niech zgadnę - tynkowane dziewuchy też Cię kręcą? w końcu zostawiają tylko główny motyw... do rana ;)

no ale ciesz się chwilą i jeśli potrafisz staraj się ją zatrzymać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak slow;P

zdobadz najpierw trochę wiedzy a później dyskutuj, bo nie masz pojęcia o czym mówisz;)

Błagam Cię, nie udawaj niewiadomo jakiego mędrca-artysty bo zapewniam Cię, że jak każdy artysta masz swoją ideologię, którą uważasz za jedyną słuszną i niepodważalną a prawda i tak leży gdzie indziej. ;) No offence za te słowa, poprostu chcę Ci uświadomić jak jest i abyś nie pisał tekstów w stylu "zdobądź wiedzę a dopiero potem dyskutuj" bo to dosyć prowokujące, co nie wpływa pozytywnie na forum a wiesz co za to jest... :) Widzieliśmy Twoje fotki, są takie jak mówisz :

chodzi mi o prostotę kadru - o to ze wywalamy z niego zbędne rzeczy i zostawiamy główny motyw

fota ma się bronic sama i bez tytułu mamy załapać o co chodzi

bez jakiś nadinterpretacji czy dorabiania do fot na sile jakieś ideologii....

Jeśli Tobie się podobają, to rób dalej, bo to jest najważniejsze, :) ale nie skreślaj z góry innych fot niż w stylu, który opisałeś (i jednocześnie reprezentujesz). Przyjmij te słowa do siebie jako szczere, ale nie ofensywne. Pzdr. :) Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w sumie to lampka z Ikei :D Ostrosc jest, tylko nie na jpg :) Wrzucilem sobie ta fotke w landscape na pulpit i musze przyznac ze prezentuje sie zajebiscie + ciemna tonacja Windowsa ;)

 

Z cyklu szybka fotka + preset do Lightrooma z kolorami "300"

Dołączona grafika

Edytowane przez Yog-Sothoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...