Skocz do zawartości
Szymoon

Galeria Zdjęć Użytkowników PurePC

Rekomendowane odpowiedzi

Może być HDR + trochę kolorowania. Albo można też uzyskać to filtrami cokin- jak na moje dało by się to zrobić tandemem filtru ND najbliżej obiektywu a dalej od góry wsunięta fioletowa połówka, od dołu niebieska. :wink:

 

Jeżeli jutro będzie pogoda i czas- może siądę i spróbuję coś wyknocić z tymi filtrami. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem kiedyś z gościem, który robił foty BMW do reklamy. Podobnież fotografowanie auta to masakra i musieli robić kilka podejść z różnymi ustawieniami świateł, po czym składać w PS, bo zawsze coś się gdzieś odbijało.

 

W sumie to chętnie bym się kiedyś wkręcił na taką sesję jako widz/asystent, bo ciekawi mnie jak powstają takie profesjonalne zdjęcia produktowe dużych rzeczy.

 

Zdjęcia dużych rzeczy są same z siebie skomplikowane; ale tam gdzie w grę wchodzą ogromne pieniądze (drogie produkty), a geometria ma bardzo duże znaczenie (samochody, drogie zegarki, biżuteria cięższego kalibru, luksusowe nieruchomości) swoje zastosowanie wciąż znajdują aparaty wielkoformatowe z ławą optyczną, gdzie ścianka cyfrowa zastąpiła błonę ciętą. Np: http://www.sinar.ch/

 

 

Moje śmieci (nic szczególnie ciekawego) : http://yaevinn.digart.pl/

Edytowane przez Yaevinn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godz 02:30 wystawiam Głowę przez okno i widzę

 

 

[img.]http://farm9.staticflickr.com/8164/7561035612_29dde04267_c.jpg[/img]

 

Zazdroszczę. U mnie od kiedy zrobili nową obwodnicę i permanentne ("antywłamaniowe", nap!#$ce całą noc) oświetlenie kilku zakładów, widzę tylko coś takiego:

 

Dołączona grafika

 

 

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

Za to z ostatniego wyjazdu okociło się coś takiego:

Dołączona grafika

 

Dla lubiących tatrzańskie obrazki, jeszcze bonus...

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Statyw, długi czas i okolica, w której nie ma w pobliżu silnych źródeł światła, np. miasta. Innymi słowy - niezłe zadupie. ;) Blisko miasta też coś wyjdzie, ale niebo będzie miało brzydki, pomarańczowo-rdzawy kolor.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, odrobinę wtopiłem z tym niebem, przyznaję. Nie będę już tego zdjęcia kadrował, tylko następnym razem zrobię inaczej (i już nawet wiem jak). Kwestia tylko tego, że może nie być takich chmur ;]

 

Swoją drogą, zauważyłem, że Bieszczady lepiej mi się fotografuje, niż Tatry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Przegiąłeś IMHO z HDRem (ale to kwestia gustu)

2. Aparat metr do przodu/bardziej w górę i pozbyć się tej nieszczęsnej trawy. W sumie tylko HDR jakoś ją uzasadnia, aczkolwiek słaby to argument.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...