Skocz do zawartości
Szymoon

Galeria Zdjęć Użytkowników PurePC

Rekomendowane odpowiedzi

Błagam Cię, nie udawaj niewiadomo jakiego mędrca-artysty bo zapewniam Cię, że jak każdy artysta masz swoją ideologię, którą uważasz za jedyną słuszną i niepodważalną a prawda i tak leży gdzie indziej. ;) No offence za te słowa, poprostu chcę Ci uświadomić jak jest i abyś nie pisał tekstów w stylu "zdobądź wiedzę a dopiero potem dyskutuj" bo to dosyć prowokujące, co nie wpływa pozytywnie na forum a wiesz co za to jest... :) Widzieliśmy Twoje fotki, są takie jak mówisz :

 

Jeśli Tobie się podobają, to rób dalej, bo to jest najważniejsze, :) ale nie skreślaj z góry innych fot niż w stylu, który opisałeś (i jednocześnie reprezentujesz). Przyjmij te słowa do siebie jako szczere, ale nie ofensywne. Pzdr. :)

no jasne:D nie znam się;)

przekonuje wszystkich do swojego rozumowania - no jasne - ciul z tym ze mówie o podstawach (od tego powinien zacząć każdy kto chce "focic"

 

dobra nie wazne

myślalem ze zmieniło się nastawienie ale dalej jestem odbierany jako krzykacz

a ty jako moderator działu jesteś tu guru

świetne podejście ,powodzenia

 

btw. tylko nie mówcie ze sie obraziłem - zwyczajnie mam to gdzieś (człowiek chce dobrze a jak zawsze dostaje po ryju)

widocznie masz lepsze fotograficzne teorie

w sumie i tak mam to gdzieś :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, gengu, ale tekstami "doucz sie" od razu stawiasz sie na pozycji krzykacza. Troche wiecej szacunku, a nie patrz na wszystkich z gory ;)

Jednak bez Twojego "focha z piedestalu" ten temat nie bylby taki sam :P

 

A IMHO fotki motorkow, ktore zaczely ta dyskusje, sa bardzo fajne wlasnie przez to, ze pokazuja maszyny w jakims "naturalnym" srodowisku. Osobiscie wole cos takiego, niz zdjecia oderwane granatem od rzeczywistosci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ty jako moderator działu jesteś tu guru

świetne podejście ,powodzenia

Pewnie, że jestem tu guru  B-) ... ale co najwyżej w trzymaniu porządku. ;) 

 

Co do "krzykacza" Costi już wyjaśnił. 

 

BTW, jestem chętny do dyskusji na temat "zasad fotografii", tylko trzeba pamiętać, że każdy ma swój styl i swoje wizje, dlatego też, dziedzina "fotografia" nie jest ściśle określona... ale o tym może w innym temacie. 

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że fotki, które chcę robić w przyszłości będą mega kontrowersyjne to wiem, ale że obecne zdjęcia pitarków wywołają taką dyskusję to się nie spodziewałem :). Moje fotki nigdy nie będą kadrowane wg jakichś tam zasad. Kompozycja nie będzie się opierała na z góry założonych wytycznych i ani myślę stosować się do ogólnie przyjętych norm. Moje fotki przedstawiają moje wizje, które od zawsze była trochę powalona - stąd przekręcone kadry - fotografowany obiekt zwrócony w jedną stronę i tło w drugą itp. Póki co ledwo zacząłem przygodę z fotografią i pewnie za rok nie będę umiał patrzeć na te zdjęcia, ale na pewno nie będę dążył do tego, żeby moje foty dostosować do jakichkolwiek zasad. M. in. dlatego nie mógłbym iść na jakiekolwiek warsztaty fotograficzne - jakby mi ktoś zaczął mówić jakie dokładnie foto mam zrobić to pikawa by mi wyskoczyła.

 

Niemniej jednak GenghisKhan miał trochę racji, bo foto które wywołało dyskusję to było zdjęcie testowe, na którym chciałem tylko sprawdzić jaki będzie efekt pomiaru światła na niebie, kiedy w cetrum zdjęcia będą motocykle, a nie owe niebo. Tyle że efekt mi się spodobał i foto opublikowałem :). Czyli trochę takie zdjęcie z przypadku.

 

Od ponad roku regularnie kilka razy w miesiącu jeżdżę na sesje zdjęciowe akcesoriów motocyklowych (przykład). Sporo się można wtedy nauczyć od rewelacyjych fotografów (obecnie od Łukasza Kusia). Niby żadnych rad mi nie dają (bo i po co skoro jeszcze miesiąc temu była to dla mnie czarna magia, nie myślałem że będę robił fotki i nawet nie wiedziałem co to znaczy Body i czym się różni 18-55 od 55-300) ale samo podglądanie jak się operuje światłem itp dużo daje. Jeszcze tego nie potrafię wykorzystać, ale wszystko przyjdzie z czasem (mam nadzieję). Wolę wyciąganie wniosków z takiego podglądania innych fotografów niż trzymanie się z góry narzuconych zasad. Sam sobie stworzę własne zasady :-)

 

EDIT

@Costi - poprawione ;)

Podstawowe zasady fotografii znam. Czytałem róże publikacje, tyle że nie ze wszystkim się zgadzam. Mój post odnosił się do konkretnych przypadków, o których wspominałem jak np kadrowanie, czy kompozycja po której pojechał GenghisKhan.

W sumie chyba nie ma sensu, żebym zabierał głos w tej dyskusji. Jeszcze wszystko mi się może odmieić i później będę czytał, jakie kretynizmy wypisywałem :).

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jest takie powiedzenie, ze zeby umiejetnie kontestowac zasady, to trzeba je najpierw dobrze znac ;)

 

I jeszcze w kwestii formalnej:

w cetrum zdjęcia będą motocykle, a nie ów niebo.

Owe niebo - ten przyimek(?) sie odmienia zgodnie z zasadami polskiej gramatyki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ponad roku regularnie kilka razy w miesiącu jeżdżę na sesje zdjęciowe akcesoriów motocyklowych (przykład). Sporo się można wtedy nauczyć od rewelacyjych fotografów (obecnie od Łukasza Kusia). Niby żadnych rad mi nie dają (bo i po co skoro jeszcze miesiąc temu była to dla mnie czarna magia, nie myślałem że będę robił fotki i nawet nie wiedziałem co to znaczy Body i czym się różni 18-55 od 55-300) ale samo podglądanie jak się operuje światłem itp dużo daje. Jeszcze tego nie potrafię wykorzystać, ale wszystko przyjdzie z czasem (mam nadzieję). Wolę wyciąganie wniosków z takiego podglądania innych fotografów niż trzymanie się z góry narzuconych zasad. Sam sobie stworzę własne zasady :-)

błagam nie nadużywaj takich słow

koleś wcale nie robi nic szczególnego

połamane kadry są fajne ale nie widzę tam nic grzecznego - może zwyczajnie nie potrafi zrobić porządnej foty "po bożemu"

ludzie robią foty, żeby obróbką (bardzo kiczowatą) zamaskować pewne niedoskonałości. jeśli ktoś zaczyna zagłębianie się w fotografii od edycji rawa - to nie jest to dobra droga

nie chce ci tam mieszcząc w głowie ale od takiego "fotografa" to się dużo nie nauczysz

 

to troche tak jakbyś uczył się robic bloki wodne od kolesia, który zwyczajnie robi to słabo (konstrukcja do bani, ale za to wszystko sie świeci bo dał do chromowania:P)

 

maciekci: skoro chętnie byś porozmawiał to dlaczego tego nie robisz? jako moderator działu troszkę wysiłku nie zaszkodzi, parę rad młodym dać - ale chyba zwyczajnie Ci to wisi

uważam ze teksty w stylu doucz się są potrzebne, nie powiedziałem nic obraźliwego o fotach kolegi, napisałem o nich i tyle. nie należy spoczywać na laurach, bo jak ktoś robi kicz i się go utwierdza w tym to nigdy nie wejdzie poziom wyżej... i tak jest nie tylko w fotografii... jak już się ma odpowiednią wiedzę to można eksperymentować....

taki młody chemik, który olewa podstawowe zasady a bierze sie za eksperymenty - wiecie czym to sie może skończyć... dobra styknie moralizatorskiego gadania

pozdr

Edytowane przez GenghisKhan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

połamane kadry są fajne ale nie widzę tam nic grzecznego - może zwyczajnie nie potrafi zrobić porządnej foty "po bożemu"

ludzie robią foty, żeby obróbką (bardzo kiczowatą) zamaskować pewne niedoskonałości. jeśli ktoś zaczyna zagłębianie się w fotografii od edycji rawa - to nie jest to dobra droga

nie chce ci tam mieszcząc w głowie ale od takiego "fotografa" to się dużo nie nauczysz

OK, a teraz zajrzyj do jego galerii i powiedz mi gdzie widzisz jakieś 'połamane kadry' czy kiczowatą obróbkę na poziomie rawów. Biorąc pod uwagę to co napisałeś, to powinieneś zlinkować z 15 takich fotek minimum, a właściwie większość galerii.

 

PS. Tak - pewnie na digarcie nikt ze statusem mistrza nie potrafi zrobić 'porządnej foty "po bożemu""

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, a teraz zajrzyj do jego galerii i powiedz mi gdzie widzisz jakieś 'połamane kadry' czy kiczowatą obróbkę na poziomie rawów. Biorąc pod uwagę to co napisałeś, to powinieneś zlinkować z 15 takich fotek minimum, a właściwie większość galerii.

 

PS. Tak - pewnie na digarcie nikt ze statusem mistrza nie potrafi zrobić 'porządnej foty "po bożemu""

digart jest dla mnei wysypiskiem a nie miejscem gdzie można spotkać prawdziwe talenty

nie spotkałem żadnego tego typu serwisu gdzie można spotkać cos naprawdę na poziomie

co do 1 kwestii nic nie będę linkował

widziałem fotki "motocyklowe tego łukasza" o ile dobrze zrozumiałem to co bylo napisane

jego galeria na digarcie jest taka sobie - zadne tam mistrzostwo i wzor do nasladowania

wam się może podobać

 

dla mnie kolesiem od ktorego mozna by sie czegos nauczyc jest marco grob

 

czestym bledem poczatkujacych fotografów (ja tez mialem taki okres) jest siedzenie na portalach typu digart czy plfoto i ogladanie tam topów itp

na poczatku wydają sie wypasne, jesli jednak zaglebimy sie w temat wiekszosc z nich jest kiczowata

nie twierdze ze wszystkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do 1 kwestii nic nie będę linkował

widziałem fotki "motocyklowe tego łukasza" o ile dobrze zrozumiałem to co bylo napisane

Tylko że on nie ma fotek motocyklowych...

(chyba że uznasz za zdjęcie motocyklowe fotkę np. rękawiczek, albo kasku). Raczej ostro pomieszałeś fakty i teraz nie chcesz się do tego przyznać. Może chodzi Ci o Marcina Orzołka, zresztą nvm. Jak dla mnie EOT.

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czestym bledem poczatkujacych fotografów (ja tez mialem taki okres) jest siedzenie na portalach typu digart czy plfoto i ogladanie tam topów itp

na poczatku wydają sie wypasne, jesli jednak zaglebimy sie w temat wiekszosc z nich jest kiczowata

nie twierdze ze wszystkie

Co do digartu to zgadzam się...

Natomiast na plfoto można spotkać się z dobrą fotografią, która np uświadamia potrzebę kreatywności. Choć tak jak piszesz najczęściej są to nieciekawe prace.

 

Takie serwisy mają jeszcze jedną zaletę - umożliwiają ocenę Twoich zdjęć przez inne osoby związane bezpośrednio z tematem fotografii (ten temat na forum jest tego przykładem)

 

Pozdrawiam :wink:

 

PS Dawajacie fotki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do digartu to zgadzam się...

Natomiast na plfoto można spotkać się z dobrą fotografią, która np uświadamia potrzebę kreatywności. Choć tak jak piszesz najczęściej są to nieciekawe prace.

 

Takie serwisy mają jeszcze jedną zaletę - umożliwiają ocenę Twoich zdjęć przez inne osoby związane bezpośrednio z tematem fotografii (ten temat na forum jest tego przykładem)

 

Pozdrawiam :wink:

 

PS Dawajacie fotki!

nic bardziej blednego

albo ci słodzą za wszystko co wrzucisz albo jadą po tobie (lub fota pozostaje bez komentarzy)

wyznacznikiem jakosci nawet nie są oceny - bo kazdy stawia 8-10, czasem ich ilosc mowi o "jakosci" foty

niestety malo jest ludzi ktorzy powiedza fachowo co i jak na temat jakiejs foty

w takim wypadku warto pomyslec nad dobrym kursem fotografii - tam przynosisz prace i prowadzący je szczegółowo omawiają.

 

btw. pare dni temu robilem fotki na slubie, tu pare z przygotowań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GenghisKhan

Możliwe, że dopiero się przekonam o tym, że masz racje bo tak naprawdę zdjęcia robię od pół roku i serwisy typu plfoto przyciągają mnie tym, że moge tam zobaczyć zdjęcia lepsze od moich - i wtedy bez zadnych ocen i komentarzy wiem nad czym trzeba popracować...

 

A co do Twoich zdjęć - bardzo dobre ;)

 

 

PS Jeśli ktoś jeszcze nie zna: http://1x.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic bardziej blednego

albo ci słodzą za wszystko co wrzucisz albo jadą po tobie (lub fota pozostaje bez komentarzy)

wyznacznikiem jakosci nawet nie są oceny - bo kazdy stawia 8-10, czasem ich ilosc mowi o "jakosci" foty

niestety malo jest ludzi ktorzy powiedza fachowo co i jak na temat jakiejs foty

w takim wypadku warto pomyslec nad dobrym kursem fotografii - tam przynosisz prace i prowadzący je szczegółowo omawiają.

 

btw. pare dni temu robilem fotki na slubie, tu pare z przygotowań

Jeśli mówimy o plfoto czy tego poziomu serwisach to się zgodzę, ale nie zgodzę się co do np. photosig'a czy OneExposure. Tam można dostac konstruktywną i rzeczową krytykę a nie tzw. Towarzystwo wzajemnej adoracji, spróbuj wrzucić kiedyś coś na OneExposure, tam fotki przechodzą ostrą selekcję. Imho bardzo warto. 

 

 

EDIT : Grzechu był szybszy z 1x ;) , btw co do fotek z przygotowań, masz cholernie podobne kadry do moich. :P

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówimy o plfoto czy tego poziomu serwisach to się zgodzę, ale nie zgodzę się co do np. photosig'a czy OneExposure. Tam można dostac konstruktywną i rzeczową krytykę a nie tzw. Towarzystwo wzajemnej adoracji, spróbuj wrzucić kiedyś coś na OneExposure, tam fotki przechodzą ostrą selekcję. Imho bardzo warto. 

 

 

EDIT : Grzechu był szybszy z 1x ;) , btw co do fotek z przygotowań, masz cholernie podobne kadry do moich. :P

ślubna norma każdy chyba coś takiego robi

co do 1x to tez poryty serwis - za bardzo nie lubią analogowych fot...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. pare dni temu robilem fotki na slubie

no proszę... mz baardzo udana sesja :)

tylko dlaczego Twoje posty muszą budzić taką awersję do autora?

przecież sądząc po tych udanych próbkach nie brak Ci wrażliwości, zatem kwestia charakteru czy ambicji?

nie traktuj tego jako prowokację bo naprawdę to nie jest tylko moja odosobniona opinia. jesteś tu już tak długo, że jak inni zdążyłem się przyzwyczaić i chyba też żałowałbym gdybyś nagle zmienił retorykę ;)

z drugiej strony czasem nie potrafię zrozumieć po co tak łechtasz swoje ego.

przecież musisz mieć świadomość, że kreujesz tym raczej negatywne emocje u czytelnika.

Jeśli chcesz być dobrze zrozumiany, robić dobre wrażenie na rozmówcach i jeżeli zależy Ci, aby w ogóle cię słuchano, musisz uświadomić sobie, że ważne jest nie tylko to, CO mówisz, ale przede wszystkim - JAK mówisz. No chyba, że to również taka mocno "awangardowa" sztuka dla sztuki ;)

mam nadzieję, że niczym Cię nie uraziłem :plum:

wiem, że nikt nie lubi gdy ktoś sugeruje - można to robić lepiej

ale troszkę boli ten brak dobrej komunikacji, pzdr

 

(Maciek pokaż swoje podobne kadry - z ciekawości bo nie uprawiam tu żadnej polityki i przeglądanie daje mi równie dużą frajdę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zielonym z Małej Rycerzowej w kierunku Ujsoły/Soblówka

post-879-1245595155_thumb.jpg

 

od lewej zamyka panoramę Skrzyczne, prawa to Veľký Rozsutec i Stoch z Małej Fatry. Na horyzoncie znajdziecie Babią i okoliczne szczyty, a w samym tle łańcuch Tatr.

 

 

 

post-879-1245599550_thumb.jpg

widok z Rycerzowej Wielkiej na Przełęcz Halną i masyw Małej Rycerzowej

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...