Skocz do zawartości
FunkyKoval

Radeon 9500 problem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Radeona 9500 64MB modowalnego (8 potokow) i od pewnego czasu pojawia mi sie nastepujacy problem. Gdy gram w gry 3D np NHL, Prince of persia itp gra mi sie wiesza i pojawia sie blad : VPU Recovery ble ble i dalej ze akcelerator graficzny zostal zrestartowany. Pojawia mi sie to dosc czesco, naszczescie w csie wogole :D

Zmienialem juz sterowniki, nic nie pomaga. Zauwazylem przy NFSU delikatna poprawe ale i tak ten problem wystepuje. Po takim bledzie zdarza sie ze mozna wrocic do gry i kontynowac ale czasami monitor sie wylacza i pozostaje twardy restart :( . Po uruchomieniu monitor wtedy pracuje na odswiezaniu 65Hz.

Pomozcie bo mnie trafi !! :D

 

Czy przy win98 ta karta bedzie miec mniejsza wydajnosc niz przy win xp??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłącz vpu recover w sterowniku karty ale teoretycznie ta opcja ma pozwolićnie restartować kompa jak cośsięzwali. jeśli wyłączysz i będą zwisu to albo karta jest za bardzo podkręcona, przegrzewa się lub jest walnięta.

max wydajność dają caty 4.3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta nie jest podkrecona, pracuje na standardowych czestotliwosciach.

Juz wylaczalem VPU i komp sie wieszal. Ale co ciekawe mojich dwchow kolegow ma ten sam problem, wiec raczej problem ze karta jest walnieta jest malo prawdopodobna

 

A jeszcze jak z wydajnoscia w win xp i win 98?

Gdzie bedzie wieksza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jaka masz wersje sterownikow, moze w nich bowiem lezy klopot. Mam R9700, a wiec karte podobna do twojej. Przy sterownikach 3.8-4.1 (oryginalnych ati jak i omegach) pare gier mi sie zwieszalo, np. Call of Duty i Star Wars Knights of the Old Republic, zarowno przy wlaczonym jak i wylaczonym VPU Recovery. Klopoty ustapily dopiero po zainstalowaniu sterow w wersji 4.2 (ja akurat mam Omegi). Ze starszych sterownikow, nie najgorzej wypadaly 3.7 (a raczej oparte na nich omegi, bo to testowalem), bo zwisow nie bylo, ale z drugiej strony dziwne efekty pojawialy sie na teksturach... Reasumujac, sprobuj najnowsze sterowniki zainstalowac (4.3 od ati albo Omegi oparte na 4.2, bo na 4.3 jeszcze nie ma).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie odinstalowales do konca starych sterownikow - najlepiej uzyc do tego specjalnego narzedzia do pobrania na stronie ATI. Zwykla deinstalacja poprzez narzedzie Windows nie jest w pelni skuteczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

ja tam mam radka 9500@pro , asroka mobo i mam fastwrite wlaczone i zadnych problemow w zadnej grze nie mialem . odrazu i jako jedyne instalwane stery to omegi na catalach 4.2 . recovery mam wylaczone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wylaczylem fast write i pupa dalej dzieje sie to samo np w need for speed underground

czy tutaj chodzi o fast write agp ? czy o inna opcje?

szukam juz wszedzie

odpal fraps nie wiem jak to działa ale u mnie need for speed przestał sie po tym wywalać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...