Skocz do zawartości
Lisek

CHIP Online - Nadciąga huragan!

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zajrzałem sobie na CHIP Online i patrze, na pierwszej stronie odnośnik do porównania coolerów. Patrze na pierwsze zdjęcie (Thermalright SP-97) ale coś mi nie pasuje.

 

Dołączona grafika

 

Potem zerknięcie na wyniki i faktycznie, Thermalright wypadł strasznie kiepsko (w porónaniu do naszego porównania. Niestety specjaliści z CHIP'a nie zwrócili uwagę jak montować wentylator. DELTA ma nawet odpowiednio ulozone listki (w kierunku przeciwnym do listkow wentylatora), zeby DMUCHAL na radiator prostopadle do wentylatora, a nie odwrotnie (wciagal powietrze)... A odwrotne zalozenie wentylatora widac po wynikach :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zrizumialem tego sposobu montarzu wentyla, ale jak wiadomo w chipie zawsze sa specjalisci ;]

Chodzi mi o to, że wentylator jest tak przystosowany żeby DMUCHAĆ na radiator, a nie wyciągać z niego powietrze. Dmuchanie jest skuteczniejsze (wiem, bo sam sprawdzałem i jest różnica dosyć widoczna - choć już nie pamiętam ile stopni konkretnie). No cóż...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czyli chlopaki zalozyli wentyl do gory nogami!? to niezle sie znaja. wiadome jest, ze lepiej jest "pchac" niz "ciagac". zalman mial nawet kiedys coolerki serii 5000, ktore standardowo wyciagaly ale pozniej dodali chyba A i zaczely dmuchac ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chipa biore z miesiecznym opoznieniem z biblioteki ;]

 

rozwalil mnie tekst z przed 2 miechow w numerze jak testowali budy:

"(...)no i obudowy thermaltake i antec, ktore sa oparte na konstrukcji chiefteca(...)"

a te budy sa na jakiejs innej oparte

 

 

byl tez tekst w stylu, ze zasilka TT jest wyprodukowana przez chiefteca, a obie robi sirtec. poza tym super bylo porownanie zasilacza sirtec420w do chieftec 420W

 

dziwie mnie tez, czemu testy mobo praktycznie zawsze wygrywa gigabyte i czemu ciepecie ma takie super osiagi...

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłe lole do góry nogami założyć wentyl na radiator hhahhahahah.

Ja tej gazety nigdy nie kupowałem i nie żałuje choć uważałem kiedyś że jest THE BEST, a ci specjaliści nawet nie wiedzą jak założyć wiatrak. Pamiętamy jak się tłumaczyli z WC

A odnośnie WC to oglądając sobie Chłodzenie wodne na allegro zauważyłem że na Chłodnicy z regulacją obrotów AirPower CPC jest wielka nalepka CHIP TIP dobre:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie WC to oglądając sobie Chłodzenie wodne na allegro zauważyłem że na Chłodnicy z regulacją obrotów AirPower CPC jest wielka nalepka CHIP TIP dobre:)

sa siebie warci :lol: a poza cip-tipem jest tez jakies odznaczenie z pc worlda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze prawi Niemiec :D Gigabyte jakoś za często wygrywa, to samo Samsung. Widac kto daje kasę :wink: A porównanie Sirtec 420 W do Chieftec 420 W to już lol miesiąca :lol: :lol: :lol: . Juz kiedyś pisałem na temat przyznawania tytułu Chip Power, ale nie mogę się oprzeć - zwróciliście uwagę co wchodzi w skład tej oceny? Dodatkowe wyposażenie w pudełku z podzespołem - vide gry, kabelki, panele, przejściówki, programy. Kur..., a co to ma wspólnego ze słowem POWER? A później szumna tabelka, w której Radeon 9800 XT jest niżej niż zwykły GF FX 5900 od MSI do którego dołożyli 8 CD z bajerami. Normalnie ubaw... Albo niska pozycja takich MoBo jak Abit NF 7 S czy Epox RDA3+ w teście płyt pod Socket A. Z "rzeczywistej" czołówki w piątce był tylko DFI i Asus. No a pierwszy Gigabyte.... Ale najlepsze jest założenie działu o OC. Odniosłem wrażenie, że jest tak prowadzony, że skutkiem tego będzie milion nowych tweak-forumowiczów proszących o poradę , "bo chciałem podkręcić i nagle komputer się nie uruchomił". Ech, szkoda słów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz kiedyś pisałem na temat przyznawania tytułu Chip Power, ale nie mogę się oprzeć - zwróciliście uwagę co wchodzi w skład tej oceny? Dodatkowe wyposażenie w pudełku z podzespołem - vide gry, kabelki, panele, przejściówki, programy. Kur..., a co to ma wspólnego ze słowem POWER?

Taaaa, przy monitorach liczy sie obudowa, czy sa podswietlane przyciski i kto ma jaki kolor plastiku aha i czy jest instrukcja po polsku (to jest najwazniejsze) :lol: :wink: , a niestety powinno sie liczyc jedno i tylko jedno - jakosc obrazu, a nie jakies duperele w stylu podbijania jasnosci itp, moge miec monitor w obudowie po starym rubinie :wink: byleby obraz byl zajeb....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte jak nie na pierwszym to gdzieś wysoko w czołówce bo Dual Bios i DPS (DPS: kogo na to stać i jaki to ma wpływ). A Abit NF7-S Rev. 2.0 gdzieś tam poza pierwszą piątką. To wreszcie liczy się wydajność, czy ilość kabelków i innych zbędnych dodatków generujących niepotrzebne koszty :?:

 

Sorry, że tak off-topic

 

Cenię Gigabyte bo to doskonała firma - jakość wykonania, wyposażenie i stabilność przy standardowych ustawieniach, ale pod względem wydajności a tym bardziej o/c nie dorasta Abitowi do pięt. A jak to u Abita najważniejsza jest płyta - stabilność, wydajność, jakość, a nie dodatki.

Cena najlepszego GB na nForce2 to grubo ponad 800 zł, a Abita około 480 zł

 

Ile tak jeszcze można :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Econo zawsze wygra jakis ECS :twisted: Chyba nigdy nie testowali zadnego ASRocka ?? :roll: :D Zawsze tez wygra wypalarka Liteona ;)

Jak sie czyta recenzje CHIPa trzeba zachowac pewien dystans ;)

Dla mnie i tak jest cool bo na kiblu mam zwyczaj dlugo siedziec to zawsze cos tam sie poczyta, posmieje sie, zaciagnie sie swiezym zapachem farby i kleju.... jestem uzalezniony od Chipa 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie i tak jest cool bo na kiblu mam zwyczaj dlugo siedziec to zawsze cos tam sie poczyta, posmieje sie, zaciagnie sie swiezym zapachem farby i kleju.... jestem uzalezniony od Chipa  8)

Hehe no to mamy takie same zwyczaje co do lektury CHIPa :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem do CHIPA link do tego topica, może nauka w las nie pójdzie :/

juz z nami dyskutowali na temat wody i ciepecie, ale nie wyciagneli nauki bo dalej to dziadowstwo ma wysokie wyniki.

 

 

BTW krzys dal nowe pojemniki snadaniowe do zestawow :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa, z tym testem WC też sie udali nieźle. Przecież połowę z tych zestawów mozna o kant d... potłuc. Same "gotowce" chłodzące jak Spire za 50 zeta, tyle , że cichsze. Gdzie tam choćby Orbitale, Nukleony, Uriele itp. itd.? :twisted: Ale było oczywiście ultranowoczesne CPC :wink: A jak się jeszcze gęsto tłumaczyli :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna mnie juz to wk.. ze kazde slowo z czasopisma ktore prenumeruje musze 3krotnie spr. na necie czy przypadkiem nie jest to sciema , tak samo jak chociazby test grafiki :? Eh.. cos czuje ze od nowego roku sie pozegnamy :cry: Tez bym mogl robic testy na zasadzie wybiore najdorzsza rzec z cennika i dam jej I miejsce potem polecimy wedlug sponsorow :?

NIewatpliwie ratuja go Newsy, Felietony(szuper) , ..... (10 min later) przejzalem gazetke jeszcze raz z grubsza zeby sobie przypomniec co i jak w zasadzie wszystko jest ok oprocz testow :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładne c.i.p.k.i z ekipy chipa ;) brawo dla nich za pomysly... ja juz pare rzeczy robilem w roznych stanach swiadomosci, ale takiego lol'a jeszcze nie zrobilem zeby odwrotnie zalozyc wentyl - moze chlopaki byli w stanie wskazującym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy może mi ktoś powiedzieć gdzie kupić wentylator Delta, bo nie moge znaleźć w żadnym sklepie.

A może przy okazji wiecie czy znajde gdzieś ThermalRighta SLK-900A w cenie poniżej 200zł???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

dziwie mnie tez, czemu testy mobo praktycznie zawsze wygrywa gigabyte i czemu ciepecie ma takie super osiagi...

:lol:

To fakt Gigabyte i to notorycznie ..... chyba ze jest jakas wieksza reklama :wink:

JA pracuje w sklepie komp. Mamy pare oddziałów.. i kiedyś był nalot..

tz. wizyta sluzbowa zarządu...

zaraz zobaczyli ze sprzedajemy tylko AMD.. to dostalismy zrypke ze mamy sprzedawac INTELLa bo on płaci nam za sprzedaz jakimiś szkoleniami..

Moze te testy własnie tak wygladają... (oczywiscie nikogo nie posadzam tylko teoretyzuje)

Pozatym kazdy wie jak pracuja płyty gigabyte. niby ok, dopuki nie wkładamy karty TV lub innej "nietypowej" dla gigabyte`a rzeczy...

Ostatnio walczyłem z oprogramowaniem pinacclea .. wystarczylo zmienic na jakies bzdurne msi .. i sie problem skonczyl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

W związku z pojawieniem się na tym forum wątpliwościami co do testu wydajnych wentylatorów z numeru 3/2004, oraz bardzo ostrych stwierdzeń niektórych osób, chciałbym wyjaśnić kilka kwestii.

 

1.Przede wszystkim w tekście jest literówka – oczywiście procesor był przetaktowywany o 400 MHz, a nie o 500. Bardzo przepraszam za pomyłkę. Egzemplarz którego podkręcałem faktycznie znosi overclocking o ponad 500 MHz, jednak w teście ustawiony był na „bezpieczne” 2,2 GHz (11 x 200).

 

2. Opinia jakoby w teście wygrał cooler Gigabyte’a powstała chyba po niezbyt dokładnym przeczytaniu tekstu. Każdy z wentylatorów charakteryzuje się innymi cechami, a z tekstu wynika następująca kolejność ze względu na ich efektywność:

 

I.

 

Cytuję: „Wyniki pomiarów wykazały, iż SP-97 jest najskuteczniejszym radiatorem spośród przetestowanych, jednak również najgłośniejszym” Podpis pod zdjęciem „ThermalRight SP-97 - duża wydajność chłodzenia, a hałas zależy od użytego wentylatora”. O tym że można zastosować inny (np.cichszy) wentylator jest napisane również: „Pozbawiony jest on także wentylatora, sami więc musimy dokupić wiatrak.”

 

II

 

„Nieco bardziej skuteczny niż 3D Cooler-PRO był Zalman CNPS7000A-Cu - niemal bezgłośny w porównaniu z pozostałymi.” Podpis pod zdjęciem „Zalman CNPS7000A-CU - złoty środek - dobra wydajność chłodzenia i cicha praca”

 

III

 

Na temat Gigabyte’a zostało napisane „Zupełnie nowatorską konstrukcją jest Gigabyte 3D Cooler-PRO, w którym również użyto przewodów cieplnych, jednak wyróżnia się on nietypowym, okrągłym kształtem oraz podświetlonym na niebiesko wentylatorem. Zaletą coolera jest także łatwy montaż przy użyciu standardowej zapinki. Zazwyczaj wentylatory, które ciekawie wyglądają, niekoniecznie dobrze chłodzą procesor. W tym przypadku jest jednak inaczej.” Chyba trudno mieć wątpliwości, że to ciekawa konstrukcja i warto o niej napisać. Co do jej skuteczności w porównaniu do ThermalRight’a : „Nie tak hałaśliwy, choć nadal uciążliwy, okazał się model Gigabyte'a, który cechował się jednak całkiem przyzwoitą wydajnością.”

 

3. Pod tabelką z wynikami testu umieszczono krótki komentarz na temat sposobu przeprowadzenia testów: „Pomiary wykonano przy zamkniętej obudowie, w otoczeniu o temperaturze 21°C, przy maksymalnych obrotach wentylatora. Odczytu z rdzenia układu (Barton) dokonywano za pomocą Motherboard Monitora z czujnika płyty głównej Asus A7N8X-Deluxe.”

 

Trzeba zauważyć także, że mogą występować różnice w odczytach wartości temperatury z różnych modeli płyt głównych. Czujniki stosowane w płytach różnych producentów mogą pokazywać inne wartości. Ważne jest to, że pomiary wykonano na tym samym egzemplarzu płyty w takiej samej obudowie, przy tych samych warunkach zewnętrznych. Tak więc różnice miedzy wentylatorami wynikają tylko z różnicy w ich skuteczności chłodzenia.

 

4. Kilka spostrzegawczych osób dostrzegło „błąd” na zdjęciu wentylatora ThermalRight. Zdjęcia do publikacji w CHIP-ie nie wykonuje autor testu czy artykułu. Cały sprzęt jest fotografowany w naszym redakcyjnym atelier przez fotografa, który nie musi znać niuansów związanych z chłodzeniem peceta. W trakcie testu wentylator był założony na ThermalRight SP-97 w sposób klasyczny. Nie na odwrót.

 

 

Mam nadzieje, że moje wyjaśnienia są wystarczające, a Wasze wątpliwości i uwagi wynikają z jednego błędu (400 MHz zamiast 500 - dzięki, sprostujemy to przy najbliższej okazji) i niedokładnego przeczytania testu.

 

Chciałbym ponadto dorzucić jeszcze jedną uwagę natury ogólnej. Wyniki testów przeprowadzanych przez różne redakcje, laboratoria czy serwisy internetowe mogą się od siebie znacząco różnić i wcale nie musi to wynikać z błędów popełnianych w trakcie realizacji testu, lecz różnic w zastosowanych procedurach testowych. Można się oczywiście spierać, która procedura jest lepsza, a która gorsza. Daleki jednak byłbym od krytykowania czyjegokolwiek testu przed dokładnym zapoznaniem się z procedurą i wypytaniem jego autorów o ew. niejasności. Tymczasem ze strony wielu z Was padły już definitywne stwierdzenia nt. rzetelności CHIP-a. Przepraszam, ale czy w tym sądzie można się bronić, czy też winnego wiesza się na suchej gałęzi bez wysłuchania jego argumentów?! :evil:

 

Mam wrażenie, że uszczypliwe komentarze części osób wynikają z jakże popularnej w Sieci chęci "zaistnienia" na forum publicznym. Jednocześnie chciałbym przypomnieć, iż rzucanie pod adresem kogokolwiek oskarżeń o nierzetelność bez stosownej argumentacji jest zwykłym pomówieniem.

 

:(

 

pozdrawiam

 

Krzysztof Sokołowski

CHIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam przedstawiciela chipa

osobiscie nie musze pokazywac sie na forum publicznym, bo nie odczowam potrzeby bycia slawnym.

cala dyskusja nt. gigabyte byla spowodowana, tym ze praktycznie wszystkie testy plyt glownych wygraly plyty tej firmy, chyba tylko w ostatnim tescie plyt pod a64, gdzie jak dobrze pamietam wygralo dfi. dziwi mnie takze bardzo niska pozycja w rankingach plyt abita i epoxa.

co do procedury testowej to przy tescie chlodzenia wodnego ona zawodzi, bo w przypadku faworyzowanego CPC czas( dla przypomnienia 7 minut) przez jaki byl obciazony procesor jest czasem niewystarczajacym, zeby procesor zdazyl ogrzac tak duza ilosc wody. zreszto wszytskie uwagi nt. tego tesu zostaly napisane w innym temacie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...