Skocz do zawartości
Szymoon

Galeria Zdjęć Użytkowników PurePC

Rekomendowane odpowiedzi

Też byłbym wdzięczny za odpowiedź czy Photomatixem robione, bo mi coś nie wychodzi :?

mi tez :D juz lepiej PSem mi wychodzi HDR

 

widze ze autobus powtarza sie 3 razy to pewnie z 3 fot robione ? ;)

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rcube jeśli robiłeś to photomatixem, to mógłbyś napisać krok po kroku co i jak ? Mam jeszcze takie małe OT pytanie, a nie chce zakładać nowego tematu
» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
jak wyciągam akumulatorki z ładowarki są one strasznie rozgrzane. Zawsze wsadzałem je wieczorem i wyciągałem rano i były zimne (pewnie ostygły zanim je wziąłem), ostatnio wsadziłem rano, wieczorem wyciągałem i aż się poparzyłem :? Jest to normalne żeby się tak grzały ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez jak byk jest napisane:

Faktycznie jakos to przeoczylem :| Az 10 zdjec do takiej foty trzeba ? :| W jakim celu az tyle jesli mozna wiedziec?

 

Nie wystarczy np -2EV -1EV 0EV +1EV +2EV ?

 

Przeciez juz przy tylu zdjeciach mamy pelna rozpietosc jesli chodzi o doswietlenie poszczegolnych fragmentow zdjecia. ?

 

rcube jeśli robiłeś to photomatixem, to mógłbyś napisać krok po kroku co i jak ?

Przylaczam sie do prośby.

 

Mam jeszcze takie małe OT pytanie, a nie chce zakładać nowego tematu jak wyciągam akumulatorki z ładowarki są one strasznie rozgrzane. Zawsze wsadzałem je wieczorem i wyciągałem rano i były zimne (pewnie ostygły zanim je wziąłem), ostatnio wsadziłem rano, wieczorem wyciągałem i aż się poparzyłem :? Jest to normalne żeby się tak grzały ?

 

 

A jakie masz akumulatorki ? jaka pojemnosc i jaka ladowarke ? tzn jakim pradem ładuje ? pewnie jest zbyt duzy prad ladowania a i akumulatorki moze za dlugo ladujesz, ja swoje Energizery 2500mAh laduje prade 150mA 10-16h po tym czasie sa dobrze ciepłe (na oko ~ 35C)

 

Nudzi mi sie i wykadrowalem ze starej foty jak kumpel trzyma "robala" ;) na lisciu... takie cos: [bardzo rzuca sie w oczy ze wycinane ? :D ]

 

Dołączona grafika

 

 

ujdzie czy totalna klapa ?

 

Dla porownania oryginal:

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

;)

 

pozdrowionka :)

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akumulatorki 2300mAh firmy Albinar (kosztowały 100,- więc raczej dobre :P ) prądem 500mA. Jak od razu wyciągne to są kur**** gorące, jak po jakimś czasie są milutkie zimniutkie :)

 

Al co ? :) 1 slysze o tej firmie, ale 100zl to chyba z ladowarka ?

Z tego co wiem Energizery sa najdrozsze po 12zl sztuka :D 4 x 2500mAh ok 50zł

 

Nie wiem jak te cale Albinary ale najlepsze aku to PHILIPS/ENERGIZER równorzędne firmy...

 

 

500mA to 0.5A w du..pe dostają akumulatorki ! stanowczo wg mnie za dużo, długo przy takim ładowaniu nie pociągną.

Poza tym ładowanie Twoich aku powinno trwać 4godz 30min i ani minuty dłużej ! Nie powinienes ladowac ich cala noc takim prądem.

 

Wiekszosc ladowarek na rynku laduje wlasnie podobnym pradem akumulatorki, ale np Energizer oprcz takich ladowarek, sprzedaje tez mikroprocesorowe ladowarki ladujace małym prądem w czasie 15-20h z tego co widzialem.

Ja uzywam 10 letniej prostej ladowarki PHILIPSA do akumulatorkow 600mAh :) Dlatego ona laduje takim pradem ale jest w sam raz zeby zachowac dluga zywotnosc akumulatorow :)

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"500mA to 0.5A w du..pe dostają akumulatorki ! stanowczo wg mnie za dużo, długo przy takim ładowaniu nie pociągną."

 

Oj lukasrz nie przesadzaj moje akumulatorki sa ladowane pradem 800mA a inne ladowarki jeszcze mocniej potrafia, ale sa ladowane IMPULSOWO i mikroprocesor steruje calym procesem ladowania.

 

Ps. Moje mam juz 3 wakacje.

 

"Poza tym ładowanie Twoich aku powinno trwać 4godz 30min i ani minuty dłużej ! Nie powinienes ladowac ich cala noc takim prądem."

 

Jezeli to ladowarka uP to czas nie ma znaczenia, po naladowaniu ladowarka przechodzi w stan podtrzymywania i nie laduje aku.

 

"Z tego co wiem Energizery sa najdrozsze po 12zl sztuka 4 x 2500mAh ok 50zł"

 

Jezeli chcesz wiedziec to 27zl - za 4szt.

 

 

@BLANTMEN - ladowarka zwykla czy z uP ??

 

Jezeli zwykla to cos z nia nie tak. Daj fote jej albo cos, tabliczki z danymi or sth?

 

 

 

EDIT:

sekcik jak ty robisz ze ci te robale muchy i inne badziewia nie uciekaja sprzed obiektywu? psikasz je klejem w sprayu czy co :lol: ;]

Wiesz pierwszy strzal lampa w robala go oslepia, potem stoi jak wryty z wrazenia/szoku i nie ucieka ;)

wiec mozna fotografowac dalej.

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec nie widze problemu, pod koniec ladowania zawsze sa mocno rozgrzane, a jak poleza sobie spokojnie to wystygna i potem sa gotowe do boju :)

 

Tylko goracych nie wkladaj od razu do aparatu :)

 

Zeby nie bylo ze OT:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz wiedziec to 27zl - za 4szt.

O dobrze wiedziec :) tylko ze w normlanym sklepie za tyle nigdy nie widzialem :P ale niewazne

 

Ładowarka z uP. Tak jak napisaleś - przechodzi w stan podtrzymywania po naładowaniu baterii, dlatego rano jak wyciągam zawsze to są zimne :P

Ej no to Cie nie czaje pisales ze są gorące i laduja sie calą noc ;d skoro to uP to nie ma o co sie martwic ;d chociaz i tak naladowanie takich aku w 4h to dla mnie za szybko :P a tyle krzyku bylo ;]

 

Zeby nie bylo OT ;] fajna fota SKRYTOBOJCA to owce ? a kojot gdzies tam czycha ? ;]

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce byc taki jak Wy!

 

[url=http://img137.imageshack.us/my.php?image=img0405large

 

fajne ;)

 

Tak sobie pomyslalem moze by zalozyc galerie glupich zdjec :D pare takich galeri widzialem i calkie mfajnie i smiesznie to wyglada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzednia wersja

Dołączona grafika

 

 

nowa wersja

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

Bylo pytanie czym lacze fotki ? Photomatixem Pro :) Jak ? Niestety nie umiem latwo odpowiedziec poniewaz..... robie krok w krok jak jest w tutorialu :) A Tutek to jest tak samo "obszerny" jak tipsy ktore sie wyswietlaja przy wlaczeniu programu :mrgreen: Przy wlaczeniu jest przeciez cus takiego

 

Dołączona grafika

 

 

Robie tak jak na tym obrazku :) W przypadku zakladki Tone Mapping zwiekszam cieplo barw i tyle :) Ogolnie sporo jest suwakow i opcji - mozna na zywo sledzic jak sie zmienia :)

 

Potem po zapisaniu pozostaje jedynie poprawienie kontrastu i ewentualnie poziomow (najprosciej darmowym progsem XnView) plus ewentualne odszumienie ktore powstaje nawet z czystych fotek no i wyostrzenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niebo + odblaski na liściach, zakup sobie bo to sporo poprawia efekt nawet w najtanszych jego wydaniach

Wiem wlasnie, musze cos kupic jak tylko bedzie zastrzyk gotowki ;) Tylko chyba z takim filtrem czas ekspozycji sie wydluza ?

 

Z tego co wiem SELCO robi calkiem niezly sprzet ? (chyba)

 

Takie cos ? http://www.allegro.pl/item112285651_filtr_...o_warszawa.html

 

jest jakas znaczaca roznica miedzy tym SELCO a tym http://www.fotoexpert.pl/hama-filtr-polary...Y-KO%B3OWY-M:55

 

? 2razy drozszym ?

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czas sie nieco wydluza przy polarze, jesli chodzi o marke to podobno ten SELCO dobrze sobie radzi ale jak to sie ma do tego hama to nie wiem czy sa wieksze roznice.Ja mam najtanszy z najtanszych http://www.allegro.pl/item112024875_rewolu...ystem_bank.html

i lepiej jak jest jakby go mialo nie byc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czas sie nieco wydluza przy polarze, jesli chodzi o marke to podobno ten SELCO dobrze sobie radzi ale jak to sie ma do tego hama to nie wiem czy sa wieksze roznice.Ja mam najtanszy z najtanszych http://www.allegro.pl/item112024875_rewolu...ystem_bank.html

i lepiej jak jest jakby go mialo nie byc :)

hehe dzieki, zakupie pewnie tego SELCO bo z tego co widze foty sporo zyskuja raz na kontrascie a dwa kolorki sa bardziej nasycone....

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...