Skocz do zawartości
sebasw

jaki tel. brac ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli coś nie wyjdzie z flashowaniem nowego oprogramowania (ale to chyba ciężko zrobić) to zawsze można udać się do "czarowników" ;) Koszt max. 50 zł (sam się dowiadywałem) i wgrywają programatorem oryginalne oprogramowanie. No ale masz dalej gwarancję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasna ....

wyobrazcie sobie, ze dzis dzwonie do Idei - do Propozycji....

 

chce przedluzyc umowe no i pytam co mi zaoferuja.

 

Co sie okazuje ?

ze proponuja mi motorole v500 za ponad 500 zl !!!! (w promocji, jak sie podpisuje nowa umowe z idea to kosztujw 364 zl!)

i wlasciwie juz nic wiecej mi nie dadza, a umowa na 24 miechy !

 

czy ich powalilo ?! przeciez tylko idiota przedluzy taka umowe.

 

Jestem wsciekly na Idee.

 

Ktora z pozostalych, az DWOCH (tylko w Polsce tak moze byc, taka wielka konkurencja...)

polecacie siec ?

 

interesi mnie abonament, w okolicach 40-50 min. darmowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

...ze proponuja mi motorole v500 za ponad 500 zl !!!! (w promocji, jak sie podpisuje nowa umowe z idea to kosztujw 364 zl!)

...

Troche na temat IDEI - tak się składa, że też jestem abonentem tej sieci ;) Jeżeli chodzi o program ProPozycja to pewnie jak dzwoniłeś to pan/pani poinformowali Cie (lub nie), że program ten niema nic wspólnego z teraźniejszymi promocjami bo rządzi się zupełnie innymi prawami. To co mogą Ci zaoferować zależy od średniej rachunków jakie miałeś do tej pory więc się nie dziw, że taką cene zawołali za tą motke :? Też chciałem sobie przedłużyć umowe i zmienić telefonik, ale jakoś nie wpadłem w zachwyt po tym jak mi powiedzieli co mają do zaoferowania, więc rezygnuje z teraźniejszej umowy, a co dalej to się zobaczy ;)

 

POZDRAWIAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wlasnie jest chore, bo w pierwszyt roku (jestem 2 lata w idei) mialem b. wysokie rachunki, a w drugim zaczalem oszczedzac. Powiedzieli, ze 3 ostatnie sa brane pod uwage....

wiec mozna przez 21 miechow olewac, placic minimalne, nie dotrzymac terminow etc., a ostatnie 3 polacic duze, terminowo i dostaniesz super propozycje.

 

narazie wychodzi, ze idea ma gdzies to, ze 2 lata im bule kase i chca mnie zrobic w wala.

 

bardzo mi sie to nie podoba.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo do propozycji trzeba dzwonić kilka razy. To jest takie targowanie - zależy na jakiego trafisz konsultanta to znaczy jakie ma "uprawnienia" a chyba są 4 stopnie - po prostu jeden konsultant może dać mniej inny więcej. Dlatego trzeba próbować kilka razy, a jak już wytargujemy ofertę która nam odpowiada to niech Pani w systemie zapisze warunki przedłużenia umowy i niech umówi Cię na wizytę w salonie.

 

Cena telefonu rzeczywiście wychodzi z systemu czyli z wygenerowanych rachunków. ale za to można wiele zyskać dodatkowych opcji np. taryfikacje sekundową na rok itd. Ale trzeba się targować. I te opcje są dla mnie ważniejsze niż telefon którym można się pochwalić przed znajomymi - już dawno z takich rzeczy wyrosłem

 

teraz też jestem w trakcie negocjowania przedłużenia umowy z ideą (średnie rachunki miesięczne ok 200zł). ale raczej po prostu przejdę na taryfę MEGA 350 i za 122zł mam 350 minut do idei i stacjonarnych albo 175 do innych sieci GSM. do tego biorę taryfikację sekunda PRO i już jest miodzio bo realne oszczędności.

 

Ale cóż niestety dla większości nadal najważniejszy jest telefon aby móc zabłysnąć w towarzystwie. A że potem wszyscy użytkownicy płacą wysokimi cenami usług za to że operator dotuje telefony to jest jak jest czyli mamy najdroższe usługi GSM w Europie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, v300 ma brzydkie klawisze i ogolnie nie podoba mi sie tak bardzo jak v500

wiec jesli motorola to wlasnie v500

 

ale pojawila sie ciekawa propozycja PLUSa, gdzie bedzie juz niebawem se t630 za ok. 250 zl - jak na moj abonament.

wiec co ?

motka v500 ? se t630 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, v300 ma brzydkie klawisze i ogolnie nie podoba mi sie tak bardzo jak v500

wiec jesli motorola to wlasnie v500

 

ale pojawila sie ciekawa propozycja PLUSa, gdzie bedzie juz niebawem se t630 za ok. 250 zl - jak na moj abonament.

wiec co ?

motka v500 ? se t630 ?

Jaki abonament, ze t630 masz po 250 pln ?

Zreszta wogole nie widze tego SE w ofercie PLUSA. Chyba, ze bierzesz cos na firme to tutaj odpadam bo nie znam ofert biznes.

 

Teraz ja sie zglosze po porade.

Bede zmienial siec na PLUS.

Mam do wyboru:

 

1. Samsung C100 - w sumie ma to czego chce. Piekny wyswietlacz, cudowne dzwieki, irda do konfigurowania tych dwoch powyzszych rzeczy. MMS prawie nikt nie korzysta wiec i ja pewnie tez (1.22 pln).

 

2. Siemens C60 - MMS (nie za potrzebne), 4000 kolorow (wyglada to przyzwoicie jak na dzisiejsze starndardy), EMS (standard nie potrzebny nikomu chyba), GPRS, mozliwosc podlaczenia aparatu, brak irda. No w koncu to siemens - najlepsze menu ze wszystkich telefonow. (1.22 pln, aparat jakies 100pln).

 

3. Motorolka T720i - hmm, dosc juz starawy fonik ale nadal ladny i ma troszke mozliwosci (50 pln a z aparatem 181 pln)

 

4. Siemens M55 - design po prostu najlepszy z mozliwych. Jeden z ladniejszych telefonow jakie widzialem. Ma wszystko oprocz irda.

Menu jak w kazdym siemensie, najlepsze. (120 pln z aparatem 181 pln).

 

5. Sagem myX 5m. W sumie nic ciekawego ale ma wiekszosc funkcji jakie powinien posiadac tel. 3 gen.

Minusy, brak irda, ponoc kiepskiej jakosci obodowa ale za to wymienna, tylko 256 kolorow.

Plusy, w pieruny pamieci na SMS chyba ze 100, oraz mnostwo pamieci na ksiazke tel. (nawet nie wiem czy ma ktos w ksiazce 1500 pozycji wykorzystane :P ).

 

6. Nokia 7210. Klasa sama w sobie. Nie lubie Nokii ale ten fonik mi sie spodobal odrazu. Bajery w stylu irda, JAVA 2 ME. Ma po prostu wszystko procz dyktafonu (sic) i notatnika (hmm, przydatna rzecz).Wymienne obudowy na dosc extrawaganckie kolory (242 pln)

 

7. Samsung T100. Ma wsio lacznie z irda. 65000 kolorow, bajeczna polifonia (podobno). Do d*** bateria :/ (242 pln)

 

8. SE t610. Gdyby nie cena to nie pisalbym tego posta tylko wybralbym jego (304 pln). Dla mnie spelnienie marzen jednak cena zaporowa dla mnie. Juz nawet te fony za 242 pln mnie odstraszaja.

 

Wiec podsumowujac biore pod uwage rowniez cene telefonu. W sumie kupic bajerancki telefonik za 300 pln to nie sztuka jak sie ma kase.

Gdyby przeliczyc to w abonamencie ktory chce wybrac (okolo 40 pln) to mam za taki SE t610 zaplacone prawie 8 miesiecy rozmow.

Z drugiej strony kusza mnie te wypasione telefony, ze hej :P

Ale zas z drugiej strony C100 jest tez wypasny lub M55.

 

Moze zaweze Wam pole manewru

1. C100 =4606]http://telefonia.wp.pl/hardware/show.html?IN[id]=4606

2. M55+aparat =4086]http://telefonia.wp.pl/hardware/show.html?IN[id]=4086

3. C60 =4766]http://telefonia.wp.pl/hardware/show.html?IN[id]=4766

4. N7210 =2669]http://telefonia.wp.pl/hardware/show.html?IN[id]=2669

5. SE T610 =4046]http://telefonia.wp.pl/hardware/show.html?IN[id]=4046

 

 

Dodam tylko, ze irda mozna zastapic z powodzeniem kablem, ktory podlaczymy do kompa - koszt z 20 pln.

 

 

Ktory ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tych telefonow co podales Kares to ja bym raczej bral samsunga C100

z tego ze ma 65tys kolorow a pozostale maja po 4096 a aparat na takim wyswietlaczu (4096kolorow) to raczej porazka strasznie zdjecia wygladaja !! moj kumpel ma motorola C550 ( 4096 ) to kompletne dno te zdjecia w porownaniu do wyswietlacza 65tys wiec wychodze z zalozenia ze jak kupujesz telefon ktory posiada 4096 kolorow to raczej bez aparatu.

Reasumujac to co napisalem wybieram Samsunga C100 poniewaz ma bardzo ladna polifonie , super wyswietlacz , a mms to raczej nie jest standart jak narazie i prawie nikt sie nimi nie bawi moze to sie zmieni za jakis rok moze dwa jak wejda przyzwoite ceny jakies 40-50 groszy za mms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jestes zbyt krotkowzroczny i o wyrastaniu lepiej mi nie mow, bo pewnie jestes znacznie mlodszy....

 

dobry tel. = latwa sprzedaz i duzy zysk na nim.

 

no wiesz kilka tygodni temu stuknęło mi 27 latek, więc raczej już wyrośnięty jestem

 

 

 

"dobry tel. = latwa sprzedaz i duzy zysk na nim" - a ty kupujesz telefon żeby go używać czy żeby się nim pochwalić i go zaraz sprzedać??

 

cóż podałeś kolejny powód który utwiedza mnie w przekonaniu że jestem absolutnie przeciwny dotowaniu przez operatorów telefonów.

 

ktoś chce mieć telefon to niech zapłaci za niego rynkową wartość, a nie telefon za 1zł, 49 czy 99zł i zaraz telefon ląduje w komisie albo na giełdzie. I po to aby kilku "kombinatorów" zarobiło parę złotych na telefonie - pozostali użytkownicy mają ceny usług z kosmosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do posiadaczy MOTKI E365 jak na lcdku usunac OMNIX ??? zeby niebylo w podrecznym menu po lewej OMNIX a po prawej jest spis tel ja chce zastapic skrót OMNIX na np pisanie smsa , bo czasami niechcacy wchodze na tego omnixa czyli na neta a za to sie buli jak wiadomo :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marasek - Ty masz chyba jakis problem ze soba, ale to Twoja sprawa.

Coz, rozmawiamy tu co wybrac, a Ty jakies brednie pleciesz !

jesli Cie stac wylozyc 2400 zl na telefon to kupuj poza promocjami i bedziesz mial czyste "sumienie". Nie widze problemow, moze nawet order dostaniesz.

27 lat ? to faktycznie dziadek.... ehh.... brak slow.

 

kombinator ? sprecyzuj kogo tak okreslasz ? mnie ? bo chce zarobic na telefonie ? a moze przemysl najpierw dlaczego ludzie chca zarobic i dlaczego 600 zl dla niektorych to miesieczny zarobek ???

 

ehhh... ale nie mam zamiaru o tym pisac, bo ktos tu zupelnie myli pojecia, temat, a byc moze forum nawet. Jak masz probvlem to polecam psychloga dobre. Moge Ci nawet znizke zalatwic, bo paru kolegow ze studiow prowadzi praktyki (forumowicze musza sobie pomagac, nawte jak jeden sie totalnie pogubi)

 

wracajac....

 

Kares - ja tez na samsunga c100 stawiam, ma go kolezanka i jest b. ladny i funkcjonalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie watku o przedluzaniu umowy.....

 

wlasnie niedawno konyczla mi sie umowa i postanowilem sobie ja przedluzyc....siec idea..... poszedlem do punktu gdzie wczesniej 2 lata temu zawarlem takowa..... i chcialem sie dowiedziec co mi przysluguje i jakie sa dla mnie promocje.... liczylem po cichu na dobry aparat gdyz sony j70 ktorego wczesniej uzywalem odmowil wspolpracy... zreszta z mojej winy.....i do konca umowy jechalem na eryku t10s..... ale nie o tym.....no wiec kobieta do mnie ze tak na prawde to nic mi nie moze zaproponowac... ja jeszcze z nie dowierzaniem na nia patrzylem.. ale ona za chwile... "lepiej jakby sie pan przeniosl do innej sieci..." no to nie wytrzymalem..i poszedlem....ale do domu

zatelefonowalem do tej calej propozycji... wylozylem kawe na lawe..i dosc stanowczym glosem powiedzialem ze chce dobry aparat i koniec..... no to pan laskawie zmienil ton i napomknal cos o noki 6100.... prawde mowiac liczylem na cos wiecej ale mowie to juz cos.....dodam ze pan zaproponowal mi jeszcze pare (chyba 5 dodatkowych minut za przedluzenie umowy)

postanowilem jednak poszukac kogos kto pracuje w idei, kogos znajomego... po tygodniu poszukiwan dokopalem sie do bardzo kompetentnego kolegi...ktory bez najmniejszych problemow zmienil mi abonament czytaj zyskalem 45 minut (czyli aktualnie 65 za free) abonament przez 18 mcy place o 20% taniej czyli okolo 50 zeta, no i aparat t610 ktory spelnia moje oczekiwania w 100 %, (za fona dalem 180 zeta). jak sie okazalo sa to normalne warunki przedluzenia umowy, które mi przyslugiwaly a ktore nie zostaly przedstawione przez innych konsultantow.

jaki z tego moral.... zanim sie zdecydujecie podjac decyzje poszukajcie kogos znajomego kto pracuje w sieci..... normalnie nigdy bym czegos takiego nie uzyska... jednak sa jeszcze uczciwi ludzie na tym swiecie (a raczej w tych sieciach)...

peace.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje słowa

 

„e365 odpada, za zwykla. Chce cos orginalnego i fajowego”

 

„dobry tel. = latwa sprzedaz i duzy zysk na nim”

 

 

i wypowiedź innego usera

 

 

„a t610 ma juz tyle osob ze nie wyroznial bys sie z tumu”

 

 

no to sorry myślałem że telefon jest do dzwonienia, transmisji danych wysyłania wiadomości itd. Że ma być niezawodny i dobrej jakości ale cóż najważniejsze jest aby ludzie się oglądali no i aby sprzedać go z zyskiem.

 

Sprzedasz telefon i zarobisz na nim parę stówek – tylko co z tego jak wielokrotnie więcej przepłaciłeś na drogich usługach

 

 

bez urazy oczywiście, ale cóż takie jest podejście większości użytkowników GSM w Polsce, którzy skaczą między sieciami nie dla tanich lepszych usług tylko że ktoś ich zwabił jakimś telefonem w promocji za przysłowiową 1zł

 

 

A potem tak wygląda rozwój tego rynku w Polsce że jesteśmy na ostatnim miejscu w Europie pod względem penetracji rynku. A wystarczy spojrzeć na kraje porównywalne do nas Węgry, Czechy czy Słowacja gdzie nasycenie rynku jest dwukrotnie większe od naszego.

Ale tam nie ma olbrzymich dotacji do telefonów i nikt się nie wstydzi że ma N5110 bo telefon służy mu do rozmów a nie do oglądania go. I dzięki temu masz tam od dawna rozmowy w najniższych abonamentach np. wewnątrz sieci 10 gr/min czy 20gr do stacjonarnych w przeliczeniu na naszą walutę. A my w zasadzie ciągle od wielu lat w najniższych abo mamy rozmowy na poziomie 2 zł brutto

 

dopiero teraz zaczyna się to zmieniać, operatorzy odchodzą od dotowania telefonów oferując w zamian lepsze ceny usług. – Przykłady nowych promocji w IDEII czy w ERZE – i może w końcu zacznie się wyścig cenowy między operatorami

 

 

Ale ok. teraz każdy będzie miał wybór, albo tanie rozmowy albo modny telefon.

 

 

Chcesz być oryginalny? Do idei właśnie weszły SE P900 i siemens SX1 też w niezłych cenach w stosunku do rynkowej.

 

 

A wracając do PROpozycji – tak jak już mówiłem trzeba się targować i dzwonić kilka razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jescze raz ja :

 

Do posiadaczy MOTKI E365 jak na lcdku usunac OMNIX ??? zeby niebylo w podrecznym menu po lewej OMNIX a po prawej jest spis tel ja chce zastapic skrót OMNIX na np pisanie smsa , bo czasami niechcacy wchodze na tego omnixa czyli na neta a za to sie buli jak wiadomo :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jescze raz ja :  

 

Do posiadaczy MOTKI E365 jak na lcdku usunac OMNIX ??? zeby niebylo w podrecznym menu po lewej OMNIX a po prawej jest spis tel ja chce zastapic skrót OMNIX na np pisanie smsa , bo czasami niechcacy wchodze na tego omnixa czyli na neta a za to sie buli jak wiadomo :]

 

tego nie da sie usunac w tej motce jeszcze nikt tego nei wymyslil wiem ze w sagem my x6 dalo to sie usunac ale w motkach nie da sie , przynajmniej ja nie slyszalem o tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marasek, ja dzwonilem 3x do PROpozycji i nie mieli w normalnych cenach nic poza N3510i. Za siemensa S55 chcieli 180 zeta !!!

Dla klienta, ktory wywala przez 4 lata srednio 70 pln na abonament to obrazajace wrecz.

Jedyna normalna propozycja jaka mi zaoferowali to dodatkowe 10 minut, sekundowe naliczanie, przechodzenie minut w nieskonczonosc.

Prawie bym na to poszedl gdyby jeszcze mnie nie olewali w salonach Idea jak chcialem to zalatwic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samsung c100

podaj mi konkretne powody dlaczego samsung bo ja jestem laik w sprawie fonów:)

ładny jest :] cienki :] porzadnie wykonany :] funckjie tez nie glupie , dlugo sie nie bawilem nim to niewiem dokladnie co ma czego niema w porownaniu do noki , luknij sobie na www.noki i samsunga ale bez wachanai raczej samsung takie goolen ma mwrazenie i odczucie , nokia wygalda jak tłuk pancenry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...