Skocz do zawartości
Szymoon

Galeria Zdjęć Użytkowników PurePC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

 

 

Znalazłem ten topic, a że zaczełem bawić się fotografowaniem to postanowiłem wrzucić pare moich zdjęć do oceny publicznej, i na taką też licze ;) (może być krytyka, ale nie przepadam B) )

 

 

Tory - B&W

Słup - B&W

Fabryka i most - B&W

Staw - B&W

Staw - Sepia (żeby nie wszystko było B&W :rolleyes: )

 

 

ps.

Serw. ma jakis )*(&^)&*#% limit oglądalności, tak więc wybaczcie, ale nie mam możliwości wrzucenia tego na inny <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec i ja sie pochwale :) Zrobilem sobie nocny wypad na Wrocław z kumplem i pocykalismy troche zdjec. To bylo moje pierwsze wyjscie (jak narazie ostatnie, ale nadrobie :) ) z aparatem, wiec nie sa to moze jakies profesjonalne, ale mi sie podobaja :-P Wybralem moim zdaniem najlepsze. Jakosc nie jest ten rewelacyjna, ale i aparacik nie nalezy do wypasionych. Podoba mi sie zdjecie z niebieskim swiatlem, bo zobaczylem to jak wyszlismy z kosciola i normalnie to wygladalo jak objawienie, az stanalem jak wryty na schodach :D . Niebieskie powstalo dlatego, ze przez przypadek zle ustawilem opcje swiatla, ale wyszlo fajnie B)

 

Dołączona grafika - rozbiorka budynku

Dołączona grafika - rozbiorka budynku

Dołączona grafika - rozbioka budynku

Dołączona grafika - Wrocław nocą :)

Dołączona grafika - Wrocław nocą

Dołączona grafika - Wrocław nocą

Dołączona grafika - Wrocław nocą

Dołączona grafika - Wrocław nocą

Dołączona grafika - Wrocław nocą

Dołączona grafika - Wrocław nocą

Dołączona grafika - Wrocław nocą

Dołączona grafika - Wrocław nocą

 

EDIT:

Dorzucilem 3 zdjecia z jakiejs robiorki budynku :) Zalapalismy sie kiedy chodzilismy po miescie :)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-> DziubekR1

 

No niestety zdjęcia są zbyt małe by je dokładnie obejrzeć (na przyszłość wstaw w większej rozdzielczości) - ale nawet po takich widać, że jakość niestety kuleje. Nie wiem dokładnie jakiego aparatu używasz ale dla nocnych zdjęć musisz mieć też statyw. Popracuj trochę nad techniką - (przesłona, czas naświetlania, ISO itd) bo żadne ze zdjęć nie jest ostre. Powodzenia na przyszłosć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

Wlasnie zajzalem na pierwsza strone i przeczytalem, zeby zamieszczac tylko linki :wink: Kurde plisss, nie kazcie mi tego zmieniac, bo niechce mi sie znowu tego ladowac na ten serwer. Obiecuje, ze juz sie powtorzy.  :wink:

1422752[/snapback]

mi sie podobaja przynajmniej nie kolejne zdjecia makro.. jak na poczatek bardzo fajnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie uwagi :D Tak jak mowilem:

 

1) To moj pierwszy wypad z aparatem. Nawet nie znalem wogole jego opcji, a wszytko mam ustawiane recznie, wiec robilem te zdjecia metoda prob i bledow B) A i aparacik nie jest rewelacja.

2) Zdjecia robilem oczywiscie na statywie, bo przeciez bym nocnych bez niego nie zrobil :wink:

3) Nazwy zdjec mi sie same pozmienialy (ale co za roznica ?), bo je wklejalem do Painta zeby przerobic na mniejsza rozdzielczosc, ale z tego co mowicie lepiej zostawic w duzesz rozdzialce, wiec tak tez zrobie nastepnym razem :) Tych juz nie bede zmienial, bo naprawde niechce mi sie znowu ladowac na serwer :) Chyba, ze mi sie cos odwidzi to poprawie :)

 

EDIT:

Wiecie co. Tak sie przyjzalem tym fotkom i sa one bardziej rozmazane, niz te co mam na kompie. Wydaje mi sie, ze Paint mi tu troche pogorszyl jakosc. Jednak wstawie znowu na serwa, ale juz w duzej rozdzialce :) (jak to czytacie juz powinny byc poprawione :-P ). Wiem, ze dalej nie ma rewelacji, ale juz jest lepiej :wink:

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wrzucania fotek na serwer no wszystkie się ładują jak ślimaki. Ja używam www.piscplace.to i mają bardzo szybki down/up. Od roku wystawiam auckje z odnośnikami do tego serwru także polecam go. Nie trzeba się logować tylko wybierasz fote dajesz UPLOAD i dostajesz gotowy link do niej. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat sie nie zgodze, jest rowniutko :)

Sprawdz sobie w jakims programie i walnij prosta kreske obok.

1425095[/snapback]

no faktycznie, sprawidzlem pod photoshopem CS i rzeczywiscie jest prosto, ale zludzenie opytczne jest, ze leci na prawo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna taka banalna fotka, ktora zapewne kazdy ma w swoich zbiorach:

 

http://evolution.net.pl/~kurtus/skrytobojca2/Obraz-007.jpg

 

Oraz jedna na poprawienie humoru:

(tak wiem ze lekko przepalone prawa strona :P)

 

http://evolution.net.pl/~kurtus/skrytobojca2/Obraz-035.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SeciK - drugie super :) pierwsze cosik za duzo zielonkawego koloru.

 

@Luk@s - rady? ogladaj duzo roznych fotek (np. plfoto.com), przeczytaj pare poradnikow foto (jest przyklejony temat z linkami na gorze).

I to by bylo na tyle :) potem jeszcze dobre oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SeciK - drugie super :) pierwsze cosik za duzo zielonkawego koloru.

No właśnie w tym pierwszym coś mi się pochrzanił balans bieli i wyszło jakie wyszło. Odjąłem troche zielonego i niebieskiego, ale widać nie pomogło za bardzo :)

 

Luk@s: moje łącze chyba nie lubie neostrady, bo nie mogę za chiny wbić się żeby obejrzeć fotki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja zaraz pomniejsze fotki i wrzucę na imageshack...

edit: gotowe, ale i tak nie ma co patrzeć :)

http://img228.echo.cx/my.php?image=dscn00441bf.jpg

http://img228.echo.cx/my.php?image=dscn00589yw.jpg

http://img228.echo.cx/my.php?image=dscn03010js.jpg

http://img217.echo.cx/my.php?image=dscn03844os.jpg

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luk@s: no teraz widzę. Rady właściwie takie same jak u Skrytoojcy. Doczytac troche na temat techniki, mocnych punktów itp. i co chyba najważniejsze - poprzeglądać dobre fotki. Może plfoto nie jest najlepszym miejscem do tego, ale jeśli nie będziesz za bardzo zwracał uwgi na oceny jakie tam są dawane, a na same zdjęcia, to powinno być ok :)

 

paulo: dzięki ;]

 

skrytobojca: czym robisz fotki? Zastanawiam się dlatego, że na tym zdjęciu kfiatków na jakimś drzewie bardzo dobrze widoczna jest faktura płatków, a w sumie odległość dosyć spora.

Edytowane przez SeciK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem przegladajac inne lepsze fotki mozna popas w kompleksy :D

Zwlaszcza patrzac na fotki macro, jak ktos ma pierscienie powiekszajace hehe :]

 

 

 

EDIT: Foce Minolta Dimage Z1 :)

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano racja, można. Aktualnie kompletuję sobie zestaw soczewek do makro. Zobaczymy co z tego wyjdzie po dokupieniu wszystkiego :)

 

edit: nie wiem czy podawałem, czy nie http://www.plfoto.com/uzytkownik.php?authorid=28265 . Niby nic ciekawego, ale mam nadzieję, że w miarę upływu czasu coś się bedzie poprawiało :)

Edytowane przez SeciK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...