Skocz do zawartości
Szymoon

Galeria Zdjęć Użytkowników PurePC

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak już mówiłam wcześniej, mam slaby aparat i rozumiem, że nie są niektóre tak ostre i dobrej jakości. z tym sie zgadzam.

możecie sobie zobaczyć zdjęcia tu: www.blackeyedgirl.republika.pl

 

warto jeszcze zauważyć ze nie lubię takich standardowych zdjęć jak robią niektórzy i dlatego takie różne efekty itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak już mówiłam wcześniej, mam slaby aparat i rozumiem, że nie są niektóre tak ostre i dobrej jakości.

a jaki to aparat?

akurat sprzętowe niedociągnięcia zwłaszcza w tak małym formacie można w miarę łatwo poprawić za pomocą softu.

polecam PSP X bo to bardzo przyjemny dla początkującego usera program, a możliwości ma olbrzymie.

Firma Lexar dodaje go do kart SD i CF :arrow: http://www.fotozakupy.pl/sklep/page/product/product/7006

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kodak cx7310... a w programach nie jestem zbyt dobra wiec niestety nie pomoge sobie tym. ale moze kiedys...:)

 

 

a jaki to aparat?

akurat sprzętowe niedociągnięcia zwłaszcza w tak małym formacie można w miarę łatwo poprawić za pomocą softu.

polecam PSP X bo to bardzo przyjemny dla początkującego usera program, a możliwości ma olbrzymie.

Firma Lexar dodaje go do kart SD i CF :arrow: http://www.fotozakupy.pl/sklep/page/product/product/7006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w czym tu być dobrym? jeśli potrafisz obsługiwać przeglądarkę internetową to wystarczy. pobierz sobie na początek wersję 7 albo 8 bo są dużo mniejsze i o ile mnie pamięć nie myli, nie wymagają rejestracji dla okresu próbnego (kilkadziesiąt dni).

 

jedyna rzecz którą warto wiedzieć zanim do niego usiądziesz - program pozwala pracować z warstwami, czyli można jakby rysować na kilku nałożonych na siebie kartkach - ukrywać je, zamieniać ich kolejność względem wierzchu, duplikować i stosować rozmaite efekty przenikania. okienko z warstwami znajduje się od lat w tym programie po prawej stronie gdzieś w okolicy środka ekranu (poniżej palet) ..i tu uwaga można niechcący je wyłączyć ;) domyślnie zaczynamy oczywiście na jednej warstwie. nową dodajemy tworzymy odpowiednim przyciskiem. warstwy dzielą się na rastrowe i wektorowe. na początek proponuję skupić się na tych pierwszych i polatać po menu z górnego paska za podstawowymi efektami jak rozmycie (Blur) i wyostrzenie (Sharpen). zresztą metoda prób i błędów szybko załapiesz o co chodzi :) aha klikając dwukrotnie w daną warstwę otwiera się okienko w którym jedna list wyboru ma wartość normal - tutaj wybieramy tryb przenikania. tyle na dobry początek.. potem tutoriale z google :)

 

tutaj można pobrać różne wersje PSP:

http://psp8.ovh.org/download.html

 

sam aparat faktycznie nie najwyższych lotów i szybko zacznie Cię ograniczać. ale jak mówią: to fotograf robi zdjęcia, a nie aparat więc pewnie jeszcze nie raz wyciśniesz z niego coś ciekawszego niż albumowe fotki ;)

 

pzdr

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wyostrzenia i rozmycia korzystam w przyjaźniejszym programie picasa:] photoshop mi wyjątkowo nie podchodzi, gubie sie juz w tych warstwach. jestem wyjątkowym antytalenciem jesli chodzi o ten program. ale mniejsza z tym.

staram sie jak moge by ukryc wady tego aparatu, ale problem w tym ze jestem dość ograniczona jesli chodzi o rodzaje tych zdjęć. nie moge zrobic portretow, makro i innych:/ ale efekt lustra lubie niezmiernie poniewaz daje mi duzo mozliwości jesli chodzi okombinacje. nikt inny nie zrobi czegos podobnego. portrety sa wszystkie takie same,zmienia sie tlyko mimika i makijaz w ciekawszych. rzadko znajdzie sie cos wyjatkowego. tak samo zdjecia archotektury czy natury. jedynie niebo jest dość wyjątkowe bo rzadko znajdzie sie cos takiego samego. a lustrem moge zawsze stworzyc cos innego i jakiegos stwora czy potwora zmajstrowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że nie tyle tematyka co kreatywne podejście jest tutaj najbardziej istotne. tworzenie kalejdoskopowych obrazów za pomocą oprogramowania przychodzi dziś niezwykle łatwo i równie łatwo zaczyna fascynować doszukiwanie się w nich pierwszych oznak artyzmu. myślę, że to dobry początek. natomiast należy dążyć to sytuacji w której najpierw mamy do czynienia z wizją, a dopiero później z realizacją jej twórczej materializacji. krótko mówiąc: najpierw pomysł, później papier :) jeśli nauczymy się dokładnie wyrażać nasze myśli i połączymy to z poczuciem pewnej estetyki to sukces gwarantowany :D

 

polecam choćby próbną zabawę PSP bowiem ma dużo bardziej przyjazny interfejs dla początkującego usera niż wspomniany PS. ucieszy Cię pewnie również fakt że ma narzędzia dedykowane kalejdoskopowym zabawom.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że nie tyle tematyka co kreatywne podejście jest tutaj najbardziej istotne. tworzenie kalejdoskopowych obrazów za pomocą oprogramowania przychodzi dziś niezwykle łatwo i równie łatwo zaczyna fascynować doszukiwanie się w nich pierwszych oznak artyzmu. myślę, że to dobry początek. natomiast należy dążyć to sytuacji w której najpierw mamy do czynienia z wizją, a dopiero później z realizacją jej twórczej materializacji. krótko mówiąc: najpierw pomysł, później papier :) jeśli nauczymy się dokładnie wyrażać nasze myśli i połączymy to z poczuciem pewnej estetyki to sukces gwarantowany :D

 

polecam choćby próbną zabawę PSP bowiem ma dużo bardziej przyjazny interfejs dla początkującego usera niż wspomniany PS. ucieszy Cię pewnie również fakt że ma narzędzia dedykowane kalejdoskopowym zabawom.

 

pzdr

a ja mysle ze te lustra to brak umiejetnosci oraz pomyslow na dobre foty nadrabiane kompem i na sile dopisywanie im jakiegos znaczenia czy ideologii

dobra fota czy dzielo ma przekazywac emocje kazdemu - czy zwiazanemu z tematem czy nie - tak aby kazdy mogl mniej wiecej powiedziec o co w pracy chodzi (w przyblizeniu to samo powiedziec)

mowienie ze takie manipulacje sa dobre to jakas pomyłka - chyba ze ktos chce zostac specem od :"luster" - co kazdy potrafi zrobic, robiac byle jaka fote i manipulujac sobie nia w jakims tam programie i dorabiajac do tego jakas historie - moze to zrobic kazdy kto ma byle jaki aparat i komputer - a to nie jest zadna sztuka

Edytowane przez genghiskhan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie sie mylisz. jedni lubia jabłka, drudzy banany i nie ma co krytykowac smakoszy któregoś z owoców. ot co

 

 

a ja mysle ze te lustra to brak umiejetnosci oraz pomyslow na dobre foty nadrabiane kompem i na sile dopisywanie im jakiegos znaczenia czy ideologii

dobra fota czy dzielo ma przekazywac emocje kazdemu - czy zwiazanemu z tematem czy nie - tak aby kazdy mogl mniej wiecej powiedziec o co w pracy chodzi (w przyblizeniu to samo powiedziec)

mowienie ze takie manipulacje sa dobre to jakas pomyłka - chyba ze ktos chce zostac specem od :"luster" - co kazdy potrafi zrobic, robiac byle jaka fote i manipulujac sobie nia w jakims tam programie i dorabiajac do tego jakas historie - moze to zrobic kazdy kto ma byle jaki aparat i komputer - a to nie jest zadna sztuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mysle ze te lustra to brak umiejetnosci oraz pomyslow na dobre foty nadrabiane kompem i na sile dopisywanie im jakiegos znaczenia czy ideologii

eee znowu bredzisz.. już zapomniałeś jak sam to robiłeś? bardzo nie lubię gdy oskarżasz innych użytkowników o brak umiejętności mając pełną świadomość że na pewnym etapie prawie każdy eksperymentuje ucząc się przy tym wielu cennych rzeczy. gdyby taka krytyka poparta była uznanym geniuszem to można byłoby jeszcze jakoś to sobie tłumaczyć ale w Twoim przypadku nie znajduję uzasadnienia poza chęcią dowartościowania. sztuka tylko dla mas - odważna teza, żebyś tylko nie skończył w jakimś zespole disco-polo ;)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee znowu bredzisz.. już zapomniałeś jak sam to robiłeś? bardzo nie lubię gdy oskarżasz innych użytkowników o brak umiejętności mając pełną świadomość że na pewnym etapie prawie każdy eksperymentuje ucząc się przy tym wielu cennych rzeczy. gdyby taka krytyka poparta była uznanym geniuszem to można byłoby jeszcze jakoś to sobie tłumaczyć ale w Twoim przypadku nie znajduję uzasadnienia poza chęcią dowartościowania. sztuka tylko dla mas - odważna teza, żebyś tylko nie skończył w jakimś zespole disco-polo ;)

no robilem tak kiedys, dlatego chce powiedziec innym by tego nei probowali bo to do niczego dobrego nei prowadzi :damage_wall:

no coz jesli uwazasz moja krytyke za bezwartosciowa no to sorry;]

co do disco polo to luz nie grozi mi to raczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co w sygnaturce ;) Canon 40D.

Tamte zdjęcia były robione w ISO3200, w tym koncertowe wyciągane z niedoświetleń...

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Plus panoramka (taka sobie...)

Dołączona grafika

 

Pozatym, zostawiam EXIFy ;)

Edytowane przez AKa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macieju- bardzo ładnie, soczyście, ale niezaspakajające ;) Po co nam mówiłeś o tym, że dopiero po wystawie pokażesz resztę :wink: ?

 

IMO to jakaś Ameryka Południowa ;>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wystawa nosi nazwę "Tajlandia - Kambodża - Wietnam". ;)

 

Pierwsze -> Tajlandia, wyspa koralowa niedaleko Pattayi.

Drugie -> Kilka kilometrów od miasteczka Siem Reap, Kambodża.

 

:) W sobotę wernisaż, to jak wrócę z niego to zamieszczę resztę. :D

 

Generalnie nie chcę tego robić, bo wielu ludzi, nie przychodzi na wystawę, kiedy już to widzieli. Koleżanka kiedyś przyszła, stwierdziła, że wszystko widziała już w necie, że ładne i poszła, po czym koleżance nr2 powiedziała, że nic nowego i w necie można zobaczyć. :lol: Taka smutna prawda, nie chce im się ruszać czterech liter sprzed GG, wolą otworzyć przeglądarkę, obejrzeć w formacie jpg i 800x600 i ... starczy ;) ehhh.

 

W ogóle jak ktoś ma po drodze Ostrów Mazowiecką, czy się wybiera, to ja chętnie zapraszam. ;) Fotki będą wisieć do 10 kwietnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Przejrzałem topic i przede wszystkim chciałbym wyrazić uznanie tu dla co poniektórych. Piękne fotki.

 

Pozwolę sobie wrzucić coś od siebie. Może to żadna rewelacja, ale biorąc pod uwagę skromność środków (kompakcik Nikon L10) to nawet mi się podobają:

 

http://www.wrzuta.pl/obraz/1ppqeDZTUC/dscn0406

http://www.wrzuta.pl/obraz/6esp0zwLbo/dscn0328

http://www.wrzuta.pl/obraz/qLpwV2TCl6/dscn0383

http://www.wrzuta.pl/obraz/adAeEd8yJp/dscn0392

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pigmej, jeżeli mogę sobie pozwolić na opinie to:

1. Nie ostre.

2. Przepalone miejsca ale kadr i ostrość dobre.

3. Nie mam zdania bo nie wiem na co patrzeć.

4. Dobre tło bo nie trzeba kombinować z jego obróbką. O makro nie wiem co powiedzieć (o ile to jest makro) bo takim aparatem nic lepszego się chyba nie da osiągnąć.

Dla podbudowania Ciebie - ja nawet takich nie potrafię :)

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Pigmej, jeżeli mogę sobie pozwolić na opinie to:

1. Nie ostre.

2. Przepalone miejsca ale kadr i ostrość dobre.

3. Nie mam zdania bo nie wiem na co patrzeć.

4. Dobre tło bo nie trzeba kombinować z jego obróbką. O makro nie wiem co powiedzieć (o ile to jest makro) bo takim aparatem nic lepszego się chyba nie da osiągnąć.

Dla podbudowania Ciebie - ja nawet takich nie potrafię :)

2. Pytam zupełnie serio. Co znaczy ''przepalone miejsca''?

3. To miało być takie pindupindu na pulpit :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Pytam zupełnie serio. Co znaczy ''przepalone miejsca''?

3. To miało być takie pindupindu na pulpit :wink:

Przepalone miejsca - tak jprosciej to miejsce gdzie jest zbyt duze skupisko swiatla, powstaje kolor bialy, czyli miejsce prepalone, gdzie nic nie widac ;).

 

Co do fotek, nie moge odnalezdz punktu na ktorym, moglbym sie zatrzymac, i w ogole nie moge skumac przeslania ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...