Skocz do zawartości
Szymoon

Galeria Zdjęć Użytkowników PurePC

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zrobilem taka fote:

 

Dołączona grafika

 

 

Połączenie zdięć nie jest idealne bo były wieksze roznice w robionych fotkach i oswietleniu. Fotka robiona na szybko przy mrozie ;) i bez statywu ! przy czsie bodajze 1/15s i 1/20s tak wiec dobrze ostrosci tez nie moglem złapać ale chyba nie jest taka zła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobilem taka fote:

 

http://img523.imageshack.us/img523/3875/13ia1.jpg

 

Nie cytuj obrazkow. Costi

 

Połączenie zdięć nie jest idealne bo były wieksze roznice w robionych fotkach i oswietleniu. Fotka robiona na szybko przy mrozie ;) i bez statywu ! przy czsie bodajze 1/15s i 1/20s tak wiec dobrze ostrosci tez nie moglem złapać ale chyba nie jest taka zła :)

tak na serio to chyba nikogo nie interesuje czy robiłes fotke stojac na glowie czy jedząc kanapke (nie tłumacz sie) - liczy sie efekt koncowy, a jak do tego doszedles jest mniej wazne (no mozna jedynie napisac czy jest palona w ciemni czy w photoshopie)

fotka jest mocno srednia, nie ma w niej nic szczegolnego...ani kolorki, ani kompozycja...

pozatym nieostre, duzo szumow, z expozycja też sa problemy (niebieski snieg :lol: )

nawet nie widze tu ingerencji w PS zeby poprawic jakos jakosc czy uatrakcyjnic ta fotke zeby oko osoby ktora widzi to foto moglo sie na czyms zatrzymac...

tyla

konstruktywnej krytyki (jak mało to jeszcze cos dorzuce) :unsure:

Edytowane przez costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na serio to chyba nikogo nie interesuje czy robiłes fotke stojac na glowie czy jedząc kanapke (nie tłumacz sie) - liczy sie efekt koncowy, a jak do tego doszedles jest mniej wazne (no mozna jedynie napisac czy jest palona w ciemni czy w photoshopie)

fotka jest mocno srednia, nie ma w niej nic szczegolnego...ani kolorki, ani kompozycja...

pozatym nieostre, duzo szumow, z expozycja też sa problemy (niebieski snieg :lol: )

nawet nie widze tu ingerencji w PS zeby poprawic jakos jakosc czy uatrakcyjnic ta fotke zeby oko osoby ktora widzi to foto moglo sie na czyms zatrzymac...

tyla

konstruktywnej krytyki (jak mało to jeszcze cos dorzuce) :unsure:

 

 

Ciebie moze nie interesuje ale ktos moglby pisac ze fotka nie ostra i poruszona to pisze z gory ze robiona z reki, fotke z reki z czasem 1/15s tez trzeba umiec pyknac przy mrozie -5C i wietrze :) Oczywiste że mając ze sobą statyw fotka była by jak żyleta, poza tym mógłbym sobie pozwolić na nieco dłuższy czas naświetlania.

 

Dużo szumów ? :? Nie przesadzaj, poza tym musialem wrzucic czułość na ISO 200 żeby troche światła złapać w obiektyw ale nie przesadzaj z iloscia szumów.

 

Głównie chodziło mi o fotografie nieba, mi sie zarówno kompozycja kolorów jak i układ chmur bardzo podoba, śnieg dobrze ze nie jest biały bo jest taki jaki był, osiedle było tak fajnie oświetlone że wszystko wyglądało jak na zdięciu, poza tym był już wieczór a niebo częściowo zachmurzone więc było ciemno już.

 

PS sie nie bawiłem bo ani nie mam narazie na to czasu ani zbytnio fotografii robionych nie modyfikuje bo jest to troche bezsesu. Lekki retusz zawsze wchodzi w gre ale bez przesady z ingerencją w zdięcie.

 

Zdięcie dalekie od ideałów ale całkiem przyjemne wg mnie.

 

Dzieki za cenne uwagi.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam...

1848866[/snapback]

Wczoraj zrobilem taka fote:

 

http://img523.imageshack.us/img523/3875/13ia1.jpg

 

 

Połączenie zdięć nie jest idealne bo były wieksze roznice w robionych fotkach i oswietleniu. Fotka robiona na szybko przy mrozie ;) i bez statywu ! przy czsie bodajze 1/15s i 1/20s tak wiec dobrze ostrosci tez nie moglem złapać ale chyba nie jest taka zła :)

Dokladnie, kogo obchodzi jak robiłes zdjecie... ani ono jakies ciekawe ani fajnie zrobione, ot robienie panoramki na sile...

Jakas droga, kilka budynków i szopa z prądem... to ma być ciekawe? no i do tego ten słup miał byc czy nie? bo jest ale nie cały... moze mozna by bylo z tego cos wyciagnac ale raczej z panoramy malo by zostało.

 

I pamietaj, jak robisz w warunkach nie za najlepszych staraj sie robic w RAWie - potem łatwiej cos wyciagnac ze zdjecia ;)

 

edit: okej, moze jeszcze niebo dosc fajne.. ale kadr tragiczny, słup jakies cos co na dole odstaje.

Edytowane przez Camel-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też mam zimową panorame:

 

http://suchyy.pcmaniak.pl/sanoknoc3a.jpg

 

PS. Snieg nie jest biały... nic sie nie dalo zrobic ;)

 

PS2. Camel: RAWy z Canona A510 ? Rozmarzyłeś sie :D

niom;]

w koncu jakis poziom;]

przyjemny nocnik:) dobrze wysmażony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też mam zimową panorame:

 

http://suchyy.pcmaniak.pl/sanoknoc3a.jpg

 

PS. Snieg nie jest biały... nic sie nie dalo zrobic ;)

 

PS2. Camel: RAWy z Canona A510 ? Rozmarzyłeś sie :D

Bardzo ladne zdiecie tylko czemu takie malutkie ? i troszke nie ostre.

Sam fote wykastrowales do takich wymiarow :D

Ale super fota :]

 

A moja fota dzisiejszego dnia to :

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

a teraz maly konkurs :D piwo ;) dla tego kto zgadnie co to za grafa ;P

 

:lol:

 

Nie pamietam czy wrzucalem to zdiecie, jesli tak to sory:

 

Dołączona grafika

 

 

pykana z ręki ;)

 

 

pozdrawiam & dobranoc :]

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też mam zimową panorame:

 

http://suchyy.pcmaniak.pl/sanoknoc3a.jpg

 

PS. Snieg nie jest biały... nic sie nie dalo zrobic ;)

 

PS2. Camel: RAWy z Canona A510 ? Rozmarzyłeś sie :D

całkiem niezła panorama, oby więcej takich zdjęć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moja fota dzisiejszego dnia to :

 

FOTA

a teraz maly konkurs :D piwo ;) dla tego kto zgadnie co to za grafa ;P

 

:lol:

 

Nie pamietam czy wrzucalem to zdiecie, jesli tak to sory:

 

FOTA

pykana z ręki ;)

pozdrawiam & dobranoc :]

grafa to GF 6600 gigabyte:P

 

a fota ładna ale szkoda ze z ludźmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też mam zimową panorame:

 

1851014[/snapback]

Bardzo ladne zdiecie tylko czemu takie malutkie ? i troszke nie ostre.

Sam fote wykastrowales do takich wymiarow :D

Ale super fota :]

 

A moja fota dzisiejszego dnia to :

 

http://img402.imageshack.us/img402/4849/lol4ny.jpg

a teraz maly konkurs :D piwo ;) dla tego kto zgadnie co to za grafa ;P

 

:lol:

 

Nie pamietam czy wrzucalem to zdiecie, jesli tak to sory:

 

http://img408.imageshack.us/img408/3171/hotel2ax.jpg

pykana z ręki ;)

pozdrawiam & dobranoc :]

Prosze Ciebie... taka mała bo wieksza nie potrzebna... to jest zdjecie pokazowe czy jakies artystyczne a nie dla architektekta by mial kazdy cm na fotografii ;)

 

grafa to albo jak mowili 6600GT (z racji krotkiego pcb) albo 6800 na AGP ;)

 

co do drugiego zdjecia... ostrosc chyba w tamtym miejscu zostawiles ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do drugiego zdjecia... ostrosc chyba w tamtym miejscu zostawiles ;)

ostrosc troche stracona przez zmneijszenie fotki z 2000pix do 640 x 480 ale fakt nie jest do konca ostra bo nie potrafie( inni chyba tez) robic ostrych zdiec w nocy ( bodajze 1/8s) bez lampy i statywu :sad: :sad: :sad:

 

postaram sie wrzucac juz tylko lepsze fotki :) a na panoramie SuChyY tez ostrosci nie ma ;)

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja potrafie bez problemu, moze nie idealnie ostre, ale napewno lepsze od tego, wystarczy wygodnie stanąc i dobrze oprzec rece o dlonie no i robic zdjecie przez wizjer anie lcd :P

 

Dołączona grafika

 

 

;)

Edytowane przez Camel-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja potrafie bez problemu, moze nie idealnie ostre, ale napewno lepsze od tego, wystarczy wygodnie stanąc i dobrze oprzec rece o dlonie no i robic zdjecie przez wizjer anie lcd :P

 

http://img401.imageshack.us/img401/1834/hotel2ax7kh.jpg

;)

 

na kompie mozna bawic sie jzu w wyostrzanie oczywiscie :) mozna duza fotke wyostrzyc tylko w najmniej ostrych miejscach i bedzie tez super.

 

Wiem jak robic z reki fotki zeby byly ostre ale nie zawsze sie da zrobic dobre zdiecie przy czasach 1/8 , 1/15s jest to jeszcze w miare latwe i uzyskuje sie fotki jak ta ale akurat ją robiłem przy 0.5s i taka wyszla, ale jest w duzej rozdz to mozna ja ladnie wyostrzyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze mozna, ale w swietle sztucznym robie F5,6 1/10s i jakos ostre robie bez problemowo nawet w 6Mpix 1:1 wiec ja nie wiem, lapy sie wam trzesą jak cholera

 

Ale mam na to sposob. Kiedys jak lutowalem to ledwo trzymalem lutownice - tzn trzymalem ją pewnie itp ale ni sposob lutowac drobne rzeczy. Od wrzesnia silownia. Efekt? Moge lutowac mechnizmy w szwajcarskich zegarach :lol: ;)

Edytowane przez Camel-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja potrafie bez problemu, moze nie idealnie ostre, ale napewno lepsze od tego, wystarczy wygodnie stanąc i dobrze oprzec rece o dlonie no i robic zdjecie przez wizjer anie lcd :P

 

http://img401.imageshack.us/img401/1834/hotel2ax7kh.jpg

 

;)

ale przeciez to nasz Lublin :D niedaleko od tego miejsca mieszkam na stancji :) Edytowane przez wadim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze mozna, ale w swietle sztucznym robie F5,6 1/10s i jakos ostre robie bez problemowo nawet w 6Mpix 1:1 wiec ja nie wiem, lapy sie wam trzesą jak cholera

 

Ale mam na to sposob. Kiedys jak lutowalem to ledwo trzymalem lutownice - tzn trzymalem ją pewnie itp ale ni sposob lutowac drobne rzeczy. Od wrzesnia silownia. Efekt? Moge lutowac mechnizmy w szwajcarskich zegarach :lol: ;)

 

Ok sory czy odrozniasz 0.1s czyli 1/10 a 0.5s ? To 5 razy dluzej. Poza tym moja fota nie jest az tak strasznie nie ostra jak na 0.5s

A jak lutuje to mam ręce jak skała :] jak robie fotki tesh =] no wczoraj nie :rolleyes:

 

HAPPY NEW YEAR :D

 

ale przeciez to nasz Lublin :D niedaleko od tego miejsca mieszkam na stancji :)

 

gdzies kolo miasteczka ? ;] głośno tam było wczoraj no nie ? :D

 

pozdr.

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak robic z reki fotki zeby byly ostre ale nie zawsze sie da zrobic dobre zdiecie przy czasach 1/8

0,125s ;) strasznie duzej roznicy nie ma, a zdjecie mozna zrobic bezproblemu :>

 

ps. co znaczy nie zawsze? jak lecisz na bandzii? :lol:

 

Ok sory czy odrozniasz 0.1s czyli 1/10 a 0.5s ? To 5 razy dluzej. Poza tym moja fota nie jest az tak strasznie nie ostra jak na 0.5s

A jak lutuje to mam ręce jak skała :] jak robie fotki tesh =] no wczoraj nie :rolleyes:

0,5 to 1/2s :>

 

to cos ty wczoraj robil? tzn przed wczoraj :D

 

spokojnie da rade 0.5s odróznic od 0.1sek;]

pewnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0,125s ;) strasznie duzej roznicy nie ma, a zdjecie mozna zrobic bezproblemu :>

 

ps. co znaczy nie zawsze? jak lecisz na bandzii? :lol:

0,5 to 1/2s :>

 

to cos ty wczoraj robil? tzn przed wczoraj :D

pewnie ;)

sory ale czegos nie kapuje ty mowisz o 1/10s czyli o 0.125s (powiedzmy tak jak napisales) a ja o 0.500s (przy takim czasie robilem zdiecie (GRAND HOTEL-u) czyli w moim przypadku migawka otwarta jest 4razy dluzej niz w przypadku czasu 1/10 tak wiec juz nie tak latwo o stabilnosc fotografii. Nie oszukujmy sie ale dobrze o tym wiemy ze robienie zdiecia statycznego przy 1/10s jest proste ale nie przy 0.500s gdzie czas reakcji mniej wiecej ruchu dloni jest ok 0.15s i przez tyle mozna spokojnie utrzymac reke w idealnym bezruchu

 

No chyba ze mam jakies lewe ręce :D i Ty pykasz w biegu fotke przy 0.5s ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory ale czegos nie kapuje ty mowisz o 1/10s czyli o 0.125s (powiedzmy tak jak napisales) a ja o 0.500s (przy takim czasie robilem zdiecie (GRAND HOTEL-u) czyli w moim przypadku migawka otwarta jest 4razy dluzej niz w przypadku czasu 1/10 tak wiec juz nie tak latwo o stabilnosc fotografii. Nie oszukujmy sie ale dobrze o tym wiemy ze robienie zdiecia statycznego przy 1/10s jest proste ale nie przy 0.500s gdzie czas reakcji mniej wiecej ruchu dloni jest ok 0.15s i przez tyle mozna spokojnie utrzymac reke w idealnym bezruchu

 

No chyba ze mam jakies lewe ręce :D i Ty pykasz w biegu fotke przy 0.5s ;)

od kiedy 1/10sek to 125setnych sek?

chyba masz problemy z prosta matma;]

0.125 to 1/8sek

:unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od kiedy 1/10sek to 125setnych sek?

chyba masz problemy z prosta matma;]

0.125 to 1/8sek

:unsure:

 

napisalem:

 

"sory ale czegos nie kapuje ty mowisz o 1/10s czyli o 0.125s (powiedzmy tak jak napisales)"

 

wiem ze 0.125 to 1/8sek ale mowilismy na poczatku o 1/10 a napisalem ze nawet przy 0.125 jest prosto pyknac fote w porowananiu do 0.5s zreszta niewazne, nie masz czego sie czepic ; d

 

 

a "prostą" matme jak i ta na poziomie zaawansowanym mam w małym palcu <_< (nie chwalac sie =])

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde nie wiem o co sie kłucicie i czym sie tak chwalicie, narazie żaden z Was nie pokazał ostrego zdjęcia z ręki z czasem 0.5 sekundy...

 

To że zdjęcie nie jest poruszone tak że nie można rozpoznać co sie na nim znajduje nie oznacza jeszcze że jest ostre. Ogólnie przyjmuje się że aby bez problemu zrobić ostre zdjęcie potrzeba czasu równego długości ogniskowej. Troche to nieprecyzyjnie napisałem ale mam na myśli że mając obiektyw o ogniskowej 40mm zrobimy nim bez większego problemu ostre zdjęcie przy czasie 1/40 sekundy, przy obiektywie 400mm będziemy potrzebować czasu 1/400 sekundy.

 

Oczywiście to jest uogólnianie, i dużo osób potrafi zrobić ostre zdjęcia na czasach dłuższych, ale nie gadajcie że robicie ostre zdjęcia na czasie 1/2 sekundy dopóki nie macie dowodów ;-)

 

PS. Zupełnie nie wiem co miała oznaczać wypowiedź Camela: "robie bez problemowo nawet w 6Mpix 1:1"

 

Mógłbyś mi wytłumaczyć jaki wpływa na poruszenie zdjęcia ma matryca ?

 

PS2. Nie bierzcie tego jako atak, poprostu nudzi mi sie troche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SuChyY,

pewnie miał na mysli, ze przy powiekszeniu do rozmiaru 1:1 ma ostre fotki.... przy pomniejszeniu i wyostrzeniu nawet malo ostre fotki mozna podostrzyc na tyle, by byly ostre...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SuChyY,

pewnie miał na mysli, ze przy powiekszeniu do rozmiaru 1:1 ma ostre fotki.... przy pomniejszeniu i wyostrzeniu nawet malo ostre fotki mozna podostrzyc na tyle, by byly ostre...

Tak dokladnie.

 

Ale spokojnie, to tylko dyskusja :)

 

Lukaszu (o ile mogę cie tak nazwac) powiedziales ze niekiedy nie mozna robic ostrego przy 1/8 a w porownaniu do 1/10 to zaledwie 0,025sekundy roznicy, tak wiec zapytalem kiedy jest to nieodpowiednia chwila - przy skoku na bangee? ;)

 

Swoja drogą chcialbym wam zademonstrowac zdjecie robione przy 1/2 F4,0 ale przed chwileczką moj aparat skonczyl zywot - aku padly.

 

Moze kiepska wymówka ale jutro postaram sie to nadrobic :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...