Skocz do zawartości
Szymoon

Galeria Zdjęć Użytkowników PurePC

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcia nie moje... ale warte zobaczenia:

http://portalwiedzy.onet.pl/127615,1,1,0,galeria_media.html

 

Dzięki tym zdjęciom doszło do mnie że kolory były nawet 100 lat temu, wbrew temu co pokazuje większość czarnobiałych zdjęć i nagrań ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amatorskie, amatorskie

wiem, że przegiąłem, chodziło mi raczej o kadr i uchwycenie chwili

moim aparatem (fuji s5600) przy zachmurzeniu niewiele można zdziałać

A tam, gadanie. Ustawiasz ISO jak najwyżej (tylko bez przesady, nie wiem jak tam ten fuji sieje, najlepiej sam potestuj - albo duże iso i traktujesz takie zdjęcie programem Neat Image), przesłonę jak najmniejszą (a tu też radzę eksperymentować z głębią ostrości) i jedziesz! Sam godziny na takiej nauce spędziłem.

Co do samych zdjęć. Widzę, że masz duże problemy z pomiarem światła. Spróbuj ustawiać pomiar punktowy i dawać na najjaśniejsze punkty w kadrze. Eksperymentuj, na tym to polega w końcu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Strzelone na 200 mm moją sigmą 18-200 dc os.

 

Niestety poniżej ogniskowej 100 obiektyw ma tendencję do sporego BF. Najgorzej jest na szerokim kącie. Obiektyw jeszcze na gwarancji, powinni wyregulować, ale okazało się że poza kartą gwarancyjną wymagany jest dowód zakupu, a sprzęt mam z drugiej ręki :/. No ale skontaktowałem się z poprzednim właścicielem i obiecał że poszuka :).

 

O BF wiedziałem już wcześniej, ale najbardziej dokuczył mi wczoraj jak strzelałem fajne widoczki w lesie na 18 mm i wszystkie zdjęcia nadają się do kosza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Strzelone na 200 mm moją sigmą 18-200 dc os.

 

Niestety poniżej ogniskowej 100 obiektyw ma tendencję do sporego BF. Najgorzej jest na szerokim kącie. Obiektyw jeszcze na gwarancji, powinni wyregulować, ale okazało się że poza kartą gwarancyjną wymagany jest dowód zakupu, a sprzęt mam z drugiej ręki :/. No ale skontaktowałem się z poprzednim właścicielem i obiecał że poszuka :).

 

O BF wiedziałem już wcześniej, ale najbardziej dokuczył mi wczoraj jak strzelałem fajne widoczki w lesie na 18 mm i wszystkie zdjęcia nadają się do kosza...

nie qmam jak przy takiej ogniskowej mozna zauwazyc BF :D :lol:

przy portretach to rozumiem;D ale w krajobrazie gdzie masz potężną GO....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fociłem w lesie przy dziadowskim świetle, chciałem uchwycić fajną grę świateł/cieni na ścieżce, przesłona 3.5, zamiast w ścieżkę ostrość mam nie wiadomo gdzie :)

 

 

Potem do galerii "pokaż swój rower" na PPC chciałem strzelić mojego rumaka ;), ogniskowa około 70-80, ostrość łapałem na napisie ramy, otwór przesłony największy możliwy dla danej ogniskowej, i wszystkie zdjęcia ostrość za rowerem na krzaczorach. Jedno dało się odratować ale i tak nędza.

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...