Jump to content
Sign in to follow this  
Szymoon

Galeria Zdjęć Użytkowników PurePC

Recommended Posts

mam wytlumaczenie !!

ja tych fotek nierobilem . kolega.

mam zajebiste foty przyrody ale na zdjeciach zwyklych.

moze zalatwie skanerek i zeskanuje i walne :P. to pewnie jutro :D

mam wytlumaczenie !!  

ja tych fotek nierobilem . kolega.

mam wmordejeżyste foty przyrody ale na zdjeciach zwyklych.

moze zalatwie skanerek i zeskanuje i walne :P. to pewnie jutro :D

po co skanerek, skoro masz cyfraka to zrob cyfra zdjecia tym odbitkom i juz;] jakosc nie bedzie super ale bedzie cos widac;]]]]

To teraz dwa nocne ujęcia :

1226985[/snapback]

:rolleyes: oh yeah.. normalnie psikne zdjęcia.... Uwielbiam takie..... Powinieneś te zdjęcia wysłaś do jakiś czasopism o tematyce starych kościołów, klasztorów itd.

Sorki - trochę późno pisałem tego posta i linki zmieniałem ręcznie (ostatnie cyferki) - a zapomniałem, że 4-6 były wgrywane innego dnia (stąd program trochę inaczej je indeksował).

Teraz są już poprawione - miłego oglądania.

Ciekawe, tylko ta przepalona barierka i filar psują całość.

1288885[/snapback]

Wyjołeś mi to z ust :D B)

1304087[/snapback]

Powiem to samo co na tamtym forum :)

... Niesamowity nastrój. Bardzo się podoba. Gratulacje !.

Jest PSute i to sporo, chcialem zrobic ekperyment. Skonczylem wlasnie fotomontaz w ktorym uzywalem tej fotki jako tła. Zwykle jak wrzucam fotki na PLFOTO to tylko dodaje troche kontrastu czy zmieniam troche kolory. Tym razem chcialem zobaczyc jak wysoko note uda mi sie osiagnac za BARDZo podrasowane zdjecie... jak widac WYBITNY pełną gębą :>

Oto oryginal:

http://suchyy.pcmaniak.pl/fotomon/1.jpg

:)

Suchyy, zdjecie jest calkiem fajne, a moze podasz jakis tutorial jak zmienic takie zdjecie w PS ? tzn. co ty zrobiles. Ja tez czesto robie zdjecia za ciemne, tak zeby chmury dobrze wyszly, a pozniej probuje dol jakos wyciagnac (np. w PSP przez clarify), ale nie zawsze mi to wychodzi tak, jakbym chcial...

Niebardzo mam czas i checi na pisanie takiego tutoriala, moge tylko powiedziec jak mniejwiecej to zrobilem.

Otoz trzeba poprostu najzwyczajniej w swiecie dopasowac kontrast, jasnosc i kolory. Mi najbardziej odpowiada zrobienie tego poprzez warstwy korygujace w photoshopie. Osobno zajmuje sie niebem a osobno dołem. Nie moge podac nic w stylu typowych ustawien bo sa inne dla kazdego zdjecia, ale stosuje po kilka razy warstwy z balansem kolorow czy krzywymi. Oczywiscie nasycenie kolorow tez zawsze obnizam, aby moc dopasowac kolor za pomoca balansu i krzywych.

Gdy juz kolorystyka mi odpowiada najczesciej doplikuje warstwe, na niej robie filtr High Pass z duzą wartością a pozniej zmieniam tryb mieszania na overlay.

To w skrocie tyle.

Witam

poszukuje linku do stronki gdzie mozna porownac aparaty cyfrowe. Mialem taka stronke ale niestety gdzies zagubilem adres.

THX

Moze ja tez się czymś pochwale... Fotografia, tylko nie cyfrowa. Zdjęcia na stronie nie wyglądają najlepiej bo to są skany z odbitek i to paskudnym skanerem.

www.foto.cracow.prv.pl