Skocz do zawartości
Szymoon

Galeria Zdjęć Użytkowników PurePC

Rekomendowane odpowiedzi

no wiesz daja tam cala wiedze teoretyczna na temat wszystkiego - poczynajac od tego co to obiektyw do przeroznych rzeczy

studio do dyspozycji

ciemnia

mozliwosc pracy z modelami/modelkami:))

pozatym makro foto - foto reklamowa - portrety, praca z ustawianiem swiatla itp.

wsio co potrzebne

www.formaty.pl

czyli masz wiedze + zdobywasz doswiadczenie na takim kursie - poznajesz sprzet, od malego obrazka po wielki format tam mamy

ksiazki to nie wszystko

sam juz przeczytalem 2 czy 3 knigi na temat foto ale co z tego ze np. wiesz co to swiatlomierz jak nigdy go w reku nie miales i nie wiesz nawet co mierzyc ;]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiesz daja tam cala wiedze teoretyczna na temat wszystkiego - poczynajac od tego co to obiektyw do przeroznych rzeczy

studio do dyspozycji

ciemnia

mozliwosc pracy z modelami/modelkami:))

pozatym makro foto - foto reklamowa - portrety, praca z ustawianiem swiatla itp.

wsio co potrzebne

www.formaty.pl

czyli masz wiedze + zdobywasz doswiadczenie na takim kursie - poznajesz sprzet, od malego obrazka po wielki format tam mamy

ksiazki to nie wszystko

sam juz przeczytalem 2 czy 3 knigi na temat foto ale co z tego ze np. wiesz co to swiatlomierz jak nigdy go w reku nie miales i nie wiesz nawet co mierzyc ;]]]

nie no ja swiatlomierza w rece nie mialem, a kursy nie chodzilem, ale ze mierzy np. jaki ma byc czas naswietlania przy danej przeslonie - to wiem :)

A to studio i mozliwosc pracy z modelkami brzmi zachecujaco :) pozadne aparaty tez wyporzyczaja ?

Przegladne sobie ta stronke, mozewarto sie zainteresowac, zapowiada sie ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiesz daja tam cala wiedze teoretyczna na temat wszystkiego - poczynajac od tego co to obiektyw do przeroznych rzeczy

studio do dyspozycji

ciemnia

mozliwosc pracy z modelami/modelkami:))

pozatym makro foto - foto reklamowa - portrety, praca z ustawianiem swiatla itp.

wsio co potrzebne

www.formaty.pl

czyli masz wiedze + zdobywasz doswiadczenie na takim kursie - poznajesz sprzet, od malego obrazka po wielki format tam mamy

ksiazki to nie wszystko

sam juz przeczytalem 2 czy 3 knigi na temat foto ale co z tego ze np. wiesz co to swiatlomierz jak nigdy go w reku nie miales i nie wiesz nawet co mierzyc ;]]]

nie no ja swiatlomierza w rece nie mialem, a kursy nie chodzilem, ale ze mierzy np. jaki ma byc czas naswietlania przy danej przeslonie - to wiem :)

A to studio i mozliwosc pracy z modelkami brzmi zachecujaco :) pozadne aparaty tez wyporzyczaja ?

Przegladne sobie ta stronke, mozewarto sie zainteresowac, zapowiada sie ciekawie.

powiem tak - ja wiem juz co nie co

ty jestes jeszcze w lesie

zainteresuj sie - z ksiazki z Ciebie fotografa nie zrobia wierz mi

ja moja zabawe z foto dopiero tez zaczynam - mam zamiar sie nia zajmowac na powaznie wiec mam jeszcze sporo czasu na nauke:))

co do sprzetu o ktory pytales - maja niezly sprzet i w studiu mozna nim spoko pracowac:)) nie wazne jakie firmy, jest np. ruski KIEV sredni format - w porowaniu do 35mm foty wychodza lepsze:))

ehhh duzo by gadac, jesli chcesz to wkrecaj sie w temat, przede wszystkim ogladaj duzo fotek i sam rob duzo inaczej sie nie nauczysz:))

ja polecam tradycyjny aparat manualny - prosty w obsludze - wsio trzeba recznie ustawiac a dzieki temu wyczucie sie wyrabia - a nie jak masz AF wciskasz 1 guzik i aparat wsio za Ciebie robi

a na tych stronach co podales to info jakies jest ale np. nie ma napisane nic o filmach - bo wiesz filmow jest wiele kazdy do czego innego sie nadaje, na stronach nie pisze do czego, ja po 1 wykladzie wiem doskonale np.

jeszcze mowiac o stronach to sa tam niezle dosc braki waznych informacji :roll:

jak chceesz pogadac to wal na PW dam ci gg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dluzszy czas expozycji i bylo by dobrze;]]

Niestety nie będę miał w "najbliższym" czasie szansy na powtórkę :P. Ale fotka wygląda ładniej w oryginalnym rozmiarze (więcej szczegółów), tylko że zajmuje swoje 900 KB. A wrzucę jeszcze jedną fotkę UWAGA 250 KB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

dluzszy czas expozycji i bylo by dobrze;]]

Niestety nie będę miał w "najbliższym" czasie szansy na powtórkę :P. Ale fotka wygląda ładniej w oryginalnym rozmiarze (więcej szczegółów), tylko że zajmuje swoje 900 KB. A wrzucę jeszcze jedną fotkę UWAGA 250 KB

ciemna i nieostra - znow dluzszy czas by sie przydal - bo reszta foty to taka smoła :( a motyw napewno fajny do zaprezentowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak - ja wiem juz co nie co

ty jestes jeszcze w lesie

zainteresuj sie - z ksiazki z Ciebie fotografa nie zrobia wierz mi

ja moja zabawe z foto dopiero tez zaczynam - mam zamiar sie nia zajmowac na powaznie wiec mam jeszcze sporo czasu na nauke:))

co do sprzetu o ktory pytales - maja niezly sprzet i w studiu mozna nim spoko pracowac:)) nie wazne jakie firmy, jest np. ruski KIEV sredni format - w porowaniu do 35mm foty wychodza lepsze:))

ehhh duzo by gadac, jesli chcesz to wkrecaj sie w temat, przede wszystkim ogladaj duzo fotek i sam rob duzo inaczej sie nie nauczysz:))

ja polecam tradycyjny aparat manualny - prosty w obsludze - wsio trzeba recznie ustawiac a dzieki temu wyczucie sie wyrabia - a nie jak masz AF wciskasz 1 guzik i aparat wsio za Ciebie robi

a na tych stronach co podales to info jakies jest ale np. nie ma napisane nic o filmach - bo wiesz filmow jest wiele kazdy do czego innego sie nadaje, na stronach nie pisze do czego, ja po 1 wykladzie wiem doskonale np.

jeszcze mowiac o stronach to sa tam niezle dosc braki waznych informacji :roll: 

jak chceesz pogadac to wal na PW dam ci gg

Mowisz, ze ja jestem w lesie, a ty jestes lepszy - wiec dlaczego, nie wiesz do czego sluzy swiatlomierz ? :D troche pokory. Napewno nie jestem w lesie i porady typu "rob duzo zdjec i duzo ogladaj" dla mnie przedawnily sie juz dobre kilka miesiecy temu. Fotek nastrzelalem kilka tysiecy, ogladnalem jeszcze wiecej, jak ostatnio wybralem sie na plener, to wszystkie fotki biorac pod uwage aspekt techniczny i kompozycje byly poprawne - z czego oczywiscie nie wszystkie byly bardzo dobre i warte zaprezentowania.

 

Co do aparatu - to sien ie zgodze z toba. Na poczatek zdecydowanie najlepsza jest cyfrowka, nie wazne ile tam tych meg pixeli, byleby gdzie tak ze 2 byly. Od 2500zl sa juz dosc dobre cyfry, oczywiscie musi byc conajmniej mozliwosc ustawienia czasu naswietlania, przeslony (jako priorytet), lepiej jesli bedzie manual, zeby wszystko samemu ustawic, ostrosc rowniez - no ale jak nie ma to trudno. Wciskanie jednego guzika i "aparat wsyzstko robi za ciebie" to jest w kompaktach, juz nawet w tej canonie co mialesm ozna cos pozmieniac. Ja np. w swoim Panasonicu DMC FZ2 mam mozliwosc zmiany okspozycji od -2 do +2 co 1/3 EV, auto bracketing, manualne ustawienie balansu bieli, ewentualna zmiana balansu bieli (bardziej niebiesko badz czerwono) - to jest i zmieniajac te ustawienia zmieniam zdjecie, gdybym tylko cykanl, to pewno przy duzej ilosci zdjec mialbym przeswietlone, badz niedoswietlone niektore obiekty (najczesciej przeswietlone niebo z automatu wychodzi). Brakuje mi co prawda manualnego focusa i manualnych ustawie czasu i przeslony - ale bez przesady. Jak masz manualne ustawienia tych wartosci, to nei robisz tego na oko - albo masz swiatlomierz w aparacie, albo meirzysz sobie osobnym swiatlomierzem jakie powinny byc ustawienia - czasem trzeba nawet kilka razy ta sama fotke zrobic teoretycznie niedoswietlajac, badz przeswietlajac - nie masz nigdy 100% pewnosci ze wyjdzie ci tak jak chciales. No i wlasnie dlatego lepsza jest cyfra - kupujesz raz karte pamieci zalozmy 256mb i cykasz za darmoche ile chcesz zdjec, co wiecej po wykonaniu zdjec, mozesz je jeszcze w aparacie obejrzec, ewentualnie poprawic robiac nastepne. Dla poczatkujacego nie ma nic lepszego od cyfry. Gdybym zamiast aparatu cyfrowego mial tradycyjny, to zmarnowalbym dobrych kilkadizesiat rolek filmu, nie mowiac juz o kosztach tego wszystkiego - nie oplaca sie.

 

Mowisz, ze te strony co podalem sa ubogie w tresc - wrecz przeciwnie. Duzo z tych stron mozna sie dowiedziec, widac niedokladnie je przegladales - polecam zaglebienie sie szczegolnie w strone fotohobby(mozen ie zauwazyles cala mase tematow w dziale "nad ksiazka", na tej drugiej znajdziemy podstawowe informacje - o filmach rowniez http://republika.pl/horazy/8.htm

 

Zreszta, mi informacje o filmach nie sa aktualnie w ogole potrzebne, nie suzaklem takich, jednak wystarczy chwile poszukac i pewnie dowiedzialbym sie tyle samo z internetu co ty na kursie. To nie jest zawod kata przekazywany z ojca na syna - kazdy inny rowniez moze sie tym zainteresowac i zadnych tajemnic ci na tym kursie nie mowia :)

Mowiac jeszcze o stronkach, to nie ksiazki mowiace od A do Z o fotografii, podejmuja rozne tematy, no ale podaj przyklad z fotohobby gdzie autor podjal jakis temat i czegos waznego nei powiedzial ? nie kompromituj sie moze, od chodzenia na kurs nie pozjadales chyba wszystkich mozgow :)

 

Przeczytaj to fotohobby - dowiesz sie wielu rzeczy spewnoscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon dzieki za linki kawal fajnej strony te FotoHobby.pl

genghiskhan odnosnie tego czasu rozwin to co by trzeba bylo zrobic aby go uzyskac ??

dluzszy czas naswietlania znaczy tyle ile widac, ze znaczy. film powinien byc dluzej naswietlany, pzez co wpadnie wiecej swiatla, przez co fotka bedzie jasniejsza. Jesli czas naswietlania jest za krotki do danej sytuacji - to zdjecie bedzie ciemne. Jesli czas naswietlania bedzie za dlugi, to fotka sie przeswietli - wszystko bedzie stanowczo za jasne. W przyzwoitym aparacie mozna ustawic sobie czas naswietlania manualnie - jest podawany w sekundach. Ja np. mam mozliwosci ustawienia czasu naswietlania od 1/2000s - bardzo krotki, do 8s - w miare dlugi, oczywiscie lepsze aparaty maja mozliwosc ustawienia czasu naswietlania do 30 sekund, albo tak zwany bulb - jak dlugo trzymasz przycisk, tak dulgo film bedzie naswietlany. Dluzszy czas naswietlania to np. bardziej rozmyta woda, przez co daje wrazenie ruchu, bardzo krotki czas naswietlania, jak np. na fotkach genga, ktore tu pokazal, to woda zamrozona. Tak samo - dluzszy czas naswietlania - latwiej zdjecie poruszyc, bez statywu nie ma szans zrobic nieporuszonego zdjecia, zaleznie kto jaka ma reke, tak mu bedzie wychodzic. Ja jesli mam naswietlach dluzej jak 1/10 sekundy to bez statywu nie dam rady.

To moze tyle wykladu o czasie naswietlania :)

 

 

A co do komentarza genga i co do tych dwoch nocnych zdjec, to cos mi sie wydaje, ze na pierwszym to za duzo przeswietlen by bylo(najgorzej jakby ten budynek po prawej sie przeswietlil). Co do drugiej fotki - podobnie, dluzszy czas i z miasta zostaly by dosc wyrazne biale plamy(nalezalo sie zdecydowac raczej na sam wodospad, wtedy mozna bylo troszke dluzszy czas dac).

IMHO empire jest calkiem dobre, takie jakie powinno byc.

 

 

 

Achaj akby ktos chcial na priv to moj numer gg (nie tajny ;)) 1388344

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o filmach nic tam nie jest napisane konkretnego - sama teoria - nie pisza co polecaja a czego unikac jak ognia o to mi chodzi o przyklady

 

gdzie napisalem ze nie wiem co to swiatlomierz????

hmmmm te strony i tak sa ubogie w tresc wiecej juz mialem info na kursach ;]]]

cyfra jest troche za droga zeby sobie amator kupil - szkoda by mi bylo 2500-3000 na sama cyfre bo za to moglbym sobie niezly zestaw kupic klasyczny - dobry aparat + pare obiektywow i niezbedne pieroly jak statyw jakis dobry filtry itp....

i tak wole analoga i marnowac te rolki filmu - dla mnie to przyjemnosc

cyfra jest zbyt banalna jak dla mnie

 

@ defence i komentarz szymona

- ta z czasami to roznie bywa - pomiar swiatla tez rozny w roznych aparatach - jak ma matrycowy to w sumie kupa bo aparat mierzy wtedy swiatlo jak chce - najlepiej miec punktowy z uwypukleniem srodka tak 70/30 wtedy mozna samemu pokombinowac i dobrze naswietlic

a slyszales o zjawisku schwarzschielda???? przy dlugich czasach?

 

EDIT

nie wiem czy na tych stronach nawet wspomnieli cos o budowie soczewek - jakich przeslon najlepiej uzywac ( hehe najmniejsza przeslona nie znaczy najlepsza jakosc - mam nadzieje ze zdajesz sobie z tego sprawy)

ale co ja tu bede rad udzielal - skoro nie jetes juz w lesie musisz to wsio wiedziec ;]]]

 

EDIT 2

------- co do czasow - 1/2000 to nic takiego sa aparaty z migawkami 1/8000 a slyszalem o kolesiu ktory sam robil migawki w oczasach mniej wiecej 1 x 10^-5 s - dlugie czasy - 8 sekund w ustwawieniach to badziew - najwazniejsze miec czas B

hmm co jeszcze moge dodac

w normalnym aparacie masz mozliwosc wsadzenia filmu powiedzmy z ziarnem 50 albo mniejszym do powiedzmy 6400 albo wiekszym co umozliwia podkrecanie czulosci filmu badz odrwotnie

do normalnego filmu wkladamy odpowiedni film i w zaleznosci co wlozymi mamy lepsza badz gorsza jakosc

poaztym sa filmy np. uczulone na podczerwien - super fotki mozna robic - bardzo ciekawe efekty to daje...

a taki cyfrak - ISO od 50 do 1600 najwyzej ( w bardzo dobrych tyle jest) i co i kupa nawet slajow z tego si enie da zrobic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj bedzie dyskusja ;

 

o filmach nic tam nie jest napisane konkretnego - sama teoria - nie pisza co polecaja a czego unikac jak ognia o to mi chodzi o przyklady

no masz racjen ie ma przykladow, ale czy to problem spytac na jakiejs grupie dyskusyjnej ? :)

 

gdzie napisalem ze nie wiem co to swiatlomierz????

"sam juz przeczytalem 2 czy 3 knigi na temat foto ale co z tego ze np. wiesz co to swiatlomierz jak nigdy go w reku nie miales i nie wiesz nawet co mierzyc ;]]]

"

 

z tego wywnioskowalem, ze nie wiesz co mierzyc :)

 

 

hmmmm te strony i tak sa ubogie w tresc wiecej juz mialem info na kursach ;]]]

Wyraznie widac, ze nawet nie przegladnales fotohobby. Poczytaj i dopiero wtedy sie wypowiadaj o tej stronie.

 

cyfra jest troche za droga zeby sobie amator kupil - szkoda by mi bylo 2500-3000 na sama cyfre bo za to moglbym sobie niezly zestaw kupic klasyczny - dobry aparat + pare obiektywow i niezbedne pieroly jak statyw jakis dobry filtry itp....

i tak wole analoga i marnowac te rolki filmu - dla mnie to przyjemnosc

cyfra jest zbyt banalna jak dla mnie

1. Ja tam wole wydac te 3000zl i miec dobra cyfre z zoomem. Niezbedne <span style="color:red;">[ciach!]</span>ly jak statyw i filtr, to sa jednak akcesoria dodatkowe dla amatora - no i bez przesady, znow utaki majatek to nie jest (wystarczy byle jaki statyw za 150zl).

Mowisz najpierw o kosztach, a teraz o rolkach filmu, ile kosztuja jedna rolka filmu ? ja w 4 miesiace, uczac sie, zrobilem gdzies tak okolo 1000 zdjec. Przyjmujac oczywiscie, ze te zdjecia co robilem cyfra, to zwyklym aparatem nie zrobilbym - bo byly to takie proby, eksperymnty, mowiac krotko uczenie sie aparatu. A wiec normalny maparatem zrobilbym znacznie mniej zdjec, no ale i tak dobrych kilkanascie rolek by poszlo.

Mowimy tu o aparacie dla amatora, dla poczatkujacego amatora - wg. mnie cyfra jest lepszym rozwiazaniem. A ze za jakis czas napewno kupie sobie zwykly aparat - jasna sprawa.

 

 

a slyszales o zjawisku schwarzschielda???? przy dlugich czasach?

nie, ale czytalem z tej strony na ktorej wg. ciebie nic nie ma :)

 

nie wiem czy na tych stronach nawet wspomnieli cos o budowie soczewek - jakich przeslon najlepiej uzywac ( hehe najmniejsza przeslona nie znaczy najlepsza jakosc - mam nadzieje ze zdajesz sobie z tego sprawy)

Skoro nie wiesz - znaczy nie czytales - znaczy dlaczego komentujesz ?

Poza tym jakis przeslon uzywac ? glupie pytanie - uzywac przeslon odpowiednich do danej sytuacji :P Ty tak mowisz o podstawowych zagadnieniach, jakby to byly najwieksze tajemnice, ktore tylko ty zglebiles :)

 

ale co ja tu bede rad udzielal - skoro nie jetes juz w lesie musisz to wsio wiedziec ;]]]

Oczywiscie, ze to wszystko wiem. Ale to chyba nie sprawdzian i nie bedziemy sie odpytywac z wiedzy zdobytej na kursie, albo wyczytanej w internecie :)

 

 

Jeszcze raz ci powtarzam idz i poczytaj to fotohobby, chyba dopiero co przerabiasz teorie na tym kursie, skoro tak o tych wszystkich pojecicach podstawowych mowisz - sadze, ze z tej strony dowiesz sie wiele i bedzie to dla ciebie dobrym uzupelnieniem do kursu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT 2

------- co do czasow - 1/2000 to nic takiego sa aparaty z migawkami 1/8000 a slyszalem o kolesiu ktory sam robil migawki w oczasach mniej wiecej 1 x 10^-5 s - dlugie czasy - 8 sekund w ustwawieniach to badziew - najwazniejsze miec czas B

hmm co jeszcze moge dodac

w normalnym aparacie masz mozliwosc wsadzenia filmu powiedzmy z ziarnem 50 albo mniejszym do powiedzmy 6400 albo wiekszym co umozliwia podkrecanie czulosci filmu badz odrwotnie

do normalnego filmu wkladamy odpowiedni film i w zaleznosci co wlozymi mamy lepsza badz gorsza jakosc

poaztym sa filmy np. uczulone na podczerwien - super fotki mozna robic - bardzo ciekawe efekty to daje...

a taki cyfrak - ISO od 50 do 1600 najwyzej ( w bardzo dobrych tyle jest) i co i kupa nawet slajow z tego si enie da zrobic :(

Sa aparaty sa, ale ile kosztuja ? 1/2000 to wystaraczajaco krotki czas naswietlania jak dla amatora, zreszta niektore lepsze aparaty nie maja tkaiego czasu. Co do dlugich czasow - po czesci sie zgadzam, alen ie przesadzajmy z tym ze 8 sekund to badziew, znajdzie sie sytuacja w ktorej wlasnie taki, abdz krotszy czas jest odpowiedni. Zreszta to jeden z mankamentow mojego aparatu (oprocz braku manuala), inne aparaty tej jakosci raczej maja lepsze parametry pod tym wzgledem.

 

Co do tego ISO - a po co wieksza czulosc ? widziales jakie sa szumy przy ISO 1600 ? Nie rozumiem po co ci wieksza czulosc na swiatlo.

 

A niech zgadne - osoby ktore cie ucza, maja podobne zdanie co do aparatow cyfrowych ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dobre sobie - wystarczy statyw za 150zl byle jaki - no moze tobie wystarczy - dla mnie :lol:

o mierzeniu swiatla pisalem bez osobowo - no raczej bym sie nie chwalil ze swiatla nie potrafie mierzyc :lol:

kolejna sprawa - chyba faktycznie nie wiesz za duzo o obiektywach, przeslonach....

fotohobby czytal nie bede bo dla mnei i tak tam nie ma konkretnych informacji.. ale nie bede sie z Toba klucil nie ma sensu....

aha jeszcze jedna ciekawostka - jakbys mial konkretnie info to bys wiedziale ze np. fuji neopan 1600 ma tak male ziarno jak przecietny film 400 - nie mowiac o innych wynalazkach 1600 gdzie ziarno wrecz wylazi

duzo jeszcze przed Toba szymon - ale powodzenia zycze

jak mowilem chcesz bardziej pogadac wal na gg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dobre sobie - wystarczy statyw za 150zl byle jaki - no moze tobie wystarczy - dla mnie :lol:

o mierzeniu swiatla pisalem bez osobowo - no raczej bym sie nie chwalil ze swiatla nie potrafie mierzyc :lol:

kolejna sprawa - chyba faktycznie nie wiesz za duzo o obiektywach, przeslonach....

fotohobby czytal nie bede bo dla mnei i tak tam nie ma konkretnych informacji.. ale nie bede sie z Toba klucil nie ma sensu....

aha jeszcze jedna ciekawostka - jakbys mial konkretnie info to bys wiedziale ze np. fuji neopan 1600 ma tak male ziarno jak przecietny film 400 - nie mowiac o innych wynalazkach 1600 gdzie ziarno wrecz wylazi

duzo jeszcze przed Toba szymon - ale powodzenia zycze

jak mowilem chcesz bardziej pogadac wal na gg

A mi sie cos wydaje, ze przeceniasz swoja wiedze

 

Sorry gregory, ale statyw za 150zl jest wystarczajacy do oglnych zastosowan

 

kolejna sprawa - co mam wg. ciebie wiedziec o przeslonach ? o czym ty czlowieku mowisz ? madrzysz sie na tematy proste.

 

"nie bede czytal i wiem swoje" - z taka argumentacja to sobie do samoobrony mozesz isc. Nawet nie wiesz co tam jest, a mowisz, ze nic ciekawego, fotografem to ty chyba jednak nie bedziesz, skoro nie chcesz zdobywac wiedzy. Acha wbrew temu co mowisz, to wlasnie na fotohobby sa bardzo konkretne informacje.

 

 

dluga droga przed toba geng - do pokory.

 

na gg sie nie odzywam, bo jak narazie nie wydaje mi sie, zeby czegokolwiek sie od ciebie mogl dowiedziec. Mowisz ogolnikowo, mowisz, ze wiesz duzo, ale nie pokazujesz tego no i przede wszystkim jestes nieuprzejmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dobre sobie - wystarczy statyw za 150zl byle jaki - no moze tobie wystarczy - dla mnie :lol:

o mierzeniu swiatla pisalem bez osobowo - no raczej bym sie nie chwalil ze swiatla nie potrafie mierzyc :lol:

kolejna sprawa - chyba faktycznie nie wiesz za duzo o obiektywach, przeslonach....

fotohobby czytal nie bede bo dla mnei i tak tam nie ma konkretnych informacji.. ale nie bede sie z Toba klucil nie ma sensu....

aha jeszcze jedna ciekawostka - jakbys mial konkretnie info to bys wiedziale ze np. fuji neopan 1600 ma tak male ziarno jak przecietny film 400 - nie mowiac o innych wynalazkach 1600 gdzie ziarno wrecz wylazi

duzo jeszcze przed Toba szymon - ale powodzenia zycze

jak mowilem chcesz bardziej pogadac wal na gg

A mi sie cos wydaje, ze przeceniasz swoja wiedze

 

Sorry gregory, ale statyw za 150zl jest wystarczajacy do oglnych zastosowan

 

kolejna sprawa - co mam wg. ciebie wiedziec o przeslonach ? o czym ty czlowieku mowisz ? madrzysz sie na tematy proste.

 

"nie bede czytal i wiem swoje" - z taka argumentacja to sobie do samoobrony mozesz isc. Nawet nie wiesz co tam jest, a mowisz, ze nic ciekawego, fotografem to ty chyba jednak nie bedziesz, skoro nie chcesz zdobywac wiedzy. Acha wbrew temu co mowisz, to wlasnie na fotohobby sa bardzo konkretne informacje.

 

 

dluga droga przed toba geng - do pokory.

 

na gg sie nie odzywam, bo jak narazie nie wydaje mi sie, zeby czegokolwiek sie od ciebie mogl dowiedziec. Mowisz ogolnikowo, mowisz, ze wiesz duzo, ale nie pokazujesz tego no i przede wszystkim jestes nieuprzejmy.

skoro statyw za 150 zl wystarcza Ci no to spoko :lol:

hmmm na fotohobby dla mnie nie ma ciekawych informacji - nie ma konkretow - sorry ale na kursach gdzie chodze dowiedzialem sie o wiele wiecej niz jest tam napisane;]]]

droga do pokory - no co Ty nie powiesz;]]]

aha mowiles ze zrobiles tym cyfrakiem z 1000 zdjec to dlaczego na plfoto nie ma nic ciekawego wg mnie??? juz powinienes miec mega doswiadczenie bo ja tylko 100 fotek na razie zrobilem....

nie chce sie z Toba klucic - jak chcesz to zdobywaj wiedze z neta - zycze powodzenia ;]]]

bedziemy mogli porownac jak ta swoja wiedze z netu przelozysz na zdjeciach a jak ja po swoich kursach, niebawem zarzuce jakies fotki :D :)

pozdro

 

EDIT

bylo juz ale teraz na plfoto dalem - widac specjalisci tam siedza bo dali mi za to wybitne ;]]]

http://plfoto.com/zdjecie.php?picture=295073

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[

skoro statyw za 150 zl wystarcza Ci no to spoko :lol:

hmmm na fotohobby dla mnie nie ma ciekawych informacji - nie ma konkretow - sorry ale na kursach gdzie chodze dowiedzialem sie o wiele wiecej niz jest tam napisane;]]]

droga do pokory - no co Ty nie powiesz;]]]

aha mowiles ze zrobiles tym cyfrakiem z 1000 zdjec to dlaczego na plfoto nie ma nic ciekawego wg mnie??? juz powinienes miec mega doswiadczenie bo ja tylko 100 fotek na razie zrobilem....

nie chce sie z Toba klucic - jak chcesz to zdobywaj wiedze z neta - zycze powodzenia ;]]]

bedziemy mogli porownac jak ta swoja wiedze z netu przelozysz na zdjeciach a jak ja po swoich kursach, niebawem zarzuce jakies fotki :D  :)  

pozdro

Nie wiem, czemu statyw za 150zl mialby mi nie wystarczac.

Co do fotohobby to sie zdecyduj, raz mowisz, ze w ogole nie czytales, teraz, ze nic tam nie znalazles. A wbrew temu co mowisz, to sa tam bardzo konkretne uwagi z masa przykladow.

 

Co do mojego portfolio - jest takie, na jakie pozwalaja mi warunki, ze tobie sie nie podoba - trudno, na plfoto znajduja sie tacy, ktorym moje zdjecia odpowiadaja. Nie bedziemy mieli pewno co porownywac moich zdjec z twoimi - jesli te twoje to beda zrobione w tym studio, z dostepem do oswietlenia, modeli i dobrego aparatu. Ale jesli masz zamiar zaprezentowac co sam zrobiles na sowich wlasnych plenerach - zobaczymy.

 

Acha jeszcze co do mojego poziomu, moze to nieskromnie, ale uwazam, ze idzie mi coraz lepiej, porownujac swoje pierwsze fotki z najnowszymi widze wyrazna roznice w ich jakosci, sa bardziej przemyslane, ogolnie lepsze - a wiec jednak cos mi ta wiedza z internetu, ktora tak gardzisz, cos dala.

Nawiasem mowiac, twoja pogarda dla wiedzy z internetu wydaje mi sie podobna jak ludzi, ktorzy byli na spotkania akwizytorow (oczywiscien ikt siebie akwizytorem tam nie nazwie:)) - weprali im w glowe dogmaty, powiedzieli, ze tylko ich produkty sa dobre jakosciowo, w dodatku tansze no i tylko u nich dostepne - po takim kursie osoba tylko powtarza to co uslyszala.

Czekamy na te twoje pozadne fotki, szczegolnie na te robione twoim aparatem na wlasnych wyjazdach (btw. jaki masz aparat?).

 

 

Acha, zeby nie bylo tak, ze ciagle dyskutujemy, to ja pozwole sobie zarzucic linki innych autorow, ktorzy umiescili swoje zdjecia na plfoto, czyli takie moje ulubione fotki. To tak dla porownania, poziomu prezentowanych zdjec.

 

http://www.plfoto.com/zdjecie.php?picture=294719 - myszolow

http://www.plfoto.com/zdjecie.php?picture=293770 - Ranek nad Vistulą

http://www.plfoto.com/zdjecie.php?picture=293074 - divas

http://www.plfoto.com/zdjecie.php?picture=291309

http://www.plfoto.com/zdjecie.php?picture=275372 - brakujące ogniwa

w ogole cale portolio tego autora jest wspaniale: http://www.plfoto.com/uzytkownik.php?authorid=34621

 

http://www.plfoto.com/zdjecie.php?picture=269920 - Bez tytulu

rowniez portfolio tego autora jest bardzo dobre

 

http://www.plfoto.com/zdjecie.php?picture=253636 - w siną dal...

http://www.plfoto.com/zdjecie.php?picture=246574 - W kąpieli:)

http://www.plfoto.com/zdjecie.php?picture=140276 - Zapomniane miejsca

 

Niestety, nie jestem autorem zadnego z tych zdjec (mam nadzieje, ze oni sie nie obraza za umieszczenie linkow do ich zdjec), ale uwazam, ze warto je obejrzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano niestety, troche mu brakuje ;] Ale w sumie to byl taki tescik dla jaj jak to bedzie wygladalo na ISO 50 i czasie naswietlania od 3 do 15 sekund. Roznic prawie zadnych nie bylo .. szumow od cholery i tyle ;] Tak czy inaczej zabawka calkiem przyjemna jak sie czlowiek nie zajmuje profesjonalna czy chociazby amatorska fotografia, tylko wyskoczy raz czy dwa gdziez ze znajomymi popstrykac ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...