Skocz do zawartości
Szymoon

Galeria Zdjęć Użytkowników PurePC

Rekomendowane odpowiedzi

Tak nice te z k750i :>. Sam wiem, bo robilem od lutego tym phonem, wczoraj zamienilem na nokie 6230i, bo te sony za szybko z ceny zjezdzaja :|. a nokie jako tako trzymaja :). Ja juz niedlugo przygotowuje sie do zalania topicu zdjeciami :>. Ale z tym HDR, to nadal sobie nie poradze ;/. Juz dzieki Skrytobojc'y wiem co to, ale jak do konca to zrobic to nie wiem :oops: ;].

Ja ci dam taki fajny fon na Nokie wymienic :P

 

Co do HDR http://www.cyberfoto.pl/edycja-zdjec-ksiaz...adnik-v-2-a.htm to moze ci sie przyda. I moze rcube zapytaj jakich programow uzywa, on ma pewnie jakies poradniki tez.

 

Pobaw sie i cos w koncu ci zacznie wychodzic.

Tylko prosze, nie idz w strone kiczu :>

 

 

@rcube - moze zrobisz jakis poradnik w stylu "Jak zrobic dobry HDR" :)

Przyklei sie na gorze forum i na pewno kilka osob skorzysta.

Bedziesz slawny i w ogole, szybkie fury, dziewczyny ;)

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci dam taki fajny fon na Nokie wymienic :P

 

Co do HDR http://www.cyberfoto.pl/edycja-zdjec-ksiaz...adnik-v-2-a.htm to moze ci sie przyda. I moze rcube zapytaj jakich programow uzywa, on ma pewnie jakies poradniki tez.

 

Pobaw sie i cos w koncu ci zacznie wychodzic.

Tylko prosze, nie idz w strone kiczu :>

@rcube - moze zrobisz jakis poradnik w stylu "Jak zrobic dobry HDR" :)

Przyklei sie na gorze forum i na pewno kilka osob skorzysta.

Bedziesz slawny i w ogole, szybkie fury, dziewczyny ;)

SE zamienilem na Nokie 6230i, wiesz... mialem SN od lutego strzelajac nim bardzo duza ilosc fotek... Ale wiesz pare upadkow, i cena spada... Lub teaz allegro->luty k750i stoi 1100zl, 8 miechow pozniej 750 zl, nokia 6230i luty 800 zl, 8 miechow pozniej 750 :> :|? I co? Nokia nie spada tak z ceny... I zrozumialem, ze Nokia to nokia, duzo latwije i w ogole... Ale po jednym dniu uzywania widze wady... Oczywiscie duzo gorszy aparat... No i do tego gorsza jakos mp3'jek, ale? Ale duzo latwiejsza obsluga no i te sms'y :twisted:.

 

Co do HDR w pracy wlasnie mamy bardzo male statywy do CANON'ow (mam a530'stke), no i teraz sobie posatwie statywik, no i... Zachodzik slonca + HDR = wymaitam fotkami na forum :blurp: 8).

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis czas temu wyraznie bylo napisane by dawac zdjecia w NORMALNYM ROZMIARZE i WIELKOSCI.

 

W zupelnosci wystarczy ~700x500pix i 150kB aby pokazac wiekszosc zdjec.

 

Bo nie sadze by kogos rajcowalo ogladanie zdjec 1:1 i jeszcze czekac az sie zaladuja w koncu.

Od razu sie odechciewa przegladac, zwlaszcza kilka takich zdjec naraz.

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genghiskhan, jednak jak ktos kiedyś powiedział na tłeku jesteś beton i śmierdzisz (w oryginalne było coś ostrzejszego, ale nie przeklinam :P) czosnkiem :lol: skąd Ty dojeżdzasz ? :lol: już się patrzeć nie chce na te Twoje wywody...okres ? czy problemy z dzieciństwa ?

 

kukurydza, najpierw naucz się zmniejszać fotki a poźniej ucz się robić zdjęcia i nie wrzucaj każdych fot jakie robisz, tylko powybierać te ładne które coś prezentują...no chyba, że te juz są wybrane :lol: bo przeglądając ten temat od roki poziom tu ostanio spada...

 

poca :legal: :D

 

żeby nie było OT:

kwiatuszek :lol:

Dołączona grafika

Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było OT:

kwiatuszek :lol:

http://img80.imageshack.us/img80/9973/kwiat7kkar3.jpg

fajne :) tylko skad ja wiedzialem jeszcze przed spojrzeniem w exifa ze to fota z a510 :)

ehh to przesadzanie z kolorami canona ;]

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genghiskhan, jednak jak ktos kiedyś powiedział na tłeku jesteś beton i śmierdzisz (miało być coś ostrzejszego, ale nie przeklinam :P) czosnkiem :lol: skąd Ty dojeżdzasz ? :lol: już się patrzeć nie chce na te Twoje wywody...okres ? czy problemy z dzieciństwa ?

 

kukurydza, najpierw naucz się zmniejszać fotki a poźniej ucz się robić zdjęcia i nie wrzucaj każdych fot jakie robisz, tylko powybierać te ładne które coś prezentują...no chyba, że te juz są wybrane :lol: bo przeglądając ten temat od roki poziom tu ostanio spada...

 

poca :legal: :D

Chyba jednak ktos ma okres :>.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genghiskhan, jednak jak ktos kiedyś powiedział na tłeku jesteś beton i śmierdzisz (w oryginalne było coś ostrzejszego, ale nie przeklinam :P) czosnkiem :lol: skąd Ty dojeżdzasz ? :lol: już się patrzeć nie chce na te Twoje wywody...okres ? czy problemy z dzieciństwa ?

 

kukurydza, najpierw naucz się zmniejszać fotki a poźniej ucz się robić zdjęcia i nie wrzucaj każdych fot jakie robisz, tylko powybierać te ładne które coś prezentują...no chyba, że te juz są wybrane :lol: bo przeglądając ten temat od roki poziom tu ostanio spada...

 

poca :legal: :D

 

żeby nie było OT:

kwiatuszek :lol:

:blink:

 

Kolejny ziomal, który wstawił zdjęcie wybrane, to jedyne i coś reprezentujące. Ktoś Ci coś obiecał za taki komentarz? Nie pomijając tego tekstu do genghiskhan'a. Z wymiarami to może i racja ale ta konstruktywna krytyka... hmm. Pokaż coś ciekawego dla dobrego przykładu i podniesienia poziomu a nie... dajesz mamusiny kwiatek ze skrzynki za oknem. Śmiem wątpić, że to zrobisz.

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś Ci coś obiecał za taki komentarz?

Ta, mordoklejke :D

Z wymiarami to może i racja ale ta konstruktywna krytyka... hmm. Pokaż coś ciekawego dla dobrego przykładu i podniesienia poziomu a nie... dajesz mamusiny kwiatek ze skrzynki za oknem. Śmiem wątpić, że to zrobisz.

hmm ja nigdzie nie napisałem, że jestem jakis pr0 fotograf ? tylko daje foty, aby nie było samego off-topa :D Owszem są one wybrane i nie reprezentują wiele, ale nie mam skila do tego poprostu... A powiedziałm tylko to, co zaobserwowałem przez ten rok i ten tekst nie był skierowany do Ciebie tylko ogólnie...

 

lukasrz, zdjęcie było pstrykane juz dawno na auto, ale teraz jak robie to sam daje barwy wzmocnione bo tak mi się bardziej podoba :D

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragiczna GO, wszytko ostre, ehh te kompakty :D

Bo nie wiem czy to mial byc portret czy krajobraz, czy cos innego.

Moze daj na max ogniskowej to przynajmniej ladnie sie rozmyje :)

 

I to ciecie na nodze tak sobie wypadlo. A o siatce nie wspomne :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tragiczna GO, wszytko ostre, ehh te kompakty :D

Bo nie wiem czy to mial byc portret czy krajobraz, czy cos innego.

Moze daj na max ogniskowej to przynajmniej ladnie sie rozmyje :)

 

I to ciecie na nodze tak sobie wypadlo. A o siatce nie wspomne :>

GO, no GO taka miala byc, kompakt nie kompakt nie ma znaczenia, zdjecie mialo byc spacerowo - krajobrazowo - portretowe ;)

 

ale dobrze prawisz moglem dac ogniskowa 63mm i bylo by ciekawiej :) a ogrodzenia tam nie stawialem :D

 

no ale to zwykla spacerowka ;)

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tej pory jeśli ktoś da zdjecia o wymiarach wiekszych jak 700pix (szerokosc) ewentualnie 1024pix w linku (szerokosc) to będe nasyłał modercje :) nikt tu nie ma łącz 100Mbit/s żeby tak szaleć, nie kazdemu sie widzi czekanie kilka minut, aż wczyta mu sie kilka zdjec o wymiarach powyżej 3-4Mpix. Nawet na łączu 1-2Mb/s wczytanie 3-4 takich zdjec troche trwa....

 

Ci którzy tak robią niech zrozumieją i postwia sie w sytuacji "biednych" użytkowników łącz typu neostrada 256, ktorych krew zalewa gdy chca sobie obejrzec jedno, dwa zdjecia i musza czekac 5 minut.

 

Poza tym nikt nie chce ogladać pixeli na takich fotkch, trzeba sie nauczyc zmniejszac zdjęcia.

 

W moim poście nie ma złośliwości, wszystko dla dobra użytkowników naszego forum :)

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kazdym zmniejszeniu zdjecia, trzeba je wyostrzyc, potem zapisac jako jpg z kompresja 65-85 i styknie :)

 

imho 65 troche duzo, ta fotka wyzej zostala za bardzo skompresowana, stad pixele, zdjecie ma 65kB gdzie z dobra jakoscia powinno miec 200kB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzilo o jakosc zdjecia nie rozmiar, gdzie:

0 - najgrosza jakosc

100 - najlepsza jakosc

 

Wiekszosc programow w ten sposob oznacza skale.

Zakres od 65-85 jest zazwyczaj wystarczajacy.

 

Oko daje sie oszukac, no chyba ze mamy do czynienia z duza iloscia szczegolow na zdjeciu, wtedy nawet blisko 100 sie zblizyc trzeba :)

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzilo o jakosc zdjecia nie rozmiar, gdzie:

0 - najgrosza jakosc

100 - najlepsza jakosc

 

Wiekszosc programow w ten sposob oznacza skale.

Zakres od 65-85 jest zazwyczaj wystarczajacy.

 

Oko daje sie oszukac, no chyba ze mamy do czynienia z duza iloscia szczegolow na zdjeciu, wtedy nawet blisko 100 sie zblizyc trzeba :)

 

mi tez o stopien kompresji :) 65% ale jakos to 65kB sie pokrylo z kompresja :)

 

 

w irfanie dobrze jest ustawic 80-85 a np w photoshopie 8

 

dla mnie zakres 65-75 ma widocznie kiepska jakosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisalem gorna granice na 85 :)

W photoshopie zapisuje sobie poprzez "Save for Web" tam mozna idealnie manewrowac rozmiarem pliku.

 

Bo wyzej czasami nie widac juz roznicy golym okiem a rozmiar rosnie.

Wszystko zalezy od zdjecia, np. jezeli duzo szumu jest to tez trzeba dac mniejsza kompresje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam fotki z dzisiejszego wypadu :>. Oceniajcie ! :).

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

I odrazu chcialbym sie zapytac w jakim programie robicie ramki do zdjec? I w ogole w jakim zmieniacie jakosc, ostrosc, jasnosc itp. Ja w photoshopie, ale z ramkami to sie tragicznie bawie, aby je zrobic... Co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...