Skocz do zawartości
Szymoon

Galeria Zdjęć Użytkowników PurePC

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie jest taka informacja?

 

Dobrze, dodam to do regulaminu, jeśli na prawdę musi być to wyszczególnione. Jak w Ameryce.

 

MaciekCi - mnie się wydaje, że w galerii chodzi raczej o artyzm a nie pokazanie jakim fajnym jem widelcem, każdy autor swój artyzm pokazuje na swój sposób...

costi już dobrze wyjaśnił. ;)

 

poza tym dział służy również porównaniu jakości sprzętu fotograficznego.

 

Gdzie jest tak napisane ? I czemu Ty decydujesz co ma być w tym dziale ? Od takich fotek jest temat "Jaki masz aparat, plusy i minusy". Tam można wykazywać się fotkami technicznymi, ISO, przysłony, bokeh itd. ale nie tutaj... :>

 

 

OK, a co powiecie o tych?

 

 

Kiedyś na forum moderatorskim, ktoś napisał, że opiekę nad jakością tego działu sprawuję ja i to pod bardzo szeroko pojętym "artyzmem" kryje się weryfikacja, co jest fajne a co nie, wiem, że jest to niesprawiedliwe, ale tak już jest. Powyższe fotki nie są górnych lotów, ale ja je w pełni akceptuję tutaj, w tym dziale, są OK. :)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie w toku tworzenia materiału na okładkę płyty kumpla. Projekt jest w bardzo wczesnym stadium rozwoju, ale czekam na troszkę inną pogodę i będe wracał z coraz to nowymi zdjęciami.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KUBA TM- ciekawie, ciekawie.

 

kwscore- czym robisz cześć tych fotek? Wygląda na jakieś fisheye...

 

A tymczasem- dorzucam coś z własnego podwórka.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Wyszedłem na dwór z myślą rekreacyjnego pocykania motyli, a wróciłem z ważką. :wink:

Edytowane przez KWS89
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8mm na aps-c? O ile mnie pamięć nie myli- miałeś dostęp do 5d, jak się spisuje te szkiełko z pełną klatką? I jakim cudem uzyskujesz takie naturalne kolory? Kolory generowane przez 7D w jpg dopiero ogarnąłem jak przesiadłem się na wykalibrowany monitor IPS i wgrałem preset kolorystyczny kodachrome 25...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5dmk2 żony,ja mam 7D.Pod pełną najlepiej 16mm,8/semka nie będzie dawała 180 od rogu do rogu,bawię się czasami Eizo SX ale nie że bym się jakoś specjalnie na tym znał,Pod Cada pasuje dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie 16mm to mam- i prostoliniowy (16-35L) i fisheye (zenitar).

Cóż, to że nie ogarniam kolorów, to znak żebym znowu zaczął łazić z aparatem 10h dziennie. :wink:

 

 

 

Co by nie offtopować- zdjęcie bez jakiejś większej wartości artystycznej, ot- ciekawostka przyrodnicza związana z wizytą frontu atmosferycznego.

Dołączona grafika

Edytowane przez KWS89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aparat na statywie, ISO im większe tym lepiej (ale żeby nie szumiało czerwonymi kropami), wężyk spustowy, naświetlanie kilkanaście sekund. Dla efektu można błysnąć (zdalnie) fleszem.

 

Im dłużej będzie się naświetlać, tym gwiazdy przestaną być punktami, a małymi liniami (google: startrails)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)ISO im większe tym lepiej (ale żeby nie szumiało czerwonymi kropami),(...)

 

A to dlaczego? Myślałem, że na początku zawsze regulować przysłonę, a potem jak nie ma zadowalającego efektu przy minimalnej przysłonie zająć się ISO.

 

@Adam83 Jak już chcesz uzyskać taki efekt o jakim wspomniał zzizzy to na początku minimalna przysłona, maksymalny czas i maksymalne (rozsądne) ISO. Jak będzie za jasno to jedź z ISO w dół, jak to nie pomoże i dalej będzie za jasno (pewnie będzie ok) to daj wyższą przysłonę. Czas im dłuższy tym efekt będzie lepszy. Reszta oczywiście statyw bądź zostaw aparat w spokoju na glebie i użyj samowyzwalacza z opóźnieniem i będzie jak z wężykiem :wink: pzdr

Edytowane przez chemiczny_ali
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chemiczny: im większe ISO, tym więcej gwiazd "złapiesz". Aparat nie widzi jak oko ludzkie (nie ma takiej czułości). Nie mówię tu o korzystaniu z ISO 6400, bo będzie totalna kaszana, ale miło byłoby zacząć od około ISO800 - szumy akceptowalne, nie ma artefaktów a i czułość zadowalająca.

 

Przysłona owszem - jak największa. Jednakże mało która stałka jest zadowalająco ostra na maksymalnym otworze (dochodzi jeszcze koma, astygmatyzm, winietowanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...