Jump to content
Szymoon

Galeria Zdjęć Użytkowników PurePC

Recommended Posts

W drugiej fotce jak osiagnales czarne tlo?

Uzywasz lampy do doswietlenia?

Tak, używam lampy z własnej roboty dyfuzorem. Staram sie usilnie nie mieć tego czarnego tła, ale czasami warunki po prostu nie pozwalają. :)

@cyganos king - ładny motylek. :)

Edited by SeciK

Tak, używam lampy z własnej roboty dyfuzorem. Staram sie usilnie nie mieć tego czarnego tła, ale czasami warunki po prostu nie pozwalają. :)

@cyganos king - ładny motylek. :)

Secik, napewno używasz jakiegoś konwertera własnej roboty też :D czy może kupiłeś coś?

Ja sie zastanawiam czy nie zainwestować w cosik np http://www.allegro.pl/item110098162_konwer..._m_gratis_.html jest jeszcze słabsza wersja 150 ale myśle ze 250 lepiej mi sie nada. Co myślicie o tym?

SeciK -> Jak zwykle wspaniale.

PoGo -> pasuje na średnice od 52mm do 67mm :)

To jest bardzo wygodne bo czasem potrzebuję założyć tego Raynoxa na Canona 70-300 a innym razem na Heliosa ;) (a co ! analogowy Zenit ma być gorszy? ;) ).

w DSLR i SLR zabawa z makro jest o wiele cięższa (GO) i chyba prędko nie dojdę do takich efektów jak SeciK (ostrość i GO) chyba, że kupię lampę makro.

EDIT : SeciK zostawiaj EXiFy proszę ;) albo chociaż podpisuj parametry pod fotkami.

EDIT2 :

A tu macie przykład co można maksymalnie uzyskać z DSLRa w słoneczny dzień aby nie poruszyć fotki. Gdybym chciał mniejszą GO musiałbym zwiększyć wartość przysłony. przez co wydłużyłby się czas i fotka byłaby poruszona :> więc bez lampy do fotografii robalów ani rusz ! Co prawda mogłem zwiększyć wartość z F14 do F20 bo jeszcze trochę migawki miałem w zapasie, ale nie miałem już czasu i nerwów ;) (fotka już i tak z ISO 3200 ).

Dołączona grafika

Edited by MaciekCi

@MaciekCi - fotki wszystkie sa f/11, 67mm, 1/500 - 1/3000 s, ISO 80 :) Sam widzisz, że nie bardzo jest sens pisać. :)

@PoGo - tak jak napisał Maciek. Raynox ma bardzo fajny ystem montowania na obiektyw. Zachowuje sie to mniej wiecej tak samo jak w dekielkach chroniących obiektywy.

w DSLR i SLR zabawa z makro jest o wiele cięższa (GO) i chyba prędko nie dojdę do takich efektów jak SeciK (ostrość i GO) chyba, że kupię lampę makro.

Ciezsza niz w kompaktach? Nie zartuj, ja czasem musialem robic z 1/50s, jak ta moja biedronka pare stron wczesniej. Ty walniesz iso3200 i jeszcze narzekasz.

Gdybym chciał mniejszą GO musiałbym zwiększyć wartość przysłony. przez co wydłużyłby się czas i fotka byłaby poruszona :>(...)

Chyba "wieksza" chciales napisac :)

Edited by SKRYTOBOJCA

Tak na szybko bo nie mam czasu teraz. Oto dyfuzorek:

Przód:

http://img526.imageshack.us/img526/5817/dyf1

Tył:

http://img526.imageshack.us/img526/1035/dyf26

Dobra reczna robotka :)

A ja mam mala prosbe, interesuje mi raynox i jego zdjecia ale takie "na zywo" ;) real photo nie ze srony producenta :) moglbym poprosic o 1-2 zdjecia ? :) z 1-2 strony ? dzieki :)

Edited by lukasrz

Ciezsza niz w kompaktach? Nie zartuj, ja czasem musialem robic z 1/50s, jak ta moja biedronka pare stron wczesniej. Ty walniesz iso3200 i jeszcze narzekasz.

Oczywiście. CO mi po ISO 3200 skoro głębię mam do d*** ? Nie nadrobię głębi przez ISO ... niestety...

Chyba "wieksza" chciales napisac :)

Jak zwał tak zwał - każdy wie oco chodzi.

Edited by MaciekCi

Trzeba by te robale zamrażać jakoś ;] jakis bullet time czy cos ;)

SeciK

Z ciekawosci sie zapytam czy S9500 tez ma taki fajny "blad" jak S5600, że przy maksymalnej ogniskowej jest najlepsza jasnosc obiektywu ? :) w przypadku S5600 jest to F 3.2 - 3.5 na końcu obiektywu, na max ogniskowej 63mm jest F 3.2 :) chore no nie ? :)

mniej wiecej od 0 - 80% ogniskowej jasnosc spada do F 3.5 a potem jest znowu F 3.2 :)

S9500 tez cos takiego posiada ? :)

Pozdrawiam.

Edited by lukasrz