Skocz do zawartości
Szymoon

Galeria Zdjęć Użytkowników PurePC

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio strzeliłem sesyjkę "wozidła" mojej lubej. ;) Zdięcia nieco ciemnawe bo obiektyw ciemny. Trzeba przyznać, że boxowy Nikkor 18-135 3.5-5.6G jest do d***. Trzeba będzie kupić coś jaśniejszego ze stałą ogniskową. :)

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

A tutaj wieczorne zdjęcie. Nie zraźcie się szumami, fotka robiona z ręki na ISO 1600 więc nie jest źle. ;)

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wytłumacz bo ja też nie pojmuje poczucia twojego artyzmu.

 

takich zdjęć mam setki na dysku:

 

 

 

 

 

 

mimo tego nie wrzucam ich tutaj bo to zwykłe zdjęcia z wakacji...

 

nie rozumiem co to za skrypt jest co tak psuje jakość fotek przy dodawaniu na forum...

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak idziesz na jakąś wystawę fotografii to przy każdym zdjęciu pytasz: "... no i?" Po filmie wychodząc z kina pytasz:" no i?" Trzeba Tobie wytłumaczyć co jest na zdjęciu? Poważnie?

 

Przy każdym? Nie, tylko przy takich, których nie rozumiem. A to właśnie do takich należy - zwalony kard, słaba ostrość i zupełny brak treści. Skoro pokazałeś swoją twórczość, to teraz trzeba ją obronić.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to.

Dołączona grafika

Co chciałem pokazać? A no to, że w życiu oprócz różnorakich utrapień potrafią również wystąpić miłe rzeczy. Chociażby taka właśnie uśmiechnięta podobizna ludzkiej twarzy na dekielku puszki z tuńczykiem. Widać, nie wszyscy potrafią coś takiego zauważyć.

Nie każdemu muszą się moje zdjęcia podobać i szanuję to, ale, z całym szacunkiem, krytyka "bez jaj" i naparzanie w minus przy moim poście niewiele wnoszą do tematu.

Edytowane przez wujek_edzio
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przedstawię mój punkt widzenia:

 

@ qqrydza

Zaprezentowałeś zdjęcie panoramy blokowiska widzianego poprzez druty z haniebnie obciętym dołem kadru - nawet jak na wakacyjna fotkę jest to IMHO kiepskie.

Nie chcę robić sobie autoreklamy ale trochę wyżej masz moje dwie fotki które uznałem że mogę tu przedstawić, w ciągu jednego dnia zlotu pstryknąłem ich kilkaset, z czego 164 uznałem za godne pokazania po obróbce i podlinkowałem je w temacie o muscle cars, a tylko z tych dwóch byłem wystarczająco zadowolony żeby pokazać je w wątku stricte fotograficznym.

 

@ wujek_edzio

Doszukiwałem się w tej fotce zabaw z głębia ostrości i bokehem, ta buźka nawet po tym jak zwróciłeś na to uwagę wydaje mi się mało wyrazista, ale to tylko moja amatorska i subiektywna opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... mam podobne ujęcie gdzie widać dolną część tu wyciętą. Tu chodziło mi właśnie o ten widok zabudowań w dali, widzianych przez wspomniane kable i pomiędzy zielenią drzew. Reszta, która została "obcięta haniebnie" jest dla mnie nieistotna w tej fotografii. Nie jest to fotka "wakacyjna" tylko fotka dość nietypowego widoku z miasta Łodzi, który jest mocno oderwany od typowych pejzaży łódzkich na zwyczajnej ulicy na peryferiach.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ahh, zima i te ogórkowe wieczory...

 

Dołączona grafika

 

Chwila zabawy w PSP. Jakby nad tym posiedzieć to by można idealnie zrobić, ale nie chciało mi sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, błagam, ostatnia strona mnie przeraża... Jak nie fotki na otomoto, to fotki puszki po groszku czy wycinek jakiegoś bezkontrastowego tła z drutami, teraz rozciapane programem graficznym ogórki... :| :( To nie jest dział, gdzie wrzucamy a) swoje fotki z wakacji b) fotki z telefonu c) cokolwiek co cyknęliśmy . Nie żeby puszka po groszku czy ogórki były złe, żeby zobrazować to o czym mówię, posłużę się przykładem :

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Obie fotografie przedstawiają widelec. Autor miał na myśli "chciałem pokazać, jakim fajnym jem widelcem". Jest różnica ? :(

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... mam podobne ujęcie gdzie widać dolną część tu wyciętą. Tu chodziło mi właśnie o ten widok zabudowań w dali, widzianych przez wspomniane kable i pomiędzy zielenią drzew. Reszta, która została "obcięta haniebnie" jest dla mnie nieistotna w tej fotografii. Nie jest to fotka "wakacyjna" tylko fotka dość nietypowego widoku z miasta Łodzi, który jest mocno oderwany od typowych pejzaży łódzkich na zwyczajnej ulicy na peryferiach.

 

Pozdrawiam.

 

Tylko problem jest taki, że masz źle dobraną kompozycję i to, co zostawiłeś obcięte, najbardziej przyciąga wzrok (a jeszcze bardziej, bo jest jasne na tle ciemnego tła). Potem następuje właściwa panorama, której się nie zauważa, i znów w mocnym punkcie druty. Poczytaj o zasadzie trójpodziału w fotografii.

 

Poza tym do krajobrazu to warto postawić aparat na statywie, przymknąć przysłonę i dać minimalne ISO.

 

A żeby nie było, że tylko marudzę, a nic nie pokazuję:

DSC_2746_crop_small.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

To nie jest dział, gdzie wrzucamy a) swoje fotki z wakacji b) fotki z telefonu c) cokolwiek co cyknęliśmy .

Gdzie jest taka informacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaciekCi - mnie się wydaje, że w galerii chodzi raczej o artyzm a nie pokazanie jakim fajnym jem widelcem, każdy autor swój artyzm pokazuje na swój sposób i nie dla każdego może on być zrozumiały :) poza tym dział służy również porównaniu jakości sprzętu fotograficznego. Czy ja cyknę fotkę szynie kolejowej telefonem komórkowym czy mrówce w profesjonalnym studiu aparatem za 25 tys. pln to już raczej kwestia moich chęci i zapałów :) a widelec to widelec, równie dobrze mogłoby to być pudełko zapałek nadgryzione psem sąsiada przy bramie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz spójrz na oba zdjęcia, bo chyba nie zrozumiałeś kompletnie postu Maćka. ;) Dodam jako podpowiedź, że chodzi mu dokładnie o to:

MaciekCi - mnie się wydaje, że w galerii chodzi raczej o artyzm a nie pokazanie jakim fajnym jem widelcem

Gdzie jest taka informacja?

W zasadzie nigdzie, racja. Co nie zmienia faktu, że chyba warto się uzbroić w odrobinę samokrytyki i jak się wstawia słabe zdjęcie, to nie rzucać się jak ryba w sieci jak ktoś je pojedzie.

A miłośnikom "artyzmu" i "swobody ekspresji" polecam pamiętać, że aby łamać zasady, najpierw trzeba je dobrze poznać i nauczyć stosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

OK, a co powiecie o tych?

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

EDIT.

 

Sorry, nie wiem czemu tak sie zrobiło, dla każdego wkleiłem BBCode.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...