Skocz do zawartości
Szymoon

Galeria Zdjęć Użytkowników PurePC

Rekomendowane odpowiedzi

moze kupie skaner i obaczycie co nie co ;]

nie sciemniaj, wyglada to tak jak bys odwlekal sprawe i czekal az ludzie zapomna, przyznaj ze nie miales w reku apratu :lol: bo potem bedziesz mial wieksza lipe jak ktos za rok ten temat wyciagnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

moze kupie skaner i obaczycie co nie co ;]

nie sciemniaj, wyglada to tak jak bys odwlekal sprawe i czekal az ludzie zapomna, przyznaj ze nie miales w reku apratu :lol: bo potem bedziesz mial wieksza lipe jak ktos za rok ten temat wyciagnie :)

przyjdz do mnie ze skanerem to wystawie foty ;]]]

aha prosze bez uwag ze nie mialem w reku aparatu - bo po tobie chyba widac ze miales ale nie wiesz do czego sluzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie sobie ale mi sie podoba :)

Wiem ze zaraz zostane zbesztany, ale co mi tam...

 

Foto

Według mnie, zdjęcie ni jest nawet poprawne.. brak jakiegokolwiek sensownego kadru, no i ogolnie nie przemawia.

 

Nie traktuj tego jak beszty tylko jak konstruktywna krytyke

No i wlasnie tak to traktuje.

Nie jest ze mnie jakis tam super hiper fotograf. Lubie sobie poprostu zdjecia porobic. A ze to akurat mi sie podoba to je pokazalem wam.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

commentary do Twojego zdjecia:

Darek Osiński [ignoruj] napisał 10.04.04 14:17

Zdjecie jak 1000 innych takich samych na plfoto... Masz b.dobry aparat,a siedzisz na plfoto nagadujesz na inne zdjecia ze sa banalami,a sam prezentujesz poziom przedszkolaka.Pozdrawiam...

 

same mastahy tam chyba siedzą :)

 

co do pokazania swoich zdjec to nei wykrecaj sie skanerem:) ja nie mam skanera - korzystam ze swojego canona, wlaczam makro i mam skana :) , wez tym cyfrakiem strzel fotki swoich fotek (jak brzmi) przy jakims dziennym swietle i napewno wszyscy, wszystko zobaczymy.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

commentary do Twojego zdjecia:

Darek Osiński [ignoruj] napisał 10.04.04 14:17 

Zdjecie jak 1000 innych takich samych na plfoto... Masz b.dobry aparat,a siedzisz na plfoto nagadujesz na inne zdjecia ze sa banalami,a sam prezentujesz poziom przedszkolaka.Pozdrawiam...

 

same mastahy tam chyba siedzą :)

 

co do pokazania swoich zdjec to nei wykrecaj sie skanerem:) ja nie mam skanera - korzystam ze swojego canona, wlaczam makro i mam skana :) , wez tym cyfrakiem strzel fotki swoich fotek (jak brzmi) przy jakims dziennym swietle i napewno wszyscy, wszystko zobaczymy.

Pozdro

no ta ale tego canona juz nie mam - mialem go okazjonalnie przez pare godz bo kuzyn przyjechal - pozatym skanem lepsza jakosc bedzie

a jak ta moja fota sie podoba??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://plfoto.com/zdjecie.php?picture=293322 prosze o to moj gniot ;]]]

nie jest to szczyt mozliwosci bo lepsze fotki analogiem robilem ale nadal nie mam skanera :((

 

fotka 1

fotka 2

Robi wrażenie... Ale skąd przy takich powiększeniach aż taka głębia ostrości? Masz jakieś poważne lampy?

 

Do mnie adres: www.czarnagaleria.prv.pl

Zdjęcia na interi, więc proszę wybaczyć niełądowalność, ciągle czekam na publiczne ip i wywalenie zza fierewala, bo serwerek już czeka.

Robię to co lubię, ale mnóstwo jeszcze czeka na skanowanie i reselekcję do galeryjki. Część wtedy wypadnie, przyjdzie dużo nowych :D

Pentax Spotmatic SPII +zazwyczaj Foma200@300/Foma200@50 +Rodinal+50/+100// Ultrafin Liquid+20/+40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak tylko zaprosze do swojego najnowszego:

http://www.plfoto.com/zdjecie.php?picture=292779

 

a komentarz co do zdjec genghiskhana i ryby zostawie sobie na jutro. A tak nawiasem mowiac, ze tez sam nei wpadles na to geng, ze mogles zrobic foty swoim zdjecia, w koncu miales ten aparat w domu (sadzac po tematyce tego co pokazales.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te moje to jeszcze naprawde gnioty :))

@ ryba - glebia ostrosci przy takim makro jest jeszcze duza - spada dopiero drastycznie przy skali odwzorownia np 1:1 albo 1:2 - gdzie odleglosc przedmiotowa wynosi <2 cm powiedzmy - jakbym mial skana to bym wrzucil troche wieksze makro

a niedlugo bede mial miecha to dopiero bedzie zabawa :)))

a tu cos jeszcze

kolejny fluid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ajj Szymon, chyba z kadrem cos nie tak, linia horyzontu 1/2 zdjecia ble, a reszta dobra troche ciemno w okolicy prawego dolnego rogu, ale to juz na lfoto napisali :)

znowu bez przesady, nie zawsze gdy linia horyzontu jest w polowie to znaczy zle, tak samo nie zawsze obiekt musi byc w zlotym punkcie - nie dajmy sie zwariowac :) Co do czarnego trojkatu - jak najbardziej zamierzony, zreszta gdyby nie on, to fotka bylaby taka jak wiele innych, a tak przynajmniej jest troche inna :) zreszta popatrz na tytul zdjecia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no geng czekamy na te twoje skany, moze jednak nie bedzie tak zle z twoimi zdjeciami jak myslalem :) co prawda temat dupiaty wybrales do zaprezentowania - no moze zle sie wyrazilem, zeby taki temat przedstawic dobrze, to trzeba juz naprawde duzo umiec, no ale kadry niczego sobie, moze cos tam masz jednak na tych swoich fotkach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak sobie myślę, że Gengi jest mistrzem w budowaniu napięcia i dobrze i długo nam zapowiada te skany :-)

[oczywiście żartuję]

co do Twoich fluidów to mnie się bardzo podobają i w związku z tym pytanie - jaki to był model canona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz mowilem te foty byly pstrykane zeby zobaczyc co taki tani cyfrak potrafi (canon a60) - 1 raz w reku cyfre mialem i tak poprostu dla proby robilem - tematu nie szukalem -

swiatlo bylo dzienne ale kiepskie przez okno + z flesza wbudowanego w canona i tyle - czas ok 1/500 sek to tyle z lampa dalo rade - ale glowy nie dam uciac

-------

nie odbierajcie tych fotek jako nie wiadomo co bo to jest jeszcze nic

dobre foty to dopiero beda:)

i znowu:))

ta fota ma tylko zmienione kolorki - moim zdaniem ten odcien swietnie pasuje:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i znowu:))

ta fota ma tylko zmienione kolorki - moim zdaniem ten odcien swietnie pasuje:))

Gdyby nie tło, to całkiem fajna fotka :)
wiesz w sumie to nie przeszkadza ono tak bo ginie w nieostrosci sobie i ciemno tam jest, a z czegos ta woda musiala leciec ;]]] - ale tlo w PS da sie zmienic hehehe

kiedys widzialem fote w zimie robiona z usunietym sniegiem - normalnie trawka byla zielona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu chyba nie było mowy o zoomie - ja to bym się bał macro i cyfraka obok wody - przynajmniej mojego :)

 

ale mam teraz temat do robienia zdjęć bo dotychczas były to zwykłe 'dalekie' ujecia wody z prysznica (ale ciekawa tematyka) chociaż z fleszem wyglądająca conajmniej interesująco.

macro wody - to jest to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja troche zmienie temat co najbardziej polecacie do obroki zdjec

czy Corel Photo-Paint moze byc ??

I jak zrobic ze zdjecia zdjecie (nie wiem czy dobrze pisze) w stylu retro ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja troche zmienie temat co najbardziej polecacie do obroki zdjec 

czy Corel Photo-Paint moze byc ?? 

I jak zrobic ze zdjecia zdjecie (nie wiem czy dobrze pisze) w stylu retro ??

nie wiem o co chodzi z tym zdjecie zdjecie..

a do obrobki chyba PS podobne cos

ja kolorki rasowalem w acdsee ;]]]

 

@szymon - miales skomentowac zdjecia - czekamy ;]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genghiskhan ehh zle napisalem

:wink:

Jak ze zwyklego zdjecia kolorowego zrobic takie ktore ma w wiekszosci kolory brazowe ( nie znam sie ale chyba ludzie mowia na to styl retro)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genghiskhan ehh zle napisalem 

:wink: 

Jak ze zwyklego zdjecia kolorowego zrobic takie ktore ma w wiekszosci kolory brazowe  ( nie znam sie ale chyba ludzie mowia na to styl retro)

chodzi ci o sepie pewno - nie wiem czy jest w corelu, napewno jest w paint shop pro, a w photoshopie tez sie pewno zrobi (chodziaz nie szukalem tego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecalem komentarze wiec ok:

Moze od ryby zaczne - za duzo zdjec, zeby wszystkie komentowac, moze wybiore najgorsze :)

 

http://ryba-8.w.interia.pl/modlin/imagepag...ges/image10.htm - kompozycyjna pomylka, tak moznaby krotko okreslic to zdjecie. Pseudo artystyczne b&w, czego dopelnieniem jest ten murek w dole kadru. Robisz b&w, przetwarzasz go tak jakby to bylo zdjecie artystyczne, a walisz na srodek kadru nieciekawe drzewo ? O co ci chodzi w tym zdjeciu

 

I zeby nie bylo ze tylko jedno takie to:

http://ryba-8.w.interia.pl/roslinyiinne/im...ges/image21.htm - co to jest ?pol drzewa i trawa w banalnym kadrze, nieostre i znowu "dopasowane" do tematu b&w :)

 

a miejsce z ktorego mogles wyciagnac znacznie wiecej to:

http://ryba-8.w.interia.pl/roslinyiinne/im...ges/image16.htm - kadr imho fatalny

 

A tak sie teraz zastanawiam, czy te zdjecia to przerabiasz w PS, czy masz przedpotopowy aparat ? :)

Nie chcialbym, zeby wyszlo, ze tylko negatywnie komentuje twoje zdjecia - wybralem najgorsze. Moze wybierz najlepsze (jesli oczywiscie chcesz), ktore moglibysmy skomentowac...

 

 

 

A teraz geng :twisted:

fotka 1 i 2, na obydwu fatalne tlo, nap ierwszej odbicie od lampy (swiatlo), jak i cienie - cienie rowniez na drugiej, niezbyt mi sie one podobaja. Gdyby inaczej skadrowac, na jakies inne tlo, to by cos z tego wyszlo ciekawego. Nie bardzo jest tu co wiecej komentowac, bo niewiele te zdjecia przedstawiaja - czekamy na skany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a jakie Szymoon książki o fotografii polecasz czy cuś?? Ew. mogą być stony/ebooki etc.

jak ci sie nudzi, to mozesz poczytac poradniki ze strony agfa (latwo znalezc, adresu nie pamietam). A polecam szczegolnie http://fotohobby.home.pl rowniez na http://republika.pl/horazy cos znajdziesz ciekawego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ szymon czy moglbys skomentowac foty:

ta co jest na plfoto - link juz byl gdzies z reszta:)

- i znowu

- kolejny fluid

czyli 3 fotki z ktorych najbardziej udana jest w sumie ,,i znowu" ':]]]

czekam

 

Hmmm a jakie Szymoon książki o fotografii polecasz czy cuś?? Ew. mogą być stony/ebooki etc.

polecam kurs fotograficzny ;]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ szymon czy moglbys skomentowac foty:

ta co jest na plfoto - link juz byl gdzies z reszta:)

- i znowu

- kolejny fluid

czyli 3 fotki  z ktorych najbardziej udana jest w sumie ,,i znowu" ':]]]

czekam

skomentowac moge, ale ze mnie taki autorytet, ze hej :D

a wiec, krytycznym okiem:

plfoto: - przeszkadzaja sloiki po lewej, tlo wystarczajaco ciemne, nie zwraca na siebie uwagi przez co zdjecie jest juz mniej "lazienkowe". Ogolnie nawet ciekawe, ale tematyka niezbyt wdzieczna i przekazu brak. Albo robimy bardzo dobry kicz, albo szukajmy takiego tematu, ktory cos mowi. A szmiry nie robmy :)

 

kolejny fluid: to samo co wyzej + tym razem tlo juz przeszkadza i to bardzo.

 

 

kropelki: nawet widoczny prysznic (jak by tam nazwac ta raczke) nie przeszkadza, cos temu zdjeciu daje. Jednak jeslibys mial jakies ciekawsze tlo, to moze cos ciekawego w tych kropelkach by sie odbilo ? No bo kropelki to nie sztuka zrobic - chodzmy na plfoto widzialem ich juz dziesiatki, ale prawie w ogole takich, w ktorych odbilo by sie cos ciekawego. Te twoje kropelki, sa kolejna kropla w morzu kropel :) bez prysznica bylyby niczym

 

 

 

Ps. jest cos takiego jak kurs fotograficzny ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zapisalem sie na kurs fotograficzny po ktorym dostane dyplom - bede dyplomowany fotograf, pozniej zrobie kurs dla zaawansowanych i bedzie gites

thx za komentarze do zdjec ;]]]

jak mowilem to byla tylko zabawa zabawka - aczkolwiek kropelki niczego sobie moim zdaniem wyszly

pod koniec miecha najprawdopodobniej bede mial skaner (chyba plustek opticpro st 48) to zapodam o wiele ciekawsze foty ;]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...