Skocz do zawartości
Szymoon

Galeria Zdjęć Użytkowników PurePC

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze to woda a kolejne żarówa. Sennie Ci się zrobiło? Napi3rdalacie, że za dużo zdjęć i nieciekawe, za duże i nieostre a teraz Ci sennie?

Wyluzuj masta fota.

 

:lol:

 

Dzisiaj byłem z młodym w cyrku.

 

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukasrz - zdjecie jest poprawne/dobre, na strone tamtego miasteczka wsi sam raz. A poza tym to tylko panorama miasta :)

 

@qqrydza - "Celowe unikanie cenzury i nadużywanie wulgaryzmów - 10% +7 dni ZPP." W cyrku byles ale nie musiales od razu fotki pokazywac ;) Na gorze bylo cos na temat samokrytycyzmu.

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy serio mowicie ze zmiana rozdzialki psuje ostrosc fotek? O ja nie moge... wszystkie na fotosiku zostaly walniete do tej samej rozdialki bez wyostrzania ;\

 

No nic na przyszlosc bede wiedzial co i jak ;)

Zaczyna sie chmurzyc, sloneczko przygasa... gdyby burza przyszla, to by bylo cos...

 

Wy serio mowicie ze zmiana rozdzialki psuje ostrosc fotek? O ja nie moge... wszystkie na fotosiku zostaly walniete do tej samej rozdialki bez wyostrzania ;\

 

No nic na przyszlosc bede wiedzial co i jak ;)

Zaczyna sie chmurzyc, sloneczko przygasa... gdyby burza przyszla, to by bylo cos...

 

MaciekCi - sexi foteczki, piekne kolorki, wypasik.

AKa - mrówa wyczes, ale dmuchawiec...hmmm nie siedzi mi.

qqrydza - niektorzy wrzucaja duzo, czesc jest ciekawa. Nie wiem po co wrzuciles tego kolesia z cyrku... nic na tej fotce godnego uwagi nie ma ;\

lukasrz - w czym sklejales ta panoramke? Z serii ciekawych zdjec. Woda jest wyczesana, to drugie niezbyt.

st1ch - cos ci te fotki nie wyszly :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ xpektor

 

do panoram polecam program panorama maker 3, chyba najlepszy, nawet lepiej sobie radzil w przypadku mojego starego canona niz soft od canona, panorama maker ladnie poprawia roznice w oswietleniu na zdjeciach.

 

Cosik z wczorajszego wypadu wrzucę :

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drugiej chodzilo mi w sumie na poczatku tylko o krzaki i kolorystyke ale pociag nadjechal wiec seryjke zrobilem i to mi sie spodobalo ;)

 

moze cos takiego :D

 

Dołączona grafika

 

nie wiem czemu kojarzy mi sie z Irakiem/pustynią :D

 

zdjecie samolotu dla zainteresowanych:

 

http://img293.imageshack.us/img293/2669/dscf5648ml8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasrz za bardzo chyba jedziesz z obrobka, widac to na zdjeciu z drzewem, albo dziwne swiatlo, w kazdym razie chyba z czyms przdobrzyles, aha juz chyba wiem - pod switlo czesciowo bo na dole czerwony blik jak cholewa

 

Szczerze mowiac swoich zdjec w zaden konkretny sposob nie obrabia poza zmniejszeniem i wyostrzeniem, jesli chodzi Ci o zdjecie drzewa na polu to bylo centralnie pod swiato :D dlatego zrobilemm dwa o roznych czasach ekspozycji i je polaczylem zeby niebo wyszlo znosne :)

 

a o so chodzi z tym czerwony blikiem ;] bo nie czaje :D

 

p.s fajny Twoj ostatni zachod nad woda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dole mniej wiecej w 1/3 szerokosci masz pole na lekko rozowo zabarwione (tak plame).

 

jaka plame :) Nie wiesz co to jest ? to tak zwana flara obiektywu, powstaje gdy obiektyw skierowany jest w strone silnego zrodla swiatla tym przypadku slonca, ustawienie obiektywu pod pewnym katem do slonca powoduje taki efekt, czym wieksze szkla tym wieksza flara, nie zawsze sie ona pojawia to kwestia kąta, nasilenia slonca i wielu czynnikow.

 

 

Nie mów ze czegos takiego nigdy nie widziałeś, czasem widac tego typu efekty nawet w TV.

 

Zdjecie bylo robione pod slonce, dokladnie padalo ono z prawej strony, kawalek za kadrem, normalne foto byloby przepalone, ja zrobilem dwa, jedno normalne a w drugim dalem - 0.67 EV chyba.

 

flara dodana na kompie :

 

Dołączona grafika

 

juz wiadomo o co chodzi ?

 

po prostu slonce na kazdym szkle tworzy takie odbicie ;) i widac to na zdjeciu, aby uniknac tego efektu stosje sie takie fajne oslonki na obiektyw.

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smiecisz wstretny zadeklarowany nikoniarzu :lol:

Uwazaj bo Maciek ma Canona ..... B-) :lol:

 

Ps. Maciek mam nadzieje ze sie nie obrazisz ze grzebnalem przy jednym Twoim ale mnie swierzbilo :) - jakby co krzycz wykasuje

[im]http://www.manfred.mankow.cp.win.pl/foto/7macka.jpg[/img]

Hehe ;)

 

No coś Ty ;) za co miałbym się obrazić ... Może Twoje bardziej kontrastowe ale ... jednak uważam, że przesadzone, moje wygląda jak 100% naturalne :) ale co kto woli ... Zresztą i tak ładnie się męczyłęm z tą fotką bo orginał wyglądał tak :

 

http://members.lycos.co.uk/maciekcie/org.jpg

 

:)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ manfred

 

Pierwsze slysze okreslenie blik :) Niestety inaczej do swiatla ustawic tam sie nie dalo. Szczerze ? Nie zauważyłem tego odblasku :) Mam kiepski monitor, niestety.... malo ostry i ciemny :/ I jakos tak po prostu nie widzialem :D

 

A te oslonki kwiatuszki jak je nazywasz tez nie zawsze pomagaja :) Nic nie bede narazie dokupował bo w tym roku planuje kupic nikosia D50 :P Wtedy bedzie i oslonka ;)

 

Dzieki za spotrzezenia i uwagi :> A tak poza tym co zlego mialem w jakims poprzednim zjeciu ze trzeba bylo poprawic i mi ktos cos mowil ? :P mi tam sie podobaly jakie byly :) moze nie kojarze o so chodzilo :>

 

Swoja droga moglbys sie pochwalic jakas swoja fotka :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ manfred

 

drugie jakies nieciekawe, moze kadr za ciasny... troszke jakbys dalej stanal... tylko z tego co widze to sie nie dało bo wode za plecami miales ;) ewentualnie z tej barki trzeba bylo cykac :) ale pierwsze foto przyjemne.

 

Cos z dzis :P

 

Dołączona grafika

 

i

 

Dołączona grafika

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazywane juz wczesniej na forum : dla przypomnienia

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

I nowa wersja: nocna (choc kiedys stara nocna tez pokazwyalem)

Dołączona grafika

 

Niestety z HDRa tym razem nici, mam za krotki czas naswietlenia - 15 sec a w nocy by sie przydalo jeszcze z 45 sec :|

Edytowane przez rcube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te HDRki wygladaja jakby byla to grafa na kompie zrobiona a nie foto ;)

Bardzo ciekawy efekt. Do tego te przemieszczone autka... takie przezroczyste ;p

 

lukasrz - lepszy byl orginal drzewka, a ta klisza... hmmm cos nnowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to po ostatniej dawce ogromnej krytyki ze strony prwie polowy forum, postaralem sie wybrac te dobre... A ze nie dawalem ich przez dluzszy czas, to sie nazbieralo ;].

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

 

I jak teraz wrazenia? Lepsze :>?

Edytowane przez st1ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słonko

 

Dołączona grafika

 

Filtr: dyskietka 5.25"

Postprocessing: brak

 

 

EDIT:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Słońce było zrobione cyfrówką przy maksymalnym powiększeniu (x5). Dziś skończyłem kompletowanie sprzętu, który pozwoli na znacznie większe zbliżenia, a przy okazji mam nadzieję, że zdjęcia będą bardziej ostre niż to wyżej.

 

Dołączona grafika

 

Aparat: Praktica VLC 2

Obiektyw: MC MTO-11CA (F/10, ogniskowa 1000mm)

Konwerter: VEB 2x niemieckiej produkcji (kopia Carl Zeiss Jena)

Statyw: Manfrotto 390 Junior

Szukacz: Tasco 3-9x40 (mocowanie własnej produkcji)

Wężyk spustowy: Hama 25cm z blokadą

Filtr: narazie dyskietka 5.25" + UV (folia mylarowa Baader ND3,8 w drodze)

 

Łączna ogniskowa zestawu: 2000mm :legal:

Edytowane przez Dj_AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...