Skocz do zawartości
Szymoon

Galeria Zdjęć Użytkowników PurePC

Rekomendowane odpowiedzi

Genghis... Już maj a Twoich skanów nie ma, miałeś pod koniec kwietnia mieć skaner, bo tamte zdjęcia co przedstawiałeś są dość oklepane (chodzi o kran i wodę...) :P Ja od miecha mam fuji aparacik jakiś tani, ale jakoś nie widze narazie godnego zdjęcia w mojej kolekcji :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie śmiejcie isę tylko ... To moje początki :)

Na tej jestem ja

Z tej fotki jak narazie najbardziej jestem dumny

Owoc spacerku po okolicy

Jak by ktoś chciał większe to wrzuce na serw :)

Ta fotografia to dobry interes. Wkońcu coś zdołało mnie od kompa oderwać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Redi, jeszcze dluga droga przed toba, moze poczytaj cos o fotografii, no i odciagnela cie ona od kompa, ale daleko ze swojego pokoju to sie chyba nie ruszyles ? :)

 

Co do genga: mowil ze jutro bedzie mial prawdopodobnie skaner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W weekand jadę w plener w piękne tereny... Może uda mi się cos ładnego zrobić... Wiesz Szymoon jak jusz mówilem jestem początkujący, moje fotografie równać się nie mogą z waszymi, ale będę się starał :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W weekand jadę w plener w piękne tereny... Może uda mi się cos ładnego zrobić... Wiesz Szymoon jak jusz mówilem jestem początkujący, moje fotografie równać się nie mogą z waszymi, ale będę się starał :]

Jak troch poczytasz to napewno beda lepsze, radze przed tym wyjazdem (jesli masz chwile czasu) poczytac o fotografowaniu, przede wszystkim o podstawach (na wczesniejszych stronach znajdziesz linki) - napewno dzieki temu plener bedzie bardziej udany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lisek: powiedz cos o tej minolcie, jestes zadowolony, zauwazyles zeby miala jakies wady ? No i pokaz jakies zdjecia, ta cementownia nie za bardzo wyglada, taki aparat moze znacznie wiecej.

Dwie imo najwieksze wady to szumy i to, ze nie jest to SLR :) Mogliby dać tutaj 5mpix z A1 + reszta z A2. Ale niestety D70 był poza moim zasięgiem, a 300D... hm, jakoś nie do końca mi podszedł.

Z fotek poki co raczej nic nie mam, głównie sie bawie aparatem a póki co matura na głowie. Pewnie za ~2 tygodnie zacznę coś działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w glowie tez maturka - juz prawie wszystko sobie napisalem(teraz ino czytac), ale zrobilem cos bardziej klimatycznego, zapraszam wzsystkich serdecznie:

http://www.plfoto.com/zdjecie.php?picture=321232

 

acha, geng ma juz swoje skany(i bana a tym forum:) ) po poludniu do niego zagadam czy nie dac tutaj linka do jego zdjecia (jest na plfoto).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedźcie mi z doświadczenia czy 2MP wystarczają do robienia dobry zdjęć? Mam na mysli aparat A60 bo jakoś mi nie w guście dołożyc ponad 400zł zeby miec napis A70 i 3.2MP.

Prosze o porade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedźcie mi z doświadczenia czy 2MP wystarczają do robienia dobry zdjęć? Mam na mysli aparat A60 bo jakoś mi nie w guście dołożyc ponad 400zł zeby miec napis A70 i 3.2MP.

Prosze o porade.

Do ogladania na monitorze i odbitek 10x15 cm wystarczy.

Wada jest taka, że niezabardzo jest z czego kadrować na kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedźcie mi z doświadczenia czy 2MP wystarczają do robienia dobry zdjęć? Mam na mysli aparat A60 bo jakoś mi nie w guście dołożyc ponad 400zł zeby miec napis A70 i 3.2MP.

Prosze o porade.

Do ogladania na monitorze i odbitek 10x15 cm wystarczy.

Wada jest taka, że niezabardzo jest z czego kadrować na kompie.

Wystarczy napewno, to nie mpx sie licza (sam mam aparat z 2mpx), natomiast co do kadrowania - idiotyzm. Rob takie zdjecia zebys nie musial kadrowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdybyscie mieli wybierac pomiedzy canonem G5, a fuji S7000, jestem coraz bardziej za fuji, ale canon wydaje sie troche mniejszy przynajmniej na fotach, i sam nie wiem co wybrac, a moze jest cos innego w podobnej cenie i mozliwosciach, ale mniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tez mysle o fuji, ale szkoda ze nie jest bardziej poreczny, nie mowie ze oczekuje aparatu kieszonkowego, ale fuji w porownaniu nawet do tego canona wypada jakos wielgasnie :/ ale mozliwosc zapisu filmow w 640x480 ograniczona pojemnoscia karty przemawia na korzysc S7000 i to bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedźcie mi z doświadczenia czy 2MP wystarczają do robienia dobry zdjęć? Mam na mysli aparat A60 bo jakoś mi nie w guście dołożyc ponad 400zł zeby miec napis A70 i 3.2MP.

Prosze o porade.

Do ogladania na monitorze i odbitek 10x15 cm wystarczy.

Wada jest taka, że niezabardzo jest z czego kadrować na kompie.

Wystarczy napewno, to nie mpx sie licza (sam mam aparat z 2mpx), natomiast co do kadrowania - idiotyzm. Rob takie zdjecia zebys nie musial kadrowac.

Co ty nie powiesz ? Nie przyszlo CI do glowy ze czasami brakuje ogniskowej i wtedy lepiej miec 5mpix i z tego skadrować niz 2mpix ?

 

A tak wogole to co jak nie ilosc pixeli wplywa na jakosc odbitek ?

Taa wiem, optyka, ale tutaj akurat mowimy o aparatach z taką samą optyką (A60 vs A70).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedźcie mi z doświadczenia czy 2MP wystarczają do robienia dobry zdjęć? Mam na mysli aparat A60 bo jakoś mi nie w guście dołożyc ponad 400zł zeby miec napis A70 i 3.2MP.

Prosze o porade.

Do ogladania na monitorze i odbitek 10x15 cm wystarczy.

Wada jest taka, że niezabardzo jest z czego kadrować na kompie.

Wystarczy napewno, to nie mpx sie licza (sam mam aparat z 2mpx), natomiast co do kadrowania - idiotyzm. Rob takie zdjecia zebys nie musial kadrowac.

Co ty nie powiesz ? Nie przyszlo CI do glowy ze czasami brakuje ogniskowej i wtedy lepiej miec 5mpix i z tego skadrować niz 2mpix ?

 

A tak wogole to co jak nie ilosc pixeli wplywa na jakosc odbitek ?

Taa wiem, optyka, ale tutaj akurat mowimy o aparatach z taką samą optyką (A60 vs A70).

A czy nie pomyślałeś że A70 to jest 3 MPix a nie 5. Gość się pyta czy warto za ten 1 mpix w a70 dopłacić 400 pln czy jednak kupić a 60, ja myślę że jeślki masz kasę to warto ale nie warto żył sobie wypruwać żeby uzbierać te 400PLN, ja mam a60 i na rażie nie odczułem braku ani innych niedostatków 2 mpix, jeśli starczy ci kasy na aparat i na kartę 128 MB i na akku to kupuj a70 a jak nie to bierz a60 i też będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tez mysle o fuji, ale szkoda ze nie jest bardziej poreczny, nie mowie ze oczekuje aparatu kieszonkowego, ale fuji w porownaniu nawet do tego canona wypada jakos wielgasnie :/ ale mozliwosc zapisu filmow w 640x480 ograniczona pojemnoscia karty przemawia na korzysc S7000 i to bardzo :)

Kupowanie aparatu do robienia filmów to tak jak kupowanie kamery cyfrowej do robienia zdjęć... IMO najmniej potrzebna funkcja w cyfrakach. W C-4000 miałem chyba kilkanaście sekund filmu, teraz w A2 mam kilkanaście minut i nie powiem, żeby miało to dla mnie jakiekolwiek znaczenie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie pomyślałeś że A70 to jest 3 MPix a nie 5. Gość się pyta czy warto za ten 1 mpix w a70 dopłacić 400 pln czy jednak kupić a 60, ja myślę że jeślki masz kasę to warto ale nie warto żył sobie wypruwać żeby uzbierać te 400PLN, ja mam a60 i na rażie nie odczułem braku ani innych niedostatków 2 mpix, jeśli starczy ci kasy na aparat i na kartę 128 MB i na akku to kupuj a70 a jak nie to bierz a60 i też będziesz zadowolony.

Ostatnio wraca era Olympusa C-4000 na pl.rec.foto.cyfrowa i słusznie. Miałem ten aparat i jak miałbym teraz wybierać między A60 a C-4000 to wybrałbym tego drugiego.

Kliknij sobie tutaj, jest troche do poczytania na temat Olka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie pomyślałeś że A70 to jest 3 MPix a nie 5. Gość się pyta czy warto za ten 1 mpix w a70 dopłacić 400 pln czy jednak kupić a 60, ja myślę że jeślki masz kasę to warto ale nie warto żył sobie wypruwać żeby uzbierać te 400PLN, ja mam a60 i na rażie nie odczułem braku ani innych niedostatków 2 mpix, jeśli starczy ci kasy na aparat i na kartę 128 MB i na akku to kupuj a70 a jak nie to bierz a60 i też będziesz zadowolony.

Pomyslalem i wlasnie dlatego napisalem że 2mpix to WYSTARCZAJACA ilosc zeby ogladac fotki na monitorze i robic odbitki 10x15 (chociaz widzialem wieksze i byly OK) Napisałem również że wadą takiej ilosci pixeli jest niemożność kadrowania zdjec na komputerze, co MOIM zdaniem MOŻE sie przydać a co Szymoon określił idiotyzmem.

 

Sam miałem długo Canona A40 i bardzo go chwale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej sie zdecyduje na tego fuji, i to nie dlatego ze moge zapisywac filmy, aczkolwiek to jest zaleta, ale dlatego ze to wypas sprzecik, tylko mnie przeraza wielkosc, wiec mam pytanie do uzytkownikow wiekszych aparatow, typu minolta A2, czy to bardzo przeszkadza, ze aparat jest wiekszy niz maly kompakt, czy da sie to przezyc jakos, nie chce wywalic kasy w bloto, kupie aparat a potem bedzie sie kuzyl na polce, bo wielki :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej sie zdecyduje na tego fuji, i to nie dlatego ze moge zapisywac filmy, aczkolwiek to jest zaleta, ale dlatego ze to wypas sprzecik, tylko mnie przeraza wielkosc, wiec mam pytanie do uzytkownikow wiekszych aparatow, typu minolta A2, czy to bardzo przeszkadza, ze aparat jest wiekszy niz maly kompakt, czy da sie to przezyc jakos, nie chce wywalic kasy w bloto, kupie aparat a potem bedzie sie kuzyl na polce, bo wielki :/

ja mam Fuji S5000 ,ktory gabarytowo chyba nie rozni sie od S7000 i nie przeszkadza mi jego wielkosc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gory przepraszam za jakosc ale skanowanie z odbitek na moim skanerze to ehh

www.analfabeta.neostrada.pl/bin/pics/img01.jpg

www.analfabeta.neostrada.pl/bin/pics/img02.jpg

www.analfabeta.neostrada.pl/bin/pics/img03.jpg

www.analfabeta.neostrada.pl/bin/pics/img04.jpg

www.analfabeta.neostrada.pl/bin/pics/img05.jpg

 

Robione Nikonem F80 1-3 maja 2004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yasin:

jezeli nei chcesz sie bawic w fotografie to odradzamkupno fuji, bo zobaczysz potem na imprezkach bedizesz chcial porobic foty wtedy po zaliczeniu kilku glebszych przejdzie ci ochota na manewrowanie tym sprzetem, do celow domowych w zupelnosci (komputer, odbitki albumowe) wystarczy jakis dobrze dobrany kompakt, typu a70 np. ja swego czasu wydalem ponad 2k na aparat z osprzetem (nie mowie ze to bardzo duzo) ale teraz chyba zaluje ze nie wybralme czegos mniejszego/slabszego, mimo ze lubie pofocic cos wiecej niz impreze u znajomych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemyslalem sprawe kilka dni temu i doszedlem do wniosku ze biore cos mniejszego, masz racje hCr, jakosc jest wazna, ale z tego co poczytalem to ten fuji nie jest taki wypas, robi gorsze foty niz canon G5, ostatecznie wezme tego G5, w miare poreczny i robi niezle foty, no chyba ze jak go wezme do reki i sie okaze ze i ten za duzy, to wtedy biore ixusa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemyslalem sprawe kilka dni temu i doszedlem do wniosku ze biore cos mniejszego, masz racje hCr, jakosc jest wazna, ale z tego co poczytalem to ten fuji nie jest taki wypas, robi gorsze foty niz canon G5, ostatecznie wezme tego G5, w miare poreczny i robi niezle foty, no chyba ze jak go wezme do reki i sie okaze ze i ten za duzy, to wtedy biore ixusa :)

Jezli juz piszesz o G5 to znajomy znajomego ma http://www.wikings.pl/~archie/g5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze i ja dam jedna fotke, mialem akurat pozyczony aparacik i eksperymentowalem :) jedna z moich pierwszych fotek, nie sa to zadne drzewka, gorki ani lasy tylko taki sobie przedmiot :)

 

http://www.skrytobojca.neostrada.pl/kolorki.jpg

 

Ps. A teraz zbieram na swoj aparacik cel padl na Canona A-75 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...