Jump to content
Szymoon

Galeria Zdjęć Użytkowników PurePC

Recommended Posts

kilka pocztówek zrobionych pr0 A95 to raz, dwa umiejętności fotografa znikome :)

przy Waszych dziełach sztuki te zdjęcia wyglądają marnie, ale miejsca pięknę więc Wam pokaże B)

<FOTKI>

Takie szybkie pytanie - gdzie to pstrykales? Bo z poczatku myslalem, ze to okolice Wicklow, potem, ze Zachod i klify Mohera, ale w sumie nic mi nie pasuje - szczegolnie w tych klifach. Zatem gdybys mogl podrzucic jakies directions, to bylbym dzwieczny, bo miejsca faktycznie ladne.

ten przepał to nie fajny jest :-P

Wali po oczach niestety i to się najbardziej rzuca.

Przepał bleee.

przepałom mówimy stanowcze nie

TAM JEST SLONCE, JAK MOZNA NIE PRZEPALIC? Ludzie no...

Matryca cyfrowa nie ma takiej rozpietosci tonalnej by to okielznac :P

@st1ch

Przyznaj sie skad pomysl sciagnales :P

Bo juz widzialem fotke z takim pomyslem, ale defakto z lepsza obrobka :>

Edited by SKRYTOBOJCA

@st1ch

Dzieki wszystkim za komenty. Skrytobojca - kumpel w pracy wczoraj znalazl i probowal cs takiego skombinowac, ale jemu w ogole nie wyszlo, to wzialem do kupy wszystkie moje nadajace sie fotki, i udalo sie zrobic cos takiego. Ale jezeli sie nie podoba wykonanie, ktoremu przeznaczylem 3 godziny w photoshopie, no to mi przykro :(.

Matryca cyfrowa nie ma takiej rozpietosci tonalnej by to okielznac :P

@st1ch

dobrze wiesz że można zrobić zdjęcie pod słońce nie przepalając :P

Yyyy zobacz ,że przepał jest na większości fotki - proste, że nie da się nie przepalic słońca (chyba, że wschód :P )

dobrze wiesz że można zrobić zdjęcie pod słońce nie przepalając :P

Np. ? (nie liczac wschodow) :P

Malowanie światłem :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

I jeszcze coś...

Kufa... Mam dwa wielkie hot pixele na matrycy:/ I to w takich miejscach ze ciężko nie zauważyć...

Na zmniejszonych obrazkach nie widać, ale problem się pojawia na dowolnym ISO po przekroczeniu 1 sek naświetlania <_< Any suggestions?

Edited by AKa

Napisz jak :P

Yyyy zobacz ,że przepał jest na większości fotki - proste, że nie da się nie przepalic słońca (chyba, że wschód :P )

Np. ? (nie liczac wschodow) :P

zamykasz maxymalnie przysłonę i dajesz najmniejszy zakres obiektywu taki przepis wynalazłem kiedyś na forum nikona a tyczył się bloomingu,grunt że działa co prawda reszta zdjęcia jest niedoświetlona ale przecież i na to jest sposób :D

edit: link żeby nie było że ściemniam dodam że dotyczy to nikona nie wiem jak z innymi

Edited by cyganos king

zamykasz maxymalnie przysłonę i dajesz najmniejszy zakres obiektywu taki przepis wynalazłem kiedyś na forum nikona a tyczył się bloomingu,grunt że działa co prawda reszta zdjęcia jest niedoświetlona ale przecież i na to jest sposób :D

A to dziwne ... daj F32 i 1/8000s i zrob fote slonca... i co ? i tak przepalisz słońce :] Oj cyganos...

albo czyszczenie matrycy

(zeby nie bylo to samo, bo wyjde na glupka :lol:)

A jednak :D

Hot pixele to nie brudna matryca, jak masz hota w LCD to czyscisz monitor? :>

Dokladnie wiesz, ze nie o to mi chodzilo.

A moze bedziemy jeszcze najlepiej nosic ze soba pare filtrow szarych?

n/c

Edited by SKRYTOBOJCA

@ Hipo

na moje oko balans bieli sux

Nom... za duzo zoltego... malo zimne kolory :>?

:twisted2: :twisted2:

2388719[/snapback]

Tyle to i ja wiem ;) do tego jeszcze nie wiem czy to kurz na filtrze czy co bo w full res widać białe swiecące punkciki i nie są to bynajmniej gwiazdy ;)
A moze w photoshopie bys sie postral zmienic barwe/nasycenie? I z zoltego zjechal? Edited by st1ch

Tyle to i ja wiem ;) do tego jeszcze nie wiem czy to kurz na filtrze czy co bo w full res widać białe swiecące punkciki i nie są to bynajmniej gwiazdy ;)

To są tzw. hot pixele - pojawiaja sie przy duzych czasach naswietlania, taka przypadlosc matryc, 30s u Ciebie to duuuzo i stad hot pixele, sprawdz z czasem np 10s.

Nom... za duzo zoltego... malo zimne kolory :>?

Za zimne... za malo czerwonego, podbicie kolorow na chrome lub zmiana balansu bieli powinna pomoc.

Fotki są robione na Chrome, ewidentnie balans bieli jest zwalony. Przed chwilą się bawiłem celując na lampe uliczna(sodową) i automat dał najlepsze foty mimo ze probówałem każdego z ustawień. Kadr ten sam, aparat na statywie.

Mały OT

Panowie nie wiecie jaki wężyk spustowy bedzie działał z S9500 ? nie znalazłem nic dedykowanego na allegro a takie cuś sie wkręca (chyba na gwincie stozkowym) w spust od migawki.

Edited by Hipo