Skocz do zawartości
Szymoon

Galeria Zdjęć Użytkowników PurePC

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja jak zawsze non-pro, ale miło dla oka. Swoją drogą, może być tak założyć osobny temat typu "fotki kumotrów" na zwykłe pstryknięcia?

 

Mam więcej fotek jak ktoś lubi kotki, moge wrzucić paczke, będa też dwa filmiki, tylko musze przerobić.

 

 

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

więcej Fast, Free Image Hosting - ImageBam ale szczerze nie jestem tak do końca zadowolony z tej galerii. Efekty czerwonych oczu, cienie zaczynają drażnić, chyba czas pomyśleć o lampie.

 

W takich dużych halach ciężko jest z fajnej lampy skorzystać, bo najlepiej jest odbijać od sufitu, żeby ładnie rozproszyć, a tam jak widzisz miałeś za daleko do sufitu, a kierować lampę prosto na te auta - to miałbyś b. dużo refleksów z przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takich dużych halach ciężko jest z fajnej lampy skorzystać, bo najlepiej jest odbijać od sufitu, żeby ładnie rozproszyć, a tam jak widzisz miałeś za daleko do sufitu, a kierować lampę prosto na te auta - to miałbyś b. dużo refleksów z przodu.

 

Fajne lampy mają dyfuzor który potrafi być bardzo pomocny. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, najlepiej to by było rozstawić się ze strobem dookoła fury (tak ze trzy lampy błyskowe przynajmniej) i działać ale na takiej wystawie to chyba nie do zrobienia ;) Ewentualnie mięc pomocnika co będzie biegał z mini softboxem i jakąś 900setką aczkolwiek najlepiej to by było wziąć taką furę na warsztat i wtedy bawić się światłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NEX-5, stałoogniskowy 18mm.

Trochę skadrowane w PS (szeroki kąt -> dużo za dużo zblurowanego tła), żadnej zmiany kolorów oprócz zapisu do jpeg.

 

Exif:

 

ImageDescription - SONY DSCMake - SONYModel - NEX-5Orientation - Top leftXResolution - 350YResolution - 350ResolutionUnit - InchSoftware - NEX-5 v1.05DateTime - 2011:11:12 15:39:10YCbCrPositioning - Co-SitedExifOffset - 374ExposureTime - 1/25 secondsFNumber - 2.80ExposureProgram - Normal programISOSpeedRatings - 200ExifVersion - 0230DateTimeOriginal - 2011:11:12 15:39:10DateTimeDigitized - 2011:11:12 15:39:10ComponentsConfiguration - YCbCrCompressedBitsPerPixel - 2 (bits/pixel)BrightnessValue - 1.62ExposureBiasValue - 0.00MaxAperturevaluateue - F 2.83MeteringMode - Multi-segmentLightSource - AutoFlash - Flash not fired, compulsory flash modeFocalLength - 16.00 mmUserComment - FlashPixVersion - 0100ColorSpace - sRGBExifImageWidth - 4592ExifImageHeight - 3056InteroperabilityOffset - 43592FileSource - DSC - Digital still cameraSceneType - A directly photographed imageCustomRendered - Normal processExposureMode - AutoWhite Balance - AutoFocalLengthIn35mmFilm - 24 mmSceneCaptureType - StandardContrast - NormalSaturation - NormalSharpness - NormalMaker Note (Vendor): - Color Mode - SunsetThumbnail: - Compression - 6 (JPG)Orientation - Top leftXResolution - 72YResolution - 72ResolutionUnit - InchJpegIFOffset - 47784JpegIFByteCount - 16716YCbCrPositioning - Co-Sited

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, najlepiej to by było rozstawić się ze strobem dookoła fury (tak ze trzy lampy błyskowe przynajmniej) i działać ale na takiej wystawie to chyba nie do zrobienia ;) Ewentualnie mięc pomocnika co będzie biegał z mini softboxem i jakąś 900setką aczkolwiek najlepiej to by było wziąć taką furę na warsztat i wtedy bawić się światłem ;)

 

Rozmawiałem kiedyś z gościem, który robił foty BMW do reklamy. Podobnież fotografowanie auta to masakra i musieli robić kilka podejść z różnymi ustawieniami świateł, po czym składać w PS, bo zawsze coś się gdzieś odbijało.

 

W sumie to chętnie bym się kiedyś wkręcił na taką sesję jako widz/asystent, bo ciekawi mnie jak powstają takie profesjonalne zdjęcia produktowe dużych rzeczy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...